NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Szkoła specjalna, zarzadzanie
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2011r. 09:00  
Cytuj
Ostatnio się dowiedziałam iż w/w szkole dzieją się dziwne rzeczy od jakiegoś czasu. Otóż jakiś czas temu doszło do zwolnień z powodu braku miejsc pracy , a w zeszłym roku rozpoczęło działalność przedszkole (i tutaj proszę ewentualnych czytelników o potwierdzenie tego faktu jeśli coś wiedzą). Dodatkowo na mieście dowiedziałam się od rodziców iż zainteresowanie było tak ogromne, że utworzono kilka dodatkowych grup przedszkolnych. Zwolnienia zamieniły się w przyjęcia nowych osób, które nie mają stosownego wykształcenia/przygotowania do pracy z takimi dziećmi ani też żadnego doświadczenia w tego rodzaju pracy. Może ktoś na forum wytłumaczy mi dlaczego tak się postępuje; raz zwalnia nauczycieli, a następnym razem przyjmuje się nowych kompletnie nieprzygotowanych do pracy z takimi maleństwami, nie mających ani wykształcenia ani stosownej praktyki. Kto na to pozwala? Kto nadzoruje politykę kadrową w tej szkole?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2011r. 09:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2011r. 11:20  
Cytuj
jeśli wg Ciebie są to jakiekolwiek nieprawidłowości to zgłoś to... i wszystko się BYĆ MOŻE wyjaśni. Nadzór nad tą szkołą sprawuje chyba starosta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 09:27  
Cytuj
CYTAT
jeśli wg Ciebie są to jakiekolwiek nieprawidłowości to zgłoś to... i wszystko się BYĆ MOŻE wyjaśni. Nadzór nad tą szkołą sprawuje chyba starosta
ale ja nie jestem bezpośrednio zainteresowana, myślałam że kogoś to zainteresuje, ktoś wypowie swoje zdanie a tu znieczulica...oj źle się dzieje w mieście

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 09:34  
Cytuj
A może nie ma żadnych nieprawidłowości a to co słyszałaś to zwykłe plotki?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 11:00  
Cytuj
Z tego co wiem. do przedszkola w szkole specjalnej chodzą dzieci. które maja orzeczenia.
Jestem tam często. bo mam wczesne wspomaganie z moim dzieckiem autystycznym.
Mogę z całą odpowiedzialnościa powiedziec.że życzyłabym tak profesjonalnej i zyczliwej kadry każdej szkole.

A ty jesli nie jesteś zainteresowana to nie szukaj sensacji tam. gdzie jej nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 13:56  
Cytuj
Dana, za co Cię zwolnili z tej szkoły ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 11 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 14:29  
Cytuj
No dokładnie takie samo pytanie mi się nasunęło?:-) Dana, jeśli wiesz, że źle się dzieje i nigdzie z tym nie idziesz, to to jest właśnie znieczulica.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2012r. 12:39  
Cytuj
CYTAT
Z tego co wiem. do przedszkola w szkole specjalnej chodzą dzieci. które maja orzeczenia.
Jestem tam często. bo mam wczesne wspomaganie z moim dzieckiem autystycznym.
Mogę z całą odpowiedzialnościa powiedziec.że życzyłabym tak profesjonalnej i zyczliwej kadry każdej szkole.

A ty jesli nie jesteś zainteresowana to nie szukaj sensacji tam. gdzie jej nie ma.



Czytaj to co napisałam i czego dotyczy moja wypowiedź...przeczytaj raz jeszcze...jeszcze raz...a może wyciągniesz prawidłowe wnioski i domyślisz sie "co autor miał na myśli"..proste??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2012r. 12:43  
Cytuj
CYTAT
Dana, za co Cię zwolnili z tej szkoły ?


mnie nie zwolnili...chyba ze można emerytkę zwolnić umiech) a widzę ze szum się podniósł by mnie tu zakrzyczeć i zatuszować sprawę...jakoś nikt nie ma odwagi o tym dyskutować, tylko "szczekanie" słyszę aby rozmydlić ew problem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 11:17  
Cytuj
Jeszcze mam taką sugestie...u mnie w szkole rada nauczycieli nie dawała sobie "na głowę" wejść i często dochodziło do gorącej dyskusji na radach w szkole..a w tej szkole z tego co słyszę to nauczycielki są zastraszone lub zaszczute i dają sobie "na głowę" wchodzić...ja rozumiem że osoby znające się osobiście nie będą przeciw sobie występować...no ale GDZIE JEST RESZTA NAUCZYCIELEK???? dorosłe kobiety, niektóre pewnie będące już babkami a takie zastraszone..wstyd mi drogie Panie za Was....pierwszy raz słyszałam o czymś takim i nie mogłam uwierzyć, bo już w życiu przeżyłam co nieco na radach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 12:53  
Cytuj
Ale o czym chcesz dyskutować ?

CYTAT
Może ktoś na forum wytłumaczy mi dlaczego tak się postępuje; raz zwalnia nauczycieli, a następnym razem przyjmuje się nowych kompletnie nieprzygotowanych do pracy z takimi maleństwami, nie mających ani wykształcenia ani stosownej praktyki. Kto na to pozwala? Kto nadzoruje politykę kadrową w tej szkole?


No zwalnia, zatrudnia, zwalnia zatrudnia. Normalna kolej rzeczy w wolnej gospodarce.

Co Ty byś chciała, żeby były te nauczycielki do stołków przyspawane ?

Ktoś sobie pomyślał, że zwolni to zwolnił. Miał to tego święte prawo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2012r. 14:47  
Cytuj
dana_68 wiesz dlaczego tak się dzieje bo inni mają duże plecy i znajomości niż zwykły szarak. Zawsze tak było i niestety będzie. Możesz nie mieć wykształcenia ale wystarczy, że masz solidne znajomości. Ja osobiście tego nie popieram ale co zrobić takie życie.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2012r. 07:29  
Cytuj
W pełni podzielam opinię RRJ ! Nie szukajcie sensacji tam gdzie jej nie ma. Mało mnie interesuje jakie tam są kryteria przyjęć nauczycieli.Najważniejsze że dzieci mają profesjonalną opiekę. Atmosfera jest wspaniała i życzyłbym sobie aby w każdym przedszkolu było takie podejście do dzieci jak jest tam.Wiem co piszę ponieważ mam okazję być tam codziennie i nie jestem pracownikiem tego przedszkola!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 12:05  
Cytuj
CYTAT
Ale o czym chcesz dyskutować ?

CYTAT
Może ktoś na forum wytłumaczy mi dlaczego tak się postępuje; raz zwalnia nauczycieli, a następnym razem przyjmuje się nowych kompletnie nieprzygotowanych do pracy z takimi maleństwami, nie mających ani wykształcenia ani stosownej praktyki. Kto na to pozwala? Kto nadzoruje politykę kadrową w tej szkole?


No zwalnia, zatrudnia, zwalnia zatrudnia. Normalna kolej rzeczy w wolnej gospodarce.

Co Ty byś chciała, żeby były te nauczycielki do stołków przyspawane ?

Ktoś sobie pomyślał, że zwolni to zwolnił. Miał to tego święte prawo.


Mylisz pojęcia..szkoła nie jest prywatną firmą-poczytaj sobie informacje typu statut,cele, itp...wszystko znajdziesz w internecie na odpowiednich stronach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 12:07  
Cytuj
CYTAT
W pełni podzielam opinię RRJ ! Nie szukajcie sensacji tam gdzie jej nie ma. Mało mnie interesuje jakie tam są kryteria przyjęć nauczycieli.Najważniejsze że dzieci mają profesjonalną opiekę. Atmosfera jest wspaniała i życzyłbym sobie aby w każdym przedszkolu było takie podejście do dzieci jak jest tam.Wiem co piszę ponieważ mam okazję być tam codziennie i nie jestem pracownikiem tego przedszkola!

co do profesjonalnej opieki to zależy kto jest wychowawcą...a powiem ci że na niektóre panie są skargi od rodziców...no ale dobro dziecka jest na którymś miejscu z kolei...a dla Twojej wiadomości...to wiedz że zwolnienia dotyczą osób które są jak najbardziej kompetentne, a w zamian przyjmuje się osoby z "plecami", "pociotków", "znajomków", itd

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 12:36  
Cytuj
Dobro mojego dziecka jest dla mnie najważniejsze.To po pierwsze.Po drugie. widze.że jakoś bardzo osbiście Dotyczy cie ten temat. bo robisz wszystko.żeby zepsuć opinię ludziom. którzy zasługują na słowa uznania.Nie wiem.czy moim dzieckiem zajmuje sie ciocia. stryjenka czy inna rodzina dyrekcji.Wiem natomiast.że robi to profesjonalnie. z zaangazowaniem i moje dziecko robi postepy.reszta mnie nie interesuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 12:47  
Cytuj
widzę że najważniejsz dla Ciebie jest "własne dobro"...już nie interesuje Cię problem zwolnień, traktowania innych ludzi, po prostu ważne że Tobie jest dobrze, a reszta..?..reszta niech się wali i pali..ot mamy obraz typowej kobiety dla której liczy się czubek włąsnego nosa. a czy dowiedziałaś sie jak to się stało? co było powodem?...oczywiście nie...ważne że TOBIE jest dobrze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 12:53  
Cytuj
A czy ty myślisz.że ja nie mam innych zmartwień.Mam sie interesowac polityka kadrową w szkole?Chyba cie za bardzo słoneczko przpiekło.Najbardziej to interesuje mnie moje dziecko i poziom terapii dla niego.Dopóki co do tego nie mam zastrzeżen to inne sprawy faktycznie mnie nie obchodza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 12:56  
Cytuj
CYTAT
A czy ty myślisz.że ja nie mam innych zmartwień.Mam sie interesowac polityka kadrową w szkole?Chyba cie za bardzo słoneczko przpiekło.Najbardziej to interesuje mnie moje dziecko i poziom terapii dla niego.Dopóki co do tego nie mam zastrzeżen to inne sprawy faktycznie mnie nie obchodza.

jak widać masz "inne zmarwienia" bo jak by cie dziecko i dom interesowało to byś nie siedziała w internecie i nie wdawałą się w polemiki na tematy na które patrzysz bardzo "wąsko" i subiektywnie..typowa Pani Dulska...pamiętasz chyba tę lekturę w szkole średniej??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 13:08  
Cytuj
A tos mi "dowaliła"!!! ciekawe co Ty robisz na forum.Podejrzewam.że znalazłas sobie miejsce na wylewanie własnych frustracji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 13:26  
Cytuj
CYTAT
A tos mi \"dowaliła\"!!! ciekawe co Ty robisz na forum.Podejrzewam.że znalazłas sobie miejsce na wylewanie własnych frustracji.
ja już swoje przeżyłam...ale widze ze rozmowa powoli "obniża loty"..no cóz, należysz do ludzi którzy żyją wg maksymy"apres nous, le deluge" - "po nas choćby potop"...to tłumaczenie dla Ciebie byś nie szukała zbytnio w internecie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 825
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 13:35  
Cytuj
Doskonale rozumiem RRJ. Dla mnie też najważniejsze są moje dzieci, a ich dobro stoi przed dobrem zwalnianych nauczycielek. I żeby dana_68 nie zarzuciła mi od razu egoizmu nadmieniam, iż sama jestem nauczycielką ze szkoły, która od września przestaje istnieć (a jak jest z pracą, każdy wie).
Ponadto odnoszę wrażenie, iż jeśli ktoś ma odmienne zdanie niż dana, to jest kimś bardzo złym. Każdy ma prawo do własnego zdania: ja szanuję Twoje, Ty szanuj moje i mnie nie obrażaj. Miłego popołudniaumiech

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 13:51  
Cytuj
Wcale nie jestem egoistką.Ale do sprawy. którą mało konkretnie przedstawiła dana mam własnie taki a nie inny stosunek.Myślę.że własnie jej samej ta sprawa dotyczy w jakis sposób.
Pomijam juz ton wypowiedzi nauczycielki. za która sie podaje.Broń nas Panie przed tak "sympatyczną" kadrą pedagogiczną!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Lip 2012r. 15:12  
Cytuj
To że zwalnia się nauczycieli, bądź przyjmuje do pracy jest(jak już ktoś napisał)rzeczą normalną.
Powodów może być wiele, jednak już"normalne"być nie muszą.
Kilka przykładów:
Powód 1(logiczny)-Zwalnia się takiego nauczyciela,który ma nieodpowiednie kierunkowe wykształcenie,a przyjmuje z potrzebnymi kwalifikacjami.
Powód 2(ekonomiczny)-Odchodzi osoba mająca wyższe pobory jako nauczyciel mianowany,a przyjmuje się kontraktowego.Ten drugi zarabia mniej.
Powód 3(kumoterski)-Zwalniamy fachowców ,aby na ich miejsce przyjąć kogoś z rodziny bądź po znajomości.
Może są i inne,ale ostatni jest najczęściej stosowany.

Z drugiej strony nauczyciel powinien posiadać wiedzę,odpowiednią do naszych czasów.
Dlatego powinno się preferować zatrudnianie takich,którzy podnoszą swoje wykształcenie.
Bywa jednak różnie...

Najlepszy pracownik to ten ,który robi to co lubi,robi to dobrze i ma do tego godziwe wynagrodzenie.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2012r. 13:54  
Cytuj
Wszystko ładnie i pięknie...tylko jest jedno ALE..a nawet kilka...
mianowicie przyjmuje się do pracy nauczycieli bez odpowiednich studiów czy choćby nawet kursów; na nowoprzyjętych pedagogów są skargi rodziców o czym się milczy i sprawy tuszuje; dochodzi do tego że rodzice zabierają dzieci do innych ośrodków a wykwalifikowaną kadre sie zwalnia / i zastępuje znajomkami itp./ lub ta kadra sama się przenosi widząc do innej pracy co się dzieje w szkole....to co w tej jednostce się dzieje można opisać słowami: "król jest nagi" - interpretacja dowolna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »