NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Ratownicy Medyczni- opinia, Opinia o Ratownikach
Posty: 1
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2011r. 14:25  
Cytuj
Co sądziecie Państwo o tym , że w karetkach coraz częściej przyjezdzają do wezwania zamiast lekarza ratownicy? Chciałam usłyszeć opinie odnośnie tego jak postępuja z pacjentami? jaka jest ich wiedza medyczna? podejście?, itp? Z tego co obserwuje( i troche z wlasnego doświadczenia- a korzystalam z pomocy pogotowia kilkakrotnie) podejscie ratowników do pacjenta pozostawia wiele do życzenia.(Oczywiscie nie mowie o wszystkich, bo sa tez wyjatki jak wszędzie ).Może ma ktoś z Państwa jakieś doświadczenia- pozytywne lub negatywne, którymi chciałby się podzielić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2011r. 14:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2011r. 14:50  
Cytuj
W karetkach powinni być tylko ratownicy medyczni bo są przeszkoleni do szybkiego udzielenia niezbędnej pomocy i przetransportowania żywego pacjenta do szpitala. Lekarz w karetce w sytuacji zagrożenia życia tylko przeszkadza ratownikowi.
Masz zastrzeżenia co do ich uprzejmości czy fachowości?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2011r. 16:13  
Cytuj
Niestety przedmówca nie ma racji. Załoga karetki powinna być dostosowana do przypadku. Istnieje szereg czynności medycznych i zabiegów, których ratownikowi absolutnie wykonywać nie można (podawanie pewnych rodzajów leków, stwierdzanie zgonu i kilka zabiegów). Chyba nie muszę też mówić, że istnieje specjalizacja z medycyny ratunkowej. Nasze pogotowie jest nieudolne. Należy niestety pod szpital, co krępuje stacji ręce. Panie ratowniczki mają śmiałość przyjść do pracy z kolorowymi tipsami a ratownicy do ciężkich wypadków samochodowych jeżdżą w klapkach (sic!) - wszystko to jest uwiecznione na zdjęciach na tym portalu. To są absolutne podstawy, o szczegółach nie będę może lepiej mówić. Nie mówię oczywiście o wszystkich pracownikach, ale o większości - smutna prawda. Ale niestety ryba psuje się od głowy ... więcej mówić nie muszę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 527
Dołączył: 15 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2011r. 17:42  
Cytuj
Odpowiadałam ogólnie na pytanie czy w karetce moim zdaniem powinien być lekarz.
To co piszesz jest oczywiście niedopuszczalne, natomiast przedmówczyni nie podała żadnych konkretów.
Ja po prostu żyję w naiwnej nadziei, że mamy wykształconych, porządnych ratowników medycznych. Znowu życie mnie zweryfikowało...
Z drugiej strony, lekarzy mamy podobnych więc nadal w karetce są zbędni...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2011r. 17:45  
Cytuj
Ja muszę niestety po części zgodzić się z przedmówca.Wydaje mi sie , że nasze pogotowie nie jest na najwyższym poziomie. I chodzi tu głównie o kwestie podejscia do pacjenta, opieki nad nim, nad jego rodziną( bo na pewno takich umiejetności uczyli wszystkich ratowników w szkole- albo może tego nie da się nauczyć tylko z tym człowiek sie rodzi.)Nie mówię tutaj o wszystkich- bo spotkałam się z różnymi sytuacjami.
Kilkakrotnie byłam z dzieckiem na pogotowiu, i muszę powiedzieć że opieka ratowników a dokładnie jednego ratownika;-)( imienia nie podam) była bardzo profesjonalna(rzadko kiedy spotykam takie podejście mężczyzn do dzieci- ale tym razem bardzo byłam miło zaskoczona ). Ale miałam też sytuacje wręcz odwrotną- którą nie wspominam miło( jak przyjechało pogotowie do mojej mamy)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 29 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2011r. 18:56  
Cytuj
Dobrze że jeżdżą tylko ratownicy ponieważ oni mają za zadanie szybko przywieść do szpitala żywego pacjenta. Wiem że są dobrze wyszkoleni bo coś o tym wiem ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2011r. 19:20  
Cytuj
W bliskiej rodzinie mam ratownika swiezo po dyplomie i nir dałbym mu zastrzyku robić, głupia oszczednosc na lekarzach i ratownicy tez tak uważają - kurs 2 lata i mało uczy to nie kurs lekarski

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lip 2011r. 23:59  
Cytuj
.... - po twojej wypowiedzi sądzę....
//moderowano// Post narusza regulamin 4.f tego forum. Nowy regulamin dostępny jest tu: http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=632862
//zubrstw//

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd: RNI/RST/RZ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2011r. 00:11  
Cytuj
Jedno wiem na pewno... mało, który ratownik w Polsce zastąpi lekarza w karetce(na zachodzie może by przeszło, ale nie u nas gdzie się koszty tnie)..., mówi się, że żeby zostać lekarzem trzeba mieć powołanie i pasję nie twierdze, że część ratowników ją ma jak np. rkwadrat.pl dla nich wielki szacunek, ale na pewno są też tacy, którzy czekają, żeby odbębnić dyżur... tak jest w każdej grupie zawodowej - są fachowcy i są też... no wiecie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2011r. 00:20  
Cytuj
poczatek
jak mozna zostac ratownikiem

bez problemowo
tyle ze co ratownik wie o podaniu lekow

opcja
ma dowiezc zywcem
niestety sie nie da czasami
opcja z tego co wiem
to przy zgloszeniu do karetki wsiada lub nie wsiada lekarz
(w tym pelnym slowa tego znaczeniu) dyzurny(a) decyduje czy lekarz wsiada
a dyzurny to zwykla sekretarka jezyk po 2 tygodniowym przeszkoleniu jezyk

a osobiscie
jak bylo wymienione, wypisane umiech
TRZEBA MIEĆ POWOŁANIE umiech

nie 2 tyg kurs jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 661
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lip 2011r. 00:24  
Cytuj
Na pogotowiu miałam do czynienia z dobrą obsługą ze strony ratowników i pielęgniarek, ale lekarze - tragedia ... Chirurg W. przez 2 godziny nie miał czasu zająć się moim problemem, tłumacząc się, ze pracuje do 15, a jego zmienniczka K. nie czekając na wynik usg zadecydowła, że mogę wyjść do domu skoro ból się zmniejszył ... brak słów! Nie przytoczę opinii lekarzy z innego szpitala, bo aż wstyd za takich nieudolnych (lekarzy?)ze Stalówki. Nigdzie cudów nie ma, ale przynajmniej robią to co do lekarza należy.

@@@
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2011r. 00:31  
Cytuj

//moderowano// Post narusza regulamin 4.f tego forum. Nowy regulamin dostępny jest tu: http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=632862
//zubrstw//

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2011r. 00:47  
Cytuj
mamtowd
wiec prosze oświeć nas umiech
jezeli masz pojęcie
nauka nie idzie
w las umiech

bo chcialbym awansowac z turbo debila, na debila umiech
mam nadzieje ze w dobrym kierunku chce sie ksztalcic umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2011r. 10:20  
Cytuj
Anetta o którym ratowniku mówisz, że była tak dobra opieka z jego strony( nad Twoim dzieckiem) , że byłaś zadowolona? Tez miałam do czynienia z jednym ratownikiem( w szpitalu i nie tylko) - i powiem , że jak najbardziej tez jestem zadowolona- czyżby o tym samym mówimy?;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 29 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2011r. 23:57  
Cytuj
mamtowd to moja opinia że mają go dowiesc do szpitala żywego. Możesz się sprzeciwiać ale ja tek sądzę bo szpital jest od tego żeby go wyleczyć. Tyle ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 16:38  
Cytuj
stwol211 - kim jesteś że chcesz opinie na temat ratowników, pewnie ich przełożonym ??? Nikt nie wsiada do karetki bez odpowiednich kompetencji i wykształcenia. Mają pomagać ludziom i to robią, mili nie muszą być bo nie jadą pacjentów zabawiać ale im pomagać a w razie potrzeby wiozą do szpitala.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 19:11  
Cytuj
Chłopaki się starają, są tam nawet dziewczyny - moim skromnym zdaniem jest OK - nie ma co , i nie ma powiedzenia - że praca jak praca.....to ciężki kawałek chleba

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »