NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy robicie badania?,
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 16:20  
Cytuj
Wiemy, że większość młodych ludzi, i nie tylko młodych, lubi sobie skoczyć w bok czy w ogóle lubi sobie poużywać. Granice są otwarte, częste są też podróże i wczasy do krajów egzotycznych i turystyka seksualna. Czy wykonujecie sobie badania sprawdzające pod kątem kiły, HIVa, żółtaczki zakaźnej? Czy żyjecie w błogim przeświadczeniu, że mnie problem nie dotyczy (jeśli ktoś jest święty to jego faktycznie nie dotyczy)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 16:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 17:19  
Cytuj
Świętych nie dotyczy... Lucek, to Ty?
Czy autor(ka) tego posta był(a) kiedyś u stomatologa, kosmetyczki, fryzjera?
Czy wie co to żółtaczka typu B?
Czy wie ile łatwiej się nią zarazić i jakie są konsekwencje?
Seks to najprzyjemniejsza metoda ale nie jedyna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 17:31  
Cytuj
To mity z tymi fryzjerami i stomatologami. Teraz prywatne zakłady lecznicze, a tylko takie są w przypadku dentystów dbają o renomę i dobrze sterylizują sprzęt. U fryzjera brzytwy wycofano, więc prawdopodobieństwo skaleczenia nożyczkami jest małe. Nie zbaczajmy z głównego tematu. Chodzi o sex i wynikające z tego konsekwencje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 18:39  
Cytuj
CYTAT
To mity z tymi fryzjerami i stomatologami. Teraz prywatne zakłady lecznicze, a tylko takie są w przypadku dentystów dbają o renomę i dobrze sterylizują sprzęt. U fryzjera brzytwy wycofano, więc prawdopodobieństwo skaleczenia nożyczkami jest małe. Nie zbaczajmy z głównego tematu. Chodzi o sex i wynikające z tego konsekwencje.

Chciałabym zobaczyć Twoje zęby bo chyba nigdy nie byłeś w gabinecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 18:52  
Cytuj
Rozumiesz, co to znaczy pisanie na temat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 21:36  
Cytuj
CYTAT
Rozumiesz, co to znaczy pisanie na temat?

A skąd taki temat ? Obrazek
Zaciupciałeś coś na boku i teraz się boisz Obrazek
no to się przebadaj Obrazek i po co ten temat smiech2smiech2

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lip 2011r. 22:51  
Cytuj
O siebie się nie martwię, bo się badam co jakiś czas i wszystko jest OK. Chciałem podjąć dyskusję o świadomości zagrożenia. Wiele osób sobie nie zdaje sprawy z problemu. Myślą, że ich to nie dotyczy. Guma niezbyt dobrze chroni przed kiłą, a ta choroba też może zabić lub poczynić nieodwracalne zmiany, jeśli jest zdiagnozowana zbyt późno.
A odnośnie dentysty czy fryzjera. HIVem nie zakazisz się nawet niewysterylizowanymi narzędziami, jeśli będą one chociaż mechanicznie wymyte. Potrzeba jest niemała ilość krwi żeby wywołać chorobę, około 0,1 ml czyli spora kropla. Ponadto, wirus szybko ginie wystawiony na warunki atmosferyczne. Inaczej jest w przypadku żółtaczek, ale przecież sterylizują sprzęt w autoklawach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 08:07  
Cytuj
Gdzie te czasy, gdzie "skok w bok" był moralnie niedopuszczalny, a ludzie biorący ze sobą ślub byli dla siebie "pierwszymi"

A przecież nie jestem starym zgredem, tylko stosunkowo młodym człowiekiem.....Ech.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 20:44  
Cytuj
Mirek nigdy tak nie było. Kto z kim sypia to sprawa indywidualna tych dwóch lub więcej (jak kto woli) osób. Najlepiej jak ktoś się interesuje życiem innych i ocenia ich moralność:-))) Niech każdy się zajmie swoją moralnością.

Co do badanie się to niech się badają ci, którzy mają coś za uszami. Ja się nie mam o co obawiać wiec tych badań nie robię.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 21:30  
Cytuj
Mirku zmartwię cie nie chodzi tylko o sex. Są i inne metody zarażenia, zwłaszcza przy długiej hospitalizacji, wyjeździe nieco dalej niż egipt czy inna turcja, czy nawet tatuaż. Aczkolwiek sam nigdy nie robiłem testu bo nie muszę

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2011r. 22:48  
Cytuj
Zawsze mozna isc oddac krew. Dwa w jednym - dobry uczynek i informacja w przypadku wykrycia choroby.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 93
Dołączył: 10 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2011r. 01:44  
Cytuj
Moze troche nie na temat ale ostatnio bylem u dentysty, ktory po borowaniu kazal mi przeplukac zeby, wszystko bylo ok do czasu az zlapalem za kubeczek z woda na ktorym byly widoczne slady krwi, zwrocilem mu uwage, ten zbyl to glupim usmieszkiem i tekstem ze zapomnialo mu sie zmienic kubeczek. Nie wiem czy szkoda mu 20 groszy czy naprawde mu sie zapomnialo ale to byla moja ostatnia wizyta u tego pana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »