NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
znowu podwyżka czynszu, ADMINISTRACJA NR1
Posty: 6
Dołączył: 27 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 19:04  
Cytuj
Ponoć najdroższa administracja w naszym mieście. Dzisiaj znowu dostaliśmy papierek z podwyżką.

Czy ci ludzie są tam nienormalni? Może czas pożegnać się ze stanowiskiem i zrobić miejsce komuś innemu jak się nie potrafi zarządzać. Ja nie dostaję podwyżki pensji 4 razy w roku do jasnej cholery żeby nadążać za głupimi decyzjami administracji.

Dalej płacę za zafajdany niedziałający Azart na którym administracja położyła lagę ale w rachunek wliczają chociaż wiedzą że to jest branie pieniędzy ZA NIC.

Krew mnie już zalewa bo te podwyżki przychodzą im z coraz większą łatwością, ponoć to nie koniec i jeszcze do końca roku będzie jeszcze więcej niż jedna.

Apeluję do tych nieudaczników z administracji - zwolnijcie się i zróbcie miejsce komuś kto się orientuje i będzie się starał szukać oszczędności a nie za każdym razem wysyłać świstki z podwyżką czynszu. Bo ludzie wyjdą na ulicę i was wyniosą z budynku. Tak jak to się już stało parę tygodni temu w jakimś to mieście gdzie też Administrację poniosła fantazja.

Czy ktoś z was się orientuje kiedy są zebrania naszej rozpuszczonej jak dziadowski bicz administracji ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2011r. 19:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 21 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 09:11  
Cytuj
mieszkasz domyslam sie w zasobach społdzileni mieszkaniowej tak, bo oni zapowaidali, ze do konca miesiaca podesla podwyzki jeszcze... Zebranie jest 29.05.2011 w sobote od godz 9 w auli przy Zespole Szkól przy jutniczej 17 przy basenie. Jest mowa o tym szczeglowo na forum pod tematem spoldzielnia mieszkaniowa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 15:07  
Cytuj
hubek - informację o tym, że będzie podwyżka od maja dostałeś już wcześniej tylko pewnie nie przeczytałeś, bo po co (zresztą pewnie tak jak większość ludzi nie czyta pism, które dostają). Podwyżka dotyczy wody, MZK podniósł ceny początkiem roku było nawet o tym głośno. Jest to podwyżka niezależna od Spółdzielni, więc w tym przypadku chyba im się nie należy. Przeczytaj uważnie pismo, które dostałeś wcześniej - wyczytasz w nim, że od lipca będzie kolejna podwyżka.
Walne Zgormadzenie 29.05.2011r - zapraszam, wykaż się

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 15:27  
Cytuj
No i lipa podwyzki 11 zł milutko

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 17:22  
Cytuj
Hanko problem jest w tym, że w St. Woli mieszkają też ludzie myślący, którym kit jest ciężko wcisnąć.

Mieszkanie 54m2 Warszawa Ursus /wspólnota bloki strzeżone osiedle zamknięte/w tym garaż, Hanko czynsz 450 zł, w czynsz wchodzą te same składniki, co w stalowowolskiej spółdzielni. Przepraszam brak opłaty azartu składki na tzw. Kulturę, brak wyłudzania pieniędzy na comiesięczną legalizację wodomierzy i bardzo proste naliczanie opłaty, za CO i wodę.

Jaki z tego wniosek prosty trzeba umieć zarządzać a nie myśleć, że ludzie to idioci i wszystko łykną a zwłaszcza nieudolność rządzących w spółdzielni, za którą my płacimy.

Twierdzę, że najwyższa pora powiedzieć tej Pani do widzenia przy okazji polecą na zieloną trawkę jej przydupasy.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2011r. 19:53  
Cytuj
Nie twierdzę, że jest zajebi.cie ale w tym oto przypadku sapy były nieuzasadnione podwyżka cen wody nie jest zależna od Spółdzielni. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby pójść na Walne nie udzielić absolutorium Zarządowi i po wszystkiemu - tylko pytanie co potem. Kto na ich miejsce ? Jeżeli pojawi się ktoś z jakimś pomysłem bardzo chętnie go wysłucham i jeżeli mnie przekona proszę bardzo.
Co do składników o których piszesz:
- działalność społeczno kulturalna - rezygnujesz z członkostwa w Spółdzielni nie płacisz (a tak na marginesie to dzieciaka/wnuczka do sdk wysłać można),
- legalizacja wodomierzy 1 zł od wodomierza (co 5 lat wodomierz trzeba wymienić przez te 5 lat uzbiera się 60 pln nie wiem ile kosztuje nowy wodomierz ale pewnie w okolicach tej kwoty w tej chwili Spółdzielnia wymienia wodomierze z tej kasy lokator nic nie płaci) - nie pasuje proszę o argumenty jeśli mnie przekonają proszę zgłosić wniosek na Walnym zagłosuje za,
- azart moim zdaniem powinien być zlikwidowany - lecz jestem w stanie zrozumieć, że niektórzy ludzie korzystają z niego.
Jeszcze raz nie twierdzę, że Spółdzielnia jest idealna i wszystko w niej jest świetne tylko wkurza mnie płakanie na internecie uuu jak drogo a nikomu nie chce się zapytać czemu jest drogo i co zrobić żeby było taniej. Proszę przedstawić realną alternatywę dla Spółdzielni możemy podyskutować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 21 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2011r. 08:34  
Cytuj
Do hanko - nikt nie twierdzi, ze wszystko jest super żle, jest tez dalekie od ideału. Podwyzki jednak nie do konca sa uzasadnione w takiej wysokości, świadczy o tym fakt, że społdzielnia w zeszlym roku wypracowała nadwyżke bilansową w wysokości 1 mln złotych, która trzeba było potem podzielić. A moze przyczyną tak wysokiej nadwyżki były tez zbyt wosoko ustalone opłaty czynszowe i chodzi tutaj o opłaty eksploatacyjne, w tym wyszczegolniane tam pozycje jak: koszty zarzadu, administrowania itp oraz fundusz remontowy, ktore to stawki do niskich nie należa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2011r. 12:25  
Cytuj
Żeby tylko takie problemy były co zrobić z nadwyżką bilansową. Z tego co mi wiadomo ta nadwyżka wzięła się po części z działalności kasowej jaką prowadzi Spółdzielnia np. przyjmowanie wpłat bankowych (nie wiem skąd jeszcze). I moim zdaniem dobrze, że Spółdzielnia pyta na Walnym na co to pieniądze przeznaczyć a nie na przykład daje premie pracownikom i zarządowi. W zeszłym roku chyba nadwyżka była przeznaczona na zwroty za wymianę okien (nie wiem na co jeszcze). Równie dobrze Walne może zadecydować o przekazaniu nadwyżki (o ile taka się pojawi) na iny cel.
Wszystkie podwyżki są zatwierdzane przez Radę Nadzorczą a ta jest wybierana przez członków na Walnym Zgromadzeniu. To tak samo jak z politykami co się wybrało to się ma - a jak się nie chodzi na wybory to proszę nie narzekać. Pozdrawiam przed długim weekendem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2011r. 17:39  
Cytuj
Pani Hanko Pani to pisze na serio ,czy sobie jaja z nas robi.

Przeczytajcie i zastanówcie się czy ci ludzie mają nas reprezentować w Spółdzielni Mieszkaniowej.

Spółdzielnią Mieszkaniową kieruje Zarząd w składzie:
mgr Halina Czubak Prezes Zarządu,
Władysław Kiszka Zastępca Prezesa,
mgr inż. Józef Koziarski Zastępca Prezesa.


Nad sprawami finansowymi Spółdzielni czuwa:
mgr Urszula Kociołkowska Główna Księgowa

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli wybrana na Walnym Zgromadzeniu w dniu 6.06.2009r. na kadencję 2009 ÷2012

Skład Rady Nadzorczej:


Marek Kopera Przewodniczący Rady Nadzorczej

Zofia Partyka Zastępca Przewodniczącego RN

Elżbieta Głuszec Sekretarz Rady Nadzorczej

Marian Pędlowski Przewodniczący Komisji GZM

Wiesław Siembida Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Stanisława Kotula Przewodniczący Komisji Społ. – Kult.

Krystyna Derlatka Członek Rady

Józef Kłosowicz Członek Rady

Grzegorz Komar Członek Rady

Cezary Kowalik Członek Rady

Daniel Makar Członek Rady

Zbigniew Moskal Członek Rady

Elżbieta Oziembłowska Członek Rady

Józef Pawłowski Członek Rady

Michał Świdziński Członek Rady

Ja jestem pewien że dość naciągania nas na wygórowane koszty. starykomuch ma racje pisząc
CYTAT
trzeba umieć zarządzać a nie myśleć, że ludzie to idioci i wszystko łykną a zwłaszcza nieudolność rządzących w spółdzielni, za którą my płacimy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2011r. 01:51  
Cytuj
To ja wam podam ciekawy przykład wspólnota mieszkaniowa zarządca p.Uczarczyk mieszkanie 50m 415 pln + woda i śmieci co 2miesiące inna wspólnota mieszkanie 62m 348 pln to są dopiero kpiny i naciąganie ludzi jak możliwe są takie różnice? Na myśl przychodzi odpowiedz że ktoś zamiast zarządzać chce dorobić sie fortuny na lokatorach. Pod zarządami p.Uczarczyk koszt takiego samego mieszkania w spni. mieszkaniowej jest podobny z tą różnicą że w spółdzielni trzeba utrzymać biurokracje i adm osiedlowy a we wspólnocie?

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2011r. 21:47  
Cytuj
Myślę ze teraz tuż przed walnym w SM pora skonsolidować dyskusję na temat spółdzielni pod jednym tematem aby była ona owocna bo na pewno jest wiele spraw do załatwienia , pomijając podwyżkę wody jako niezależną od spółdzielni pozostają pytania o kosztowne rozpasanie :
-komu potrzeba 3 prezesów ?? przesada oraz pytanie o kompetencje i kwalifikacje tych osób do zarządzania zasobami mieszkaniowymi
_rada nadzorcza zbyt liczna ,w większości niekompetentna i przepłacana
-wymiana wodomierzy 1zł/szt co m-c przez ok 10 lat to 120 zł przy realnym koszcie wymiany ok 40 zł/szt
-kultura ? czy to jest obowiązek lokatorów ? a gdzie państwo i nasze podatki
- itd .....
a to tylko wierzchołek góry lodowej i zbędnych kosztów ponoszonych przez lokatorów

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2011r. 13:27  
Cytuj
CYTAT
hubek - informację o tym, że będzie podwyżka od maja dostałeś już wcześniej tylko pewnie nie przeczytałeś, bo po co

hanko rozumiem że to miało wpływ na cokolwiek tak? Tzn co przeczytał bym i w magiczny sposób debilne pomysły administracji poszły by w niepamięć? Proszę zastanów się zanim zaczniesz pisać takie banialuki. jeśli wydaje ci się że to było jakieś cenne pouczenie to... - nie nie było. Wyziera pustka z twojego posta.

To że inne spółdzielnie są w stanie oferować ~30-40% niższe opłaty o czymś świadczy. Zasłanianie się osobami trzecimi i pisanie że za to, za tamto nie nie jest odpowiedzialna spółdzielnia jest przejawem braku myślenia. Przecież w takich samych warunkach funkcjonują też inne jednostki spółdzielni. Ktoś tu chyba jest pracownikiem spółdzielnie i próbuje jakiś kit wciskać ludziom.

Pora ściągnąć klapy z oczu. Mamy w naszej spółdzielni ciężkie przypadki niezaradnych ludzi i tyle.... I rzeczywiście taka masa ludzi w zarządzie to dosadny przykład na to jak się ustawia kolegów i koleżanki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2011r. 15:13  
Cytuj
Za 43 metry przyjdzie bulic prawie 500zł po podwyzce w lipcu, jqk nic zmiana lokum na najwyższy budynek w stalowej tam 325 po podwyzce za 67metrów

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 24 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2011r. 16:09  
Cytuj
CYTAT
jqk nic zmiana lokum na najwyższy budynek w stalowej tam 325 po podwyzce za 67metrów


Podejrzewam , że w czynszu nie mają CCW stąd taka różnica...

Wchodząc do tej Europy musimy pamiętać, ze tam są plusy dodatnie i ujemne. /Lech Wałęsa/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2011r. 19:47  
Cytuj
CYTAT
-komu potrzeba 3 prezesów ?? przesada oraz pytanie o kompetencje i kwalifikacje tych osób do zarządzania zasobami mieszkaniowymi


komu proponujesz nie udzielać absolutorium i dlaczego ?

CYTAT
_rada nadzorcza zbyt liczna ,w większości niekompetentna i przepłacana


zgadzam się - może rada nadzorcza niech pracuje tak jak rady osiedli w czynie społecznym

CYTAT

-wymiana wodomierzy 1zł/szt co m-c przez ok 10 lat to 120 zł przy realnym koszcie wymiany ok 40 zł/szt


legalizacja wodomierzy chyba odbywa się co 5 lat co nie zmienia faktu gdzie się podziewa 20 zł

CYTAT
-kultura ? czy to jest obowiązek lokatorów ? a gdzie państwo i nasze podatki
- itd .....


jestem za zlikwidowaniem obowiązkowej opłaty, kto chce niech płaci (tylko żeby nie trzeba było rezygnować z członkostwa)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2011r. 21:39  
Cytuj
hanko= czytaj wpisy wyżej do swoich postów .\

nie widzisz co się dzieje złego ?
gdzie uciekają miliony ?
błędów zarządzania?
sposobu wyboru rady nadzorczej = gorzały polewanej na wejściu za głosowanie na swoich ?

Pracujesz w Spółdzielni że ją bronisz ?

a tak nawiasem to moje wodomierze wymieniono po 12 latach od ich zamontowania , jeszcze coś chcesz ?

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2011r. 11:35  
Cytuj
Nie - nie jestem pracownikiem Spółdzielni.
Bardzo nie lubię jak ludzie rzucają ogólnikam: że kradną, że źle zarządzają, że uciekają miliony. Konkretne zarzuty proszę – sposoby rozwiązania problemów a nie beczenie.
Na Twój poprzedni post wydaje mi się rzeczowy odpowiedziałem tak jak ja uważam. Co do wyboru rady nadzorczej i polewania wódki, nie wiem jak się to odbywało nie widziałem. Ale to się nie zmieni dopóki ludzie nie zrozumieją, że to od nich zależy kto zostanie wybrany do tej rady nadzorczej i nie pójdą na Walne zagłosować.
Twoje wodomierze 12 lat temu kupiłaś sama – od kiedy płacisz na legalizację wodomierzy ? przecież nie 12 lat ? Jakieś 5 lat pewnie, kasa się uzbierała na wymianę więc wymienili za 5 lat pewnie wymienią znowu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 21 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 08:51  
Cytuj
zgadzam sie z hanko, ludzie sami musza opowiedziec się czy chcą zmian najlepiej przychodząc na Walne, dobrze jakby były jeszcze równe szanse i pracownicy w dzien Walnego nie mieli dnia pracujacego i nie mieli obowiazku przyść na Walne jak to bylo w poprzednich latach robiac tym samym dla siebie niezbędna frekwencję i zeby nie było przyjmowania na członków społdzielni tydzien przed Walnym jak było na Walnym jak były wybory do Rady Nadzorczej, a swoją droga 15 osób to lekka przesada do "kontrolowania" 3 osób w Zarzadzie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ccc
ccc
ccc
Posty: 10
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2011r. 12:06  
Cytuj
CYTAT

-wymiana wodomierzy 1zł/szt co m-c przez ok 10 lat to 120 zł przy realnym koszcie wymiany ok 40 zł/szt



Tylko że wymienić trzeba po 5 latach !!! To się nazywa argumentacja wybiórcza !!! to mi pasuje to tak sobie napiszę !!!
Oto fachowiec od demagogii .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2011r. 12:26  
Cytuj
conie zmienia faktu że w niecałe 4 lata zarobki nie poszły w góre o 100% jak czynsz

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2011r. 13:25  
Cytuj
jeszcze raz powtarzam. Inne spółdzielnie w Stalowej Woli są w stanie oferować O WIELE niższe czynsze swoim mieszkańcom.
I to obala mit o zaradności ludzi ze spółdzielni.

zwykli NIEUDACZNICY, działają na naszą szkodę. Są niezaradni, niekompetentni i jedyne co potrafią to podnosić czynsz. Bo tylko to nie wymaga myślenia.

hanko powiedz lepiej kto z twojej bliskiej rodziny siedzi w spółdzielni że tak ich bronisz bo mi oczy wyłażą na wierzch jak czytam twoje posty. Klapy z oczu człowieku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »