NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
Szczepienia dzieci,
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2011r. 10:03  
Cytuj
Witam. Mam pytanie jaka szczepionka jest lepsza dla 6 tygodniowego dzieciaczka?? . Wiem ze w przchodni sa szczepionki platne i bezplatne wiem tez ze roznica jest to ze dzieciaczka z platna kłują tylko raz a bezplatna prawdopodbnie trzy razy. Jaka jest jeszcze roznica moze ktos z Was wie i bedzie mógł mi doradzić. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2011r. 10:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 29 Sie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2011r. 10:08  
Cytuj
moj syn był szczepiony juz pare lat temu (w XI bedzie mial 7). kupilismy szczepionke za 180 zeta- podobno mercedes wsrod szczepionek. bral 3 takie wiec troche duzo ale warto. kilka szczepien w jednym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2011r. 10:09  
Cytuj
Dziekuje za szybka odpowiedz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2011r. 21:43  
Cytuj
Witam.Mój synek był szczepiony 4latka temu nie wiem jak jest teraz czy też tak samo i ile to kosztuje ale polecam szczepionkę "jedno kucie".
Dzieciaczek tyle nie cierpi po szczepionce i szybko wraca do formy.Ja zrobiłam błąd synek dostał zastrzyk w przedramię i obie nóżki w domu nie dał się dotknąć tak płakał i leżał nieruchomo. Druga dawkę kupiłam było jedno kucie a w domu nie to dziecko.Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2011r. 23:13  
Cytuj
Jeśli masz kaskę to jak najbardziej polecam szczepionki 5 czy 6 w jednym. Zawsze to mniej krzyku podczas wizyty, no ale coś za coś. Trzeba płacić ... jakieś 130 PLN (pierwsza kosztowała koło 200 PLN) - mowa o szczepionce 6 w 1. Nasz maluch ani razu nie gorączkował a przeszliśmy już wszystkie szczepionki... następna jak będzie miał 3 lata umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2011r. 23:24  
Cytuj
Szczepionki 5 czy 6 w 1 są dobre ale dziecko moze ciezko przejść taki zastrzyk. Dzieci niektórych lekarzy biorą z jakiegos powodu często tradycyjne szczepionki.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 25 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2011r. 23:40  
Cytuj
bierz standardową nie płatną
poczytaj sobie co piszą o tych x w 1
tak jak nasi rodzice to przeszli tak i my mieliśmy standardowe i jest spoko ja szczepie dziecko 3 ukłuciami nie chce nowoczesnych które są mało przetestowane

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 17 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2011r. 11:47  
Cytuj
Pamiętaj, że niezależnie od tego co przeczytasz, nikt nie da Ci gwarancji, że Twoje dziecko nie będzie mialo skutków ubocznych. Mój syn dostał szczepionki 6w1. Są drogie - 200 zł. Ja przeznaczyłam na ten cel becikowe i nie żałuję. Mały nawet nie zauważył szczepienia, nie miał żadnych skutków ubocznych.Podobnie dzieci znajomych.Jeżeli możesz sobie na to pozwolić - polecam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2011r. 17:53  
Cytuj
Witam. Mam czteromiesiecznego synka i od poczatku szczepimy go płatnymi szczepionkami. w nisku kosztują one kazda 100zł wiec mało w porównaniu gdzie poprzedniczka płacila 200zł. Mały nie ma żadnych skutków ubocznych, nie gorączkuje. akurat wczoraj miał szczepienie, nie płakał, a potem był wesoły jak zwykleumiech mimo dużo złych opinni na temat szczepionek kilku w jendej my je polecamy.pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ewe
ewe
ewe
Posty: 114
Dołączył: 28 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2011r. 21:45  
Cytuj
Cena zależy od tego czy to jest szczepionka 6 w 1 czy 5 w 1. Ta w Nisku to 5 w 1. Zdania na temat szczepionek sa podzielone, jednak ja mysle ze jesli kogos stac to warto wydac troche kasy by zaoszczedzic dziecku bolu i stresu zwiazanego z kolejnymi wkłuciami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 161
Dołączył: 26 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2011r. 17:47  
Cytuj
A co myślicie o dodatkowych , płatnych szczepieniach? Podczas ostatniego szczepienia pielęgniarka dała mi do podpisania druczek że zostałam o nich poinformowana,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »