NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Matura z matematyki,
Posty: 159
Dołączył: 11 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 16:25  
Cytuj
Przejrzałem te zadania maturalne i rozwiązałbym tylko 1 o tych procentach, kiedy rata wynosi 9%. Reszta nic smiech2
Co to oni powymyślali. Kiedyś chyba inna ta matematyka była.

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 16:25  
Cytuj

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 189
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 16:58  
Cytuj
Heh dobre i to, no teraz jest wiekszy rygor matme dodali więc większa "selekcja", ja tam wole nie zagladac do matmychytry Tak naprawde to jest jedno wielkie przeżywanie, w sumie dla "mlodziezy" mtaura to pierwszy taki wiekszy egzamin ale niech się nie boją, o jeżeli pójda na studia to tez będą przechodzić przez takie matury, i to większe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 17:03  
Cytuj
Wg mnie wcale ta matematyka taka trudna nie była, no ale ja mam 'umysł ścisły', studiuję na politechnice, zdawałam maturę 3 lata temu jak matematyka nie była obowiązkowa, a mimo to zdawałam rozszerzoną i dla mnie naprawdę te zadania nie są trudne.
Społeczeństwo nauczyło się narzekać, niestety...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 11 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 17:05  
Cytuj
W tamtym roku rozwiązywałem sobie te matury i jedynie z geografii, biologii, WOSu, historii, angielskiego i częściowo z chemii nie miałem problemów. Najgorzej było z matematyki, polskiego (analiza wiersza to jakiś kosmos), jakiejś sztuki czy coś takiego, fizyki.

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 17:25  
Cytuj
CYTAT
Przejrzałem te zadania maturalne i rozwiązałbym tylko 1 o tych procentach, kiedy rata wynosi 9%. Reszta nic smiech2
Co to oni powymyślali. Kiedyś chyba inna ta matematyka była.


nie ma się czym chwalić. Naprawdę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 11 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 17:28  
Cytuj
Sam się pochwal, co lubisz.

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 27 Lis 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 17:59  
Cytuj
Ja dziś pisałam tę maturę, porównując ją do tej rok wcześniej to jest trudniejsza o wiele, mature z tamtego roku rozwiązywałam, i prawie wszystko dobrze. Teraz po podaniu rozwiązań naliczyłam ok 60% zobaczymy jak to będzie.

rcdc - słuchaj nie każdy musi być tak mądry z matematyki jak ty, więc sie nie spinaj. Ktoś nie po to założył ten post, żebyś komuś wypominał.

Niestety, przyszłość nigdy nie przychodzi - zawsze jest teraźniejszość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 18:02  
Cytuj
CYTAT

rcdc - słuchaj nie każdy musi być tak mądry z matematyki jak ty, więc sie nie spinaj. Ktoś nie po to założył ten post, żebyś komuś wypominał.

Wcale nie trzeba być mądrym z matematyki. Do tych zadań dostaje się kilkanaście stron tablic matematycznych ze wszystkimi potrzebnymi wzorami. Wystarczy mieszanka odrobiny inteligencji z odrobiną chęci.
Z tablicami Maciuś bez przygotowania zrobiłbyś dużo więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 23 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 18:06  
Cytuj
Przecież ta matura jest półśmieszna i każdy kto potrafi się podpisać, powinien potrafić to rozwiązać. Mówię o poziomie podstawowym.

Muzułmanie nie są zacofanymi fundamentalistami, po prostu taką mają tradycję, ty niepoprawna politycznie świnio! (c) nonsensopedia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 11 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 18:14  
Cytuj
Jakie to szczęście, że za moich czasów nie trzeba było zdawać matematyki.
Na co komu takie równania rozwiązywać w życiu? Trzeba nauczyć się liczyć podstawowe rzeczy, przeliczać jednostki, procenty, objętość, powierzchnię i takie ogólne rzeczy, co w podstawówce uczą. I to wystarczy, bo więcej w życiu nie potrzeba. A jeśli ktoś idzie w tym kierunku to niech się uczy dokładnie, a nie że wszyscy muszą.

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 189
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 18:15  
Cytuj
u kazdego inna polkula ma przewagę, umyslowi scislemu - np zombiakowi latwo bedzie rozwiazac nawet rozszerzenie.
Ale fakt faktem do matmy potrzebne sa nie tylko wzory ale i dobre rozumowanie, trzeba umiec zajarzyc o co chodzi w zadaniu zeby podobne rozwiazywac ale tak to jest ze jak ktos sie nic nie uczy przez 3 lata to przed matura cudow moze nie wymyslecchytry dzis pomyslalam ze jakby kazdy sie tak na codzien uczyl jak przed matura to nikt by nie mial klopotow z takimi egzaminami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 11 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 22:57  
Cytuj

\"Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.\" Stefan Niesiołowski - \"Świecące pudełko\", Gazeta Wyborcza 19.09.2001
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 23:38  
Cytuj
Nigdy z matmy orłem nie byłem ale ta matura to pestka. Od matury mineło z 6 lat spokojnie bez styczności z przedmiotem i stanałem na wzorach na pole. Mając te tablice co oni plus kalkulator da sie to rozwiązać

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2011r. 23:49  
Cytuj
My musimy pisać z języka polskiego (czyt. literatury), niech oni piszą z matematyki umiech

Matematyki nie nauczysz się, wyłącznie czytając książkę. Trzeba rozwiązywać zadania. W gimnazjum zaglądałem do niej jedynie na lekcji. W domu wystarczył zbiór zadań. W liceum jest więcej materiału na zaawansowanym poziomie. Po prostu przepaść między gim a LO. Dużo twierdzeń, dowodów, operatorów, trzeba znać teorię i ją wykorzystać w praktyce - czyli zadania. Najlepsza jest geometria analityczna, gdzie trzeba znać własności figur, wektorów, algebrę i umieć je wykorzystać (połączyć) - tu trzeba myśleć - sam wybierasz metodę ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »