NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Huta bierze w dzierżawe ZZN ,
Posty: 9
Dołączył: 2 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2011r. 10:22  
Cytuj
Huta bierze w dzierżawę od syndyka ZZN, nie przedłuża umowy z co najmniej 170 pracownikami zzn-u, a na ich miejsce za przyzwoleniem i poklepaniem po ramieniu związków przyjmie swoich ludzi z huty których chińczycy nie chcą zatrudnić. I tak oto związki bronią praw pracowników, (a raczej dbają tylko o swój interes. BIEDA WASZA KASA NASZA ! ! ! ).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2011r. 10:22  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11973
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2011r. 11:06  
Cytuj
Słyszałem o tym. Tragedia. Od 1 czerwca syndyk się wycofuje.
Nie wiem, kto jeszcze ufa związkom zawodowym.
I co teraz mają zrobic ci ludzie? Draństwo.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Maja 2011r. 12:00  
Cytuj
Draństwo to bardzo delikatne określenie. Solidarność walczy o górników, hutników twierdząc że to ciężka praca za zbyt małe pieniądze i że wypadkowość jest duża. A tak dla przykładu można podać branżę, o którą bardzo rzadko upominają się związkowcy, to budowlańcy gdzie robota jest ciężka, wypadkowość jest większa niż w górnictwie i żaden związkowiec się nie upomni o budowlańców bo są rozproszeni na budowach a o wypadkach się nie mówi tak głośno jak o wypadkach w kopalni. Niestety teraz liczy się biznes nawet związkowy, a człowiek jest potrzebny jako ta masa którą będzie można pokazać w TV. Źle się dzieje.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2011r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
Huta bierze w dzierżawę od syndyka ZZN, nie przedłuża umowy z co najmniej 170 pracownikami zzn-u, a na ich miejsce za przyzwoleniem i poklepaniem po ramieniu związków przyjmie swoich ludzi z huty których chińczycy nie chcą zatrudnić. I tak oto związki bronią praw pracowników, (a raczej dbają tylko o swój interes. BIEDA WASZA KASA NASZA ! ! ! ).


Jakieś źródło tej informacji?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 2 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2011r. 13:53  
Cytuj
źródło: kierownictwo zzn-u.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2011r. 14:20  
Cytuj
niestety sporo w tym prawdy zzn out a w to miejsce hutnicy z hsw.
Kawał sk.... za pozwoleniem związkowców, dbających tylko o siebhie i swoje rodziny.
Ps. Mirek i Andrzejek piszą podobnie LOL

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Maja 2011r. 17:23  
Cytuj
A niby dlaczego mają zatrudniać tam ludzi którzy wzięli odprawy z zakładu który upadł? a skoro Trofiniak dzierżawi ten zakład to niby czemu ma zatrudniać byłych z zzn-u , a nie swoich z HSW? coś wam się chyba ........ drodzy rodacy, powiem więcej najpierw ludzie z HSW powinni być zatrudnieni, a potem ewentualnie potrzebni fachowcy z byłego zzn-u. I dobrze powiedział Szostak, że będzie bronił tych którzy po upadku zzn-u zapisali się do związków ponownie, a nie tych którzy pokazali związkom "wała" bo myśleli że syndyk im da pracę na stałe. I tyle w tym temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2011r. 22:10  
Cytuj
Polityka Wasza - Bieda Nasza

bieda to jest nasza panie przewodniczący

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11973
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2011r. 08:00  
Cytuj
A widzicie gdzieś protesty pracowników? Nie! Zagranie jest proste - podobno niektórzy mają zostać. Ale kto? - To ścisła tajemnica. Dzięki temu, pracownicy zostaną skutecznie podzieleni, a jak przyjdzie co do czego, to na protesty będzie za późno.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2011r. 10:09  
Cytuj
To, że jesteśmy skutecznie skłóceni i podzieleni widać po wpisach powyżej. Dlaczego nas Polaków tak łatwo skłócić? Załoga ZZN powinna stanąć murem razem ponad własne dobro dla dobra wspólnego. Dotyczy to nie tylko zZn-u ale ogólnie sytuacji w kraju. No ale chyba ja śnie i marze na jawie. Polacy tylko w sytuacji wojny potrafią być razem. Ale do jasnej ciasnej przecież to co się dzieje w naszym kraju to jest sytuacja wojny: władza wpędza nas w coraz większą biede,pracy coraz mniej a jeśli jest to człowiek robi za niewolnika. POlska to kraj czterech b: bogaci się bogacą, a biedni biednieją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2011r. 10:30  
Cytuj
CYTAT
Załoga ZZN powinna stanąć murem razem ponad własne dobro dla dobra wspólnego.


Tak, ale z 15 lat temu. Trzeba było porzucić zwyczaje PRLowskie rodem z filmów Barei i odnaleźć się w nowym ustroju. A teraz już za późno.

CYTAT
Polacy tylko w sytuacji wojny potrafią być razem

Albo kiedy jesteśmy pod okupacją. Niestety nie sposób z tym się nie zgodzić :(

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2011r. 11:40  
Cytuj
To było do przewidzenia jeszcze przed upadłością tego zakładu!Trofiniak zrobił dokładne to samo co wcześniej z ZZM! Jeszcze długo przed upadłością ktoś na tym forum pisał o takim scenariuszu zdarzeń i niestety przewidział trafnie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »