NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
temat na rozkmine :],
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 20:35  
Cytuj
CYTAT
Jak to jest, że do teflonu nic nie przywiera, a teflon do patelni i owszem umiech ?

P.S.
p_p Ty znasz odpowiedź jezyk nie liczy się jezyk

na zasadzie domku ?:] jak orzeszek w skorupce ? ;p

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 20:35  
Cytuj

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 20:37  
Cytuj
sm staree, kwestia sposobu wylewania teflonu, w emalii olkusz widziałem to i metal dostaje specjalny podkład pod teflon dzieki czemu płyn przywiera a po wypiekaniu dopiero tworzy sie odpowiednia warstwa

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 20:37  
Cytuj
CYTAT
na zasadzie domku ?:] jak orzeszek w skorupce ? ;p

No proszę Cie ... !
Zachowajmy powagę :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sie 2011r. 20:42  
Cytuj
;] poprawcie mi mozliwosc wywalenia wiadomosci ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2011r. 12:46  
Cytuj
czy taka konstrukcja plywa i ma racje bytu ? :]

http://fotki(...)ynie.gif

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2011r. 13:52  
Cytuj
CYTAT
czy taka konstrukcja plywa i ma racje bytu ? :]

http://fotki(...)ynie.gif



Jeśli chodzi o płynięcie do przodu a nie tylko utrzymanie się na powierzchni to oczywiście że nie ma smiech2 Podstawy fizyki.

Zagadka:

Wyobraź sobie że jesteś uwięziony w pomieszczeniu. Są w nim drzwi zamknięte na klucz, dwa identyczne zamknięte pudełka - w jednym jest klucz do drzwi a w drugim bomba która wybuchnie przy próbie otwarcia. Są też dwa jednakowe roboty, z których jeden zawsze mówi prawdę a drugi zawsze kłamie. Obydwa wiedzą w którym pudełku jest klucz, możesz każdemu z nich zadać jedno pytanie (ale takie samo). O co je zapytasz żeby się stamtąd wydostać?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2011r. 14:38  
Cytuj
fractal co ty mi o fizyce ? :] jakie podstawy, ustawiasz 2 magnesy przeciwnymi biegunami do siebie one sie przyciagaja a lodka plynie :] no tak czy nie ? jezeli uwazasz ze nie to jak chlopu poprosze :]

a ta twoja. ktore pudelko z kluczem wskazalby twoj roboci kolega ?:]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2011r. 15:00  
Cytuj
Magnesy się przyciągają ale żeby się nie zetknęły to koleś w łódce musi cały czas działać na magnes z wędką z taką samą siłą w przeciwnym kierunku. Siły się nawzajem znoszą i łódka stoi w miejscu umiech

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2011r. 15:10  
Cytuj
sa na stole 2 magnesy, jeden trzymasz palcem drugi sie do tego zbliza nie wystarczy ten moment uchwycic ? ciagnie ale nie do konca i mamy perpetum mobile ?:]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Sie 2011r. 15:19  
Cytuj
CYTAT
sm staree, kwestia sposobu wylewania teflonu, w emalii olkusz widziałem to i metal dostaje specjalny podkład pod teflon dzieki czemu płyn przywiera a po wypiekaniu dopiero tworzy sie odpowiednia warstwa


Tak jak invx pisał znam odpowiedź dlatego trzymam jezyk za zebami, ale czegos w wypowiedzi jacka nie rozumiem. Moze i metal dostaje specjalny podkład, ale i tak tego podkladu poźniej musi uczepic sie telfon, do ktorego nic nie przywierasmiech2 Nie tedy droga. Zapewne to prawda co piszesz, ale dalej nie jest wyjasnione czego teflon trzyma sie patelni(czy tam warsty miedz teflonem a patelnia), a teflonu nic;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2011r. 17:28  
Cytuj
CYTAT
sa na stole 2 magnesy, jeden trzymasz palcem drugi sie do tego zbliza nie wystarczy ten moment uchwycic ? ciagnie ale nie do konca i mamy perpetum mobile ?:]


Nadal działają 2 siły z przeciwnymi zwrotami - w dodatku - w jednym układzie. W obrębie tegoż układu (łódki) wypadkowa sił wynosi 0. Układ pozostaje w równowadze wewnętrznej, a z zewnątrz nie działa na niego żadna siła (upraszczając).

Aby układ pozostawał w ruchu wypadkowa nie może być równa zero. Czyli jak by koleś z magnesem siedział na innej łódce która by płynęła (oczywiście nie sama z siebie ;p) i przyciągał drugą łódkę to tamta by płynęła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2011r. 19:41  
Cytuj
ziom ale znowu mi o jakichs silach piszesz ;p jak samochod jedzie do przodu to mowisz ze dziala na niego jakas sila ? ;] tylko to latwiej wytlumaczyc bo gaz ^^
btw poczekajcie az to uzdatnia ;] http://freee(...)n_Motor/

3 psy biale i 3 psy czarne stoja po jednej stronie rzeki, musza przedostac sie na druga, zalozmy ze jedne i drugie potrafia wioslowac :] maja do dyspozycji lodke w ktora moze zaladowac sie max 2 stworzenia :], jezeli jedne psy sa w przewadze to atakuja pozostale, jak to rozwiazac by nie doszlo do rozlewu krwi? :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 5 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2011r. 01:02  
Cytuj
ruskie by wszystkie na raz załadowali smiech2 zagadka znana i banalna tylko ze inne 'postacie' umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »