NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
polscy nauczyciele pracują najkrócej na świecie,
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 21:09  
Cytuj
Wg własnych wyliczeń wyszło mi, że rocznie pracuję około 2500- 2700 godzin, czyli ponad 2krotnie więcej niż statystyczny amerykański nauczyciel. Nie narzekam, że jestem upokorzony, nie należę i nigdy się nie zapiszę do żadnych związków zawodowych.
Jest różnie raz lepiej raz gorzej, często dość ciężko jeśli chodzi o warunki pracy.
Jeśli mi się robota nie spodoba to ją zmienię a nie będę szantażował rządu czy współobywateli, że jak nie to wam pokażę (zresztą nie mam takich możliwości).
Staram się być samemu sobie panem a nie cały czas oczekiwać, że ktoś coś za mnie zrobi - nie jest to łatwa rola.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 21:09  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 21:11  
Cytuj
Pomyłka - tego pierwszego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 21:12  
Cytuj
Gulgul, jeśli konstytucja nie gwarantuje równości wobec prawa (w sumie tak w rzeczywistości jest) to rozumiem, że jednemu wolno jechać po pijaku (poseł) a drugi poniesie dość surowe konsekwencje. Tak ja rozumiem twoją interpretację.umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2011r. 21:14  
Cytuj
CYTAT
Pomyłka - tego pierwszego.


Teraz to ja już tego nie kumamsciana

Prawnikiem nie jestem a prawo jest jednak pisane właśnie przez nich pod nich dla kasy za doradztwo.

Gwarancja równości wobec prawa ale nie w prawie??? przepraszam ale nie ogarniam sformułowania.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2011r. 10:27  
Cytuj
Szkoda tylko, że emerytowany nauczyciel dostaje gówniane pieniądze z gównianego państwa. Nie ma to jak zap*******ć do emerytury, żeby dostać od Państwa 1000 zł (tysiąc!) na miesiąc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 19 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2011r. 16:47  
Cytuj
CYTAT
Szkoda tylko, że emerytowany nauczyciel dostaje gówniane pieniądze z gównianego państwa. Nie ma to jak zap*******ć do emerytury, żeby dostać od Państwa 1000 zł (tysiąc!) na miesiąc.


Jaka praca taka płaca , i bez mitów że po pracy muszą sprawdzać klasówki,kartkówki i jakieś tam wypracowania. Często trzeba czekać ponad miesiąc aż Pani raczy sprawdzić i oddać.... Raport nie jest wyssany z palca a kłamliwi politycy MUSZĄ PRZED WYBORAMI udawać święte oburzenie że to nie prawda. Średnia przepracowanych godzin dotyczy całego roku czyli lipca i sierpnia też umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2011r. 19:06  
Cytuj
wychodzi na to że ktoś kto zapier...nadgodziny pracuje na trzy dostaje ok.1500 na rekę za miesiąc pracuje i tak lżej niż nasi kochani nauczyciele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »