NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
zalany telefon,
Posty: 51
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2011r. 22:13  
Cytuj
Witam , zalał mi się telefon (Nokia X3-02)Czy istnieje możliwość doprowadzenia go do stanu używalności? Czy ktoś miał podobny problem i wie ile będzie kosztowała naprawa w serwisie?? Opłaca się czy lepiej kupić nowy?? zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Paź 2011r. 22:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2011r. 08:36  
Cytuj
rozłóż go na części pierwsze i niech schnie... najlepiej jakby już grzali i niedaleko kaloryfera mógłby leżeć no ale. Może się uratuje, mojemu tacie wpadł tel do głębokiej kałuży, zrobiliśmy jak wyżej i obeszło się bez serwisu. pozdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2011r. 09:45  
Cytuj
Na Twoim miejscu jak najszybciej udałbym się z telefonem do serwisu. Tylko tam ktoś może Ci odpowiedzieć co da się (lub nie) zrobić z telefonem. Im dłużej telefon będzie nadal "zalany" to istnieje duże prawdopodobieństwo, że już go nie naprawisz (bo np. wystąpi spięcie na płycie głównej, a wtedy koszty części i naprawy przewyższą wartość telefonu i naprawa - choć możliwa - będzie po prostu nieopłacalna).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 16 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2011r. 14:26  
Cytuj
Witam!!
Miałam ten sam problem z tym telefonem oddałam do serwisu owszem naprawili ale nie działa już tak jak kiedyś zawiesza się podczas rozmowy, sam się wyłącza, czasami nie może znaleźć sieci, różne cuda z nim robili w serwisie ale nic to nie dało. Doszłam do wniosku ze koszt napraw może przekroczyć wartość telefonu wiec dałam sobie spokój
pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2011r. 15:52  
Cytuj
minisa -ile wyniosła Cię ta naprawa ?
z którego serwisu korzystałas?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 8 Sie 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2011r. 16:09  
Cytuj
Wloz telefon do ryzu, oczywiscie nie ugotowanego, tak aby telefon zakrylo.Ryz ma ta sposobnosc, ze wyciaga wode.Ja tak zrobilam gdy zalalam swojego ipada i o dziwo pomoglo;)zycze powodzenia umiech

Usta ludzi układają się w krzywiznę kłamstwa, To prawda lecz nigdy nie mów - życie chuja warte.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 16 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2011r. 10:55  
Cytuj
Korzystałam z serwisu na hali targowej, mieści się w sklepie Społem a koszt naprawy wyniósł ok 150 zł. Oni gdzieś ten telefon wysyłali cuda z nim robili ogólnie dość długo to trwało ok 2 tygodni ale działa może nie jak nówka ale da się życ

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2011r. 21:10  
Cytuj
CYTAT
Na Twoim miejscu jak najszybciej udałbym się z telefonem do serwisu. Tylko tam ktoś może Ci odpowiedzieć co da się (lub nie) zrobić z telefonem. Im dłużej telefon będzie nadal \"zalany\" to istnieje duże prawdopodobieństwo, że już go nie naprawisz (bo np. wystąpi spięcie na płycie głównej, a wtedy koszty części i naprawy przewyższą wartość telefonu i naprawa - choć możliwa - będzie po prostu nieopłacalna).


No a w serwisie rozbiorą go na części i pozostawią aż wyschnie umiech
O ile poradzisz sobie z rozkręceniem i tel nie jest już na gwarancji to rozbierz na części i daj mu wyschnąć . Jak wstanie dobrze, jak nie to wtedy jak najbardziej serwis niech się określą ile kasy za ewentualną naprawę...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2011r. 22:56  
Cytuj
Telefon gwarancje jeszcze posiada, ale został "zalany" z mojej winy tak wiec to nic nie zmienia.
Znajomy który zajmuje się naprawa tel. rozkrecił ,osuszył nawet przez chwile udało sie go uruchomic ,ale niestety wiekszość czesci jest do wymiany - co nie jest opłacalne , bo jak stwierdził nie wiadomo jak długo po naprawie tel bedzie nadawał sie do uzytku;/ pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2011r. 23:36  
Cytuj
jezeli znajomy nie zostawil po sobie sladu, a telefon suchy i jezeli nie chcesz go ratowac bo za drogo, sprobuj moze przepalic elektronike w mikrofali i oddaj na gwarancje ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »