NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
BRAK TVN-u w LIPIE,
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 12:26  
Cytuj
Od kilku dni nie mam TVN-u. Chodzi mi o taką zwykłą telewizję. Nie żadną kablówkę itp. Czy ktoś coś wie może więcej na ten temat? Próbowałam szukać programu na nowo, ale nie mogę go nigdzie złapać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 12:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 12:36  
Cytuj
Kiedys na Tvn na pasku pisalo o zmianie czestotliwosci nadawania programu w regionie STW poszukaj stacji moze to cos pomoze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 12:45  
Cytuj
No właśnie już szukałam i nic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 12:48  
Cytuj
CYTAT
We wtorek 31 maja br. w godzinach popołudniowych telewizja TVN uruchomiła emisję swojego programu w Stalowej Woli na kanale 49 (695,25 MHz). Dotychczas w tym mieście sygnał nadawany był na kanale 21 (471,25 MHz). [...] Przeprowadzka związana jest z planowanym uruchomieniem emisji cyfrowej z kolejnych lokalizacji.


- Powyższa zmiana kanału nadawania niesie ze sobą pogorszenie jakości odbioru w/w stacji. Uzasadnia to dożo słabsza propagacja dla danej częstotliwości (w porównaniu z poprzednią).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 12:55  
Cytuj
A mogłoby pomóc przestawienie anteny na dachu? Mieszkam w bloku i trudno byłoby to samemu wykonać, ale można zgłosić jakiemuś zarządcy chyba. Tylko nie wiem czy poruszanie anteną coś da czy tylko zepsuje resztę programów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 4 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 12:59  
Cytuj
Droga kuleżanko. Kanał 49 propaguje znacznie gorzej niż kanał 21, na którym dotychczas nadawano TuskVisionNetwork. Im wyższa częstotliwość, tym krótsza fala i tym większe tłumienie sygnału. Może tak być, że już nie odbierzesz naziemnie swojej ulubionej telewizji. Ale już niedługo na kanale 21 z podlubelskich Piask rozpocznie się nadawanie cyfrowe MUXa2, gdzie w paczce kanałów będzie m.in. ten ulubiony. Trzeba przestawić antenę na północny wschód i wyposażyć telewizor w dekoder MPEG4.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 13:04  
Cytuj
Ale ja nie potrzebuję żadnej cyfrowej telewizji, czyli co? Mam pogodzić się z tym, że TVN-u już nie będzie tutaj i nawet przestawienie anteny nic nie da? I wcale nie powiedziałam, że to jest moja ulubiona telewizja;) Tylko był kanał i go nie ma. I stąd moje pytanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 4 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 13:12  
Cytuj
Kuleżanko. Analogowa telewizja tak czy owak zostanie wyłączona w 2013 roku. Będzie tylko cyfrowa. Jeśli w tej chwili nie odbierasz kanału 49 analogowo w Lipie to zmiana ustawienia anteny nic nie da, bo lokalizacja nadawcza nie uległa zmianie. Nadal znajduje się ona na budynku Mostostalu w Stalowej Woli. Można kombinować ze wzmacniaczami i innymi antenami. Do 31 lipca ma być również włączony MUX2 ze Świętego Krzyża na kanale 36, więc możesz też stamtąd próbować łapać sygnał, przestawiając antenę na zachód.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 13:16  
Cytuj
CYTAT
Ale ja nie potrzebuję żadnej cyfrowej telewizji, czyli co? Mam pogodzić się z tym, że TVN-u już nie będzie tutaj i nawet przestawienie anteny nic nie da? I wcale nie powiedziałam, że to jest moja ulubiona telewizja;) Tylko był kanał i go nie ma. I stąd moje pytanie.


- Proponował bym na razie zamontowanie na dachu mocniejszej anteny (o większym zysku). - Samo "kręcenie" anteną w tym przypadku nic nie da.
- Jednak za około 2 lata niestety trzeba będzie się dostosować do odbioru cyfrowo nadawanych programów telewizji naziemnej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 14:21  
Cytuj
Ok. Dzięki za informacjeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 16:16  
Cytuj
Viceroy nie za dwa lata tylko po wakacjach.Poczytaj http://www.polsk(...)php?id=6 tu są wszystkie terminy itd

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 16:23  
Cytuj
Harmonogram wyłączenia telewizji analogowej w Polsce

http://www.polsk(...)Rys7.jpg

My jesteśmy na żółto druga data od góry 30 wrzesień 2011

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 20:52  
Cytuj
Na pewno nie wyłączą we wrześniu bo musieli by pokryć zasięgiem cyfrowym naszą okolicę, a to nie nastąpi tak szybko. W muxie 2 nie ma programów TVP, a wytną analog dopiero wtedy kiedy MUX3 lub MUX1 będzie w zasięgu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 28 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 22:48  
Cytuj
Czestmir, jesteś w błędzie, tzw. "oni" nic nie muszą.
Wręcz przeciwnie, niezbyt przejmują się tym, czy
statystyczny Polak będzie oglądał TVN, TVP Info Rzeszów,
czy Polsat.
Spróbuj w Stalowej Woli odebrać np. nasz regionalny,
podkarpacki program TVP Info Rzeszów.
Nieważne czy to analogowo (np. z Giedlarowej),
czy cyfrowo DVBT z Suchej Góry.
Gwarantuję, że bez specjalnych zabiegów,
czyli anteny o dużym zysku i na odpowiednio dużej
wysokości, nie uzyskasz poprawnego odbioru.
A to w końcu program regionalny tv publicznej.
I nikt się tym nie przejmuje.

Co do TVN w Lipie, to ktoś tu coś wspomniał,
że chodzi o blok. Może jest tam więc Azart
i przemiana częstotliwości (stara z kanału K21 np na K6).
Jeśli tak jest, to należy przestroić/wymienić
panel przemiany częstotliwości (przemiennik),
tak aby układ wejściowy pracował na kanale K49.
Jeśli został użyta wieloelementowa antena YAGI UDA
z kanałem środkowym K21, to należy ją też wymienić
na taką, która ma środkową częstotliwość pracy
w kanale K49. Takie anteny mają dość wąskie pasmo
częstotliwości odbieranych, a kanały 21 i 49
dzieli ponad 220 MHz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 22:57  
Cytuj
No to kolego masz niezłą lipę. A Polsat jest ?

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2011r. 23:14  
Cytuj
a moze by ktos zapytal , kolezanki
jak wyglada antena na jej dachu ?
doogolna czy kierunkowa i wtedy mozna myslec umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2011r. 10:26  
Cytuj
Polsat jestumiech Tak jak już pisałAM mieszkam w bloku i antena jest chyba jedna dla wszystkich. W domach mamy gniazdka tv. Nie byłam na dachu to nie wiem. A z dołu nie bardzo widać. Ale najlepiej chyba będzie jak to gdzieś zgłoszę w spółdzielni. Może ktoś się tym zajmie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2011r. 11:15  
Cytuj
Przydałoby się, jeszcze żeby TVN 24 zaczął tracic zasięg. Społeczeństwo zaczełoby zdrowieć i budzić się z hoholego tańca.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »