NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Gdzie pospawam tłumik?,
pzz
pzz
Posty: 62
Dołączył: 9 Gru 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 01:18  
Cytuj
Witam,
Jak w temacie ciekawi mnie czy w Stalowej Woli jest jakiś zakład czy cokolwiek innego gdzie mógłbym pospawać tłumik w oplu. Nie stać mnie chwilowo na wymianę na nowy, a słychać mnie już z daleka ;)

Z góry dzięki za info. ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 01:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 02:07  
Cytuj
w spawalni tlumików ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 06:37  
Cytuj
w rozwadowie, zaraz za flamigo wjedz w taką wąską uliczkę, bedziesz miał znak że jest tam mechanik czy coś już nie pamiętam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 09:00  
Cytuj
Nie rób dziadostwa.
Jak się rozpadł ze starości, to blacha na nim jest grubości papieru.
Pospawać a właściwie połatać to się da, ale nie licz na niską cenę.
Pewnie niewiele mniej jak za nowy.
Robocizny przy tym wiele, a mechanik za to sobie głównie policzy a nie za materiały.

Przerabiałem już ten temat.
I to w trasie.
Wymiana tłumika 25 zł.
Naprawa 150. Bez gwarancji, że się za godzinę nie rozpadnie.

Kupiłem nowy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 09:17  
Cytuj
Sweeroos ma rację, popieram, kup nowy bo jeśli tłumik ma dziurę to znaczy, że już nie ma czego spawać.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 24 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 09:36  
Cytuj
Miałem podobny problem. Też myślałem o spawaniu ale to bez sensu, pospawasz, zapłacisz jak za nowy a rok powtórka z rozrywki. Polecam pana Tabora w Rozwadowie, doradzi co zamontować, w miarę tanio zapłacisz i co najważniejsze zrobi to szybko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 09:55  
Cytuj
CYTAT
. Polecam pana Tabora w Rozwadowie, doradzi co zamontować


A co mu może doradzić? Założyć tłumik od Jeepa?
Jest określony samochód - a do niego tłumik pasujący.
Kwestia ceny.
A że gościa nie stać na fanaberie kupuje najtańszy - 3 lata wytrzyma.
Sportowego wydechu nie musi kupować - już go ma.

Tylko za nim kupisz, zorientuj się KTÓRY jest dziurawy. Niekoniecznie musi to być końcowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 10:16  
Cytuj
CYTAT
Nie rób dziadostwa.
Jak się rozpadł ze starości, to blacha na nim jest grubości papieru.
Pospawać a właściwie połatać to się da, ale nie licz na niską cenę.
Pewnie niewiele mniej jak za nowy.
Robocizny przy tym wiele, a mechanik za to sobie głównie policzy a nie za materiały.




Jeżdze już drugi rok na "łatanym" tłumiku. Przed "łataniem" były tam dwie dziury, zaopatrzyłem się w grubszą blach i mase do uszczelniania tłumika. 6 małych spawów migiem, wyprofilowanie blachy i uszczelnienie z kazdej strony - to cała operacja.
Koszt nie przekroczył 40 zł.

Jeśli masz wieksze uszkodzenia a nie chcesz kupować nowego dziadostwa, poszukaj na szrotach, czasami mozna kupić naprawde dobre części.... nie koniecznie tanio umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 10:24  
Cytuj
CYTAT
Jeżdze już drugi rok na "łatanym" tłumiku. Przed "łataniem" były tam dwie dziury, zaopatrzyłem się w grubszą blach i mase do uszczelniania tłumika. 6 małych spawów migiem, wyprofilowanie blachy i uszczelnienie z kazdej strony - to cała operacja.
Koszt nie przekroczył 40 zł.


Interesujące to jest...

Reszta auta też taka?

Cóż - widać po tym , że różnych nas Pan Bóg stworzył.

Ja tam wolę swój sposób.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 10:35  
Cytuj
CYTAT


Interesujące to jest...

Reszta auta też taka?

Cóż - widać po tym , że różnych nas Pan Bóg stworzył.

Ja tam wolę swój sposób.



Dokładnie jedni są zaradni a inni troche mniej.

Reszta samochodu jest w bardzo dobrym stanie, tłumik chyba tez bo robiłem uczciwy przegląd i diagnosta nic o nim nie wspomniał umiech ... Przepraszam , jest jeden minus - naganny poziom płynu do spryskiwaczychytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 10:39  
Cytuj
łatanie tłumika jest tak samo skuteczne jak łatanie dróg w naszym kraju

Domyślam się, że tak jak Sweeroos pisze reszta auta Ktośika wygląda tak jak ten łatany tłumik a podawanie opinii stacji diagnostycznej jest mało przekonujące sądząc po tym co jeździ po drogach, puszczają większość złomów.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 10:43  
Cytuj
CYTAT
łatanie tłumika jest tak samo skuteczne jak łatanie dróg w naszym kraju

Domyślam się, że tak jak Sweeroos pisze reszta auta Ktośika wygląda tak jak ten łatany tłumik.



Stan reszty auta został opisany w poprzednim poście, wystarczy przeczytać i nie trzeba się domyślać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 10:54  
Cytuj
Ktosik jeśli masz naprawdę dobrą furę to zwracam honor ale poniosła mnie trochę ta opowieść o diagnoście ze względu na niemiłe doświadczenia z ich partactwem.

Parę lat temu zaraz po kupnie któregoś z kolei samochodu wypadło mi badanie tech., które zrobiłem na przeciw jednostki woj. w Nisku. Ten partacz nawet mi nie powiedział, ze mam pordzewiałe przewody ham. w miejscu do którego nie mogłem dotrzeć okiem w trakcie kupna a na kanale którego wtedy nie miałem było widać jak na dłoni że jeden przewód jest aż spuchnięty - efekt: niedługo po badaniu z Krakowa wracałem hamując silnikiem i ręcznym takie mamy ku.wa w Polsce przeglądy, liczy się tylko kasa a ludzie jeszcze polecają diagnostów w stylu: jedź do tego czy tamtego bo oni się nie czepiają, nosz ku.wa tu chodzi o ludzkie życie.

Od tamtej pory sam sprawdzam co się tylko da a diagnostów cisnę aby zaglądali wszędzie i sam wchodzę z nim i na kanał bo im po prostu już nie wierzę. A staram się wybierać stację o najostrzejszej opinii.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 11:04  
Cytuj
CYTAT
Ktosik jeśli masz naprawdę dobrą furę to zwracam honor ale poniosła mnie trochę ta opowieść o diagnoście ze względu na niemiłe doświadczenia z ich partactwem.



Jeżdze samochodem w dalsze trasy, więc zalezy mi na uczciwym przeglądzie. Większość przegladów robiłem na bazie PKSu, jeżeli coś było nie tak diagnosta kazał to wymienić.

Faktycznie stan wielu samochodów na naszych drogach ( jak i samych dróg) jest niepokojący ale uwazam ze większe zagrozenie dla ludzkiego życia robi smark za kółkiem "świeżego" audi którego ponosi fantazja, niż 20 letni opel czy vw prowadzony przez emeryta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 11:12  
Cytuj
PKS polecam do rzetelnych przeglądów technicznych. Sam tam jeżdżę gość zawsze solidnie sprawdza auto. Raz mi nie podbił z powodu pierdoły. Usterkę usunąłem przegląd podbił. Żalu nie mam bo gość rzetelnie sprawdził stan mojego auta.

Co do spawania, nie polecam. Tłumiki nie są aż tak drogie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie jedni są zaradni a inni troche mniej.


Można to

CYTAT
Jeżdze już drugi rok na "łatanym" tłumiku. Przed "łataniem" były tam dwie dziury, zaopatrzyłem się w grubszą blach i mase do uszczelniania tłumika. 6 małych spawów migiem, wyprofilowanie blachy i uszczelnienie z kazdej strony


nazwać zaradnością.

Nie jestem zatem zaradny.

Za 400 zł kupuję tłumik i mam spokój.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Wrz 2011r. 14:57  
Cytuj
Tlumik mozna pospawac w kazdym warsztacie mechanicznym jezeli maja migomata.

Jeszcze zalezy gdzie jest on przepalony, jezeli jest dziura w rurze to wystarczy 2 opaski i koc azbestowy kawalek blachy i samemu to mozna zrobic jezeli ma sie kanal.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Wrz 2011r. 09:04  
Cytuj
Kilka lat temu spawał mi gość(zamotaniec totalny), tłumik w samochodzie.
Trwało to około godziny i zapłaciłem 40 złotych.
Po tygodniu pojawiły się nowe dziury a dodatkowo pękł fabryczny spaw w miejscu złączenia tłumika z rurą dolotową.
Musiałem kupić nowy.
Koszt...55 zł i pół godziny osobistej pracy.
Sumując-40 zł naprawa starego,55 zł nowy.Zdobycie wiedzy,że nie stać mnie na rzeczy tanie-bezcenne.good

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »