NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Czy bycie kibicem jest zle ?, Czy bycie kibicem jest zle ?
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sie 2011r. 10:40  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego uważasz ze za spłoniecie 7 samochodów w Katowicach odpowiedzialni są kibice?


ano dlatego że telewizor mi tak powiedział ... a dokładniej w TV wypowiadali się ludzie tam mieszkający ... podjeżdża kilka samochodów dresów w szalikach (na kogo Ci to wygląda ??)... w Krakowie też na pewno nie kibice (bo sami na siebie inaczej nie mówią)leją się na maczety/noże a kółka różańcowe z wrogich parafii ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2011r. 10:40  
Cytuj

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 13:09  
Cytuj
Grzywna została nałożona za antysemickie i rasistowskie okrzyki podczas meczu z Widzewem Łódź. Zakaz wyjazdowy – za skandaliczne zachowanie grupy kibiców Śląska, wracających pociągiem z ostatniego wyjazdowego spotkania z Legią w Warszawie. Kibole rzucali wtedy petardy, terroryzowali innych podróżnych, a także – tłumacząc się potrzebą kupna prowiantu – zaciągnęli w Częstochowie hamulec bezpieczeństwa.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/ekstraklasa-kibice-skompromitowali-slask-wroclaw,1,4838193,wiadomosc.html

Oj, i znowu kibice (czy tam kibole) zepsuli ten pozytywny wizerunek jaki niektórzy usilnie usiłują wokół nich zbudować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 8 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 14:58  
Cytuj
Kibice aniołami nie są, to fakt, jednak czy mieszanie z błotem za klubowy szalik ma jakikolwiek sens? Zobaczmy. Zastanówmy się nad powyższym wpisem, rozbijając go na czynniki pierwsze.

Czymże są owe antysemickie i rasistowskie pieśni, które wyśpiewywali kibice Śląska?
Otóż od dawien dawna na kibiców niektórych klubów mówi się "żydzi". Może się to podobać komuś lub nie ale tak jest i żadne zakazy tego nie zmienią, zwłaszcza, że terminologią ta posługują się nierzadko całe pokolenia kibiców, starszych i młodszych, aktywnych, dopingujących, jak i tych patrzących tylko na wydarzenia boiskowe.

Nie znaczy to jednak, że wśród kibiców nazywanych "żydami" są osobnicy wyznania mojżeszowego. Są to raczej zaszłości historyczne, mniej lub bardziej prawdziwe.
Kibice Śląska wyżej wymienieni, zaśpiewali o nielubianych przez siebie Widzewiakach, do których owy przydomek "żydów" przylgnął, że "ich domem Auschwitz jest". Co jednak nie znaczy, że ktokolwiek na trybunach popiera holokaust, bądź nienawidzi takiego czy innego narodu. Chodzi tu o antypatie typowo klubową. Działa mechanizm: na nich mówią "żydzi", Hitler mordował żydów w Auschwitz, więc my im o tym pośpiewamy". Nie ma tu głębszego podtekstu, ot taka "zabawa", może prymitywna, może się nie podobać, ale z nienawiścią do narodu żydowskiego ma tyle wspólnego co PZPR z demokracją.
Analogicznie jeśli kibice Resovii Rzeszów śpiewają w kierunku swojego lokalnego rywala -Stali Rzeszów - "mewa biała znak pedała", to nie dlatego, że nienawidzą ptactwa, lecz dlatego, że w herbie Stali znajduje się biały żuraw, którego ktoś kiedyś, na złość przeciwnikowi przechrzcił na " białą mewę".

Druga część zarzutów dotyczących kwestii pociągu odnosi się do publikacji pewnej gazety. A dokładniej do... anonimowego listu jaki redakcja dostała i opublikowała. Z informacji do jakich dotarłem, co zajęło mi dłuższą chwilę, żadnych zgłoszeń na policji dotyczących zachowania kibiców w pociągu nie było. Wszystko, cała kara dla kibiców opiera się o anonimowy list, który trafił do pewnej redakcji. Przyznacie chyba panowie, że nie jest to najwiarygodniejsze źródło informacji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 14:58  
Cytuj
Kibic a kibol to nie to samo

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 17:10  
Cytuj
TomaszFM co ty za głupoty ludziom wciskasz. Nie wiem czy taki .... jesteś ale widać, że wszystkich w koło uważasz za g....ów. Kiboli wyzywających się wzajemnie i obrażających się nawzajem. Nawet tu nie będę przytaczał bo to jest po prostu chore. Uważasz ich zachowanie za jakąś tradycję? Czy ty człowieku siedzisz na głowie bo zamieniłeś miejscami pewne części ciała?
Napisze więc do ciebie kibicowską tradycją. Nie powinieneś się więc obrazić bo to nie oznacza, że uważam cie za takiego.

Jesteś zwykłym debilem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 17:50  
Cytuj
Tradycja..ahahah ..dobre sobie . To mozna by uznac ze np bojki i rozroby po dyskotekach czy innych imprezach to tez taka swoista tradycja i nalezy na to oczy przymykac ??
W dupie Ci sie TomaszFM pomieszało??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 17:56  
Cytuj
Wypowiedzi niektórych osób wprawiają mnie po prostu w osłupienie. Co to jest za gadanie (JacekPlacek), że problemu nie ma. To, że Ty go nie widzisz, nie znaczy, że go nie ma. To dlaczego w Nowej Hucie już dwa razy zapieprzyli mi tablice rejestracyjne RST i zostawiali przemiły liścik, że następnym razem na tablicach się nie skończy?!? Albo...gdy jadę pociągiem, wsiada banda kiboli, której musi pilnować setka policjantów. Łażą po wagonach waląc z pięści w drzwi przedziału i drą mordy (nie, nie śpiewają, drą mordy!), a co drugie lub trzecie słowo to wulgaryzm. Ty uważasz, że nie ma problemu? Ja pracuję 50 godzin w tygodniu, Państwo zabiera mi z pensji ponad 1000 zł i jakaś część tych pieniędzy pójdzie na rozpieprzony stadion. I nie mówi mi, że jedyną bronią jest sztacheta, bo z tego, co wiem, to walnięcie kogoś sztachetą nie skutkuje odcięciem mu ręki albo w najlepszym przypadku poprzerywaniem mięśni, ścięgien i nerwów. Ja nie mam nic przeciwko dopingowi, lubię słuchać, jak kibice Stalówki śpiewają w sobotę, jak przyjeżdżam na weekend do domu, ale są pewne granice. I jeszcze jedna lingwistyczna uwaga: jak wołasz do kibiców wrogiego klubu "Żydzie" celem obrażenia go, to zdaje mi się, że takie słowo nabiera pejoratywnego zabarwienia i staje się obelgą. Ciekawa tylko jestem, ilu ci kibice znają Żydów? Bo przecież tej negatywnej opinii nabrali na podstawie jakichś własnych doświadczeń, a nie tylko usłyszeli je od starszych kolegów, prawda?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 19:33  
Cytuj
A pomyśleć, że były kiedyś takie czasy, że matka dawała mi na parę złotych bilet i nie martwiła się czy taki czternastolatek wróci po meczu do domu cały i zdrowy.
Komu to przeszkadzało?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 19:34  
Cytuj
Niektórzy uparcie wrzucają do jednoego worka kibiców i kiboli.....
Śmieszne...

CYTAT
Jesteś zwykłym debilem.


to się nazywa kwintesencja moderatorzyny.........

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 8 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 20:54  
Cytuj
Andrzejku drogi zauważ, że przeszkadza Ci z jednej strony wzajemne obrażanie się kibiców (tak jest to pewnego rodzaju tradycja, że nienawidzący się kibice obrzucają się wzajemnie inwektywami, co ciekawe dzieje się tak w zasadzie pod każdą szerokością geograficzną, to nie jest jakaś polska specyfika), a z drugiej strony mówiąc, "jesteś zwykłym debilem" obraziłeś mnie.
Czym więc różnisz się w tej chwili od tegoż "kibola"?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 08:48  
Cytuj
Mam kilka pytań,ale najpierw wprowadzenie.
Odbywa się mecz np."Legii" Warszawa i drużyny z Izraela np.jakiegoś tam "Shalom" Tel Awiw.
Przypuśćmy,że jestem sympatykiem drużyny "braci starszych w wierze".potluczony
Jak mam im kibicować motywując do walki?Czy mogę krzyczeć-Żydzi,Żydzi czy też Izraelczycy,Izraelczycy...?
Czy jeśli w czasie meczu ,Żyd do Zyda powie"Ty Zydzie" to jest antysemitą?nie wiem

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 10:00  
Cytuj
CYTAT
Niektórzy uparcie wrzucają do jednoego worka kibiców i kiboli.....
Śmieszne...

A kto to jest kibol? Staruch który ma juz trochę przewinien i zakazów jest kibicem czy już kibolem? Bo wielkie transparenty pozdrawiające go można na Legii zobaczyc. Skoro kibole to mniejszosc dlaczego ci lepsi kibice nie zabronią im chodzic na mecze i kompromitowac takze ich a przynajmniej trzymac jakis poziom? Podobno kibole to margines a okazuje sie że to własnie oni decydują co zostanie powieszone na meczu. Jezeli kibice nie odcinają się od kiboli naprawdę (bo pijarowskie wypowiedzi i oswiadczenia przed kamerami pomijam) to oni sami wrzucają się do jednego worka. Kibice chca sie uwiarygodnic? Prosze bardzo, na początek powinni zerwac współprace z kibolami jezeli nie potrafią ich ucywilizowac. Ale jak to zrobic skoro to kibole stali na czele kibiców w Poznaniu, Warszawie czy Gdyni. No chyba że ktoś powie, ze plucie na kobiete nie uwłacza normalnemu kibicowi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 10:11  
Cytuj
CYTAT

Jak mam im kibicować motywując do walki?Czy mogę krzyczeć-Żydzi,Żydzi czy też Izraelczycy,Izraelczycy...?
Czy jeśli w czasie meczu ,Żyd do Zyda powie\"Ty Zydzie\" to jest antysemitą?nie wiem



Dobrze by było aby Legia przegrała, w przeciwnym razie Izraelskie gazety mogły by pisać o tym ze jesteśmy antysemitami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 10:11  
Cytuj
CYTAT
No chyba że ktoś powie, ze plucie na kobiete nie uwłacza normalnemu kibicowi.

a uwlacza ? przeciez to tylko kobieta ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 10:39  
Cytuj
Poziom dyskusji nie zachęca do pisania ale jednak się wypowiem. Czy Wam już TVN, GW itp już tak wyprało mózgi, że słowo Żyd jest zakazane i tylko kryminaliści tak mogą na kogoś powiedzieć? Cytat z Wikipedii : Zgodnie z zasadami języka polskiego, w którym nazwy narodowości zapisywane są dużą literą, a nazwy wyznawców poszczególnych religii - małą, członków narodu żydowskiego, niezależnie od ich wyznania, nazywa się Żydami, natomiast wyznawców judaizmu – żydami.

Więc powiedzcie mi czy jak powiem do kogoś Żydzie/żydzie to znaczy, że go obrażam? Dla mnie w tym nie ma nic antysemickiego.
Może nazwijmy jeszcze kibiców np Siarki lub KSZO antyrowerowymi faszystami, bo nieraz śpiewali na nas: "Rowery, rowery", albo "Miasto rowerów, Stalowa miasto rowerów".
I rzeczywiście ANDRZEJKU tak jak napisał TomaszFM, przyśpiewki na wrogie ekipy jest pewną tradycją na całą świecie. I ja się nie rozpłacze, ani uszy mi nie zwiędną jak usłyszę od kogoś że Stalowa to miasto rowerów itp. Niestety ze stadionów od pewnego czasu probuje się zrobić teatry, gdzie ludzie będą jeść chrupki a jedyne odgłosy to będą ohh i ahhh po udanych zagraniach. A ciekawe czy ktoś z Was jest taki święty i nigdy nie przeklina.

A zresztą... Kibic nie przekona antykibica i na odwrót.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 11:37  
Cytuj
CYTAT
Niektórzy uparcie wrzucają do jednoego worka kibiców i kiboli.....
Śmieszne...

CYTAT
Jesteś zwykłym debilem.


to się nazywa kwintesencja moderatorzyny.........


Mirek nie pogrążaj się, przeczytaj post TomaszaFM w całości a potem mój też w całości. A jak nie zrozumiesz to napisz na PW. Postaram się pomóc.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 11:39  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku drogi zauważ, że przeszkadza Ci z jednej strony wzajemne obrażanie się kibiców (tak jest to pewnego rodzaju tradycja, że nienawidzący się kibice obrzucają się wzajemnie inwektywami, co ciekawe dzieje się tak w zasadzie pod każdą szerokością geograficzną, to nie jest jakaś polska specyfika), a z drugiej strony mówiąc, \"jesteś zwykłym debilem\" obraziłeś mnie.
Czym więc różnisz się w tej chwili od tegoż \"kibola\"?


To było takie tradycyjne kibicowskie pozdrowienie. Zgodnie z tym co pisałeś nie miało to oznaczać tego co napisałem a zupełnie co innego. Nie powinieneś się więc obrazić.umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 11:52  
Cytuj
CYTAT
Więc powiedzcie mi czy jak powiem do kogoś Żydzie/żydzie to znaczy, że go obrażam? Dla mnie w tym nie ma nic antysemickiego.
A gdy ktoś doda, że " waszym domem Auschwitz jest" to tez nie bedziesz wdział w tym nic antysemickiego?
Nie od dzisaj wiadomo, ze tego rodzaju hasła skandowane na meczach robia nam duzo szkody na arenie międzynarodowej. I dlatego kibice którzy uporczywie je skandują (nie wmawiajcie mi że to tylko kibole śpiewają) nie grzeszą inteligencja. Wiadomo, z jakimi srodowiskami jest zwiazany ruch ultrasów i jeżeli sie to weźmie pod uwagę to te przyspiewki nabierają innego charakteru.

Zresztą dla mnie samo określenie Żydzi w tak negatywnym sensie w jakim używają go kibice jest antysemickie, tak samo jak antypolskie byłoby określenie Polacy przez kibiców gdziekolwiek na swiecie jako zamiennik słowa sk...y.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 12:05  
Cytuj
Ja nic o Auschwitz nie powiedziałem.
A tak w ogóle : Łódzki Klub Sportowy to wielosekcyjny klub, powstały w 1908 roku. Założycielami ŁKS-u byli: Henryk Lubawski, Arnold Heiman i Jerzy Hiszberg.

Klub założony przez żydów, więc o co chodzi? Czy śpiewanie na ŁKS, że jest żydowskim klubem to jakaś obraza? Czy może stwierdzenie faktu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 12:08  
Cytuj
CYTAT
Ciekawa tylko jestem, ilu ci kibice znają Żydów? Bo przecież tej negatywnej opinii nabrali na podstawie jakichś własnych doświadczeń, a nie tylko usłyszeli je od starszych kolegów, prawda?

Co tak bronisz żydow - czyzby w tobie plynela zydowska krew !

Zydow nienawidzi caly swiat - tylko jedni nie boja sie tego mowic a inni boja.

Zydow nie trzeba poznawac osobiscie wystarczy popatrzec na ludzi z naszego Rzadu - ilu jest ich tam i ilu jest tam takich wchodzacych im w du....

Zydzi to najgorsza zakala calego swiata i wiele wojen toczacych sie teraz na swiecie jest przez nich (i przez USA rzadzone przez nich).
A kryzysy przez kogo sa ?!

Wkurza mnie robienie zwlaszcza z bialych ludzi rasistow i antysemitow tylko dlatego ze nie lubia kolorowych i Zydow.
Jak bialy powie czarnuch czy żyd to jest rasista - a jak oni jakas nazwa bialego to sa w porzadku.
Najgorszymi rasistami sa wlasnie żydzi.

Odnosnie kibicow - ciekaw jestem kto by pierwszy poszedl walczyc za kraj jakby ktos najechal Polske - jednego jestem pewien: zadna z wiekszosci osob piszacych m.in w tym temacie - bo takie osoby by pochowaly sie po piwnicach i plakaly robiac pod siebie ze strachu czekajac albo na pomoc albo na wroga.
A wiem cos o wojnie - bo bylem w 2000 roku w Kosowie.

Jesli chodzi o Krakow to wiele rozbojow i zabojstw w tamtych okolicach to nie sa wcale porachunki kibicow (jak to od razu media pokazuja) - wiekszosc tych ekscesow to porachunki mafijne, porachunki dilerow itp. z ktorych czesc tez jest kibicami.
Ale ogolnie taki swiatek to tez politycy oraz osoby z wymiaru sprawiedliwosci.

Jesli chodzi o żydow:
Mam nadzieje ze kiedys ktorys z krajow arabskich albo i Indie zmiota Izrael z mapy swiata - dopiero wtedy w tamtym rejonie swiata zapanuje pokoj a dodatkowo USA bylyby wtedy pozamiatane w tamtym rejonie.

Dobrze ze sa jeszcze Chiny i Rosja bo inaczej żydzi sterujacy USA juz dawno podbilyby caly swiat.

PS1. Szkoda ze Piłsudski zmarl tak wczesnie - bo ponoc Hitler mial mu cos zaproponowac - a jakby do tego doszlo to Polska (majaca kilka lat na przygotowanie sie do wojny) razem z Hitlerem moglaby podbic pol swiata i tym samym od razu wybic wiekszosc żydow.
PS2. slowo zydzi specjalnie pisze z malych liter.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 23 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 12:13  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ciekawa tylko jestem, ilu ci kibice znają Żydów? Bo przecież tej negatywnej opinii nabrali na podstawie jakichś własnych doświadczeń, a nie tylko usłyszeli je od starszych kolegów, prawda?

Ty to chyba z choinki sie urwalas i media wypraly ci juz calkowicie mozg - pozbawiajac cie samodzielnego myslenia.

Co tak bronisz żydow - czyzby w tobie plynela zydowska krew !

Zydow nienawidzi caly swiat - tylko jedni nie boja sie tego mowic a inni boja.

Zydow nie trzeba poznawac osobiscie wystarczy popatrzec na ludzi z naszego Rzadu - ilu jest ich tam i ilu jest tam takich wchodzacych im w du....
Wymyslili sobie mit holocaustu a teraz zobacz co sami robia a Palestynie - getto.
Dlaczego w tym kraju jest tak do dupy ? - Przez zydow (tych w polskich rządach) ktorzy wyprzedali nasz caly majatek i jeszcze im malo i caly czas nam wszystko utrudniaja.

Zydzi to najgorsza zakala calego swiata i wiele wojen toczacych sie teraz na swiecie jest przez nich (i przez USA rzadzone przez nich).
A kryzysy przez kogo sa ?!

Wkurza mnie robienie zwlaszcza z bialych ludzi rasistow i antysemitow tylko dlatego ze nie lubia kolorowych i Zydow.
Jak bialy powie czarnuch czy żyd to jest rasista i antysemita - a jak oni nazwa bialego nie za ladnie to sa w porzadku.
Najgorszymi rasistami sa wlasnie żydzi.
Oni nienawidza wszystkich - tylko siebie szanuja - nawet nie lubia "swoich", ktorzy odsuneli sie od ich wiary i sie zamerykanizowali np. Spielberg itp.

Odnosnie kibicow - ciekaw jestem kto by pierwszy poszedl walczyc za kraj jakby ktos najechal Polske - jednego jestem pewien: zadna z wiekszosci osob piszacych m.in w tym temacie - bo takie osoby by pochowaly sie po piwnicach i plakaly robiac pod siebie ze strachu czekajac albo na pomoc albo na wroga.
A wiem cos o wojnie - bo bylem w 2000 roku w Kosowie.

Jesli chodzi o Krakow to wiele rozbojow i zabojstw w tamtych okolicach to nie sa wcale porachunki kibicow (jak to od razu media pokazuja) - wiekszosc tych ekscesow to porachunki mafijne, porachunki dilerow itp. z ktorych czesc tez jest kibicami.
Ale ogolnie taki swiatek to tez politycy oraz osoby z wymiaru sprawiedliwosci.

Jesli chodzi o żydow:
Mam nadzieje ze kiedys ktorys z krajow arabskich albo i Indie zmiota Izrael z mapy swiata - dopiero wtedy w tamtym rejonie swiata zapanuje pokoj a dodatkowo USA bylyby wtedy pozamiatane w tamtym rejonie.

Dobrze ze sa jeszcze Chiny i Rosja bo inaczej żydzi sterujacy USA juz dawno podbilyby caly swiat - takie sa fakty i tylko slepi, glusi i zapatrzeni w TVN, Onet i Wyborczą tego nie widza.

PS1. Szkoda ze Piłsudski zmarl tak wczesnie - bo ponoc Hitler mial mu cos zaproponowac - a jakby do tego doszlo to Polska (majaca kilka lat na przygotowanie sie do wojny) razem z Hitlerem moglaby podbic pol swiata i tym samym od razu wybic wiekszosc żydow.
PS2. slowo zydzi specjalnie pisze z malych liter.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 12:36  
Cytuj
CYTAT
Ja nic o Auschwitz nie powiedziałem.

Ale kibice powiedzieli kilka dni temu a Ty sobie wyrwałeś tylko fragment przyspiewki i usiłujesz ich bronic a to co niewygodne pominąłeś.
CYTAT
A tak w ogóle : Łódzki Klub Sportowy to wielosekcyjny klub, powstały w 1908 roku. Założycielami ŁKS-u byli: Henryk Lubawski, Arnold Heiman i Jerzy Hiszberg.

Klub założony przez żydów, więc o co chodzi? Czy śpiewanie na ŁKS, że jest żydowskim klubem to jakaś obraza? Czy może stwierdzenie faktu?
Już wspominałem, że ważne sa nie tylko słowa ale i kontekst. Poza tym akurat ostatnio w ten sposób obrażano nie ŁKS ale... Widzew.

CYTAT

PS1. Szkoda ze Piłsudski zmarl tak wczesnie - bo ponoc Hitler mial mu cos zaproponowac - a jakby do tego doszlo to Polska (majaca kilka lat na przygotowanie sie do wojny) razem z Hitlerem moglaby podbic pol swiata i tym samym od razu wybic wiekszosc żydow.

gdyby do tego doszło to dzisiaj pisałbyś na forum o Niemcach którzy opanowali wszyskie sfery życia, przejeli banki , wywołują kryzysy itp. a Polacy to robole od czarnej roboty. Czyli mniej wiecej to co teraz osoby o Twoich pogladach pisza o osobach zydowskiego pochodzenia. Bo zawsze silniejszy naród spija smietanke ktokowliek nim nie będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 14 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 12:46  
Cytuj
Tak wiem, że "obrażano" Widzew. Ale właśnie Ty mówisz o ogólnym negatywnym kontekście słowa Żyd wśród kibiców. Ja Cię tylko zapytałem czy śpiewanie na klub założony przez żydów, że jest żydowski też będzie obrażaniem?

A poza tym czy my rzeczywiście musimy lubić żydów? Czy nazwanie kogoś żydem to obrażanie narodu żydowskiego? Powiedz mi co takiego strasznego znaczy słowo Żyd nawet w tym negatywnym kontekście? To nie jest żadne przekleństwo ani obelga.

Oni dopiero z nas drwią i wyciągają nawet te historie z II wojny św i ukazują nas jako morderców, a tak naprawdę chyba nikt podczas wojny tak im nie pomógł jak właśnie Polacy. A my płaszczmy się dalej i niech ich powiedzenie "Wasze ulice, nasze kamienice" znów stanie się faktem.

Sorry za off ale naprawdę niektórzy już przesadzają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 13:33  
Cytuj
Chuligani pobili zawodników Startu!

dodano: 14 sierpnia 2011, 14:11

Minął tydzień, kiedy po meczu Pucharu Polski (podokręg toruński) Ogniwo Zegartowice - Cyklon Kończewice, pobili zawodnika gości. W sobotnie popołudnie podobny scenariusz miał miejsce w Toruniu.

Piłkarze Startu Radziejów, na inaugurację sezonu ulegli w Toruniu miejscowemu Pomorzaninowi (beniaminek) 0:1. Jednak wynik nie był jednak najważniejszy. Po zakończeniu spotkania zawodnicy z Radziejowa zostali pobici w szatni przez pseudokibiców, którzy wtargnęli do szatni w kominiarkach! Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy spotkanie było najprawdopodobniej rozgrywane bez ochrony! Prezes Piotr Bolewicz, że drużyna Startu udała się do szpitala, a u Adama Matusiaka lekarze podejrzewają wstrząśnienie mózgu. Zawodnik pozostał na obserwacji (ma pękniętą kość policzkową, wzywany był także okulista na konsultację, bowiem napastnik Startu miał uraz prawego oka). W najbliższych dniach zajmiemy się sprawę pobicia radziejowskich zawodników.

...

źródło

pseudokibic ... kibol ... a chłopak może nie zagrać już w piłkę

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 13:43  
Cytuj
CYTAT
Czy nazwanie kogoś żydem to obrażanie narodu żydowskiego? Powiedz mi co takiego strasznego znaczy słowo Żyd nawet w tym negatywnym kontekście? To nie jest żadne przekleństwo ani obelga.
No nie żartuj, oni na stadionie swoje matki wyzywają od k.... i jak chwile potem nazywają innych Żydami czy żydami to nie jest obelga tylko co? Zwrot informujacy że inny klub założyły osoby danego wyznania?

U nas nazwanie kogoś Zydem w określonym kontekscie jest obrazliwe, nie udawajmy że tak nie jest. Tak samo zreszta jak powiedziec do kogos "ty Rumunie". Są kraje gdzie nazwanie kogos Polakiem (w róznej formie) jest negatywnym zwrotem. W okresie emigracji z poczatków XX w. Polaków do Ameryki Płd, przyjęło się tam, że na prostytutki mówiło się tam "polaca" bo duża częsc kobiet trudniaca się nierządem pochodził z naszego kraju. Zeby było ciekawiej to duża czesc z nich była pochodzenia zydowskiego ale już nie ma co zbaczac z tematu.
Wg. mnie takie uogolnianie jest obrazliwe i używanie nazwy narodowosci w takie formie jak na stadionach nie powinno byc bagatelizowanie niezaleznie czy dotyczy Żydów, Szkotów,Polaków, Eskimosów.


CYTAT
Tak wiem, że "obrażano" Widzew. Ale właśnie Ty mówisz o ogólnym negatywnym kontekście słowa Żyd wśród kibiców. Ja Cię tylko zapytałem czy śpiewanie na klub założony przez żydów, że jest żydowski też będzie obrażaniem?
To pytanie straciło sens po tym jak doszła do tego przyspiewka "waszym domem Auschwitz jest".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »