NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
cpn Nisko,
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2011r. 18:46  
Cytuj
Witam orientuje się ktoś może czy w Nisku mały Orlen albo Bliska są otwarte 24h.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2011r. 18:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 78
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2011r. 19:04  
Cytuj
Bliska na 100% cała dobe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 09:39  
Cytuj
CYTAT
Bliska na 100% cała dobe


Omijajcie z daleka!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 09:45  
Cytuj
CYTAT
Omijajcie z daleka!


dlaczego ? dotąd żyłem w przekonaniu, że jest tam nie najgorsze paliwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
dlaczego ? dotąd żyłem w przekonaniu, że jest tam nie najgorsze paliwo.


Też żyłem w takim przekonaniu, tankowałem tam jakiś czas i zauważyłem że moje auto jakoś dziwnie zaczęło śmigać, pojawiły się dziwne szarpania przy ruszaniu, przyśpieszaniu itd. Podjechałem z tym do majstra posprawdzał wsio i niby wszystko było w porządku, no więc nie przyszło mi do głowy w ogóle, że może to być wina byle jakiego paliwa, więc tankowałem dalej na Bliskiej, bo w sumie tam miałem blisko i po drodze. Jednak pewnego razu zatankowałem tam 98, bo 95 akurat nie mieli i amen, autem zaczęło tak szarpać że masakra, jeszcze gorzej niż po 95, o wyprzedzaniu mogłem zapomnieć bo się samochód nie mógł zebrać, wtedy coś mnie tknęło aby zacząć tankować paliwo gdzie indziej, wybrałem Orlen i wybór okazał się słuszny, odkąd tam tankuje wszelkie problemy znikły, a samochodzik jeździ tak jak należy, dlatego też wszystkim odradzam ten syf jakim jest Bliska, czy to w Nisku czy w Agatówce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 11:45  
Cytuj
Przecież Bliska też należy do Orlenu. I jest to samo paliwo i gaz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 11:54  
Cytuj
Chcesz miec dobre paliwo to tylko na SHELLu Zadne bliskie orleny itp.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lip 2011r. 12:23  
Cytuj
CYTAT
Przecież Bliska też należy do Orlenu. I jest to samo paliwo i gaz.


Tego to akurat nie wiem, jedno jest jednak pewne, więcej ani razu nie zatankuję na Bliskiej.

CYTAT
Chcesz miec dobre paliwo to tylko na SHELLu Zadne bliskie orleny itp.


No tak, tylko jeszcze jak by był w pobliżu to było by ok, a że nie ma to będę korzystał z usług Orlenu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2011r. 12:44  
Cytuj
A ja myślę, że jakość paliwa nie jest związana z marką stacji tylko z jej właścicielem. Rozmawiałem kiedyś ze "starym tirowcem" i opowiadałem mu, że paliwo jest dobre na Shellu, BP, a na Orlenie kiepskie itd. On mi odpowiedział, że jak stał w Płocku z beczką w kolejce po paliwo, to razem z nim czekały beczki wszystkich marek: Shell, BP, Statoil itp.
Wniosek? Paliwo jest wszędzie z jednego źródła, a być może właściciele stacji coś kombinują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2011r. 13:26  
Cytuj
Ja tankuje zazwyczaj na bliskiej w Nisku ON juz od dluzszego czasu i nie powiem zlego slowa natomiast w Stalowej nie tankuje wogole bo wszedzie maja takie same ceny a dojezdzam codziennie do Stlowej do pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lip 2011r. 14:40  
Cytuj
Ja jak tankowałem ON na Bliskiej w Agatówce to mi moja Audi A4 B6 kopciła okropnie.. i przestawiłem sie na Lotos i Statoil w Stw

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 11 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2011r. 08:35  
Cytuj
Od czasu do czasu tankuje swojego i30 na Bliskiej w Agatówce i idzie OK. Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków, może dlatego że tankuje tam ,,od czasu do czasu'' a nie permanentnie.
Chyba przerzucę się na Lotosa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2011r. 22:51  
Cytuj
Jeśli uważasz, że paliwo na danej stacji jest złe zgłoś do PIH raz zrobią kontrole drugi raz i będą się bali.
Ja jakoś do tej pory tankuje na bliskiej i nie ma problemu.
A może tak piszą wkurzeni właściciele stacji ze Stalowej bo trzymają cenę wszyscy taką samą i szlak ich trafia że taka różnica.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2011r. 23:24  
Cytuj
Nie piszą tu osoby z konkurencji a zwykli użytkownicy. Tankowałem na bliskiej ok pół roku później na sandomierskiej (cena ta sama czasem na sandomierskiej było taniej niż na bliskiej.) Spalanie było takie samo ok 13l/100km odkąd tankuje na orlen i statoil spala ok 10,5l/100km. Sprawdź zatankuj kilka razy na orlenie i zobacz ile km robisz na zbiorniku, ja uważam że sprawdziłem paliwo na stacji jak zatankuje co najmniej 3 razy i przejadę ok 1000km na paliwie z danej stacji, jeśli ktoś raz zatankuje i uważa to za miarodajny wynik to podziwiam bo dla mnie to żaden wynik. Robiłem przelicznik i różne obliczenia na bliskiej LPG jest ok 22gr taniej mimo to 100km przejechane na LPG z bliskiej kosztuje mnie 29,9 a na paliwie z orlenu 26,8 a wiec 2,1zł mniej choć płacę za paliwo 22gr więcej !! Polecam każdemu zrobić taki test. Jedno razowy pomiar nic nie daje bo raz jedziesz wolniej raz szybciej, raz z klimą raz bez, albo stoisz w korku drugim razem nie. Także moim zdaniem minimum 3 razy do pełna zbiornik może dać jakiś średni pomiar.

CYTAT
Przecież Bliska też należy do Orlenu. I jest to samo paliwo i gaz.


Paliwo nie jest to samo poczytaj na stronach orlenu, każda cysterna ma 2 lub 4 komory z benzyna i w zależności od stacji z odpowiedniej komory daje paliwo. Do paliw na stacji bliskiej dodawane jest więcej komponentów. Więcej informacji na stronie koncernu orlen, petrochemia i w artykule auto moto świat i innych gazetach motoryzacyjnych które wałkowały ten temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »