NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Zróbmy protest na drodze - budowa obwodnicy,
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 14:58  
Cytuj
Szkoda mi ludzi którzy w robocie mogą mieć problemy, to nie w nich ma to uderzyć, o 12 jest wiekszy ruch tirów niż rano

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 14:58  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 349
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 15:12  
Cytuj
Jestem jak najbardziej za tym protestem :cwaniak:

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 15:31  
Cytuj
Sam jeżdżę codziennie do Niska do roboty na 7 rano i 15 powrót. Jeśli protest miałby coś zmienić to niech będzie nawet i o 7 rano. Ale do rzeczy - w południe protest nie będzie tak wku...ał ludzi a poblokowane wtedy tiry zrobią lepsze wrażenie.
Popieram jeszcze raz i niech się stanie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 15:39  
Cytuj
Tez popieram taka akcje.

Teraz to RNI i RST powinno zakopac topor wojenny i razem walczyc o swoje.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 16:54  
Cytuj
Najwięcej TiRów jedzie tamtędy od 5.30 do około 7.00 - jak rano idę do pracy, to około 6.00 całe konwoje pędzą.

W dzień też jest nieźle - ale wtedy jadą głównie TiRy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 24 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 17:16  
Cytuj
Chętnie bym wziął udział w tym protescie tylko, że idą wybory i pod protest będzie chciał się podpiąć Błądek, Butrynowa i inne osoby, które nie zrobiły nic dla obwodnicy. Pasy koło tablicy Nisko to optymalne rozwiązanie, jeszcze ewentualnie pasy koło szkoły na Ozecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 19:56  
Cytuj
Blokować trzeba na granicy Stalowej Woli i Niska, gdzie jest skrzyżowanie na Hutnik i niżański Sopot czy coś takiego, żeby tamtędy nie mogli objechać.
Kolejna sprawa. Czemu na czas remontu i rozkopania drogi w centrum Niska oraz puszczeniu całego ruchu drogą przez osiedle Tysiąclecia w Nisku żaden urzędniczy debil nie pomyśli i nie zmieni organizacji ruchu na krzyżówce Tysiąclecia z Sandomierską w Nisku? Droga z pierwszeństwem powinna iść od Tysiąclecia w stronę Stalowej Woli. Tak jak zrobili na czas remontu w Jeziórku. Ale widać u nas urzędnicze debile są zbyt mądre na takie decyzje. Czasami korek sięga zakrętu na Tysiąclecia. Urzędasów coraz więcej a mądrych decyzji coraz mniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 2 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 20:21  
Cytuj
Myli Państwo! Zablokujmy drogę na wysokości elektrowni tak co by nasz pan prezydent Szreck poczuł zapach spalin samochodowych ze swej prywatnej twierdzy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 20:30  
Cytuj
W normalnym państwie milicja rozpędziłaby protest pałkami teleskopowymi i gumowymi kulami i łapanka do aresztu. Stalowa Wola ma rozwiniętą infrastrukturę kolejową - dlaczego tak mało firm z niej korzysta? Część transportu drogowego na pewno da się przenieść na tory. A co do obwodnicy - nie widzę miejsca, gdzie można ją kontynuować. Musiałaby iść przez San albo tereny nad Sanem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 20:40  
Cytuj
CYTAT
Stalowa Wola ma rozwiniętą infrastrukturę kolejową - dlaczego....



Chyba miała chciałeś napisać, po kolei w naszym regionie już wkrótce tylko tory zostaną, nic więcej!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
Myslę że pomysł poprą wszyscy


Tak. Na forum.
Nie ważne kto Cię popiera, ważne kto w tym weźmie udział. Normalni ludzie będą w pracy. Masz wielu emerytów, rencistów i resztę "towarzystwa" mających dużo wolnego czasu?


CYTAT
W normalnym państwie milicja rozpędziłaby protest pałkami teleskopowymi i gumowymi kulami i łapanka do aresztu.


Nie przesadzaj.
W normalnym państwie w miejscu blokady podjechałaby drogówka i zaczęła kierować ruchem. Raz kierowcy - raz "spacerowicze".
Po kilku mandatach przeszłaby im ochota na pseudoakcje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 20:53  
Cytuj
CYTAT
Stalowa Wola ma rozwiniętą infrastrukturę kolejową - dlaczego tak mało firm z niej korzysta? Część transportu drogowego na pewno da się przenieść na tory. A co do obwodnicy - nie widzę miejsca, gdzie można ją kontynuować. Musiałaby iść przez San albo tereny nad Sanem.


1. jakby firmy miały w tym interes i było to dla nich opłacalne to by z pewnością korzystały z usług niewydolnych kolei,
pomysł "tiry na tory" jest chory na maxa, zresztą już o tym wspominałem http://fiergloo.pl/?category=6

2. warianty przebiegu obwodnicy są chyba 3 i nie martw się bo miejsce dla obwodnicy jest (jak ktoś się uprze to i znajdzie w sieci)

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 20:58  
Cytuj
Wyborca i Gulgul czy Wy jesteście pieszymi pasażerami? wydaje mi się, że mieszkacie gdzieś nad Biebrzą i nie korzystacie z samochodów.

Jeśli nie blokada lub inna tego typu akcja to ku zadowoleniu ludzi pokrzywdzonych przez brak obwodnicy proszę Was uprzejmie o podanie innego sposobu osiągnięcia tego celu.

Pamiętajcie, że chodzenie w kółko po pasach nie jest dla nikogo przyjemnością.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 21:19  
Cytuj
CYTAT
Stalowa Wola ma rozwiniętą infrastrukturę kolejową - dlaczego tak mało firm z niej korzysta?


Teraz to walnąłeś jak łysy grzywą o kant kuli smiech2
Nasza infrastruktura kolejowa to skansen, mamy pozostałe po PRL walące się dworce i zabytkowe tory które stawiali jeszcze ruscy w czasach zaborów.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 21:21  
Cytuj
kosmal3006: Mieszkamy w Stalowej Woli. Trzeba podjąć działania, aby zmniejszyć ilość samochodów, a przynajmniej ograniczyć popyt. Gdyby każdy pełnoletni mieszkaniec chciał mieć własną brykę, zabrakłoby miejsc do parkowania, a ulice pękałyby w szwach? Dlaczego? Tak już nauczyliśmy się wszędzie jeździć nawet do miejsca oddalonego o 200 metrów. Koszty utrzymania i eksploatacji - a kto o tym wie? Dopiero wtedy, gdy przyjdzie serwisować albo policzyć, czy kasa wydana na paliwo nie przekroczyła wartości roweru lub biletów na MKS w ciągu roku. Są alternatywy: rower, MKS, iść pieszo. Jeżeli samochód - zawsze można zabrać znajomych, bo po co mają jechać osobnymi wozami?
A co dała blokada w Sokołowie? mlotekObrazek

Gdzie powinna iść obwodnica? Znam 2 warianty: (1) przez ogródki działkowe i przez San, (2) przez lasy, ale nie będzie bezpośrednio połączona z Podskarpową i trzeba wycinać hektary drzew

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 21:30  
Cytuj
CYTAT
Wyborca i Gulgul czy Wy jesteście pieszymi pasażerami?


A czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem co napisałem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 21:37  
Cytuj
Jak chcecie blokować - to na "wiejskiej" - ale po wakacjach. Po namysle uważam, że blokowanie czegokolwiek tutaj nie ma sensu. Politycy na wakacjach, blokada na zapyziałym podkarpaciu.... - kogo to będzie obchodzić? Podenerwujcie trochę Grrrronkiewicz-Waltz......umiechumiechumiechumiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 21:38  
Cytuj
CYTAT

A co dała blokada w Sokołowie? mlotekObrazek

Gdzie powinna iść obwodnica? Znam 2 warianty: (1) przez ogródki działkowe i przez San, (2) przez lasy, ale nie będzie bezpośrednio połączona z Podskarpową i trzeba wycinać hektary drzew


Ja znam 3 - każdy wariant obwodnicy jest przedłużeniem Trasy Podskarpowej, wiem bo mam styczność z tematem. A wycinanie hektarów lasów jest zbędne bo na drodze obwodnicy wzdłuż Sanu ich po prostu nie ma.

A co mieli w akcie desperacji ludzie w Sokołowie robić jak tam sytuacja jest jeszcze gorsza niż w STW i Nisku. GDDKiA (Rejon w Nisku) miał zaplanowane na ten rok 4 remonty dróg na swoim obszarze (m.in. odcinek w Sokołowie) ale Warszawa nie dała kasy i tyle zostało z planów (są nawet przygotowane przedmiary robót a to dużo, ale bez kasy mogą sobie tylko poleżeć)

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 22:42  
Cytuj
Też bym się przyłączył ale w niedzielę wybywam na urlop. Będę pod koniec sierpnia i wtedy wezmę czynny udział. Tylko, że ja jestem za protestem takim, że jedziemy autami 2 km/h do Niska i z Niska do Stalowej. Od 7 rano do 15.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 22:48  
Cytuj
Jezeli blokowac to kilka razy, tak zeby poczuli to wszyscy.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 23:15  
Cytuj
To działamy pod koniec sierpnia?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2011r. 23:19  
Cytuj
To na kiedy ustalamy termin? I kto będzie koordynatorem? Ja się mogę dostosować.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2011r. 08:24  
Cytuj
CYTAT
Też bym się przyłączył ale w niedzielę wybywam na urlop. Będę pod koniec sierpnia i wtedy wezmę czynny udział. Tylko, że ja jestem za protestem takim, że jedziemy autami 2 km/h do Niska i z Niska do Stalowej. Od 7 rano do 15.

Z tą jazdą samochodem może być problem, gdyż "bluetaxi" może się przyczepić za blokadę ruchu lub jazdę niezgodnie z przepisami, ale popieram pomysł, widzę brak koordynatora, ale może spróbujmy zacząć od podania terminu i sposobu a później zobaczymy, media na pewno się same zainteresują, myślę że nie trzeba nawet informować. Może najbliższa środa o 10 rano?? Tylko pasy czy samochody??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
rbg
rbg
rbg
Posty: 55
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2011r. 09:01  
Cytuj
Wszystko bardzo fajnie, protest ok, ale jak znam życie zaraz pod akcję podczepią się nasi "politycy", aby sobie zrobić wielką kampanię wyborczą, co już się dzieje:
http://polsk(...)397,4499

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sie 2011r. 12:21  
Cytuj
Kiedy robimy tą blokade na pasach mam dziadka co chodzi bardzo wolno chce troche pospacerować co do jazdy samochodami powolna jazda jest karalna chyba że Stefek poprowadzi traktor a my za nim i taki sam zestaw w drugim kierunku jak bedzie nas sporo to korek w obydwóch kierunkach murowany tylko gdzie nawrać tym konwojem?

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »