NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Allegro- oszustwo, kto zgłaszal?,
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2011r. 21:38  
Cytuj
czy ktos kiedys zgłaszał sprawe na allego o oszustwo ? jak to zrobic ? odzyskaliscie pieniadze ?? prosze o pomoc !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2011r. 21:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 18 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2011r. 21:45  
Cytuj
Zgłaszałam -odzyskałam 200 zł. Idziesz na policje i po prostu zgłaszasz przestępstwo. Dalej wszytko zalezy od policji. Moją prawa zajeli sie profesjonalnie, ale nie byla to KPP stalowa wola, a KWP. W stalowej pewnie rzucą na biurko stwierdzą, ze mala szkodzliwosc czynu, ze sie nic nie da zrobic i umorza.

PS. na początek musisz solidnie pogonic tego dziada, ktory Cie oszukal czyli telefony, maile zeby wiedział, ze mu nie odpuscisz. Raz jeden chciał mnie wy*** na 40 zł. Jak do niego zadzwonilam na numer podany w aukcji po wiązance miałam pieniązki na koncie w ciagu 5 minut. Takie sposoby tez dzialają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2011r. 21:58  
Cytuj
Pierw załóż spór na Allegro -> napisz do nas -> bezpieczeństwo -> zapłaciłem nie otrzymałem towaru - i wciskasz guzik - Nowy Spór.
Opisujesz rzetelnie sytuacje Allegro - jeżeli oni wg Ciebie nie interweniują zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, zrób tak jak pisze koleżanka wyżej - Policja - wchodzisz tam z pyskiem i przygotowanym pismem. Codziennie dzwonisz, chodzisz i dowiadujesz się jakie kroki poczynili w Twojej sprawie :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2011r. 22:03  
Cytuj
chodzi o to ze sprawa na policji jest , z ta uzytkowniczka nie ma sie co kontaktowac , spor zalozony zakonczony. a pozatym chodzi mi o to czy jest jakas opcja na allegro ze ja przesylam zaswiadczenie z policji czy jak i zeby oni wiedzieli ze sprawa jest na policji w moim miescie ? czy tak jak piszesz mam biegac na policje i pytac co zrobili czy cos wiadomo ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
pir
pir
Posty: 238
Dołączył: 15 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2011r. 22:27  
Cytuj
Opisz całą sytuację, jaka kwota itd ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2011r. 22:36  
Cytuj
Idź do Prokuratury na 1 piętro do prokuratorki B.J - ona zajmuje sie sprawami oszustw na Allegro - zapytaj co i jak zrobic żeby działać szybko i skutecznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2011r. 23:01  
Cytuj
Najlepiej poleconym wysłać zawiadomienie z 286 kk jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 27 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2011r. 23:02  
Cytuj
Tu masz opisane wszystko krok, po kroku:
http://alleg(...)p?page=1
Ja tak zrobiłem i odzyskalem pieniądze po 2 miesiącach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2011r. 00:19  
Cytuj
Dawno temu odzyskałem po 7 miesiacach kasę - zgłosiłem się na policje ale sprawa była trudna bo baba zostawiło hasło do maila w kawiarni internetowej i ktoś to wykorzystał. Przełkneła pigułe i spłaciła kilkadziesiat osób.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 17 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2011r. 13:24  
Cytuj
Mi osobiscie allegro nie pomogło.
Zostałem oszukany a porady w stylu iż trzeba zgłosić sprawę na policji to według mnie za mało ze strony allegro.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 27 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2011r. 14:04  
Cytuj
Zgłoszenie na policje jest "gwarancją", ze do zdarzenia naprawde doszło. Jeżeli oszustwo było zostaje wszczęte postępowanie, jeżeli ty klamiesz masz przechlapane. Wystarczy dostać numer sprawy( pismo z policji mniejwiecej po 3 tygodniach) i kasa plynie na twoje konto. Po kilku tygodniach kontaktuje sie z tobą dzial prawny allegro z propozycja przejęcia praw do zobowiązania i zapominasz o sprawie bo oni jeżdza sobie po sądach. Sprawdziłem to osobiście i jestem naprawde zadowolony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 18 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2011r. 17:25  
Cytuj
Podstawa zgłoszenie na policji.Odzyskałam całą wpłaconą kwotę.
smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2011r. 19:34  
Cytuj
wiem ze podstawa to policja , zglosiłam sprawe na policji i mam poswiadczenie ze jest zgloszone . i ja sie pytam co dalej ? mam czekac ? czy cos mi jeszcze przyjdzie z policji ? czy oni zajmuja sie to sprawa? czy to posiwadczenie jakos na allegro trzeba zeskanowac nie mam pojecia ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2011r. 20:05  
Cytuj
CYTAT
Zgłaszałam -odzyskałam 200 zł. Idziesz na policje i po prostu zgłaszasz przestępstwo.


Za taką sumę to nie przestępstwo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2011r. 21:14  
Cytuj
Mi osobiscie allegro nie pomogło.
Zostałem oszukany a porady w stylu iż trzeba zgłosić sprawę na policji to według mnie za mało ze strony allegro.



heheheh allegro to sciema nic nie robia w tym kierunku ile jest kont co maja wiekszosc negatywow i dzialaja dalej a takie cos powinni juz dawno pozamykac,pomoc allegro???? dla nich liczy sie tylko bicie kasy,a policjia nic nie robi wystarczy,tak jak ja mialem ze gosc pisal ze on wyslal dobre CD do auta ja dostalem szrota i nic sprawa umorzona i 300 poszlo.............

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 19 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2011r. 23:36  
Cytuj
Ja dostałem kase ale długo to trwało

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »