NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Zakup mieszkania,
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2011r. 10:04  
Cytuj
Witam planuję zakup mieszkania za gotówkę i chciałbym, żeby ktoś kompetentny sprawdził je pod wzgledem prawnym. Interesuje mnie czy nie jest zadłużone, nie ma hipoteki, czy osoba sprzedajaca jest jedynym wlascicielem, czy nie ma działalnosci gospodarczej i nie ma podanego tego mieszkania w środkach stałych itd. Wiem, że można to zrobić samemu ale ja się boję, że o czymś nie pomyślę i ktoś mnie zrobi w przysłowiowego balona.
Stad moje pytanie gdzie sie udac po taka pomoc i ile taka usługa może kosztować.
Proszę o opinie osoby, które maja cos do powiedzenia w tym temacie, Z gory dzięki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2011r. 10:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2011r. 10:54  
Cytuj
Wydaje mi się, że w biurach pośrednictwa nieruchomości powinieneś spytać. A tak na marginesie to jeżeli spiszesz akt notarialny u notariusza to powinno to wszystkie sprawy załatwić. Później z tym aktem idziesz do gazwoni, rejonu energetycznego, spółdzielni itd. Jeżeli poprzedni właściciel narobił długów to powinni jego ścigać. Oczywiście jest to tylko moje zdanie nie jestem specjalistą. Na pewno wiem, że w Spółdzielni nie wydadzą zaświadczenia do zbycia jeżeli jest zaległość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2011r. 12:27  
Cytuj
Podłączę się pod temat:
Czy cena 3000-3300zł/m2 - ładne M4(3 pokoje)w przyzwoitym stanie w ocieplonym bloku z wielkiej płyty w okolicach KEN, WP i JPII to dużo czy mało? też myślę powoli o zakupie czegoś na własność ale jeszcze się nie orientuję w cenach na lokalnym rynku.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2011r. 14:07  
Cytuj
Oprócz zadłużeń, ważne też jest to czy sprzedający jest jedynym właścicielem i to czy wszyscy mieszkancy są wymeldowani z mieszkania.
Hanko dzieki za info, zadzwonie do biura i zapytam czy takimi sprawami sie zajmują.
Poza tym jeśli ktoś miałby jakies sugestie na co zwrocic szczególna uwage przy kupnie mieszkania to prosze o komentarz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2011r. 14:36  
Cytuj
Kosmal taka cena wchodzi w gre jeśli to mieszkanie jest na pierwszym badz drugim piętrze, nie jest mieszkaniem narożnym, blok ocieplony,ma balkon, piwnice i w środku w miare sie prezentuje tzn wymienione okna, drzwi, instalacja, jeśli terma to koniecznie musi być nowy typ. Kuchnia i łazienka też musi się jakoś prezentować gdyż po zakupie mieszknia nie każdego stac odrazu na generalny remont.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2011r. 14:39  
Cytuj
Dzięki MONSTER właśnie jestm podobnego zdania co do ceny/standard i zaczynam się jednak powoli orientować w cenach mieszkań w STW a nie chcę przepłacić jak będe kupował.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2011r. 18:25  
Cytuj
Nie musisz się nigdzie udawać. Poproś sprzedającego o numer Księgi Wieczystej. Wszystkie dane zawarte w Księgach Wieczystych są jawne i szybko możesz sprawdzić je w internecie. Znajdziesz tam informację, czy mieszkanie nie ma hipoteki np. Banku, ilu jest właścicieli oraz ich nazwiska, a także czy nie ma służebności co jest bardzo ważne.. itp.
Jeśli będziesz miał problem, to napisz na do mnie numer KW, ja Ci sprawdzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2011r. 18:35  
Cytuj
Przy okazji podam link do sprawdzenia KW: http://ekw.m(...)dkw.html dzięki upublicznieniu tych informacji nie trzeba biec do sądu po odpis, sam możesz oddrukować odpis Księgi Wieczystej i z nim udać się np do prawnika ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
oki
oki
oki
Posty: 31
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2011r. 09:04  
Cytuj
Kosmal cena, którą podajesz wydaje mi się troszkę wygórowana jak na wielką płytę. Chyba, że mieszkanie jest po generalnym remoncie (dopieszczone o wysokim standardzie). Choć proponowałbym Ci zastanowić się bo w takiej cenie możesz kupić mieszkanie w bloku z cegły i też wyremontowane. Jeśli chodzi o mnie to wolałbym kupić mieszkanie taniej (nawet do remontu) i wtedy różnicę w cenie przeznaczyć na remont, urządzę sobie wtedy po swojemu i wiem, że naprawdę jest wyremontowane. A nie jak co niektórzy zrobią remont byle taniej i na sprzedaż z chińskich materiałów a później po roku czy dwóch znowu remontować, wymieniać sprzęty, płytki itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2011r. 09:31  
Cytuj
Za mieszkanie po remoncie powinniśmy żądać dopłaty od sprzedającego na poczet usunięcia tego "remontu".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2011r. 09:34  
Cytuj
Morwiatko dzięki za link, napewno się przyda, tylko póki co brak ciekawych ofert. Wczoraj ogladalem mieszkanie, które miało być tylko do odswiezenia a okazało sie kompletna ruiną, a własciciel jeszcze wmawia ze okna sprzed pewnie 20 lat wystarczy pomalowac, pordzewiale kaloryfery i drzwi tak samo, niby mieszkanie 3 pokojowe a łazienka 4 m2. Rudera ale 2900zł za metr bo dobra lokalizacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2011r. 09:43  
Cytuj
rcdcd masz racje jesli chodzi o położenie płytek, paneli, to wolalbym zrobić we własnym zakresie i wedlug swojego gustu jednak wymienione okna, drzwi, kaloryfery, instalacja, ewentualnie terma powinna być przy cenie ok 3 tys za metr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2011r. 09:50  
Cytuj
Kwestia remontu, ja u siebie robilem na najlepszych materiałach, a ściany pomalowane kolorami łagodnymi.
Gdy je brałem były oczorabne kolory, okna, drzwi, podłoga w stanie agonalnym.
Teraz wycenione przez pzu na 4 tys/metr, ale dzieki fakturom

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »