NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Notariusz i opłaty?,
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 18:36  
Cytuj
Witam.

Znajomy chce kupić mieszkanie o wartości 150 tyś. odrębna własność mieszkania z księgą wieczystą.

I teraz nakładają się dwa pytania jakie opłaty Go czekają związku z tą kwotą chodzi o podatki oraz notariusza.
Oraz do jakiego notariusza się udać,żeby było tanio chociaż z tego co wiem wielu ich nie mam w STW.

Pozdrawiamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 18:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 5 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 19:51  
Cytuj
ja sporządzałam swój akt notarialny u Borzęckiego w Mostostalu i to 2 - krotnie na jedno mieszkanie i nie powiem zapłaciłam dużo taniej niż u innego Pana U. który chciał zamiast 2 zrobić 3 akty i nabić mnie na 2000 a w sumie zapłaciłam jakieś 2500


a odnośnie ceny to płacisz taksę notarialną, podatek który notariusz musi odprowadzić do US, taksę notarialną opłatę za wpis do księgi wieczystej i opłaty za wypis z księgi wieczystej


jeżeli opłaty się nie zmieniły a ja sporządzałam akt 1,5 roku temu to podatek od hipoteki wynosił 19 zł i opłata za wpis do hipoteki 460 zł i chyba 7,38 za 1 stronę za wypis aktu (powinno się mieć akt w 2 egzemplarzach)


a tak najlepiej to zadzwonić do Niego i poprosić sekretarkę o wyliczenie kosztów aktu bez problemu wyliczaumiech (sądzę ze ok 4000 zł na pewno)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 20:38  
Cytuj
Czyli w sumie musi mieć dwa akty?

Więc wystarczy, że zadzwoni i poda cenę mieszkania oraz odrębna własność z księgą wieczystą i sekretarka wyliczy mu co i jak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 5 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 20:41  
Cytuj
jeśli potrzebuje to może mieć dwa ja mam jeden pilnowany jak oko w głowieumiech


i zadzwoniłam do Niego i powiedziałam że chcę się dowiedzieć o cenę aktu podałam wartość mieszkania i podała mi wszystkie pozycje po kolei co ile będzie kosztować i nie zapomnijcie o wpisie do księgi wieczystejjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 20:47  
Cytuj
To fajnie wszystko jutro mu przekaże.

A jeszcze jedno to jeden akt dla niego a drugi, jak to jest?

Sorry za takie pytania ale za jakiś czas też mam zamiar poszukać jakiegoś mieszkania a nie znam się za bardzo na tych sprawach a wiadomo jak jest patrzą tylko żeby kasę od ludzi wyciągać jak się nic nie wie.

Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 21:29  
Cytuj
No drugi tobie daje na własność

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 22:00  
Cytuj
Ok, dzięki za pomoc.

Pozdrawiam;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 5 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 22:23  
Cytuj
akt ma jakieś 3-4 strony więc czasami lepiej zapłacić te 30 zł więcej i mieć w razie w w domciu na zapasumiech

zresztą z tego co pamiętam to jeden egzemplarz idzie do Sądu do wpisu do ksiąg wieczystych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 20 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 23:43  
Cytuj
Nie ma taniego notariusza.jak u adwokata-obowiazuje taxa.polecam not.nad bph,sprawdzone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 10:25  
Cytuj
Już wszytko jasne dzwonił i wyliczyła mu 4500 z groszem.
Ale w przeszłowści jego mama już dwa razy u Borzęckiego sporządzała akty notarialne kupna oraz zamiany i sekretarka powiedziała mu związku z tym napewno mu opuści z ceny.

Pozdrawiam i Dziękuje za pomocumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 85
Dołączył: 5 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 13:22  
Cytuj
no widzisz czasami dobrze jest przypomnieć o tak małym ale bardzo istotnym szczególe, który sprawi że notariusz spuści cenę z taksy notarialnejjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 13 Lip 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 23:47  
Cytuj
Ja osobiście nie polecam Pana Borzęckiego nie dość że drogi to osobiście nie wzbudza mojego zaufania, żeby nie powiedzieć że źle mu z oczu patrzy.
Korzystałem raz z jego usług, ale to był pierwszy i ostatni raz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »