NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
CB Radio,
Posty: 15
Dołączył: 11 Paź 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 10:53  
Cytuj
Witam, gdzie można kupic w Stalowej sprzęt CB Radio, interesuje mnie taki sklep gdzie mozna bedzie przy okazji nastroić antenę, pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 10:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 10:55  
Cytuj
Graboś na Edukacji, Telpol koło wiaduktu.
słyszałem że stroi dobrze koleś na hutniku w garażu ma zakład

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 11:37  
Cytuj
U Romana na hutniczej kupisz i nastroisz .
Graboś, i w Media expercie chyba coś takiego było .Że była możliwość montażu i strojenia .
U Grabosia maż bardzo duży wybór i nie kupuj mniejszej anteny niż 1m .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 12:18  
Cytuj
CYTAT
U Romana na hutniczej kupisz i nastroisz .
Graboś, i w Media expercie chyba coś takiego było .Że była możliwość montażu i strojenia .
U Grabosia maż bardzo duży wybór i nie kupuj mniejszej anteny niż 1m .

Polecam Romana, ale ja 2 radio kupilem k/ rzeszowa taniej i profesjonalne strojenie a do tego mimo odleglosci wyszlo taniej o prawie 100zl, do tego jak zapytasz o dobre radio typu yosan to w stalowej o tym nie slyszeli. Ja polecam wlasnie yosana unikaj tti

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 12:32  
Cytuj
jak rzeszów to ESSA.
http://www.essa.com.pl/

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 13:24  
Cytuj
Czemu ma unikać tti?
Ja posiadam tti Tcb-550 i nie narzekam .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 11 Paź 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 13:40  
Cytuj
Michalos, dlaczego mówisz aby nie kupować anteny mniejszej niż 1 metr?? Myslalem nad 70 centymetrową Lemm-1063, pisze że ma zasięg do 12 km, to taki który mi odpowiada, chyba ze istnieją inne czynniki przez które mam nie kupować tak niskiej anteny...?

http://alleg(...)853.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 16:48  
Cytuj
Sam zastanawiam się nad CB od jakiegoś czasu do swojej yariski tylko budżet mam cienki ok 300zł
I mam pytanie odnośnie strojenia, jeśli strojone będzie na yarisie to czy będzie tak samo działało jak przeniose to radyjko z anteną na inny samochód (audi) ?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 17:29  
Cytuj
Nie. Antenkę stroisz do auta, do jej miejsca montażu. Po zestrojeniu możesz zmieniać radyjka bez potrzeby strojenia anteny, ale gdy przeniesiesz zestaw do innego samochodu to musisz zestroić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 19:34  
Cytuj
Nie ma takiej opcji żebyś uzyskał taki zasięg na 70cm antenie, ja mam Wilsona 1m i najlepszy zasięg udało mi się uzyskać, to ja byłem na Ozecie a gość na wjeździe do Niska .
Takie info dla was jeżeli chcecie uzyskać dobry zasięg, stawiajcie antenę na środku dachu lub jak najbliżej środa dachu i jak najdalej anteny od zwykłego radia .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 20:46  
Cytuj
A może się "pomierzymy"? Kilka osób w różnych częściach miasta + np Nisko, może Jamnica, Brandwica, Rozwadów itp. Jedna osoba z mapką np powiatu zaznaczy kto gdzie stoi i dokona pomiaru w lini prostej, potem zeskanuje i wyniki wrzuci na forum?
Sam jestem ciekaw wyników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2011r. 22:19  
Cytuj
hmmm jak masz antene 1m i tak slaby zasieg to ja zmien albo dostroj. Ja mam antene sunker elite one 116 http://allegro.pl/antena-cb-sunker-elite-116-szklana-cewka-nowa-fv-i1870956595.html i zasieg z yosan pro 120 na terenie stw ok 8-10km na trasie 12-15km wszystko zalezy od polozenia, zabudowan i innych przeszkod.
Ad tti-550 to slabe radia, dolna polka tzw. szumofony moze i ty slyszysz w miare (jesli masz dobra antene) ale jak ty nadajesz to szumisz (ja mialem tti tcb 880), zmienilem na yosana i po 1 duzo lepiej ja slysze (brak szumow), znacznie lepiej mnie slysza (lepsza modulacja)
Ad strojenia antene stroisz do auta czyli jesli zestroisz antene do yarisa i pozyczysz radio od kumpla to mozesz je zalozyc ale tej anteny nie mozesz przelozyc do innego autka bo spalisz koncowke mocy w radiu.
ogolnie najlepiej podjechac do sklepu i sprawdzic dane radio czy pasuje do twojego autka, tzn czy nie szumi. Ja np pojechalem po president hary II asc ale tak niesamowicie szumialo (renault laguna) ze nic sie z tym nie dalo zrobic i gosc polecil yosana i lafayette atena, oba graly dobrze ale jakos bardziej yosan mi sie spodobal ma fajniejszy bez tego rpzetloczenia i dlatego go wybralem. Tak wiec polecam pojechac i dobrac sobie radyjko. Ja kupowalem radio u: http://cbradiorzeszow.pl/ i polecam tego goscia super stroi, ma sporo sprzetu do wyboru i nie wciska dziadostwa a do tego ma atrakcyjne ceny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2011r. 10:55  
Cytuj
Stroić to ja sam osobiście ją sobie stroiłem.Myślę że gdybym zmienił radyjko na lepsze to by było lepiej .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2011r. 19:48  
Cytuj
CYTAT
A może się \"pomierzymy\"? Kilka osób w różnych częściach miasta + np Nisko, może Jamnica, Brandwica, Rozwadów itp. Jedna osoba z mapką np powiatu zaznaczy kto gdzie stoi i dokona pomiaru w lini prostej, potem zeskanuje i wyniki wrzuci na forum?
Sam jestem ciekaw wyników.

pomysl bardzo dobry ale ja bede dopiero od 22grudnia w stwumiech
ale jestem chetny jak cos

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2011r. 21:31  
Cytuj
Do lagunki to lafayette np. zeus polecam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2011r. 22:55  
Cytuj
lafajetka i yosan to to samo roznia sie delikatnie obudowa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 30 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lis 2011r. 22:56  
Cytuj
Co do ceny/jakosc to zdecydowanie polecam Legend II - dawny Uniden. Montowalem ostatnio kilka zestawow i pracowaly O.K. Co do tematu anten, dlugosc fali pasma 27 MHz ma 11m wiec taka powinna byc optymalna antena - co w warunkach mobilowych jest zupelnie nie realne, ale zaleznosc im dluzszy promiennik, tym bardziej skuteczna antena - jest to prawidlowe myslenie. Zadna cewka wydluzajaca nie da Wam zysku, jedynie dopasowanie do impedancji .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2011r. 08:44  
Cytuj
sprawdzalem legend II i moim zdaniem to mierne radio w stosunku do yosana czy lafajetki. Tak wyszlo z moich testow, ale to mowie zalezy od auta bo kazde auto ma inne zaklocenia od silnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2011r. 15:03  
Cytuj
co najmniej 2 tematy juz o tym były , radio spróbuj dopasować do samochodu , ponieważ każede reaguje inaczej na zakłucena np z alternatora itp.

antena to w zasadzie 1m minimum ew. heliakal ( Pirat ) ma te same osiągi albo lepsze , zależy od wielu czynników ( pogoda , zabudowa , wysokość terenu etc... )
W Stalowej średnio albo nawet słabo z tematem sklepów CB , dlatego polecam Rzeszów ul. Towarowa ( montują w każdym samochodzie ) duży wybór dobre ceny i możliwość negocjacji .

ja chcesz anty miśka to tu nie ma filozofi i byle najtańszy badziew z biedronki będzie ok .

Mama legenda aktualnie na próbę i w zasadzie to to samo co harry II , jedni chwalą inni klną , nie sprawdzisz nie będziesz wiedział

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2011r. 16:41  
Cytuj
CYTAT
co najmniej 2 tematy juz o tym były , radio spróbuj dopasować do samochodu , ponieważ każede reaguje inaczej na zakłucena np z alternatora itp.

antena to w zasadzie 1m minimum ew. heliakal ( Pirat ) ma te same osiągi albo lepsze , zależy od wielu czynników ( pogoda , zabudowa , wysokość terenu etc... )
W Stalowej średnio albo nawet słabo z tematem sklepów CB , dlatego polecam Rzeszów ul. Towarowa ( montują w każdym samochodzie ) duży wybór dobre ceny i możliwość negocjacji .

ja chcesz anty miśka to tu nie ma filozofi i byle najtańszy badziew z biedronki będzie ok .

Mama legenda aktualnie na próbę i w zasadzie to to samo co harry II , jedni chwalą inni klną , nie sprawdzisz nie będziesz wiedział

święte słowa, podpisuję się pod tym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lis 2011r. 23:50  
Cytuj
To ja powiem tak...

Wszystkie nowe firmy które stylizują się na Harry II / Unideny 520 XL to badziewie. Legend II miałem 2 sztuki do testów przez tydzień i to jest szumofon a nie CB radio.

O Yosanach się nie wypowiem bo nigdy nie miałem z tym do czynienia ale znam kilka osób które wiedzą co mówią i nie chwalą.

Co do strojenia to stroi się pod samochód ale jest pewna granica w której się można spokojnie mieścić i używać zestawu w różnych samochodach. Może nie będzie idealnie zestrojone na drugim ale będzie wszystko OK.

Dla mnie do samochodu lepszego radia od 520 XL nie ma (a co do homologacji to się nie wypowiadam, kto poczyta dobrze to wie o co chodzi).

Jeśli chcecie robić testy to warto ustawić się z kimś na bazie i niech ta osoba robi odsłuchy bo z samochodów to nic ciekawego nie sprawdzicie. Jeden będzie słyszał a drugi nie, itd... Baza powie z jaką siła jest nadawane i takie tam.

Mam też do sprzedania Presidenta Harry II i antenke President Florida. Zestaw używany ale sprawny, cena 250zł - antenka mała ale radio jest git. Kto pierwszy ten lepszy, tutaj kolega pytał o zestaw do 300zł - w przyszłości dokupić większą antenę i będzie super. A jak kolega chce nowy zestaw to na PW i pomogę dobrać coś fajnego.

Jeśli ktoś chcę pomocy przy strojeniu to mam wszystko co trzeba (pisać na PW).

Do Mad-Dog ------ jeśli chcesz to mogę Ci pożyczyć 520XL dla porównania z Legendem i sam zobaczysz różnicę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2011r. 07:47  
Cytuj
@semi
nie wiem czy PW doszło.
ale jestem zainteresowany.
czekam na odp. dot. szczegółów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2013r. 08:30  
Cytuj
Potrzebuję pomocy w wyborze radia z anteną do 500 zł (zestaw do Lanosa). Mój typ, to:

Antena raczej będzie: SIRIO ML-145

1. Lafayette Trucker
2. Yosan 120

Takie moje typy, a Wasze ? I gdzie cenowo lepiej wyjdzie strojenie z montażem, czy w Stalówce, czy jechać do Rzeszowa ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2013r. 11:58  
Cytuj
Obydwa ok
Jechać do Rzeszowa, a raczej w okolice Rzeszowa.
W tej kasie się zmieścisz spoko.
Radio-antena-strojenie-montaż.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Kwie 2013r. 12:25  
Cytuj
kajus, możesz podać miejsca w Rzeszowie godne polecenia ?

Wybieram się tam gdzie poleca bartomix, kilka postów wcześniej. na stronie http://www.essa.com.pl/ wszystko wygląda, że to profesjonalny zakład chyba znający się na rzeczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »