NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 »
Meble na zamówienie, Proszę o opinie
Posty: 32
Dołączył: 11 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 10:05  
Cytuj
Ja osobiście robiłem meble w Nisku w Firmie Resmar tam gdzie kiedyś była restauracja Parkowa jeśli ktoś kojarzy (obok Policji). Meble bardzo dobrze zrobione termin 3-4 tygodnie i nie ma mowy o żadnym poślizgu. Oni równiż mają park maszynowy firma jest z pod Rzeszowa a ceny? są zróżnicowane zależności z czego robisz. Pobierają 50 zł za zrobienie projektu pomiar i dojazd tak że uważam że jest ok. Jak rezygnujesz to ci nie oddadzą a jak kupisz to zwrot kasy. Uważam takie podejście za fair. także polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 10:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 6 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 10:14  
Cytuj
Nieudana próba wysłania do Ciebie wiadomości. Nie wiem dlaczego? Mam komunikat,że niewłaściwy adres. Może telefon?

anna12
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 10:49  
Cytuj
Ja bym nie kupila mebli w firmie widmo (bo w dzisiejszych czasach kazdą firmę ktora nie ma swojej strony mozna taka nazwac).
Czesto jest ze takie firmy szybciej znikaja niz sie pojawiaja.

A jak firmy nie stac dac 1000 czy 2000 za chociazby najzwyklejsza strone tzn. ze tez nie stac jej na porzadne maszyny, sprzet i zapewne pracownicy za duzo nie zarabiaja wiec sie tez do pracy nie przykladaja - i tym samym widac ze taka firma tnie koszty jak sie da - czyli i produkt ktory otrzymamy napewno nie bedzie dobrej jakosci itp.
I takie zdanie mysle ze ma wiele osob - i to nie chodzi tylko o firmy meblowe tylko o firmy z roznych branz.

I kolejny wazny element - gwarancja - jak kupisz w firmie widmo - to chociaz ci dadza 5 lat gwarancji to i tak niewiele to da, gdyz firma moze zniknac z rynku niewiadomo kiedy.
Ja zawsze staram sie kupowac nawet rozne rzeczy w firmach i sklepach, ktore sa troche czasu na rynku i wiem ze w razie czego jak pojde cos oddac na gwarancje to firma nadal bedzie.

Tak jak pisalam wczesniej - bardzo czesto jak cos kupimy tanszego to w rzeczywistosci wyniesie nas to drozej.

Ja z racji takich a nie innych dochodow zawsze kupujac stosuje sie do zasady - "nie stac mnie na zly zakup".
Bo z reguly zly zakup to powtorny zakup.

Dlatego za nim cos kupie robie porzadne rozeznanie, czytam fora, testy urzadzen, opinie o nich itp.
Dopiero po tym rozeznaniu (co z reguly trwa przynajmniej kilka tygodni) podejmuje decyzje o wyborze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 7 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 10:53  
Cytuj
Podejrzewam że wpisałaś w adresie podkreślenie. Tak mi zmienił automatycznie serwis Stalowe Miasto. Ma być cover3, później "małpa", później poczta.onet.pl Adres na pewno jest dobry umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 10:56  
Cytuj
CYTAT
Po pierwsze - opisalam swoje doswiadczenia z firmami meblowymi zeby pomoc i zalozycielowi tematu i innym osobom.

Po drugie - wy moderatorzy itp. macie pretensje do roznych pismakow z tego forum ze sie nie potrafia zachowac a jak sie ty sama zachowujesze ?!

Po trzecie - mowisz ze moze jestes jeszcze bardziej wymagajacym klientem niz moi znajomi - nie wydaje mi sie - bo jak ci sie tak rozchodzi o 100 zl (ktorych tak naprawde gdy zamowisz meble to nie stracisz) tzn ze chyba nie stac cie na jakies lepsze meble i po prostu nie rob afer tylko zamow sobie meble \"na rynku\".

Nie mowie ze nie mozna znalezc firmy ktora robi projekty za free - zapewne to firmy ktore od niedawno istnieja na rynku i za wszelka cene walcza o klienta zeby \"przetrwac\".
A Meb-Drew istnieje na rynku kilkanascie lat i ma renome bo robi meble najwyzszej jakosci i ma duzo klientow wlasnie z polecen.

A Rozwadowski to obilo mi sie o uszy ze pracowal w Meb-Drewie i tam sie uczyl robic meble.

PS. Zlec jakiemus architektowi projekt domu - i powiem ci ze czy ci sie projekt spodoba czy nie to musisz za niego zaplacic, a za nim zacznie projektowac to musisz wplacic zaliczke (oczywiscie architekt naniesie nam poprawki wg. naszego upodobani), a projekt indywidualny troche kosztuje - wiecej niz meble.


Tak oczywiscie opisalas swoje doswiadczenie jednoczesnie atakujac mnie, ze nie poodba mi sie ich zdzieranie. Zalosne sa Twoje teksty ze skoro robie afere o 100 zł to pewnie mnie na nic nie stac.

PS. a nie pomyslalas może ze ja napisalam TYLKO ze meb-derw ma takie praktyki i ze taka informacja moze sie komus przydać? Sama mowisz ze wypowiedzialas sie na temat tej firmy, ale ja tez TYLKO sie wypowiedzialam. Julia=alfa i omega ocenila od razu jakim jestem klientem i na co mnie stac. Zal..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 138
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 11:30  
Cytuj
Julia34 powiedz, ze po prostu pracujesz w tej firmie i jak przyjdzie klient i Was wysmiewa za debilny projekt to od razu stwerdzacie ze jest "biedny" i wysylacie go na rynek. Wielka mi tu paniusia sie znalazla- a przynjamniej srasz wyzej niz dupe masz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 6 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 11:52  
Cytuj
Zerknij na pocztę,wysłałam Ci mój numer telefonu.

anna12
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 14 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 13:33  
Cytuj
Witam Wszystkich

Moze na poczatku male sprostowanie.

Wycena w firmie Meb-Drew nie jest odplatna
Jezeli klient ma takie zyczenie jest mozliwosc umowic sie na realizacje projektu i omowienie go w siedzibie firmy - rowniez ta usługa jest to nieodplatna
Gdy klientowi odpowiada projekt i decyduje sie na szczegółowy pomiar, strony decyduja sie na kaucje w wysokosci 100 zł, ktora w momencie podpisania umowy jest odliczana od wartosci zamowienia, w takim ukladzie kilent nic nie traci.

Milo nam ze Pani Justyna zadowolona jest z naszych uslug i dla wiadomosci forumowiczow nie jest Ona pracownica naszej firmy.

pozdrawiamy MebDrew Stalowa Wola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 138
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 13:59  
Cytuj
No szkoda zeby wycena byla platna-nikt nigdzie nie napisal ze wycena jest platna. A tak w ogole jaka pani Justyna? Ja tu widze zadufaną panne Julie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 19 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 14:10  
Cytuj
CYTAT
No szkoda zeby wycena byla platna-nikt nigdzie nie napisal ze wycena jest platna. A tak w ogole jaka pani Justyna? Ja tu widze zadufaną panne Julie.


no właśni wycena czy projekt ? Nigdzie się nie płaci za wyceną jak masz własny projekt . Albo sam go przygotowałeś albo zapłaciłeś w biurze projektowym . Pewnie byś chciał aby ktoś przyjechał , pomierzył i przygotował jakąś wizualizację , wycenił i wydrukował w paru rzutach. Opisał wymiary a Ty w domu się zastanowisz razem z rodziną czy taka kuchnia Ci się podoba.... bo stolarz w garażu powiedział że zrobi ale musisz mu przynieść projekt z wymiarami. smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd: SW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 14:27  
Cytuj
Projekt można sobie spokojnie zrobić samemu i kilka wersji a nie jedną jak to bywa w biurze projektowym. Poza tym jak można zrobić dobry projekt bez pomiarów??? Niemożliwe.
A usługa jest płatna i to akurat jest zrozumiałe. Jak się zdecydujesz to i tak odliczają od kwoty zamówienia.
Projekt swojej kuchni robiłam sama (całe mnóstwo kombinacji ;))) )a wykonawcą był Pan Krzysiek z Agatówki.
Przyznam, ze jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 138
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 14:30  
Cytuj
No wlasnie, ale tutaj piszą(czyli Julia) ze z wlasnym projektem przyjsc nie mozna. Oczywiście nie mowie o tym, że ktoś ma dla mnie odwalac robote wydrukowac mi to a ja sobie pojde do kogos tanszego to jest jasne, że projektu do reki nie dostane i od nikogo tego nie wymagam. Jeżeli ktos cos dla mnie projektuje to jest jego praca a anie moja i nie zadam zeby mi ktos to udostepniał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd: SW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 14:39  
Cytuj
Skoro płacisz za wykonanie projektu to powinieneś go dostać do ręki tzn. że go kupiłeś i jest Twoją własnością. A co z nim zrobisz to już Twoja prywatna sprawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 11 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 17:39  
Cytuj
coś Wam powiem trzeba odróżnić dwie sprawy kwotę za projekt (który ci ktoś robi) jak również kwotę za zaprojektowanie (czyli projekt który ci jakaś firma wykona ale zostaje ona w komputerze do wglądu).
Ja uważam że zaprojektowanie mebli za 50-100 zł to kwota w porządku bo takie się przewijają. Ale jak ktoś chce projekt do ręki to buli od 400 nawet do 1000 zł i robi sobie z nim co chce nawet może pójść do garażowca co mu wykona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 138
Dołączył: 17 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 18:02  
Cytuj
Masz racje. Jednak są firmy, ktore robia projekt (jest to ich projekt) i nie kaza za niego placic i nkomu go do reki nie daja- no bo niby z jakiej racji. 100 zł to niewielka kwota, ale tak jak pisze meb drew-to jest kaucja i nawet jak zrezygnujesz z uslugi i zaplacisz te 100 zł projektu nie dostaniez bo jest ich. Inne firmy takiej oplaty nie pobieraja i zyja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1767
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 21:22  
Cytuj
zawsze myślałem że od projektowania jest projektant np.wnętrz a nie stolarz, ktoś kto projektuje wnętrze projektuje też szczegółowo meble, jaki materiał, kolory itp, to co robią wyżej wymienione firmy to nic innego jak szkic i komputerowa wizualizacja
co do tematu - nazywając stolarzami ludzi dziś wykonujących meble z płyt to duża przesadauśmiech może się za to zabrać każdy posiadająć odrobinę zdolności manualnych i wyobraźnię, świetny interes,

podsumowujać wypowiedzi poprzedników - firma bez strony internetowej i pięknego studia na mieście jest nic nie warta...

chciałbym dowiedzieć się jaka jest różnica między meblami z płyt laminowanych wykonanych przez (wyśmiewanych "garażowych heniów")
a meblami wykonanymi przez wyżej wymienione firmy ...
zakładająć że i pan henio i pracownik dużej firmy mają podobne pojęcie o robocie, nawet najlepsze maszyny same nie pracują...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 21:27  
Cytuj
CYTAT
Ja bym nie kupila mebli w firmie widmo (bo w dzisiejszych czasach kazdą firmę ktora nie ma swojej strony mozna taka nazwac).
Czesto jest ze takie firmy szybciej znikaja niz sie pojawiaja.

A jak firmy nie stac dac 1000 czy 2000 za chociazby najzwyklejsza strone tzn. ze tez nie stac jej na porzadne maszyny, sprzet i zapewne pracownicy za duzo nie zarabiaja wiec sie tez do pracy nie przykladaja - i tym samym widac ze taka firma tnie koszty jak sie da - czyli i produkt ktory otrzymamy napewno nie bedzie dobrej jakosci itp.
I takie zdanie mysle ze ma wiele osob - i to nie chodzi tylko o firmy meblowe tylko o firmy z roznych branz.

I kolejny wazny element - gwarancja - jak kupisz w firmie widmo - to chociaz ci dadza 5 lat gwarancji to i tak niewiele to da, gdyz firma moze zniknac z rynku niewiadomo kiedy.
Ja zawsze staram sie kupowac nawet rozne rzeczy w firmach i sklepach, ktore sa troche czasu na rynku i wiem ze w razie czego jak pojde cos oddac na gwarancje to firma nadal bedzie.

Tak jak pisalam wczesniej - bardzo czesto jak cos kupimy tanszego to w rzeczywistosci wyniesie nas to drozej.

Ja z racji takich a nie innych dochodow zawsze kupujac stosuje sie do zasady - \"nie stac mnie na zly zakup\".
Bo z reguly zly zakup to powtorny zakup.

Dlatego za nim cos kupie robie porzadne rozeznanie, czytam fora, testy urzadzen, opinie o nich itp.
Dopiero po tym rozeznaniu (co z reguly trwa przynajmniej kilka tygodni) podejmuje decyzje o wyborze.

To tak jak nie mam konta na fb i nk to mnie nie ma :], strony sa fajne ale niektorzy maja je w de bo maja od groma roboty i tak :] Idac takim tokiem myslenia mozna powiedziec ze firma o ktorej piszemy to firma krzak, bo szkoda im bylo dac pare stowek rocznie na wpis do panoramy firm, czy firm net, wygladaja tam jak firma garazowa, a przeciez tak nie jest :]
odnosnie gwarancji to wazna owszem, ale przy meblach az tak ? mam troche lat ale nie slyszalem by sie komus meble popsuly, jakies ruchome, zawiasy, silowniki - owszem i tu zazwyczaj sa ludzie swiadomi, ze decyduja sie na lepsza lub gorsza jakosc i ile wytrzyma, ale co wiecej? lite drewno, albo plyta ?

do wyszukiwania uzywasz juz googli czy jeszcze wp ? kiedys, dobrym dobre auta kojarzyly sie z japonia i niemcami, teraz zaczynaja kojarzyc sie z korea, aparaty robil kodak, a gdzie jest teraz ? troche racji w tym co piszesz jest ale dyskredytowac kazdego kto zaczyna ? chociaz w sumie to bastion pisu jakby nie bylo :]
a do tematu jakis czas temu rodzice remontowali chalupe i wybrali system komandorski, http://komandor.pl, w stalowej na niezlomnych zdaje sie, ma to ze 3 lata i nic sie zlego nie dzialo, ani sie nie dzieje, przerobki w trakcie byly mozliwe, przesuniecie terminu montazu tez :] przy ustalaniu ceny, kilka wariantow, z lepszej i gorszej jakosci akcesoriami przedstawili

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 19 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 21:33  
Cytuj
A co powiecie o firmie Eurocraft? Korzystał już ktoś z ich usług, jeśli tak to jakie efekty?

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Paź 2011r. 22:00  
Cytuj
Jezeli masz jako takie pojecie o meblach to robisz sobie samemu plan jedziesz do firmy i na dzien dobry zamawiasz tylko same skrzynki.

Standartowe rozmiary to 35, 40, 60, 80, 120, ale sa tez na wlasny wymiar jaki tylko chcesz (czyli taki jaki jeszcze ci brakuje do danej luki).

Takie zamawiasz a potem fronty to juz zalezy jak Tobie pasuje. Kazda firma fronty dorobi.

Pamietaj ze blat musi byc w calosci a nie w kawalkach.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 11 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2011r. 11:11  
Cytuj
tak ci się tylko wydaje że to takie proste.
Na przykład jak ktoś ma nierówne ściany, jak idą rury po ścianach, jak jest komin na ścianie to przecież trzeba wyciąć w szafce czy szafkę zrobić węższą to ciekawy jestem jak chłopie to zrobisz zakładam oczywiście że nie masz w domu różnego rodzaju wyżynarek czy jakichś podobnych narzędzi do montażu mebli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 19 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2011r. 11:38  
Cytuj
bo każdy Polak wie lepiej niż lekarz , inżynier czy adwokat mlotek nie każdy potrafi zbudować samolot a jednak niektórzy ludzie to robią. Tylko ignorant twierdzi że potrafi lepiej niż ktoś kto to robi to od wielu lat. Macie przykład z samochodami chińskimi. Jeśli ktoś nie widzi różnicy to też nie zobaczy jej w meblach ( nawet z płyty ) Bo płytę można oklejać różnymi okleinami o różnej grubości i różnymi klejami w różnych temperaturach i można to robić ręcznie lub na różnych maszynach ( inna trwałość na utlenianie ). Ale przeciętny Kowalski tego nie widzi i jest to dla niego bez znaczenia bo ważna jest tylko cena. A cena idzie za jakością a jakość za ceną uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Paź 2011r. 08:37  
Cytuj
CYTAT
Julia34 powiedz, ze po prostu pracujesz w tej firmie i jak przyjdzie klient i Was wysmiewa za debilny projekt to od razu stwerdzacie ze jest \"biedny\" i wysylacie go na rynek. Wielka mi tu paniusia sie znalazla- a przynjamniej srasz wyzej niz dupe masz?


Tak jak pisalam jestem tylko ich bardzo zadowolona klientka.
Chcial ktos porad to ich udzielilam.

CYTAT
To tak jak nie mam konta na fb i nk to mnie nie ma :], strony sa fajne ale niektorzy maja je w de bo maja od groma roboty i tak :]


Tutaj akurat sie mylisz - bo nijak ma sie posiadanie konta na portalach spolecznosciowych do strony firmowej.

Strona firma takze swiadczy o chociazby minimalnej wiarygodnosci firmy.
Ponadto strona takze moze firmie dostarczyc nowych klientow (prosty przyklad: w tym temacie rozne osoby polecaja rozne firmy - jak jakas firma posiada strone to zapewne osoby czytajace ten temat i bedace zainteresowane meblami - odwiedza strone, przegladna wykonane realizacje, oraz znajda dane kontaktowe i tym samym moze skontaktuja sie z firma).

CYTAT
No wlasnie, ale tutaj piszą(czyli Julia) ze z wlasnym projektem przyjsc nie mozna.

Przeciez tak nigdzie nie pisalam - bo mozesz przyjsc z wlasnym projektem, ale oni i tak jak zdecydujesz sie na realizacje to wykonaja go sami (a dokladnie przerysuja twoj projekt) w swoich programach i ci dodatkowo pokaza wizualizacje.

CYTAT
zawsze myślałem że od projektowania jest projektant np.wnętrz a nie stolarz,

A czy wierzysz w cuda ze ktos z tu piszacych bedzie chcial skorzystac z uslug projektanta ? Przeciez takie uslugi kosztuja duuuuuzo wiecej niz 100 zl, a tu dla wiekszosci ogromnym problemem jest dac 100 zl kaucji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2011r. 09:24  
Cytuj
CYTAT

Tutaj akurat sie mylisz - bo nijak ma sie posiadanie konta na portalach spolecznosciowych do strony firmowej.

Strona firma takze swiadczy o chociazby minimalnej wiarygodnosci firmy.
Ponadto strona takze moze firmie dostarczyc nowych klientow (prosty przyklad: w tym temacie rozne osoby polecaja rozne firmy - jak jakas firma posiada strone to zapewne osoby czytajace ten temat i bedace zainteresowane meblami - odwiedza strone, przegladna wykonane realizacje, oraz znajda dane kontaktowe i tym samym moze skontaktuja sie z firma).

no z tym kontem na portalu spolecznosciowym to akurat zartowalem :] wiem do czego jest strona^^ ale dzieki :] niektorzy jej nie potrzebuja, a juz niekoniecznie w stalowej gdzie wiadomo kto pierdnal na ulicy :] szkoda, ze nie odnioslas sie do tego co pisalem o krzakach i wpisie do pf :]

czytajac Ciebie mam wrazenie ze jestes jedyna swiatla kobieta w stalowej woli :] tylko strasznie o tej stowce skuczysz, nie pomyslalas, ze nie chodzi o 100 zl tylko o to ze idzie ktos do sklepu, chce wydac, kilka, kilkanascie, czy kilkadziesiat tysiecy, a tu 100 kaucji za projekt pobieraja ?:] wg Ciebie to jest zabezpieczenie, a wg mnie tzw zal, mamy oboje racje, czyz nie ? tylko czyja mojsza ;] za jazde probna autem w salonie tez sie placi?, a kaucja jest zwracana po zakupie ?;p

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Paź 2011r. 10:04  
Cytuj
ifeelgood - nie jestem taka osoba co za wszelka cene chce kogos przekonac do swojego zdania umiech
Przedstawilam swoj puntk widzenia - co moglam napisalam w temacie, a decyzja juz nalezy do zainteresowanych osob umiech

Jesli chodzi o te 100ke umiech - to tak jak pisalam - mi osobiscie nie chcialoby sie robic projektow jesli pozniej ktos nie mialbym wogole ich obejrzec - a jak ktos zleci projekt i zaplaci chociazby te nieszczesna 100-ke to wiadomo ze przynajmniej przyjdzie aby go obejrzec, porozmawiac o nim, zasugerowac czy kazac dokonac jakichs zmian itp jezyk
Dziwily mnie troszke w tym temacie wypowiedzi na temat zalu o tą 100 - bo tak jak pisales meble na zamowienie nie kosztuja tyle co masowka, tylko znacznie wiecej - czyli nie male pieniadze - wiec jesli ktos jest zdecydowany na takie lepsze meble to nie powinien o to robic jakiejs wiekszej awantury umiech
Moze sa firmy ktore robie projekt za free - ale widac maja na to czas bo nie maja tylu zamowien co inne firmy.

PS. Szef mojej firmy ostatnio robil nowa strone internetowa (w dosyc znanej firmie) - i tam aby zaczeli cos robic trzeba bylo podpisac umowe i wplacic 30% zaliczki czyli nie male pieniadze bo zaliczka wyniosla ponad 1 tys. zl - i ich nie interesuje czy projekt sie spodoba czy nie - w umowie jest zapis ze moga dokonac w tej cenie poprawki tylko 2 razy (nie myslic z dwoma poprawkami) - oczywiscie wczesniej zrobili dokladne rozeznanie czego oczekuje sie od nich, jakie mniej wiecej strony nam sie podobaja, jaka ma byc kolorystyka, jaki uklad, jakie dzialy itp itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2011r. 20:21  
Cytuj
Julio aka Justyno - ja tez tak mam, przedstawiam tylko swoj punkt widzenia z ktorym nikt nigdy sie nie zgadza ;]
zakladam, ze jezeli klient przychodzi do zakladu czy tam sklepu, to zna/poznaje cene, jezeli prosi o projekt to przypuszczam, ze go stac i w gestii projektanta lezy to by tym projektem przekonac :]
Dla Ciebie firmy robiace projekt za free - nie maja klientow, a dla mnie ponosza pewne koszty - ulamek tego co moga zarobic - by klient byl bardziej zadowolony :]

sytuacja ze strona w sposob jaki ja przedstawilas nie jest analogiczna, ale mozna ja taka zrobic, dokladne rozeznanie, ankieta, wywiad, itd = projekt firmy robiacej meble, za to pieniedzy nie wzieli, a przeciez tez ktos tracil czas by wysluchac szefa Twego i przedstawic kilka propozycji :], po klepnieciu projektu wzieli zaliczke i to jest norma, tak byc powinno wg mnie rowzniez z meblami

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »