NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
niesłusznie naliczony roaming.,
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2011r. 16:52  
Cytuj
witam.kilka dni temu przebywałem w miejscowosci kroscienko blisko granicy.wiele razy tam przebywałem i nic sie nie działo.granicy naszego pieknego kraju nie przekraczałem i wykonywałem połaczenia do sieci rodzinnej.po powrocie do domu okazało sie ,ze został mi naliczony roaming w wysokosci 64 zł.i tu mnie zastanawia.jak to mozliwe?bedac w kraju i nie przekraczajac granicy????czy komus sie to zdarzyło?jak sobie pradzic z taka sytuacja?bo ja na pewno tej kwoty nie zapłace.niby głupie 64 zł ale czemu mam płacic za cos z czego nie korzystałem?powołac sie na jakis artykuł?jak tak to na jaki?

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2011r. 16:52  
Cytuj

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 18 Sty 2010r.
Skąd: Heaven
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2011r. 17:01  
Cytuj
Jak to możliwe? Po prostu Twój telefon logował się do nadajnika słowackiego operatora. Kwotę musisz zapłacić, nie ma na to żadnego artykułu. To tak ja bym przebywał miesiąc w Bratysławie, po czym rachunku nie zapłacił wmawiając operatorowi ze byłem na wakacjach w Dukli czy Cieszynie. Poza tym, masz w ustawieniach telefonu tzw. wybór sieci. Przebywając na terenie RP ale blisko granicy, należy dla własnego bezpieczeństwa wyłączyć opcje automatycznego wyboru sieci, a pozostawić jedynie swojego operatora. Piszesz, że z roamingu nie korzystałaś więc nie zapłacisz... prawda jest taka że z tego roamingu skorzystałaś. Zresztą o co tu się szarpać.. gdyby to było 640 zł to prędzej...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 5 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2011r. 18:10  
Cytuj
Nieznajomość prawa szkodzi ... będziesz musiał zapłacić ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2011r. 18:36  
Cytuj
musiałes dostac 2 smsy o taryfie itp popatrz w komorke.
Jak nie wyłaczyłes w komórce funkcji wyboru to masz lipe

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Sie 2011r. 20:01  
Cytuj
Jeśli się mieszka w strefie nadgranicznej lub czasowo tam przebywa, to koniecznie trzeba w telefonie ZAWSZE mieć włączony ręczny wybór sieci. Nie ma tłumaczenia, że nie przebywałeś za granicą. Dla fal radiowych nie istnieje coś takiego jak granica państwowa.
Sieci ukraińskie mają to do siebie, że są mocne i daleko sieją sygnałem. Dokładnie tak samo jest na drodze wojewódzkiej z Hrubieszowa do Chełma. Do granicy kawałek, a telefon z włączonym automatycznym wyborem sieci przez dużą część tej drogi loguje się do stacji ukraińskich. Jeśli ktoś w tym momencie zadzwoni i nieświadomy niczego rozmawiasz to potem też zabulisz jak za zboże.
Ostatnio sieć Play miała problemy w Przymyślu, bo Ukraińcy włączyli u siebie CDMA na tym samym paśmie, co GSM Playa. P4 musiało wyłączyć swoje nadajniki i podpisać umowę z Orange na roaming, by obsłużyć swoich klientów, gdyż sam Polkomtel nie wyrabiał.
Ukraina jest duża to sieci mają mocne smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
kaj
kaj
kaj
Posty: 40
Dołączył: 8 Sty 2008r.
Skąd: -----
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2011r. 21:47  
Cytuj
NIESTETY słusznie.
Nie trzeba być za granicą by zalogować się do sieci zagranicznego operatora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »