NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
przedszkola, utrudnienia dla dzieci i rodzicow
Posty: 97
Dołączył: 29 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 17:16  
Cytuj
I tak będą musieli obniżyć stawkę godzinową poza programową bo już jest o to afera

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 17:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 2 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 17:21  
Cytuj
Andrzejak, nie wiem czy przesadzam, czy nie ale oczywiście próbowałam zapisać dziecko na te pół godziny wcześniej, ale nawet o tym mowy nie ma, niestety pani dyrektor nie godzi się na to.
Aga70 jak nie masz co powiedzieć w tej sprawie to się odwal ode mnie i mojego 1-dniowego urlopu opiekuńczego, dla Twojej wiadomości. Jak jesteś taka mądra to chociaż odpowiedz na prośbę Andrzejaka tzn. ile wynoszą opłaty w przedszkolu, trochę ci podpowiem, może sama wyliczysz

Zgodnie z
§ 3. 1. Ustala się stawkę za każdą kolejną rozpoczętą godzinę świadczenia, o którym mowa
w § 2 w wysokości:
1) za 6 godzinę - 0,27% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w danym roku
kalendarzowym,
2) za 7 godzinę -0,23% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w danym roku
kalendarzowym ,
3) za 8 godzinę -0,20% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w danym roku
kalendarzowym ,
4) za 9 godzinę - 0,17% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w danym roku
kalendarzowym ,
5) za 10 godzinę i kolejne -0,15% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego
w danym roku kalendarzowym.
2. Opłatę dzienną stanowi suma stawek godzinowych wskazanych w § 3 ust.1 pkt 1-5 zgodnie
z zadeklarowaną przez rodziców (opiekunów prawnych) dzienną liczbą godzin pobytu dziecka
w przedszkolu.\"

jak nie dasz rady to daj znać to ci pomogę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 2 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 17:23  
Cytuj
może napiszemy coś do wojewody w sprawie tych stawek? bo tylko on póki co może coś z tym zrobić, bo na Shreka to chyba nie ma co liczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 29 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 17:26  
Cytuj
Po tej aferze o przedszkola pewnie obniżą stawkę godzinową, bo to jest przesada żeby płacić tyle za przedszkole na dodatek za publiczne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 29 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 17:38  
Cytuj
Pierwsza godzina wynosi 3,74 zł, druga 3,19 zł, trzecia 2,77 zł, czwarta 2,36, piąta i kolejna wynosi 2,08 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 17:41  
Cytuj
Szczerze mówiąc, to w państwowym przedszkolu opieka nad dzieckiem przez 8 godz. (5-darmowych+3 płatne) kosztuje ok.50 zł mniej miesięcznie, niż w przedszkolu prywatnym, przy czym w prywatnym można przyprowadzać dziecko o której się ma ochotę i nie trzeba płacić "DOBROWOLNEGO" sciana komitetu, a książki są w cenie...
Byłam lekko zdziwiona jak pogadałam z koleżanką, która zaprowadza dziecko do prywatnej placówki, gdzie nikt nie pyta o zaświadczenia z zakładu pracy.... i nikomu nie trzeba sie z niczego tłumaczyć.
Prawda jest taka,że Państwo Polskie dyma nas gdzie popadnie, zaczynając od przedszkola a kończąc na emeryturach!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 2 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 18:29  
Cytuj
nonsens, mam pytanko, w jakich godzinach jest czynne przedszkole prywatne?bo się zaczynam zastanawiać co zrobić w następnym roku. A wogóle jak warunki, wychowawczynie, zajęcia dodatkowe typu angielski, są może inne zajęcia??
z góry dzięki za odp

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 19:06  
Cytuj
Musiałabym zapytać koleżanki,ponieważ moje dziecko chodzi do publicznego przedszkola, ale tu masz link, więc moze poczytaj...
http://www.babelkowo.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 16 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 20:31  
Cytuj
Witam

ja chciałam jeszcze powiedzieć że umowy są napisane bardzo stronniczo po dziecko można się spóźnić tylko 3 razy a jeśli się odbierze wcześniej nie ma zwrotu opłaty.

Za 10 godzin tak jak w moim przypadku będę płacić ponad 500,00, nie ma połówek godzin chociaż w Warszawie podobno są. Ja w tej chwili nie mam możliwości zmiany bo dziecko jest w zerówce więc prywatne przedszkole nie wchodzi w grę.

A i od stycznia wzrośnie minimalne wynagrodzenie do 1500,00 czyli stawki pójda sporo w górę. :(

też jestem chętna interweniować w tej sprawie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 21:08  
Cytuj
CYTAT
Pierwsza godzina wynosi 3,74 zł, druga 3,19 zł, trzecia 2,77 zł, czwarta 2,36, piąta i kolejna wynosi 2,08 zł.


To jest całość opłat? Nie ma teraz opłaty stałej i stawki za wyżywienie?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 21:11  
Cytuj
CYTAT
Andrzejak, nie wiem czy przesadzam, czy nie ale oczywiście próbowałam zapisać dziecko na te pół godziny wcześniej, ale nawet o tym mowy nie ma, niestety pani dyrektor nie godzi się na to.


W czym był problem, na jakiej podstawie pani dyrektor odmówiła.
Nie czepiam się jestem po prostu ciekawy. Mój dzieciak już nie chodzi do przedszkola ale pamiętam ile kosztowało przedszkole w zeszłym roku. Teraz wg tych stawek co podała siwa, dziecko jak jest w przedszkolu 9 godzin to opłata wynosi 241 zł. Niewiele więcej lub tyle samo co w zeszłym roku.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 2 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 21:15  
Cytuj
Xara dzieki, dla tych którzy nie otworzyli linka:
"Opłaty za przedszkola w Warszawie
­- za rozpoczętą godzinę zajęć prowadzonych do godz. 800 i po godz. 1600 opłata wynosi 0, 130 % minimalnego wynagrodzenia za pracę (w roku szkolnym 2011/2012 - 1,80 zł),
­- za rozpoczętą godzinę zajęć prowadzonych pomiędzy 1300 – 1600 opłata wynosi 0, 253 % minimalnego wynagrodzenia za pracę (w roku szkolnym 2011/2012 - 3,51 zł),
jeżeli przedszkole rozpoczyna lub kończy zajęcia o niepełnej godzinie np. 630 lub 645 i 1730 lub1745 opłata za pierwszą i ostatnią godzinę naliczana jest proporcjonalnie (½ lub ¾ stawki godzinowej 1,80 zł),
"

Chyba nie ma nawet porównania co do cen i zarobków Warszawiaków.
przypominam w St.WoliPierwsza godzina wynosi 3,74 zł, druga 3,19 zł, trzecia 2,77 zł, czwarta 2,36, piąta i kolejna wynosi 2,08 zł.

Andrzejak to jest opłata za godziny dodatkowe czyli te wykraczające poza 5-tą, do tego dochodzi jeszcze wyżywienie u mnie 5zł za dzień. A jeśli chodzi o argumenty p. dyrektor to powiedziała mi że trzeba zapisać na pełne godziny, bo inaczej się nie da, zresztą we wszystkich przedszkolach tak jest, argumentów brak, nie bo nie, nie wiedzieć dlaczego.
W ramach wiadomości oplata stała wynosiła do tej pory 170zl + wyżywienie

mi już wystawili rachunek za wrzesień, za 8 godzin pobytu dziecka 213zł + wyżywienie płatne w październiku.

A i jeszce jedno pytanko dla rodziców.Czy wołaliście kiedykolwiek rachunek czy fakturę za dodatkową opłatę za np. ubezpieczenie czy książki, czy rada rodziców. Proponuję zapłacić na rachunek przedszkola, nie wiedzieć czemu też nie wolno. Ja w tym roku mam płacić za książki do angielskiego a słyszałam że w innych przedszkolach książki są bezpłatne, czy możecie to potwierdzić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 6 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 21:35  
Cytuj
Nie bo nie to dla mnie nie jest argument. Jeśli chcesz pisać/jechać do wojewody to równie dobrze możesz przekonać panią dyrektor, aby uzasadniła dlaczego jest tak a nie inaczej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 2 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 21:39  
Cytuj
łatwo jest mówić temu, kto z nią nie rozmawiał, nie chcę być strasznie roszczeniowa bo nie chcę zrobić dziecku krzywdy, nie wiadomo jaka może by reakcja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 29 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2011r. 22:13  
Cytuj
Andrzejek,
To nie jest całość opłat to co ja podałam to jest stawka godzinowa po za programem, a stawka za wyżywienie jest następująca: śniadanie 1,50 zł, obiad 2,50 zł, a podwieczorek 1 zł, czyli na dzień jest 5 zł.
tzn. jeżeli dziecko jest 10 godzin w przedszkolu to płaci się tylko za 5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu, czyli 3,74+3,19+2,77+2,36+2,08 = 14,14 zł za dzień, później tą całość mnożysz razy tyle dni ile wypada w danym miesiącu, np. 14,14x21=296,94 i dodajesz do tego wyżywienie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2011r. 10:18  
Cytuj
Witam. Chciałabym się dowiedzieć ile kosztowałoby mnie przedszkole dla 4 latka, chciałabym go dawac na 5 gora 6 godzin zeby sie zaklimatyzowało bo juz w przyszlym roku musi pojsc do zerówki. I czy jezeli ja nie pracuje tylko mąż to czy by go wogole przyjeli? A może ktoś wie ile kosztowałoby bąbelkowo bo tam chyba nie ma takiego obowiazku ze dwoje rodzicow musi pracowac? Bede wdzieczna za odpowiedzi pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2011r. 10:43  
Cytuj
Bąbelkowo ok.380 zł, ale w przypadku Twojego dziecka,które chcesz dać na 5-6 godzin to bardziej opłaci Ci sie dać do publicznego przedszkola,gdyż 5 godzin jest za free i zapłaciłabyś tylko za 6-stą godzinę, czyli 3,74. Jeśli dziecko chodziłoby 20 dni w miesiącu i korzystało z wyżywienia bez podwieczorku (4 zł/dzień) to policz:
7,74*20=154,80 zł.
To jest Twój koszt na m-c z wyżywieniem.Pozdrawiam

Jeśli chodzi o pracę-pytaj w przedszkolu i jeszcze jedno, nie wiadomo jak z miejscami. Rok szkolny się zaczął zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2011r. 10:58  
Cytuj
Aha dzieki tak wiem właśnie ale nieraz zdarza sie że ktoś zrezygnował. Dlatego tez pytałam o babelkowo bo mysle ze tam najpredzej znajde miejsce. jeszcze raz dziekuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »