NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Rwa kulszowa, Rwa kulszowa- szukam pomocy...
Posty: 4
Dołączył: 9 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 13:28  
Cytuj
Witam. Zwracam sie do wszystkich forumowiczów z wielka prosba. Dopadla mnie rwa kulszowa. Jezeli ktos to przezyl lub wie cokolwiek na ten temat, prosze o informacje. Chodzi mi o dobrego lekarza, zabiegi, cwiczenia, lekarstwa itp. Z gory dziekuje... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 13:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 14:26  
Cytuj
Ja miałam to już kilka razy, zwykle ustępuje po kilku dniach jednak za jakiś czas może wrócić. Ból zaczyna się w okolicy nerek; pośladków (przynajmniej ja tak miałam)i może promieniować przez całą nogę aż do kostki. Nie ma chyba na to ćwiczeń. Mi lekarz kazał brać środki przeciwbólowe (polecam Ibalgin maxi) i można nacierać bolące miejsca Amolem albo jakąś maścią umiech

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 9 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 15:04  
Cytuj
Ewciaaa dzieki za odp. umiech Tylko jest maly problem, bo mi nie chce przejsc a trzyma mnie juz od 3 kwietnia. Bol byl tak okropny, ze o 3 w nocy zabralo mnie pogotowie. 9 dni spedzonych w szpitalu, rehabilitacja po wyjsciu ze szpitala a dalej boli noga od posladka az po koncowki palcow...szkoda gadac...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
f18
f18
f18
Posty: 25
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 15:30  
Cytuj
Chyba najwazniejsze w tym wszystkim jest zdiagnozowanie problemu i znalezienie czynnik, ktory ten bol wywoluje. Tylko z taka wiedza mozna sobie z tym poradzic na dobre. Dolegliwosci kregoslupa to zazwyczaj nie jest jakis problem ktory pojawia sie nagle tylko rozpoczyna sie duzo wczesniej, ale dopiero kiedy bol staje sie nie do zniesienia zglaszamy sie do lekarza i szukamy cudownych lekow, ktore pomaga nam w pare dni i zapewnia ze problem juz nie powroci. Zabiegi i leki oczywiscie powinny ukoic bol, ale czesto nie rozwiazuja trwale problemu. Leczenie czesto polega na wykonywaniu okreslonych cwiczen, a nawet zmiany swojej postawy podczas wykonywania codziennych czynnosci, ktore nadmiernie obciazaja nasz kregoslup. Tak na szybko ulge moga przyniesc leki przeciwbolowe, masci (szczegolnie rozgrzewajace), czy cieple oklady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 26 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 16:05  
Cytuj
Mi pomogły zabiegi, pole magnetyczne, jonoforeza i jeszcze jakiś jeden ale nie pamiętam nazwy, brałem 38 zastrzyki i nic, znam ten ból, leki przeciwbólowe też brałem ale przeszło mi dopiero po tych zabiegach.Tak więc idź do lekarza i poproś o skierowanie na zabiegi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 25 Wrz 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 20:59  
Cytuj
Lekarz Reumatolog - Dr. Busz-Wesołowska
lub Lekarz Rehabilitacj - Dr. Karcz.
co do leczenia, najpierw musisz wyleczyc zapalenie lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi by mozna było normalnie funkcjonowac, najlepiej mydocalm rozkurczająco i (olfen, diclofenac, ketoprom"ketonal" ibuprofen) do wyboru, ten pierwszy jest rozkurczający na mięśnie rozluzni mieśnie i bedzie troche lepiej a reszta przciwbólowo-przeciwzapalna. Po okresie ostrym wyleczonym lekami mozna zastosowac leczenie rehabilitacyjne zabiegi praqdy INT, Magnetronik, Ultradźwięki, po tych zabiegach jesli nie pomogą, warto spróbować troszke ostrzejszych środków jak masaż i gimnasytka. Profilaktycznie polecam nie podnoscić nic w pochyleni tylko na ugiętych kolanach, przy pracy na komputerze radze robic przerwy na "rozciągniecie sie" i wyprostowanie i krótki spacer, a także basen dwa, trzy razy w tygodniu(kraul na grzbiecie najlepej odciąża kręgosłup). Powinno pomóc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 9 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 21:04  
Cytuj
Ja juz mam zdiagnozowany problem i wiem co spowodowalo ze dopadla mnie rwa kulszowa. Mi chodzi o to, ze jestem juz po zabiegach typu: pole magnetyczne, cwiczenia, masaze i dalej sie utrzymuje bol w nodze. Sama wykonuje w domu cwiczenia polecane przez pania mgr. i dalej jest jak bylo. Leki przeciwbolowe odpadaja, nie pomagaja wogole. Jedynie morfina podawana w szpitalu. Po tym czulam sie rewelacyjnie. Na zabiegi moge sie zapisac, z tym nie ma zadnego problemu, tylko termin jest swietny: koniec lipca...Nawyki dnia codziennego zmienilam: nie schylam sie, a kucam, w innej pozycji myje włosy czy zeby itp. Nagrzewam sie lampa, leze na twardym. Mimo tego wszystkiego i tak nadal kuleje...:(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 9 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 21:15  
Cytuj
Nietykalny zapalenie zostało juz wyleczone w szpitalu. Pozostal bol nogi, nerw ktory uciska. I tutaj jest problem. Zdaje sobie sprawe,ze na trzeba czasu i ot tak nie przejdzie. Bralam po 4 zastrzyki dziennie - olfen, milgamma i jeszcze inne ktorych nie pamietam no i cala reklamowka lekow przeciwbolowych. O tym co kazdy pisze, ja juz wyprobowalam.Mowia mi, ze jak samo weszlo, to samo wyjdzie. Ale to zadne pocieszenie, no i w nie nie wierze.Ale dziekuje wszystkim za odpowiedzi umiech Moze wreszcie trafie na ''cos'' lub kogos co pomoze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2011r. 21:45  
Cytuj
O Boże! Tylko nie dr. Karcz!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 326
Dołączył: 18 Marz 2009r.
Skąd: St. W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2011r. 07:57  
Cytuj
Mądry dr pisze tak:
" Bóle krzyża promieniujące do nogi są najczęściej spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi i stanami zapalnymi powodowanym przez toksyczne produkty z rozpadających się chrząstek.

Żywienie optymalne usuwa te stany zapalne , zatem i bóle.

(...) przyczyna bólu może być również mechaniczna, powodując ucisk na nerw kulszowy(...)Między trzonami kręgów znajdują się elastyczne chrząstki...potocznie zwane dyskami(...)Czasem taki wypadający dysk trzeba usuwać operacyjnie(...)

"...dobrze zrobi leczenie prądami selektywnymi PS na bolącą nogę. Poprawi to ukrwienie tętnicze , a zatem także odżywienie tkanek w nodze i odżywienie nerwu kulszowego. Po samych prądach również ból sie zmniejszy , gdyż ustąpi przewaga układu sympatycznego..."

Należy mieć nadzieje , że "mechanika" w Twoim przypadku jeszcze nie zadziałała , więc droga jest krótka i prosta...(D.O. i PS)

OPTYMALNE CENTRUM ŻYWIENIOWE - STALOWA WOLA AL. J. PAWŁA II 19A/www.jedzoptymalnie.pl/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »