NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Aborcja,
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 16:22  
Cytuj
CYTAT
Jeśli kobieta chce aborcji to sobie ją zrobi nielegalnie albo wyjedzie do Niemiec czy Czech. Albo na jakiś statek-klinikę.


I tu się z Tobą zgadzam każdy jak stanie przed takim wyzwaniem podejmie decyzję sam bez czytania tego forum i dlatego wypowiedzi co niektórych uważam za zwykłe jak to do mnie pije Andrzejek zaznaczenie swojej obecności w każdym temacie jak to robi wszechwiedzący w/w.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 16:22  
Cytuj

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 17:07  
Cytuj
CYTAT

Jeśli kobieta chce aborcji to sobie ją zrobi nielegalnie albo wyjedzie do Niemiec czy Czech.

fractal nie zrozumiałeś nic z przesłania tego filmu, wiadomo, że jak się kobita uprze to zrobi wszystko żeby zabić dzieciaka, ale po tym czynie pozostanie sama z sobą i swoimi problemami którymi podzielić się będzie mogła tylko z psychiatrą bo tacy jak wy, wolni od takich głupot nie zawracacie sobie głowy co z człowiekiem dzieje się po takim morderstwie. Wyrzuty sumienia do końca życia, chyba, że będzie umiała się okłamywać do końca swoich dni. Obejrzyj ten film.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 5 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 17:12  
Cytuj
CYTAT
Bóg zsyła na ludzi cierpienie w różnych celach. Bywa tak, że cierpienie dziecka jest jedynym sposobem, by rodzice stali się dobrymi ludźmi, bywa też tak, że człowiek kaleki ma po prostu inne zadanie w życiu np Madzia Buczek. Kalectwo fizyczne i/lub psychiczne nie upoważnia do zabicia człowieka. Jeśli ktoś starając się o dziecko nie dopuszcza do siebie myśli, że ono może nie być zdrowe - nie nadaje się na rodzica.

Każdemu z nas może zdarzyć się wypadek, choroba - i co wtedy? Eutanazja? Bo tylko zdrowi mają prawo do życia?

To samo tyczy się osób upośledzonych umysłowo. Skoro \"Andrzejek\" masz takie poglądy, to zapewne w imię uczciwego podejścia do człowieka, któremu pozwoliłeś się urodzić, bo miałeś pewność że urodzi się zdrowy, zadeklarujesz, że ma cię zabić, gdy staniesz się chory i zniedołężniały - czego oczywiście ci nie życzę.


mirek przypomnial mi sie kawalek taniego ameryckiego filmu :] walk tu remember,
-bez cierpienia nie ma wspolczucia
-powiedz to cierpiacym
przeciez to jest chore i niepowazne co piszesz :] jak milosierny wszechmogacy moze ukarac dziecko za bledy rodzicow, jakbym wierzyl ze taki milosierny jest bog jak piszesz to juz dawno bym sie wypisal i wolalbym jakas sekte. Rozumiem ze dobrzy ludzie nie rodza chorych dzieci ? no ja pier.... przeciez to farmazony, pytam co powiesz takiemu dziecku, bog ukaral cie za nas chociaz nie wiem co robilismy zle ? przeciez na takie glupoty to sie scyzoryk otwiera.

ja nie jestem za aborcja, ale nie jestem rowniez za tym by ludzie mogli sami dokonywac wyboru, pozniej niech sie sami z tym mierza. mieszanie do tego religii i boga karajacego za cos to jest niepowazne, zapytam raz jeszcze jak ktos nieskonczenie dobry moze chciec kogos ukarac ?
w kantonie zurychu bylo niedawno glosowanie nt zabronienia przyjezdnym korzystania z uslugi usmiercania, chcieli zostawic to dla siebie, w kolejce na zastrzyk smierci czeka kilka tysiecy osob, jak ktos chce to dlaczego nie ?

\"Bóg zsyła na ludzi cierpienie w różnych celach. Bywa tak, że cierpienie dziecka jest jedynym sposobem, by rodzice stali się dobrymi ludźmi\" - mirek777, Stalowa Wola, 19 Cze 2011r.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 17:43  
Cytuj
To też jest kwestia, od którego momentu zaczyna się życie. Nigdy nie musiałam stanąć przed takim dylematem i tak mi się życie ułożyło, że nie musiałabym pewnie, ale tygodniowy zarodek to nie jest dla mnie dziecko. Poddając się aborcji tygodniowego czy dwutygodniowego zarodka nie czułabym chyba, że zabijam człowieka, ale będąc w czwartym miesiącu ciąży to już zupełnie inna sprawa....chyba każdy musi zdecydować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 19:59  
Cytuj
CYTAT

I tu się z Tobą zgadzam każdy jak stanie przed takim wyzwaniem podejmie decyzję sam bez czytania tego forum i dlatego wypowiedzi co niektórych uważam za zwykłe jak to do mnie pije Andrzejek zaznaczenie swojej obecności w każdym temacie jak to robi wszechwiedzący w/w.


Ty koleś to chyba sam nie czytasz tego co piszesz. Twoje komentarze są albo złośliwe nic nie wnoszące do tematu, albo na zasadzie "I tu się z Tobą zgadzam". Które też nic nie wnosi. Komentarz powinien być usunięty (regulamin 4b i c) ale wtedy pisał byś że to cenzura. Chłopie zastanów się i zacznij myśleć.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 21:01  
Cytuj
a po co na statek? jak w nisku aborcję robi jeden pewny lekarz...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 2 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2011r. 23:23  
Cytuj
Mam 8-miesięcznego synka i za każdym razem jak słyszę w mediach o aborcji to patrzę na niego i nie mogę zrozumieć jak ktokolwiek może podjąć taką decyzję i zabić takie cudowne stworzenie.
Wielu z Was mówi, że kobieta ma prawo decydować o swoim życiu. OK, tylko że w momencie aborcji nie decyduje tylko o swoim życiu, ale również o życiu tej nowej istoty. Jak kobieta chce decydować o swoim życiu i nie chce mieć dzieci, to niech idzie sobie jajniki podwiązać. To jest dopiero decyzja dotycząca tylko jej życia i wymagająca wielkiej odwagi, ale tylko ona będzie ponosić jej konsekwencje. Natomiast przy aborcji kobieta decyduje o życiu innej istoty - co gorsza - istoty która nie może mieć własnego zdania w tym temacie, nie może się wypowiedzieć ani obronić. Bo najłatwiej jest rozwiązywać swoje problemy przy braku sprzeciwu... i tylko ten niemy krzyk nie daje im spokoju do końca życia...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
To też jest kwestia, od którego momentu zaczyna się życie. Nigdy nie musiałam stanąć przed takim dylematem i tak mi się życie ułożyło, że nie musiałabym pewnie, ale tygodniowy zarodek to nie jest dla mnie dziecko. Poddając się aborcji tygodniowego czy dwutygodniowego zarodka nie czułabym chyba, że zabijam człowieka, ale będąc w czwartym miesiącu ciąży to już zupełnie inna sprawa....chyba każdy musi zdecydować.




prof. W. Bowes, Uniwersytet Colorado, USA:

"Początek życia ludzkiego? - Poczęcie".

(cyt. za: J. C. Willke, Why can�t we love them both?, Hayes Publishing Company, Inc., Cincinnati 1997, s. 72)



dr med. J. Deszczowa:

"Życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia - to fakt naukowy, niepodważalny - tak więc każdy myśląc logicznie i konsekwentnie, obojętnie jaki wyznaje światopogląd, uzna przerwanie ciąży za zabójstwo człowieka".

(cyt. za: Depesza z 18 listopada 1990 r., s. 9)




prof. dr med. P. F. Freybergh, przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Prenatalnej:

"Celem psychologii prenatalnej jest przede wszystkim zmiana całego dotychczasowego nastawienia do ciąży i do dziecka w łonie matki, które jest od pierwszych chwil swego istnienia konkretną osobą, nową osobowością. W życiu płodowym ma miejsce taka sama sytuacja uczenia się, zdobywania doświadczenia jak w życiu poza łonem matki. Człowiek, a więc płód ludzki, są całościami niepodzielnymi".

(cyt. za: Dziennik Polski z 4 lutego 1987, s. 1)





prof. H. Gordon, Klinika Mayo, USA:

"Jest ustalonym faktem, że ludzkie życie zaczyna się w momencie poczęcia".

(cyt. za: J. C. Willke, Why can�t we love them both?, Hayes Publishing Company, Inc., Cincinnati 1997, s. 73)




prof. dr n. med. J. Lejeune kierownik Katedry Genetyki na Uniwersytecie im. R. Descartesa w Paryżu:

"Dzięki nadzwyczajnemu postępowi techniki wtargnęliśmy do prywatnego życia płodu (...). Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota ludzka nie jest już sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym".

(cyt. za: Wiedza i życie, nr 11/1986, s. 8)


prof. dr n. med. J. Lejeune kierownik Katedry Genetyki na Uniwersytecie im. R. Descartesa w Paryżu:

"Dzięki nadzwyczajnemu postępowi techniki wtargnęliśmy do prywatnego życia płodu (...). Przyjęcie za pewnik faktu, że po zapłodnieniu powstała nowa istota ludzka nie jest już sprawą upodobań czy opinii. Ludzka natura tej istoty od chwili poczęcia do starości nie jest metafizycznym twierdzeniem, z którym można się spierać, ale zwykłym faktem doświadczalnym".

(cyt. za: Wiedza i życie, nr 11/1986, s. 8)



prof. M. Matthews-Roth, Uniwersytet Harwarda, USA:

"Z naukowego punktu widzenia poprawne jest stwierdzenie, iż pojedyncze ludzkie życie zaczyna się w momencie poczęcia".

(cyt. za: J. C. Willke, Why can�t we love them both?, Hayes Publishing Company, Inc., Cincinnati 1997, s. 73)


prof. M. Matthews-Roth, Uniwersytet Harwarda, USA:

"Z naukowego punktu widzenia poprawne jest stwierdzenie, iż pojedyncze ludzkie życie zaczyna się w momencie poczęcia".

(cyt. za: J. C. Willke, Why can�t we love them both?, Hayes Publishing Company, Inc., Cincinnati 1997, s. 73)



dr W. Maksymowicz, minister zdrowia i opieki społecznej:

"Czy nam się to podoba, czy nie, to z punktu widzenia biologii jesteśmy ludźmi od momentu poczęcia".

(cyt. za: Gazeta Polska, 12 XI 1997, s. 4)



Masz jeszcze jakiś dylemat???

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 11:36  
Cytuj
Cieszę się strasznie, że potrafisz zacytować opinie lekarzy, tylko nie bardzo wiem po co. Ja nie jestem osobą odpowiedzialną za procesy legislacyjne i ustalenie tego momentu, jestem kobietą. Gdy w moim sumieniu próbuję znaleźć ten moment, nie wiem, gdzie on jest, ale na 100% nie tydzień po połączeniu się dwóch komórek z materiałem genetycznym. I nie musisz szukać następnych cytatów, bo ja nie zadawałam pytania, tylko wyraziłam swoją subiektywną opinię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 20 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 15:11  
Cytuj
[cytat][cytat][b]

prof. W. Bowes, Uniwersytet Colorado, USA:

\"Początek życia ludzkiego? - Poczęcie\".

(cyt. za: J. C. Willke, Why can�t we love them both?, Hayes Publishing Company, Inc., Cincinnati 1997, s. 72)
dr med. J. Deszczowa:

\"Życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia - to fakt naukowy, niepodważalny - tak więc każdy myśląc logicznie i konsekwentnie, obojętnie jaki wyznaje światopogląd, uzna przerwanie ciąży za zabójstwo człowieka\".

(cyt. za: Depesza z 18 listopada 1990 r., s. 9)

prof. dr med. P. F. Freybergh, przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Prenatalnej:


\"Jest ustalonym faktem, że ludzkie życie zaczyna się w momencie poczęcia\".

(cyt. za: J. C. Willke, Why can�t we love them both?, Hayes Publishing Company, Inc., Cincinnati 1997, s. 73)


Jeśli tak, to dlaczego urodziny obchodzimy w dzień pojawienia się na świecie a nie w dniu poczęcia????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 18:15  
Cytuj
Pytanie: Co mówi Biblia (czy też Bóg poprzez Biblie) na temat aborcji?

Odpowiedź: Biblia nigdy nie przemawia w sposób specyficzny na temat aborcji. Jednakże, jest w Piśmie Świętym wiele nauczania, które w sposób jasny pokazuje, jaki jest pogląd Boga na tę sprawę. Księga Jeremiasza 1:5 mówi nam, że Bóg zna nas przed tym, zanim jeszcze ukształtuje nas w łonie. Psalm 139:13-16 mówi o aktywnej roli Boga w stworzeniu i uformowaniu nas w łonie. Księga Wyjścia 21:22-25 określa, że ktoś, kto zabił dziecko w łonie matki zasługuje na taką samą karę, jak ktoś, kto popełnił morderstwo. To jasno wskazuje, iż Bóg uważa dziecko w łonie za taką samą istotę ludzką jak w pełni rozwiniętego, dorosłego człowieka. Dla chrześcijan, aborcja to nie prawo kobiety do podjęcia decyzji. To sprawa życia i śmierci ludzkiego istnienia stworzonego na Boży obraz (Ks. Rodzaju 1:26-27; 9:6).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 18:53  
Cytuj
Zapytam wprost osoby które uważają łaczące sie w pierwszych dniach po zapłodnieniu komórki za pełnoprawnego człowieka.
Dlaczego lekarz który dokonywał nielegalnych aborcji (czyli morderstw za pieniądze) dostaje podobna karę jak człowiek który zabił psa dla kaprysu? Czy wg. Was taki lekarz i taka kobieta powinni zostac skazani jak za zabójstwo czyli 25 lat lub dozywocie? Skoro czlowiek jest już od momentu poczecia to wypadałoby aby go tak traktowac prawnie a nie jak psa. Czyż nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 19:09  
Cytuj
Ja nie twierdzę, że zarodek nie może być dla kogoś dzieckiem. Dla mnie nie jest. Plemnik i komórka jajowa mogą być osobno przechowywane, mrożone, niszczone itp. Nagle po połączeniu stają się człowiekiem. Dla mnie ten magiczny moment ma miejsce chyba znacznie później bez względu na to, co napisano w Piśmie Świętym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 19:39  
Cytuj
Widać braki wykształcenia u niektórych. Łączą się 2 haploidalne komórki: plemnik, który wygrał wyścig i komórka jajowa. Powstaje diploidalna zygota i dzieli się na coraz więcej komórek. Odtąd zaczyna się życie nowego organizmu żywego. Oczywiście może nastąpić podział na 2 i mamy bliźniaki jednojajowe. Nie ma żadnego podziału na "dziecko" i "niedziecko". Pojęcia "noworodek", "płód" i "noworodek" są umowne - opisują stan i wiek rozwijającego się organizmu żywego. Aborcja = zabójstwo - teraz można to udowodnić naukowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 19:54  
Cytuj
Nie chodzi mi o fachową nomenklaturę, a o to, co czuję, bez względu na to, jakie posiadają nazwy. I nie staram się udowadniać, jak większość z wypowiadających się, że ja mam rację, bo nie mam. Nie ma tu moim zdaniem racji. To jest dylemat, który każdy rozważa w swoim sumieniu. I nie ważne jakie cytaty bądź definicje ktoś przytacza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 20:46  
Cytuj
Zastanawia nas według czego to interpretować, ale skoro nauka i Pismo Święte zresztą jak zawsze zgodne traktują zarodek jako nowe życie. W starożytności za wywołanie poronienia była kara śmierci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 20:59  
Cytuj
Około trzech razy w moich wypowiedziach padło stwierdzenie "zgodnie ze swym sumieniem". To jest chyba dość jasne. Pytanie, co wpływa na kształt sumienia. Moja odpowiedź - suma wszelkich doświadczeń życiowych i "drogowskazów", które sobie człowiek wybiera. Dla człowieka wierzącego naturalnym drogowskazem jest Pismo Święte i, w różnych stopniach, nauka Kościoła, stąd tyle cytatów z Biblii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2011r. 21:00  
Cytuj
W starożytności środkiem antykoncepcyjnym były nasączone różnego rodzaju płynami gąbki morskie...więc może starożytność zostawmy w książkach do historii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 11 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2011r. 11:37  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Jeśli kobieta chce aborcji to sobie ją zrobi nielegalnie albo wyjedzie do Niemiec czy Czech.

fractal nie zrozumiałeś nic z przesłania tego filmu, wiadomo, że jak się kobita uprze to zrobi wszystko żeby zabić dzieciaka, ale po tym czynie pozostanie sama z sobą i swoimi problemami którymi podzielić się będzie mogła tylko z psychiatrą bo tacy jak wy, wolni od takich głupot nie zawracacie sobie głowy co z człowiekiem dzieje się po takim morderstwie. Wyrzuty sumienia do końca życia, chyba, że będzie umiała się okłamywać do końca swoich dni. Obejrzyj ten film.

Moja koleżanka to zrobiła zaraz po szkole średniej, wzorowa uczennica. Szczęśliwa była, że pozbyła się "problemu". Matka nie wie do dziś. Każdego dnia o tym myśli i będzie miała wyrzuty sumienia do końca życia. Patrzy na dzieci, które wtedy się urodziły i mają dziś ponad 10 lat i teraz jest świadoma, bo wie czego sie dopuściła. Nie ma chyba nic gorszego. To wszystko to tragedia. Ginie bezbronna kruszynka. Nawet nie może krzyczeć gdy popełnia się na niej morderstwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 802
Dołączył: 3 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2011r. 19:36  
Cytuj


CYTAT
Moja koleżanka to zrobiła zaraz po szkole średniej, wzorowa uczennica. Szczęśliwa była, że pozbyła się "problemu". Matka nie wie do dziś. Każdego dnia o tym myśli i będzie miała wyrzuty sumienia do końca życia. Patrzy na dzieci, które wtedy się urodziły i mają dziś ponad 10 lat i teraz jest świadoma, bo wie czego sie dopuściła. Nie ma chyba nic gorszego. To wszystko to tragedia. Ginie bezbronna kruszynka. Nawet nie może krzyczeć gdy popełnia się na niej morderstwo.

Ten film jest doskonałym ujęciem tragedii jakie przeżywają kobiety.

A B O R C J A - holokaust nienarodzonych. WOLNOŚĆ NIE OZNACZA, ŻE MNIE WOLNO WSZYSTKO A TOBIE NIC!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2011r. 21:08  
Cytuj
A ja myślę, że bóg dał nam wolny wybór i własny rozum. Każdy podejmuje decyzję wg własnego sumienia i ponosi również konsekwencje swych decyzji. Nie można nikogo zmuszać do pewnych działań. To jest sprawa rodziny oni będą z tym żyli do końca, to oni poniosą konsekwencje swojej decyzji. Nie ty, nie ja nikt z zewnątrz tylko oni.

A ja myślę, że gdybyś szedł mostem nad Sanem i zobaczyłbyś człowieka stojącego na barierce z pętlą na szyi, to byś odsunął na bok 'wolny wybór' i starał się coś zrobić. Choćby powiadamiając policję. My z zewnątrz czasem też możemy brać udział w czyimś życiu.
Co do niepełnosprawności to niektórymi ludźmi też trzeba opiekować się do końca zycia jak np Stephen Hawking. Bez jego odkryć w 'niepełnosprawności' bylibyśmy trochę nauko ubodzy, nieprawdaż?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2011r. 21:57  
Cytuj
Morderstwo jest morderstwem. Jakby go nie kamuflować pod płaszczykiem definicji, pojęć, opinii i innych zasłon dymnych.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2011r. 22:13  
Cytuj
Oj tak,tak.
W sumie antykoncepcja to też dzieciobójstwo co nie?
Co za okrutny świat.

A tak swoją drogą to chodzi wam o coś konkretnego? Bo temat zamienił się w kościelne kazanie a nawet dyżurny ksiądz się pojawił smiech2

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Cze 2011r. 22:56  
Cytuj
Ty byłaś piękną dziewczyną,
a on był pięknym chłopakiem,
ja niepotrzebną kruszyną,
rzuconym w złe gniazdko ptakiem,
ty miałaś włosy z obrączek
i wciąż go trzymałas za rękę,
moich nie chciałaś już rączek
nie trzeba było ci wiecej!

Ref.Dziś miałabym 16 lat
tyle co ty wtedy mamo,
jakże cieszyłby mnie świat,
gdy przeżyłabym to samo!
Mamo nie chciałam umierac
dlaczego mnie nie kochałaś,
nie miałas prawa zabierac mi życia
chociaż mi je dałaś

2.Dzieci boją się zastrzyków,
cyganów i kominiarzy
ja boje sie śmietników
tam leżą szczątki mej twarzy
dzieci tulą sie do lalek,
ja do ziemi tulę się z lękiem,
ktoś wrzucil do umywalki
me ciałko giętkie i miękkie.

...

http://ooasiaa14.wrzuta.pl/audio/0Jby8UODA6B/kruszyna_cover_ballada_o_nienarodzonym_dziecku
--------

wchodząc w ten temat przypomniał mi się tan kawałek :/
smutny temat ... jako katolik byłbym zdecydowanie przeciwny ... jako ojciec widzący jak rosną dzieci jak cieszy każdy krok czy pierwsze słowo byłbym podwójnie przeciwny ... ale jako zwykły zjadacz chleba pomijający dwa wcześniejsze fakty i zdający sobie sprawę że w życiu człowieka przyda-żyć się może wszystko już nie jestem takim przeciwnikiem ...

są przypadki w których katolik i ojciec może zmienić zdanie ... mam dwoje dzieci i żonę i gdybym miał np. taką sytuacje ... żona jest w ciąży i ciąża zagraża jej życiu i mam ryzykować jej życie (i w sumie niema żadnej pewności że dziecko przeżyje)... dzieci które mam mają zostać półsierotami ... a ja na koniec mam ryzykować jej życie i może stać się jej katem ?? sorki ale największym krytykantom w takiej sytuacji zmiękła by rura ... wierze że niejeden poddał by woli Boga ... ktoś kogoś gwałci i znów dylemat i znów zdawać się na wole Boga ?? mówienie że Bóg tak chciał jest chyba nie na miejscu :/ ...

sumując wszystko zależy od sytuacji i na 90% byłbym przeciwny ale te 10 % sprawia że jestem niestety za ... oczywiście nie każdy miałby do tego prawo ale aborcja w pewnych przypadkach powinna być dozwolona ... tylko czy to nie dyskryminacja ?? jedni mogą a inni nie :/ ... nie każdy jest katolikiem i nie każdy uważa że życie zaczyna się przy poczęciu ... każdemu z nas liczą wiek od daty urodzin ... ehh przykry temat

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 10:01  
Cytuj
A tak swoją drogą to chodzi wam o coś konkretnego? Bo temat zamienił się w kościelne kazanie a nawet dyżurny ksiądz się pojawił smiech2

Konkretnie chodzi nam o życie (może nie zauważyłeś). Wiem, że to dla Ciebie na razie za trudny temat, ale kiedyś dorośniesz i mam nadzieję, że Twój intelekt też się rozwinie i będzie Cię stać na bardziej konstruktywne zdanie w dyskusji niż zawierające argumenty typu "kazanie" czy "dyżurny ksiądz"

Powodzenia w rozwoju intelektualnym i pamiętaj, że pomimo wakacji warto czytać książki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »