NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Cała prawda o zamachu w Norwegii,
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2011r. 23:43  
Cytuj
CYTAT
no panie przecie kilka razy sugerowales ze jak dadza ludziom bron to bedzie dziki zachod :] i bylo cos o mentalnosci polaka, ale ok jezeli tak nie pisales i cos mi sie przewidzialo ze 2-3 razy i jezeli tak jak piszesz w tej chwili, ze nie zaczna jednak do siebie strzelac, to w czym masz problem ? dlaczego nie dac tej broni skoro bedzie jak dawniej ? :]
nie zbrojnymi bandami, ale np jednym bandziorem, ile jest przypadkow ze ktos za to ze szluga nie ma w leb dostaje ? ile jest kradziezy i rozbojow ? ile sie takich przypadkow nie zglasza, bo wychodzi sie z zalozenia ze morda nie szklanka ? niech co 100 osoba ma pukawke to by sie jeden z drugim zastanowil ;]


A więc po to chcesz broń? Żeby ją nosić na wypadek jak jakiś typek zapyta o szluga, a Ty wtedy wyciągasz gnata, celujesz mu w głowę i mówisz "ju tokin tu mi?" dobre smiech2

Z powszechnym dostępem do broni na peeeewno mielibyśmy bezpieczne państwo. Piątek wieczorem, tłumy podpitych i uzbrojonych obywateli na ulicach umiech
Nie chciałbym mieszkać w takim kraju. Za dużo u nas frustratów i narwańców.

Broń palna nie jest też wcale droga, gdyby nie było ograniczeń to używane gnaty chodziłyby na allegro po parę stówek, każdy mógłby mieć.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2011r. 23:43  
Cytuj

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 00:01  
Cytuj
fractal no kolejny raz to samo :]
pytam raz jeszcze, jezeli teraz w piatek wieczorem pijana mlodziez, tlumy podpitych nie chodza z nozami, dlaczego uwazasz ze zaczna z pistoletami ? odpowiesz wreszcie ? :]

powaznie nie wiem czy ty udajesz ze nie rozumiesz, czy nie rozumiesz ? nigdzie nie napisalem ze maja ludzie chodzic ze spluwami, wystarczy ze bandyta bedzie myslal ze ktos tu moze miec spluwe :] kolejny raz piszesz o narwancach i frustratach, masz cos wiecej ? pytam raz jeszcze dlaczego teraz narwancy i frustraci nie chodza i nie zabijaja nozami ? a zaczna pistoletami ?
bojowa krotka jest droga czeskiej produkcji 2k+ inne sporo drozsze

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 00:34  
Cytuj
Cała Szwajcaria ma broń, ludzie mają karabiny, granaty, strzelby a nawet każdy ma własny bunkier, zupełnie jak kiedyś w Polsce. I jakoś ludzie tam się nagminnie nie zabijają. Po za tym jest wielki plus takiego rozwiązania. Chodzi o koszty związane z wojskiem. Tam praktycznie armia jest zbędna, bo w razie ataku każdy dom to uzbrojony bunkier a ludzie w Szwajcarii za punkt honoru uznają swoją wolność i prawo własności a swojego kraju będą bronić jak własnego domu.U nas w komunie niestety jest inaczej. Dorosły obywatel tego kraju to osobnik w wieku produkcyjnym, który ma błagać o pracę i trochę chleba. Polityka jest tak nastawiona aby ten człowiek nie mógł się tutaj dorobić niczego, no chyba że przystaje do jakiejś kloaki i doi pozostałych rodaków.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 07:01  
Cytuj
Co do Szwajcarii , to jest to jedno z kilku panstw neutralnych, oni w zadnych wojnach nie biora udzialow.

W polce jakby byla bron to by wtedy byla masakra, wystarczy jak widzi sie gownazerie co jedzi autami bez prawka po pijaku (oni nie moga a jezdza) z bronia bylo by to samo .

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 08:21  
Cytuj
tzn jezdziliby na broni ?:]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 11:44  
Cytuj
TVN ... kolego ja mam prawie 10 lat więcej od Ciebie i uwierz daleko mi do kozaczenia czy też "napinania" się ... lepsze jedzenie rurką niż wąchanie kwiatków od spodu :/ ... powiedz mi jedno czy gdybyś szedł z rodziną i 3 szczyli celowało by do Was próbował byś sięgnąć po broń (zakładając że już ją masz) ?? bo mi nawet przez moment nie przyszło by to do głowy ... i jeszcze jedno gdybyś widział podobną sytuacje do jakiejś rodziny celuje 3 szczyli wyciągnął byś gnata i ryzykował ich życie a swoje przy okazji ?? bo ja nie ...

i na koniec jedno szybkie zdanko ... 20 lat wstecz wydaje mi się że ludzie mieli większy szacunek dla policji ... dziś dzieci są uczone że "pies" czy "krawężnik" dop*ierdala się do tatusia bo ten parkuje na chodniku/trawniku ... kiedyś na sam widok patrolu człowiek czół respekt

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 12:11  
Cytuj
CYTAT
fractal no kolejny raz to samo :]
pytam raz jeszcze, jezeli teraz w piatek wieczorem pijana mlodziez, tlumy podpitych nie chodza z nozami, dlaczego uwazasz ze zaczna z pistoletami ? odpowiesz wreszcie ? :]

powaznie nie wiem czy ty udajesz ze nie rozumiesz, czy nie rozumiesz ? nigdzie nie napisalem ze maja ludzie chodzic ze spluwami, wystarczy ze bandyta bedzie myslal ze ktos tu moze miec spluwe :] kolejny raz piszesz o narwancach i frustratach, masz cos wiecej ? pytam raz jeszcze dlaczego teraz narwancy i frustraci nie chodza i nie zabijaja nozami ? a zaczna pistoletami ?
bojowa krotka jest droga czeskiej produkcji 2k+ inne sporo drozsze


Z wszystkich podanych przez tutejszych zwolenników powszechnego dostępu do broni przykładów wynika że chcecie prawa noszenia broni zawsze i wszędzie - na wieczorny spacer z dzieckiem, do knajpy czy do kina. Jeśli ludzie będą mieli prawo nosić broń to większość będzie to robić.
Jakbym mieszkał w kraju gdzie każdy świr może nosić klamkę to pewnie sam bym zaczął chodzić uzbrojony.

Głupi pomysł, lepiej jest tak jak teraz.
Nie potraficie odpowiedzieć na proste pytanie po co chcecie powszechny dostęp do broni? Czujecie się zagrożeni? Boicie się wyjść z domu? A może chcecie sobie postrzelać?

Broń palna jest tania jak barszcz chytry
Co z tego że nowa cezetka czy glock kosztuje kilka patyków jak poradziecką tetetke kupisz już za dwie stówki chytry A siłę przebicia ma nawet większą niż 9mm. Więc argument że "nie każdego będzie stać" odpada.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 18:59  
Cytuj
CYTAT
tzn jezdziliby na broni ?:]



Tzn stary by kupil a mlody by strzelal,

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 19 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 21:57  
Cytuj
CYTAT
TVN ... kolego ja mam prawie 10 lat więcej od Ciebie i uwierz daleko mi do kozaczenia czy też \"napinania\" się ... lepsze jedzenie rurką niż wąchanie kwiatków od spodu :/ ... powiedz mi jedno czy gdybyś szedł z rodziną i 3 szczyli celowało by do Was próbował byś sięgnąć po broń (zakładając że już ją masz) ?? bo mi nawet przez moment nie przyszło by to do głowy ... i jeszcze jedno gdybyś widział podobną sytuacje do jakiejś rodziny celuje 3 szczyli wyciągnął byś gnata i ryzykował ich życie a swoje przy okazji ?? bo ja nie ...

i na koniec jedno szybkie zdanko ... 20 lat wstecz wydaje mi się że ludzie mieli większy szacunek dla policji ... dziś dzieci są uczone że \"pies\" czy \"krawężnik\" dop*ierdala się do tatusia bo ten parkuje na chodniku/trawniku ... kiedyś na sam widok patrolu człowiek czół respekt


a dlaczego myślisz że tych 17-latków stać było by na zakup broni , powinna być dostępna np. od 21 lat . Jeśli jednak zdarzyło by się tak , że jakiś bandyta wyciągną broń i np. strzelił do mnie to myślę że moja żona wyciągnęła by gnata i też by strzeliła ( mam nadzieję że nie do mnie umiech ) , jeśli bym był świadkiem napadu na kogoś to wierzę w to że odważył bym się mu pomóc , zawsze można strzelić w kolano a nie od razu w głowę. I na koniec ... dlaczego TVN ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 22:23  
Cytuj
Pyskaty bylem swiadkiem jak auto sie pâlilo i bylo tyle gapiow i zaden gasnicy nie wyciagnol bo bylo mu szkoda 25zl.


Jakby byla bron dostepna w polsce i jeszcze z takim prawem jakie u nas jest, to strach byloby gdziekolwiek wyjsc.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 22:49  
Cytuj
CYTAT

a dlaczego myślisz że tych 17-latków stać było by na zakup broni.

Przeczytaj co było napisane w tym temacie :
1. Broń palna nie jest droga, przy powszechnym dostępie ceny broni przypominają ceny komórek, są smartfony z gwarancją za kilka patyków ale używane za stówkę czy dwie też kupisz. Nie wiem zupełnie skąd się wziął mit że broń musi być droga.
2. RNI-JEZOWE słusznie zauważył że młodych zawsze kusi żeby pobrykać wozem starego czy spróbować flaszki z barku rodziców. Z bronią jest tak samo. A skoro wielu nie potrafi upilnować wozu to myślisz że broni by upilnowali?

CYTAT

Jeśli jednak zdarzyło by się tak , że jakiś bandyta wyciągną broń i np. strzelił do mnie to myślę że moja żona wyciągnęła by gnata i też by strzeliła ( mam nadzieję że nie do mnie umiech ) , jeśli bym był świadkiem napadu na kogoś to wierzę w to że odważył bym się mu pomóc , zawsze można strzelić w kolano a nie od razu w głowę. I na koniec ...

Chłopie nie fantazjuj tyle.
A za strzelenie komuś w kolano to grożą poważne kary.
Ilu napadów byłeś świadkiem?

CYTAT

dlaczego TVN ?


Popatrz na swój awatar chytry

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 23:02  
Cytuj
O 90% wybryków chuligańskich byłoby mniej, gdyby gliniarze mogli oficjalnie częściej używać pały. Na malujących mury, krzyczących, pijących, demolujących itd. najbardziej skuteczna byłaby pała, a nie jakieś sądy, kary, grzywny, z których hołota sobie nic nie robi. Zwierzę jak dostanie to się boi. Hołotę można również porównać do bydła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 23:20  
Cytuj
CYTAT
O 90% wybryków chuligańskich byłoby mniej, gdyby gliniarze mogli oficjalnie częściej używać pały. Na malujących mury, krzyczących, pijących, demolujących itd. najbardziej skuteczna byłaby pała, a nie jakieś sądy, kary, grzywny, z których hołota sobie nic nie robi. Zwierzę jak dostanie to się boi. Hołotę można również porównać do bydła.



Trafiles w dziesiatke, zgadzam sie z Toba w 100%.

To bydlo moze jakby we wojsku bylo ze 2lata to kultury by sie nauczylo, bo rodzic juz nie nauczy.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 19 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 23:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

a dlaczego myślisz że tych 17-latków stać było by na zakup broni.

Przeczytaj co było napisane w tym temacie :
1. Broń palna nie jest droga, przy powszechnym dostępie ceny broni przypominają ceny komórek, są smartfony z gwarancją za kilka patyków ale używane za stówkę czy dwie też kupisz. Nie wiem zupełnie skąd się wziął mit że broń musi być droga.
2. RNI-JEZOWE słusznie zauważył że młodych zawsze kusi żeby pobrykać wozem starego czy spróbować flaszki z barku rodziców. Z bronią jest tak samo. A skoro wielu nie potrafi upilnować wozu to myślisz że broni by upilnowali?


A dlaczego dzisiaj nie mają tej broni skoro jest taka tania , to że trawa jest tania wcale nie znaczy że każdy ją pali . Tak samo jest na zachodzie z bronią , nie każdy ją nabywa.

CYTAT

Jeśli jednak zdarzyło by się tak , że jakiś bandyta wyciągną broń i np. strzelił do mnie to myślę że moja żona wyciągnęła by gnata i też by strzeliła ( mam nadzieję że nie do mnie umiech ) , jeśli bym był świadkiem napadu na kogoś to wierzę w to że odważył bym się mu pomóc , zawsze można strzelić w kolano a nie od razu w głowę. I na koniec ...

Chłopie nie fantazjuj tyle.
A za strzelenie komuś w kolano to grożą poważne kary.
Ilu napadów byłeś świadkiem?


Dwa razy reagowałem na gówniarską agresję wobec całkiem obcych mi ludzi i wcale tego nie uważam za jakieś wyjątkowe a tym bardziej niespotykane zachowanie... Myślę że jest tu jakieś nieporozumienie. Wyciągnięcie broni i ewentualne jaj użycie wiąże się zawsze z poważnymi konsekwencjami dlatego wcale nikt ją nie macha przy byle okazji bo może to być mylnie odebrane. Jeśli jesteś świadkiem że jakiś psychol idzie i strzela gdzie popadnie to myślę że nawet jest wskazane strzelić mu w łeb a nie w kolano , natomiast jeśli jakiś łysol rzuca się na ciebie np. z maczetę wystarczy mu strzelić w kolano.


CYTAT

dlaczego TVN ?


Popatrz na swój awatar chytry



no właśnie popatrz i przeczytajjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 23:46  
Cytuj
CYTAT
Pyskaty bylem swiadkiem jak auto sie pâlilo i bylo tyle gapiow i zaden gasnicy nie wyciagnol bo bylo mu szkoda 25zl.


Jakby byla bron dostepna w polsce i jeszcze z takim prawem jakie u nas jest, to strach byloby gdziekolwiek wyjsc.


Trochę wiary w ludzi szanowny forumowiczu, ja osobiście gasiłem swoją gaśnicą jakieś 2 lata temu forda galaxy na Staszica pod szpitalem. Gościowi skończyła się gaśnica a ja akurat przejeżdżałem i wyskoczyłem z auta ze swoją gaśnicą. Po prostu podstawowe wychowanie nauczyło mnie stawiać się w czyjejś sytuacji.
To samo bym zrobił jeszcze raz bo jakoś służby państwowe nie ugasiły tego forda - wyznaję pewną zasadę - umiesz liczyć?, licz na siebie a nie na urzędy. Ludzie dzisiaj niezbyt wiele sobie pomagają bo uważają, że jak państwo zdziera z nich takie straszne podatki to to ich zwalnia z jakiejkolwiek reakcji no bo jak państwo wzięło kasę to niech ono się zajmuje problemami.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 01:07  
Cytuj
CYTAT

Trochę wiary w ludzi szanowny forumowiczu, ja osobiście gasiłem swoją gaśnicą jakieś 2 lata temu forda galaxy na Staszica pod szpitalem. Gościowi skończyła się gaśnica a ja akurat przejeżdżałem i wyskoczyłem z auta ze swoją gaśnicą. Po prostu podstawowe wychowanie nauczyło mnie stawiać się w czyjejś sytuacji.
To samo bym zrobił jeszcze raz bo jakoś służby państwowe nie ugasiły tego forda - wyznaję pewną zasadę - umiesz liczyć?, licz na siebie a nie na urzędy. Ludzie dzisiaj niezbyt wiele sobie pomagają bo uważają, że jak państwo zdziera z nich takie straszne podatki to to ich zwalnia z jakiejkolwiek reakcji no bo jak państwo wzięło kasę to niech ono się zajmuje problemami.


......... korwinista, ktory do wszystkich strzela skoczyl na ratunek, a koscielni z pisu czy komuszki z po maja w dupie :]
nie tak dawno mialem podobnie, godzina 22 a na ulicy przy sanepidzie bez ruchu lezy sobie mloda dziewczyna, startowalem jako 5 ze swiatel i 4 furmanki ktore jechaly prosto omijaly ja jak worek ziemniakow :] statystycznie rzecz biorac najprawdopoobniej wyborcy pis i po :]


//moderowano// po co te w......ka?Andrzejek
//moderowano// jakie w......ka ? ifg

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 10:43  
Cytuj
CYTAT

A dlaczego dzisiaj nie mają tej broni skoro jest taka tania

Bo za posiadanie idzie się siedzieć ? chytry

CYTAT

Jeśli jednak zdarzyło by się tak , że jakiś bandyta wyciągną broń i np. strzelił do mnie to myślę że moja żona wyciągnęła by gnata i też by strzeliła ( mam nadzieję że nie do mnie umiech ) , jeśli bym był świadkiem napadu na kogoś to wierzę w to że odważył bym się mu pomóc , zawsze można strzelić w kolano a nie od razu w głowę.

Jeśli jesteś świadkiem że jakiś psychol idzie i strzela gdzie popadnie to myślę że nawet jest wskazane strzelić mu w łeb a nie w kolano , natomiast jeśli jakiś łysol rzuca się na ciebie np. z maczetę wystarczy mu strzelić w kolano.


I właśnie dlatego jestem przeciwny liberalizacji prawa do posiadania broni. No offense, ale za dużo mamy w Polsce takich jak Ty amatorskich "strażników Teksasu" którzy fantazjują o zabawie w szeryfa i strzelaniu komuś w kolano czy głowę i za każdym winklem widzą psycholi z maczetą i bandytów umiech
Pilnowanie porządku zostawmy odpowiednim służbom.

Tak piszecie o tych "bandytach" a ja mam wrażenie że mieszkamy w różnych miastach, na pewno jesteście ze Stalowej? Jakoś mieszkam tu od urodzenia a nie widziałem u nas uzbrojonych gangów na ulicach. No chyba że kibole, ale to się zdarza rzadko no i na mecze nikt nikomu nie każe chodzić hehe chytry

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 10:55  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
A dlaczego dzisiaj nie mają tej broni skoro jest taka tania

Bo za posiadanie idzie się siedzieć ? chytry

Za posiadanie i handel prochami też sie siedzi a jednak ta branża ma się całkiem dobrze tak samo zresztą ja zdelegalizowane ostatnio dopalacze.
Za jazdę po pijanemu też są dotkliwe sankcje ale jakoś dziwnie nieskuteczne.
Za wiele rzeczy, z którymi spotykam się na codzień idzie się siedzieć a pomomo to się z nimi spotykam i pewnie będe spotykał.

Fractal, jestem pewny, że zdaża Ci się łamać przepisy drogowe, za które grożą wysokie mandaty. Więc z tą odsiadką to ja bym nie przesadzał.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 11:08  
Cytuj
CYTAT

Za posiadanie i handel prochami też sie siedzi a jednak ta branża ma się całkiem dobrze tak samo zresztą ja zdelegalizowane ostatnio dopalacze.
Za jazdę po pijanemu też są dotkliwe sankcje ale jakoś dziwnie nieskuteczne.
Za wiele rzeczy, z którymi spotykam się na codzień idzie się siedzieć a pomomo to się z nimi spotykam i pewnie będe spotykał.

Fractal, jestem pewny, że zdaża Ci się łamać przepisy drogowe, za które grożą wysokie mandaty. Więc z tą odsiadką to ja bym nie przesadzał.


Jasne że zakazy nie działają na wszystkich ale odstraszają sporo.
Poza tym to nie argument żeby je znosić.
Taka dziwna filozofia a la Korwin - "bez żadnych zakazów będzie lepiej".

A powiedz czy też wierzycie że gdyby zezwolić na jazdę po pijaku to by mniej ludzi jeździło na podwójnym gazie?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 11:12  
Cytuj
Kosmal3006 teoretyku - pomieszkaj parę lat w USA, to potem pogadamy na ten temat.smiech2

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 11:25  
Cytuj
CYTAT
Kosmal3006 teoretyku - pomieszkaj parę lat w USA, to potem pogadamy na ten temat.smiech2


A w którym stanie mam pomieszkać jeśli wolno spytać? bo różnica w prawodastwie pomiędzy nimi jest większa niż pomiędzy krajami UE. Mam rodzinę i w USA i w Kanadzie, sam jestem myśliwym, kupa znajomych i część rodziny też, i w kraju i za granicą, więc tematu broni bym nie poruszał gdybybyło inaczej.

A tak w ogóle to po cholerę mam tam mieszkać? Znam osoby z imienia i nazwiska, które przebywały w USA po kilka lat i ledwo dukają po angielsku nie mówiąc już o znajomości tego kraju.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 11:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Za posiadanie i handel prochami też sie siedzi a jednak ta branża ma się całkiem dobrze tak samo zresztą ja zdelegalizowane ostatnio dopalacze.
Za jazdę po pijanemu też są dotkliwe sankcje ale jakoś dziwnie nieskuteczne.
Za wiele rzeczy, z którymi spotykam się na codzień idzie się siedzieć a pomomo to się z nimi spotykam i pewnie będe spotykał.

Fractal, jestem pewny, że zdaża Ci się łamać przepisy drogowe, za które grożą wysokie mandaty. Więc z tą odsiadką to ja bym nie przesadzał.


Jasne że zakazy nie działają na wszystkich ale odstraszają sporo.
Poza tym to nie argument żeby je znosić.
Taka dziwna filozofia a la Korwin - \"bez żadnych zakazów będzie lepiej\".

A powiedz czy też wierzycie że gdyby zezwolić na jazdę po pijaku to by mniej ludzi jeździło na podwójnym gazie?


To po cholerę zakazy, które nia działają. Większość krajów europy ma dozwolony poziom alk we krwi 0,5-0,8prom. i jakoś nie wyginęły w wypadkach z tego powodu.
U nas nic się nie zmieni dopuki nie nastąpi zmiama mentalności ludzi i przyzwolenie na jazdę po pijaku.
Jestem za karaniem pijanych kierowców ale poziom 0,2 można zamienić na 0,5 tym bardziej,że 0,2 działa odstraszająco w ten sposób, że standadowo łapie się pijanych na 2,0.
Zakazy są potrzebne ale nie w nadmiarze i durnye do tego.
Mało zakazów ale b. wysokie kary za ich łamanie.
Po co kary za posiadanie prochów? Są powszechne - niech ci co je żrą wyzdychają albo niech się leczą za własne pieniądze. Ja nie chcę na ćpunów łożyć z własnych podatków, zresztą selekcja naturalna jest potrzebna.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 19 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 12:06  
Cytuj
CYTAT

Pilnowanie porządku zostawmy odpowiednim służbom.


fractal ... ile ty masz lat ? bo doświadczenie życiowe chyba 16-latka , Twierdzisz że w Stalowej jest bezpiecznie wieczorami ? ha ha ha chyba naprawdę nigdy nie dostałeś w pysk a potem z buta.
Myślę że jesteś ze Stalowej ale pewno mieszkasz na Hutniku albo w Rozwadowie. To by wszystko tłumaczyło , bo tam po 19tej wszyscy grzecznie śpią i nie mają pojęcia co się wieczorami dzieje. Zapraszam na ,,zatorze'' jeśli wiesz o co chodzi... Mógł byś wtedy osobiście się przekonać ile są warte i jakie szybkie ,, odpowiednie służby ''

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 12:14  
Cytuj
kosmal3006 napisał

CYTAT
, sam jestem myśliwym, kupa znajomych i część rodziny też, i w kraju i za granicą, więc tematu broni bym nie poruszał gdybybyło inaczej.


o czym Ty mówisz że jesteś myśliwym Ty zabijasz niewinne zwierzęta ,że zabijanie traktujesz jako sportzarumieniony ,dla mnie to normalnie bandytyzm.mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 12:24  
Cytuj
CYTAT

To po cholerę zakazy, które nia działają.


Działają, działają.
Tylko że żaden zakaz czy przepis nie gwarantuje 100% skuteczności.
Takie cuda to tylko w utopii JKM umiech

CYTAT

fractal ... ile ty masz lat ? bo doświadczenie życiowe chyba 16-latka , Twierdzisz że w Stalowej jest bezpiecznie wieczorami ? ha ha ha chyba naprawdę nigdy nie dostałeś w pysk a potem z buta.
Myślę że jesteś ze Stalowej ale pewno mieszkasz na Hutniku albo w Rozwadowie. To by wszystko tłumaczyło , bo tam po 19tej wszyscy grzecznie śpią i nie mają pojęcia co się wieczorami dzieje. Zapraszam na ,,zatorze\'\' jeśli wiesz o co chodzi... Mógł byś wtedy osobiście się przekonać ile są warte i jakie szybkie ,, odpowiednie służby \'\'


Lat już mam trochę, nie mieszkam ani w Rozwadowie ani na Hutniku ani po GST ale tyle razy wracałem z Omegi o różnych porach przez prawie całe miasto i jakoś nikt mnie nie napadł umiech Chyba to Ty zaczepiasz ludzi na ulicy chytry

Nie wmówisz mi że na naszych ulicach jest na tyle niebezpiecznie że powinniśmy nosić broń.
Jak lubisz cwaniakować to jasne że możesz dostać po pysku ale to nie powód żeby się zbroić.
Tylko tego nam brakuje - wychodzi taki sfrustrowany obywatel PYSKATY wieczorem z gnatem na miasto i mówi "ja wam gnoje pokażę!" smiech2

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »