NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
liceum,
Posty: 37
Dołączył: 13 Sie 2010r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 10:58  
Cytuj
Hejjezyk
Mam takie pytanie: jeśli dostanę się do 3 szkół, które wybrałam i są na mojej liście to czy świadectwo i wyniki muszę zawieźć do szkoły pierwszego wyboru, czy do której chce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 10:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 143
Dołączył: 16 Lut 2011r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 11:00  
Cytuj
A to nie jest tak, że żeby się dostać trzeba najpierw zawieźć wyniki? A później składa się oryginał świadectwa do szkoły, która nas przyjęła?

Teraz bez wyników przyjmują? Na ładne oczy?

https://www.facebook.com/ZdjeciaWKuchni
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 13 Sie 2010r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 11:07  
Cytuj
teraz jest rekrutacja przez internet umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 11:12  
Cytuj
Młodzież składa papiery do kilku szkół a później jest płacz, że miejsc nie ma. Też kiedyś zdawałem do liceum ale tylko do jednej szkoły składałem papiery. Wtedy to było normalne. Dziś pewnie patrzyli by na taką osobę jak na wielbłąda.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 14 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 11:34  
Cytuj
teraz jest tak, że nie przyjmują Cię do wszystkich szkól tylko do jednej. Jeżeli masz wystarczającą ilość pkt to dostajesz się do szkoly, którą wybralaś jako pierwszą na liście, jeśli tych punktów Ci brakuje to automatycznie jesteś przyjęta do drugiej z wybranych szkól lub 3 jeśli nadal brakuje Ci pkt umiech a papiery skladasz tylko do tej szkoly gdzie Cie przyjęli i oczywiście na odpowiedni profil umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 143
Dołączył: 16 Lut 2011r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 11:43  
Cytuj
Czyli najpierw się zapisuję w ciemno?
Matko, za moich czasów (!) aż 5 czy 6 lat temu najpierw się pisało test, czekało na wynik, a dopiero później już kiedy oceniło się swoje szanse biegało się z papierami.

Więc jeśli wybrałbym sobie jakieś 3 licea, do których chcą nie wiadomo jak dużo punktów, a poszłoby mi za słabo to nie poszedłbym do żadnej szkoły?

https://www.facebook.com/ZdjeciaWKuchni
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 13 Sie 2010r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 12:14  
Cytuj
nie w ciemno. nie rozumiesz, że szkoła dzisiaj wysyła nasz wyniki z testów i oceny przez internet i dopiero za tydzień dowiemy się czy zostaliśmy przyjeci., a wtedy zawozimy oryginały świadectwa i wynikow egzaminow

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 143
Dołączył: 16 Lut 2011r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 12:40  
Cytuj
But still szkoły sobie w ciemno wybieram.
Szkoła wysyła wyniki do szkół, które wybrałaś wcześniej. W momencie wybierania szkół nie znałaś ilości punktów czyli wybierałaś w ciemno.

https://www.facebook.com/ZdjeciaWKuchni
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 13 Sie 2010r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 12:57  
Cytuj
wyniki były już 15 czerwca a szkoła wysyła je do liceum dopiero dzisiaj ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 4 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 13:25  
Cytuj
Dostanę się do SLO ze 150pkt na mat-fiz-inf lub mat-geo-inf ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 14 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 21:14  
Cytuj
na Staszka byś się dostal więc myślę, że do SLO również bo z roku na rok progi punktowe spadają. Jak ja szlam na mój profil biol-chem-fiz na staszka to trzeba bylo miec ponad 160 pkt a rok później juz ok 130.. więc jak widać z roku na rok coraz latwiej się dostać ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ewe
ewe
ewe
Posty: 114
Dołączył: 28 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 21:56  
Cytuj
Ostatnio słyszałam,że na Staszka łatwiej sie dostac niz do SLO, gdyż ta druga ma duzo wiecej chetnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 4 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2011r. 22:52  
Cytuj
Ależ tu nie ma wątpliwości że do SLO jest o wiele trudniej się dostać.
Taka jest prawda, po części do Staszka idą ci co nie dostali się do SLO

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 14 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2011r. 14:48  
Cytuj
Hmm.. no cóż z biegiem czasu 'Staszek' podupadł na renomie ale nie zmienia to faktu, że ma jedną z najlepszych kadr nauczycieli i w tej kwestii poziom sie nie zmienił jezyk nie obrażając nikogo poziom spadł przez dzieci z gim, które nie wszystkie może ale większość przynajmniej ma tzw. 'wjb' na nauke i idzie byle gdzie, byle się tylko gdzieś dostać.. zresztą egazaminy gim jak wiadomo z roku na rok idą uczniom coraz gorzej, a to przekłada się na progi punktowe z szkołach wyższych.. i niestety ale BEDZIE JESZCZE GORZEJ! podejrzewam, że za 2 lata żeby się dostać do lepszej szkoły próg bedzie wynosil ok 50 pkt.. smutne ale prawdziwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 4 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2011r. 14:54  
Cytuj
Do Mysia pysia
To nie wina uczniów że chcą się kształcić w liceum i chcą sie dostać do SLO lub na Staszica bo każdy wie że to 2 najlepsze szkoły w Stalowej a reszta odbiega.
To wina systemu Staszica że tam już każdy nie chce uczyć a uczniowie wcale nie są coraz głupsi tylko wy starsi popadacie we własne wierzenia...
System Staszica polega na tym : każdy przedmiot jest ważny ale mój najważniejszy
Jeśli chodzi o samo przyjmowanie to większość wybiera SLO a do Staszica dostają sie ci, którzy nie dostali się do SLO. Jeszcze jest taki wątek że na Staszicu poziom upada przez to że obowiązkowy wliczany przedmiot to tylko j.polski a w SlO jeszcze matma i obcy + profilowany....
Ps. Sam w tym roku ide do szkoły średniej i uważam że uczniowie są bardzo inteligentni i ambitni, lecz ciągle zmieniający się system nauczania przygniata ich poprostu i część odpada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 14 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2011r. 15:50  
Cytuj
Ja nie twierdzę, że nie ma ambitnych i inteligentnych osób jednak ich ilość jest coraz mniejsza. Myślę, że problem jaki poruszyleś ze każdy przedmiot jest ważny ale mój ważniejszy dotyczy jednak większości szkól i nie oszukujmy sie ale większość nauczycieli ma takie podejście oczywiście nie wszyscy. Osobiście przetrwalam 3 lata na staszku i z roku na rok patrząc na dzieci z gim, które przychodzą to żal mnie ściska niestety.. Są też typowe 'kujonki' ale na tle calej szkoly czy to staszka czy SLO to raczej się nie wyróżniają ;)
Sam zobaczysz jak pójdziesz w tym roku jakie osoby trafią do twojej szkoly za rok lub dwa umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 29 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2011r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
Ależ tu nie ma wątpliwości że do SLO jest o wiele trudniej się dostać.
Taka jest prawda, po części do Staszka idą ci co nie dostali się do SLO


A wcale, że nie umiech Może macie rację w sensie, że trudniej się dostać, ale to tylko i wyłącznie z powodu małej ilości miejscumiech rzeczywiście jest więcej chętnych do SLO, ale to jest jak dla mnie logiczne, bo tam idą w większości osoby przeciętne (nie chcę generalizować! nie mówię o wszystkich), a tych przeciętnych jest najwięcej. Poza tym na Staszka złożyły podania osoby ambitniejsze, co widać po niektórych progach punktowych dla przykładu profil mat-fiz (w slo jest tylko mat-fiz-inf, ale traktujmy to jako ten sam profil umiech )
próg punktowy w SLO : 144 pkt
próg punktowy na Staszicu: a1 - 169 pkt, a2 - 153 .
czy biol chem
SLO: 136
Staszic: 146
mat geo
SLO: 142
Staszic: 151

A prawda jest taka, że Ci którzy nie dostali się do SLO mogą dostać się na staszica , nie dlatego że tam niższy poziom, ale zawsze jest jedna lub dwie klasy, do których jest łatwo się dostać, przeważnie jest to human. umiech w mojej subiektywnej ocenie w SLO są profile na poziomie wysokim, mniej więcej wszystkie na podobnym. Natomiast na staszicu jest kilka profili na poziomie bardzo wysokim, kilka na poziomie wysokim, a jeden poniżej wysokiego, ale wciąż jest dobry poziom, który nie jest w stanie "zaniżyć średniej".

Kolejną sprawą, którą chcę poruszyć jest pewien fakt zarzucany przez wiele osób LOKENOWI. Mówicie, że poziom spada, progi są coraz niższe. Ilość punktów, jak wiecie, w dużej mierze zależy od wyniku egzaminu gimnazjalnego. W tym roku w CAŁEJ POLSCE wyniki te nie były najlepsze. Powodem nie jest to, że dzieci są coraz 'głupsze', że Wy kilka lat temu byliście mądrzejsi. CKE co roku stawia wyżej poprzeczkę. Dlatego Irytują mnie baaardzo tego typu stwierdzenia, szczególnie z ust osób, które egzaminy gimnazjalne pisały kilka lat temu, kiedy były one banalne proste. Wyjaśnię to jeszcze na przykładzie mojej osoby: Z testów próbnych(wszystkich - bez wyjątku, a w mojej szkole było ich naprawdę sporo) uzyskiwałam wyniki w granicach >85 z obu części. Pisałam również na jednym z próbnych- nieoficjalnym egzamin z roku 2005 albo 2006, nie pamiętam, było to w II klasie gimnazjum i uzyskałam wynik 92 punktów. W tym roku egzamin jak dla mnie był bardzo trudny, trafiły się rzeczy na które nie byłam przygotowana (np. przykładałam się do fizyki przed egzaminem, uczyłam się wzorów robiłam wszystkie możliwe zadania, a na egzaminie zadania w ogóle nie sprawdziły tej wiedzy!), mój wynik to niespełna 80 punktów. Także pozdrowienia.. umiech
A jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do lepszego poziomu staszica nad poziomem w SLO, to zobaczcie ilu olipmijczyków jest w obu tych szkołach, porównajcie ;) I tu staszic ma również wielką przewagę dwudziestu do siedmiu w SLO umiech

Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2011r. 21:12  
Cytuj
Znalazłem taką stronę z progami punktowymi. https://podka(...)seon.php
missnoname w dużej części zgadzam się z tobą.Są dwa liczące się licea: Staszek i SLO. Na Staszica jeszcze Potasz niejako na siłe, a pewnie żeby jego nauczyciele mieli wiecej pracy a przez to i kasy i utworzył klasy słabe: trzecia klasa mat-fiz 114 pkt próg, mat-fiz-inf 103 pkt, pol-his-obcy 109 pkt. Czy tworzenie takich klas buduje renomę szkoły, tworzyc klasy z progami punktowymi jak w jakimś liceum na pipidówie?.Czy tak robi szanująca się szkoła, która szczyci się takim poziomem nauczania i wielloetnią tradycją. Progi są do porównania na podkarpacie.edu.com.pl/kandydat/kseon.php jeszcze raz pisze jakby mi nie wkleiło linka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 29 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2011r. 23:05  
Cytuj
I ja także się zgadzam z Tobą pociej. Rzeczywiście zmniejszenie ilości oddziałów podniosłoby zapewne ogólny wynik szkoły, a co za tym idzie prestiż i te takie .. W każdym bądź razie musimy to uszanować. Jeżeli są jeszcze osoby, które chcą się uczyć, to należy to wykorzystać i je kształcić . A, o dziwo, w dobie ipod'ów i tego typu gadżetów jest ich nadal bardzo wiele, o czym świadczą chociażby statystyki- najwięcej uczniów wybrało w tym roku najambitniejsze profile, wygrały oczywiście mat-fizy etc. Cieszy mnie to przeogromnie, że moi rówieśnicy myślą, tak jak ja, o przyszłości. Jeżeli jest w nich wystarczająco dużo dobrej woli do nauki i samozaparcia, to na pewno zdadzą maturę, niezależnie od szkoły.

Popieram swoje zdanie często statystykami, ale myślę, że tak naprawdę, wybierając szkołę nie można się nimi kierować. Bo taki wybór jest bardzo indywidualny, a jeśli ktoś chce się uczyć, to nawet po liceum pod basenem może zdać maturę na miarę osób z SLO czy Staszicaumiech

PS. Na tej stronie właśnie w tym roku logowaliśmy się, aby złożyć podania do szkół.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ewe
ewe
ewe
Posty: 114
Dołączył: 28 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2011r. 10:09  
Cytuj
Ciekawi mnie wg jakich kryteriów przyjmowani sa uczniowie w SLO. Moja znajoma mając same piątki na świadectwie i dobrą ilość punktów nie dostała się tam , natomiast do Staszka bez problemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 29 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2011r. 11:05  
Cytuj
W SLO są mogła mieć mniej punktów niż na staszicu, dlatego, że tam wlicza się obowiązkowo j.polski, matematyka, j.obcy + jeden wybrany przedmiot ( z kilku do wybrania ) , natomiast na staszicu więcej przedmiotów możesz wybrać sama . Nie wiem ile dokładnie, bo ja w każdym z wypadków za oceny miałam maxa, aczkolwiek wiem że koleżanki były inaczej punktowane w różnych szkołach. Poza tym w SLO jest dużo mniej miejsc, bo tylko 180 , podczas gdy na staszicu jest ich 300 . Więc w mojej opinii to nic dziwnego, że niektórzy dostają się na staszica, a do slo nie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 17 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2011r. 08:44  
Cytuj
Zauważcie iż w STASZKU podają średnią z 15 osobowych klas, a w SLO 30 osobowych. Mam wrażenie że STASZIC podciąga sobie średnią punktów w ten sposób.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 29 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2011r. 11:18  
Cytuj
A jak dla mnie to po prostu doszukujesz się na siłę wad staszica. Profile zostały podzielone na oddziały, żeby podzielić uczniów , ze względu na preferowany język ( w innym wypadku oddziały są nierówne, co zdecydowanie utrudnia pracę ) . wiadomo, że 1/2 uczniów nie gra różnicy, ale jeśli chodzi o więcej osób to na pewno ma o duże znaczenie!

Skończcie już te dyskusje na temat "która szkoła lepsza" , wiadomo, że każdy chwali swoją. A złe opinie o SLO najczęściej tworzą ludzie ze Staszica i odwrotnie. Według mnie obie szkoły są bardzo dobre, są to najlepsze licea w Stalowej Woli. Każdy je inaczej ocenia, porównując z własnymi potrzebami. Ja mogę polecić matematykę, fizykę i angielski na staszku i z tych przedmiotów na pewno poziom jest najwyższy. Co do pozostałych nie orientuje się. I jak już mówiłam to jest kwestia indywidualna każda szkoła ma się czym pochwalić..:] i wybieracie tę która według Was bardziej spełnia Wasze wymogi.. thats all

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »