NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Ile macie stopni w mieszkaniu?,
Posty: 159
Dołączył: 11 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 16:05  
Cytuj
Czy aby nie za wcześnie wyłączono ogrzewanie? Mam 19 stopni w pokoju. Poprawy pogody w sensie wyższej temperatury nie widać.
Przez to ocieplenie klimatu niedługo trzeba będzie prawie cały rok dogrzewać smiech2

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 16:05  
Cytuj

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 18:23  
Cytuj
no nie za ciekawie jest, zimno az sie z pod kołdry nie chce wychodzic brrrr. ja to spie w bluzie. bardzo nie komfortowa sytuacja jak sie ma jeszcze małe dziecko, moim zdaniem za szybko wyłaczyli ogrzewanie, temp na zewnatrz nie jest jeszcze wysoka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 19:37  
Cytuj
Nie było nas w weekend a okna rozszczelnione, teraz wróciłem od rana nas nie było i mamy 22.5 stopnia. Chyba kwestia bloku, ogrzewania nie ma

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 19:55  
Cytuj
Fakt zimno jest ale tragedii chyba nie ma. Trzeba wybrać co lepsze ciepło w mieszkaniu w chłodne czy podwyżka za ogrzewanie w przyszłym roku - pec pewnie bardzo chętnie będzie grzał 10 miesięcy w roku. Zawsze można się jakimiś farelkami - grzejnikami poratować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 9 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 20:04  
Cytuj
Ja dogrzewam mieszkanie farelką, rachunek za prąd na pewno wyższy będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 11 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 20:06  
Cytuj
Ten PEC i elektrownia to też zdziercy. Rozumiem, że jeśli trzeba specjalnie palić dla ciepła to są koszty, ale tutaj i tak palą i tak, ponieważ produkują prąd, a ciepło jest produktem ubocznym. Powinno być ono za grosze, gdyż i tak nadwyżki puszczają w niebo.

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 28 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 22:41  
Cytuj
Mnie przed zimnem ratują częste herbatki (z prądem) smiech2
Ale fakt, że zimno mam raczej dlatego, że okna są strasznie nieszczelne, a moje lenistwo nic z tym faktem nie robi jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2011r. 22:57  
Cytuj
Ja mam grype...a w domu pizdzi ze hej. A płaci sie im 12 miesiecy..grzeja chyba 5

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 28 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 13:06  
Cytuj
Nie wiem ile mam stopni w mieszkaniu ale ciepło nie jest.

... *** J o L k A *** ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 23 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 20:03  
Cytuj
Za zimno jest i teraz siedzę w polarku ale co gorsza to czuję, że jak nie zjem dzisiaj czosnku to jutro wstanę w złym stanie.

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 20:11  
Cytuj
no niefajnie tylko 21.5 stopnia wiec kaloryferek w sypialni chodzi

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 20:21  
Cytuj
ja mam 19,1 stopnia C
brrrrrrrrrrr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 23 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 20:59  
Cytuj
Żyję jak w średniowieczu i nie mam jak sprawdzić temp a co gorsza jak się ogrzać. Po majówce nawet w barku pustki no ale nie ma co w końcu narzekać na kilka dni zimna.
Trzeba się zahartowaćumiech

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 5 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 22:06  
Cytuj
CYTAT
Ja mam grype...a w domu pizdzi ze hej. A płaci sie im 12 miesiecy..grzeja chyba 5


Jak w domu piździ to wymień okna, bo cię wywieje umiech

A co do płacenia, płacisz 12 m-cy a grzejesz się 8 a nie 5 ...
styczeń, luty, marzec, kwiecień (teraz przydałby się maj), wrzesień (zazwyczaj od 15-go) październik, listopad grudzień.
Umiesz liczyć do 8-miu???
Płacisz za ten okres w rozbiciu na 12 m-cy... inaczej w styczniu miałbyś rachunek 2 lub 3 razy wyższy niż obecnie, a w czerwcu tylko grosze za opłatę stałą.
Ja płacę za gaz "z licznika" i tak samo byś miał za PEC gdyby nie system zaliczkowy... płakałbyś dopiero..

Jeszcze taka uwaga... każdy po wyprowadzeniu sie do swojego domku stwierdza nagle, że 20 stopni to bardzo gorąco... a 21 wrecz upał.
Fakt potwierdzony przez wielu moich znajomych umiech co dla mnie jest akurat idiotyzmem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 22:07  
Cytuj
Maciuś? To już Klanu nie kręcą??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 11 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 22:14  
Cytuj
CYTAT
Maciuś? To już Klanu nie kręcą??


Nie wiem, nie oglądam seriali dla głupich jasiów. smiech2

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2011r. 13:10  
Cytuj
u mnie kolo 8 bylo 17.5!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2011r. 13:46  
Cytuj
zimno jest niesamowicie brrrr

bzzzzzz
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Maja 2011r. 14:55  
Cytuj
Teraz juz bedzie cieplej. Ale tak jest co rok w październiku bo jeszcze nie grzeją i w maju bo już nie grzeją. Niestety:-(((

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 14 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2011r. 19:06  
Cytuj
Jak zaczal sie sezon grzewczy to grzali i byla akurat bardzo ciepla aura, teraz jak zimno to nie grzeja. Maja wyczucie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2011r. 19:13  
Cytuj
PEC ma zły system rozliczeń. Przecież mogą grzać mniej w ciepłe dni, zaś w dni chłodne zwiększyć temperaturę. Sezon grzewczy powinien trwać zdecydowanie dłużej - najlepiej do połowy maja. Mamy oziębienie klimatu oprócz upałów w lecie. W Polsce pogoda zmienia się z godziny na godzinę i trudno ją przewidzieć.

Wskaźnik pokazuje 18.5°C blisko sufitu, a w dolnych partiach mieszkania jest na pewno niższa, bo nie da się wytrzymać. Mimo tego, że dzisiaj cieplej i świeci słońce!

Co daje ocieplanie bloków styropianem? Jak się okazuje - NIC. Czy spartaczyli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 23 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2011r. 19:19  
Cytuj
18°C to podobno idealna temperatura do sypialni w środku nocy.

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2011r. 23:33  
Cytuj
Wróćmy do ocieplania bloków styropianem. Jak widać, może w zimie jest niewielka poprawa, ale obecnie nadal mróz w mieszkaniach. Odstawili lipę czy co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Maja 2011r. 08:32  
Cytuj
Wyborco, jak masz dom ocieplony styropianem to w lato powinno być chłodniej (ciepło z zewnątrz tak nie przenika) a w zimie jak nagrzejesz to ciepło powinno sie dłużej utrzymać bo nie przenika na zewnątrz. Jeśli u ciebie nie ma różnicy przed i po ociepleniu to albo masz bardzo nieszczelne okna albo masz źle zrobione ocieplenie (mostki termiczne).

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2011r. 13:09  
Cytuj
U mnie jest 15,5 st. C. i jakoś żyję. Pocieszam się że jak przyjdzie lato to też ciężko będzie wytrzymać nawet w nocy. Tak więc więcej ruchu, jakiś grzaniec i do lata już blisko.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »