NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Montaż kuchenki gazowej,
Posty: 54
Dołączył: 11 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 13:01  
Cytuj
Kto w Stalowej dobrze podłączy kuchenkę gazową, znacie kogoś dobrego? Oczywiście musi mieć uprawnienia, podbić pieczątkę, bo chyba to jest niezbędne?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 13:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 14:47  
Cytuj
wiadomość na priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lip 2011r. 20:58  
Cytuj
centrum servis KEN 11 umiech tam zapytaj umiech

chyba 30 zeta taki bajer umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 14:03  
Cytuj
CYTAT
wiadomość na priv

mogę też dostać ta wiadomość, w piątek przyjeżdża kuchnia do mnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 17:19  
Cytuj
A po co Ci pieczątka? Ktoś sprawdza czy masz papier na podpięcie kuchenki ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 17:55  
Cytuj
Pieczątkę wymagają sklepy które sprzedają nowe kuchenki na gwarancji zarumieniony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 19:48  
Cytuj
Chyba sobie żartujesz. Sklep jedynie czego wymaga przy zakupie to pieniędzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 19:54  
Cytuj
Jednak, jeśli ktoś kupuje kuchenkę to na lata, tak więc w przypadku reklamacji pieczątka będzie potrzebna potluczony

A czy chciał byś mieszkać z kimś (w bloku) komu się wydaje, że potrafi podłączyć kuchenkę ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 19:59  
Cytuj
W życiu. Jak kupiłem nowy telewizor to dzwoniłem po elektryka z uprawnieniami. Nie chce samemu kombinować z podłączaniem urządzeń zasilanych z sieci 230V. Poza tym, moi sąsiedzi też na pewno nie czuli by się bezpiecznie wiedząc, że sam podłączam telewizor, a do tego ma mi on służyć lata.

PS. Wiesz w ogóle co znaczy podpiąć kuchenkę ? Jest identycznie jak z podpięciem pralki, z tym że pralka jest bardziej skomplikowana bo jest jeszcze odpływ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 20:08  
Cytuj
Porównanie iście trafione.
Idąc dalej.

Wiesz co się stanie, jeśli źle podłączysz pralkę ? to ja Ci powiem - zacznie lecieć woda. W najgorszym wypadku zaleje sąsiada.

Wiesz co się stanie, jeśli źle nie wyjdzie Ci podłączenie TV ? to ja Ci powiem - zabijesz się w najgorszym wypadku.

Wiesz co się stanie jeśli źle podłączysz kuchenkę gazową ? to ja Ci powiem. Wysadzisz w najgorszym wypadku blok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 20:18  
Cytuj
Wydaje mi się zbędna dyskusja z Tobą. Z jednej strony rozumiem Twoją niewiedzę - jesteś kobietą. Zakładam, że nie do końca też wiesz na czym polega podłączenie kuchenki.

Ale idąc Twoim tokiem myślenia - to każdy posiadacz i użytkownik kuchenki powinien mieć stosowne uprawnienia. Bo każdemu może się zdarzyć zapomnieć zakręcić kurek - a konsekwencje wtedy mogą być podobne do tych co ty napisałaś o źle podłączonej kuchence.

Zapewniam Cię, że każdy kumaty facet, posiadający w domu klucz choćby szwedzki oraz wiedzę w którą stronę dokręca się gwint - jest w stanie bez strachu i problemu podpiąć to "wyjątkowo niebezpieczne" urządzenie. Naprawdę nie potrzeba uprawnień.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 20:36  
Cytuj
Lucky_Luk.wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik
Przypominasz mi wiejskiego fachowca który wszytko naprawi siekierka i kombinerkami:szok:
A słyszałeś o takim urządzeniu którym się sprawdza czy gaz się nie ulatniazapytanie
Ty chyba robisz to swoim kluczem szwedzkim albo na ślinę jak w PRL

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 20:38  
Cytuj
CYTAT

Zapewniam Cię, że każdy kumaty facet, posiadający w domu klucz szwedzki oraz wiedzę w którą stronę dokręca się gwint - jest w stanie bez strachu i problemu podpiąć to \"wyjątkowo niebezpieczne\" urządzenie. Naprawdę nie potrzeba uprawnień.

Tylko,że w gazownictwie gwinty są chyba lewoskrętne?Normalnie są prawoskrętne.Jak taki harpagan z kluczem szwedzkim dorwie się do złączek może ukrecić cały główny pion.Uszczelniają dalej na pakuły...smiech2
Najpierw należy usunąc starą kuchenkę aby można zamotować nową.A jak zapomni zamknąć zawór?Ssssss...BUM !...dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne...potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 20:40  
Cytuj
Akurat o siekierce i kombinerkach nie wspominałem. Siekierka - co najwyżej w Twoją stronę umiech. Tester gazu posiada każdy majster w spółdzielni, jeden telefon i jest u Ciebie. Aha, zapytaj go przy okazji czy ma "uprawnienia".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 20:41  
Cytuj
Jusek - dlatego napisałem, że ważne aby wiedzieć w którą stronę dokręcać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 21:08  
Cytuj
Tak się składa,że niedawno kupiłem kuchenkę palniki gazowe,piekarnik elektryczny i gwarancje sklep podbił mi dopiero po podbiciu pieczątki przez instalatora.Jest w gwarancji kuchenki odpowiednie miejsce,które uzupełnia instalator i dopiero sklep podbija gwarancje inaczej gwarancja jest nie ważna.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 21:56  
Cytuj
Czyli rozumiem, że okres gwarancji rozpoczyna się dopiero od momentu instalacji przez fachowca? Zatem podepnij ją, jak za 8 lat spieprzy się coś w kuchence, wtedy fachowiec Ci podbije instalację i pójdziesz wymienić na nową. Będzie przecież na gwarancji.

Coś takiego obejmuje m.in. piece gazowe, aczkolwiek tylko autoryzowany instalator danej firmy może je uruchamiać. W przypadku kuchenek - życzę powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 21:59  
Cytuj
Widać do Luckiego Lucka nic nie trafia - więc łopatologicznie Ci wytłumaczę.Gwarancja jest ważna z paragonem kasy fiskalnej - a tam data zakupu jest i od tej daty liczy się gwarancja . Wszystkie urządzenia gazowe powinien montować uprawniony instalator . Jak Ci się nowa kuchenka na gwaranci spitoli to pierwsze co zrobi serwisant to poprosi o papiery kto ci kuchenkę instalował - zakładałeś sam , nie masz papierka -gwarancja poszła się sypać placze. To samo tyczy się term , instalacji LPG w samochodach , piecy grzewczych , itp .Montujesz urządzenie gazowe bez uprawnień to musisz liczyć się z konsekwencjami gdy się coś stanie - prorok może się oskarzyć o stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia. Każdy robi jak uważa - aby póżniej płaczu nie było że niewiedzałem mlotek. No ale polak zawsze jest mądry po szkodzie potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 22:05  
Cytuj
Lucky_Luk. Producent określa ściśle warunki gwarancji czyli udziela na przykład dwu letniej gwarancji od daty zakupu(paragon,faktura)jednak nie dłużej niż trzy lata od daty produkcji.Jeżeli producent wymaga aby instalacja odbyła się przez osobę uprawnioną,to może nie uznać Ci gwarancji.Poczytaj warunki gwarancji tam wszystko jest dokładnie opisane.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 22:06  
Cytuj
O jakich uprawnieniach instalatora w ogóle jest mowa? Kto je nadaje i na jakiej zasadzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 22:12  
Cytuj
Czytałem przed chwilą z ciekawości warunki gwarancji oraz instrukcję obsługi szlifierki kątowej którą niedawno zakupiłem.
Jeden z punktów: Używanie szlifierki może odbywać się tylko i wyłącznie w odpowiedniej odzieży zabezpieczającej oraz okularach ochronnych. Czytam dalej: Wszelkie uszkodzenia podlegają gwarancji tylko w przypadku przestrzegania powyższych zaleceń.

Rozumiem, że jak szlifierka się spierdoli w momencie kiedy nie mam na sobie okularów - nie ma sensu reklamować produktu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 22:12  
Cytuj
Wiadommo żeby podłączyć sobie kuchenkę (już nie mówię na sztywno tylko np odpowiednim wężem) to każdy normalnie myślący człowiek da sobie rady w 5 minutumiechAle jak moja kobieta kupiła kuchenkę rodzicom to w gwarancji było napisane dużym i grubym drukiem, że gwarancja jest ważna jeżeli wbije w nią pieczątkę uprawniona do tego osoba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 22:13  
Cytuj
CYTAT
nie masz papierka -gwarancja poszła się sypać placze. To samo tyczy się term , instalacji LPG w samochodach , piecy grzewczych , itp .Montujesz urządzenie gazowe bez uprawnień to musisz liczyć się z konsekwencjami gdy się coś stanie


Mi to podejście przypomina sytuację z montażem okien tak 10 lat temu, kiedy producent mówił: Tylko uprawniony montażysta może zamontować okna, bo gwarancji nie będzie. No i paru samodzielnych złotych rączek poszło z reklamacją do sądu (bo się okna spitoliły) i .... oczywiście wygrali sprawę. Jeśli coś jest zainstalowane prawidłowo, zgodnie z normami i tzw. sztuką, to może to instalować Jaś Fasola. A producentowi g... do tego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 22:15  
Cytuj
Uprawnienia (świadectwo Kwalifikacyjne) nadaje - komisja kwalifikacyjna, stowarzyszenia elektryków polskich (SEP) .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2011r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
Uprawnienia (świadectwo Kwalifikacyjne) nadaje - komisja kwalifikacyjna, stowarzyszenia elektryków polskich (SEP) .


Elektrycy do gazu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »