NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Szukam gazownika do przyłącza gazu ...., Przyłącz gazu

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
Posty: 31
Dołączył: 31 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2011r. 14:39  
Cytuj
Witam!
Posiadam pozwolenie na rozbudowę sieci gazowej, oraz wszystkie potrzebne warunki do rozbudowy sieci gazowej. Szukam "fachowca" który pomoże mi w podpięciu pod w/w sieć. Narazie mi zależy na podciągnięciu gazu wężem do działki i tam zakończenie żółtą skrzynką gazową ( bez podprowadzania do domu ).

Oferty proszę wpisywać na mail - na wszystkie maile odpowiadam!
maly_bukowa_(at)_poczta.onet.pl
Działka w miejscowości Obojna - Gmina Zaleszany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2011r. 14:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2011r. 15:41  
Cytuj
Z tego co mi wiadomo wszelkie przyłącza wykonują firmy , które wygrywają przetargi zlecone przez "gazowników".
Indywidualnie prawdopodobnie nikt tego nie zrobi.Będzie to bowiem wbrew prawu , chyba ze się coś zmieniło w ostatnim czasie.
Miałem podobną sprawę i przyłącze wykonano mi przez zasiedleniem , wcześniej ani rusz...

xxl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 18 Sty 2010r.
Skąd: Heaven
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2011r. 19:15  
Cytuj
Szanowny kolego bukowa,
Wykonanie przyłącza gazowego to nie malowanie czy szpachlowanie ze byle majster może wejść i to zrobić. Zakładam, że projekt przyłącza już masz. Jeżeli masz warunki przyłącza, wtedy podpisujesz umowe o podłączenie w PGNiG (lub Karpackiej Spółce Gazowej, nie pamiętam). Następnie drogą przetargu wyłaniany jest wykonawca przyłącza. Następnie geodeta wytycza i oznacza miejsce przyłącza. Wtedy dopiero wykonawca kopie rurę (nie węża), instaluje skrzynkę, zakłada licznik i plomby. Po wykonawcy ponownie geodeta odbiera przyłącze. Taka jest procedura.

Jeśli będziesz podpinał budynek do skrzynki, wtedy możesz prywatnie zlecić to firmie. Oczywiście, która ma uprawnienia i wystawi Ci później protokół.

Także nie czekaj na maile z ofertami tylko śmigaj do PGNiG podpisać umowę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 31 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 10:00  
Cytuj
Dzięki za rade, w takim razie muszę się do nich przejść i pogadać o podpięciu...
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 31 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2011r. 10:11  
Cytuj
LUK powiedz mi jeszcze jaki może być koszt samego podciągnięcia pod działkę gazu ???
Koniec gazociągu jest około 40 metrów od mojej działki.
Kto za to płaci ja (inwestor) czy PGNIG ?
Wiem że na warunkach technicznych mam kwotę około 1500 złotych ale to chyba za podpięcie do domu już z działki gazu... Przynajmniej tak to rozumie... Mam rację ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »