NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Oddanie ubran dla potrzebujących - gdzie?,
Posty: 189
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2011r. 13:34  
Cytuj
Witam, mieszkam poza Stalową więc nie znam miasta tak super. Moze wie ktos czy sa jakieś instytucje, placówki w miescie gdzie mozna zostawic ubrania dla potrzebujacych? na miescie są pewnie kontenery chyba z karitasu, nie wiem jak się z tym sytuacja przedstawia wiec moze sa jakies dodatkowe instutucje zajmujące się tym? Pozdrawiam !umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2011r. 13:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lip 2011r. 21:41  
Cytuj
Jesli masz te ciuchy na mężczyzn to proponuje zawiesć do schroniska dla bezdomnych Im.Brata Alberta na charzewicach chyba ul.Topolowa ale nie jestem pewien.
A czy jest jakieś schronisko dla kobiet w stw to nie mam pojęcia.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 00:03  
Cytuj
PKPS w Stalowej Woli,ul.Hutnicza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 361
Dołączył: 20 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 10:47  
Cytuj
CYTAT
na miescie są pewnie kontenery chyba z karitasu, nie wiem jak się z tym sytuacja przedstawia
Kontenery z Caritasu są przy każdym śmietniku na osiedlach w Stalowej.

Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to miło wspominać :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 10:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
na miescie są pewnie kontenery chyba z karitasu, nie wiem jak się z tym sytuacja przedstawia
Kontenery z Caritasu są przy każdym śmietniku na osiedlach w Stalowej.


Nie przy każdym, a poza tym zdewastowane. Bywało że z jakiegoś pogiętego kontenera ciuchy walały się wokół i nikt tego nie zbierał. Zamiast do takiego kontenera, już lepiej wywalić do śmietnika to sobie je jakiś "zbieracz" wygrzebie jezyk

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 11:52  
Cytuj
CYTAT
Kontenery z Caritasu są przy każdym śmietniku na osiedlach w Stalowej.


Nie z Caritasu tylko z PCK.
Jakiś czas temu w mediach była zadyma o te kontenery - dziennikarze odkryli że PCK daje tylko logo a kontenery opróżnia prywatna firma która co lepsze ubrania sprzedaje do sklepów z używaną odzieżą. A ludzie widząc logo PCK myśleli że to dla potrzebujących chytry

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 189
Dołączył: 27 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:48  
Cytuj
wlasnie babskie, "mlodziezowe" te ubrania mam, ale inne tez by sie pewne znalazły, duzo sie tego na strychu gromadzi a gdyby oddal do jakiegos schroniska to by sie moze przydaly. No wlasnie z tymi kontenerami troche takie nie wiadomo co.. ciekawe czy w tym pkps przyjmuja takie rzeczy. Dzieki za wszelkie opinie!umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2011r. 01:17  
Cytuj
Nie mam pewności ale w Powiatowym Ośrodku Pomocy Rodzinie i Oratorium też potrzebują trochę ubrań .Zwłaszcza dla dzieci.Tam czasem trafiają matki z dziećmi tylko "w tym co na sobie".Nie wiem tylko czy mogą przyjmować rzeczy używane?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2011r. 13:27  
Cytuj
Pewności nie mam ale właśnie wszyscy myślą że te kontenery są dla potrzebujących (naklejka czerwonego krzyża) a tak na prawdę to rzeczy zabiera prywatna firma - z tego co się dowiadywałem to część rzeczy jest sprzedawana jako czyściwo do firm/fabryk. Także przed wrzuceniem rzeczy polecam przeczytać co na tym kontenerze jest napisane i na necie poczytać kto się takim kontenerem opiekuje.

http://wyborcza.pl/1,76842,2893282.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ewe
ewe
ewe
Posty: 114
Dołączył: 28 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2011r. 15:22  
Cytuj
Dużo było takich akcji,że ludzie wrzucali swoje ubrania do kontenerów dla potrzebujacych a pozniej widzieli je na allegro, w ciuchlandach czy na stołach za Hala Targową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »