NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
srodek do konserwacji podwozia,
Posty: 45
Dołączył: 30 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2011r. 22:43  
Cytuj
witam
gdzie w stw kupie jakies dobre srodki do konserwacji podwozia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2011r. 22:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lis 2011r. 22:47  
Cytuj
abizol, to zalezy jakie auto chcesz konserwowac

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2011r. 23:02  
Cytuj
Ja polecam środek firmy Boll .
Kupisz takie środki do konserwacji w (Pamie, Sklepach z lakierami, motoryzacyjnych,i np na wlocie do niska co jest sklep z lakierami )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 07:51  
Cytuj
Ja polecam allegro.pl i środki do konserwacji metodą kandyjska wylącznie orginał rust chech - u nas mało popularne bo nasi fachowcy leja najtanszy srodek i biorą kasę

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 09:08  
Cytuj
ja tez polecam allegro.pl ale np srodki boll tez sa dobre i tanie a do tego spory wybor bo sa i na pedzel i na pistolet, zalezy co chcesz konserwowac i w jaki sposob. Ja swoje autko konserwowalem bollem i jestem zadowolony, fakt faktem ze po 2 latach trzeba bylo zrobic poprawki ale przy tej cenie srodkow to warto, chyba ze chcesz kupic tylko srodki a zeby reszte ktos robil to wtedy moze sie nie oplacac bo robocizna najdrozsza. ale jak kupisz srodki to wjedz na kanal i juz, a i oprocz srodkow kup sobie cortaninF po wyczysczeniu z blota i piachu dobrze jest nim przemalowac podwozie i profile.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 09:21  
Cytuj
zubr jaj sobie robisz z tym cortaninem?? To jest kwas i można dawać tylko na rdze na lakier się nie poleca bo szkodzi zzera ocynk i takie tam. Nigdy nie używac cortaninu poza widoczną rdzą - po jej oczyszczeniu nakładac tylko na oczyszczony metal

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 30 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 09:27  
Cytuj
dzieki
a gdzie w stw sa sklepy z lakierami samochodowymi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 09:49  
Cytuj
najlepiej na wlocie do niska po lewej stronie. Sprzedaje tam spoko koleś co się zwie Piotrek i fajnie dopiera lakier tak że nie widac różnicy - potrafi tak dobrac mieszanke że postarza kolor by wyglądał jak reszta auta. Koło przejazdu w Stalowej koło złomu koleś tego nie potrafił i dwa razy malowałem przód auta.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 10:07  
Cytuj
CYTAT
zubr jaj sobie robisz z tym cortaninem?? To jest kwas i można dawać tylko na rdze na lakier się nie poleca bo szkodzi zzera ocynk i takie tam. Nigdy nie używac cortaninu poza widoczną rdzą - po jej oczyszczeniu nakładac tylko na oczyszczony metal

dlaczego jaja? zalozylem ze skoro robi konserwacje to jego samochod ma conajmniej 8-10lat, moze to bledne zalozenie. Ja jak czyscilem moja lagunke od spodu to po zdjeciu starej konserwacji ktora odpadala, i oczyszczeniu pokazaly sie ogniska korozji i te miejsca trzeba bylo przesmarowac kortaninem, oczywiscie jak ma zdrowy spod i chce go tylko zabezpieczyc to sam srodek do konserwacji. Dobrze myslalem ale nie sprecyzowalem o co mi chodzi. Bo jesli oczysci podwozie z rdzy a nie przesmaruje cortaninem lub brunox to po pol roku wyjdzie rdza i odpadnie konserwacja. A co do lakierni to na podlesnej w stw naprzeciwko domu dziecka jest lakiernia lakiery w miare dobre i dobrze dobrane. Ale jesli potrzebujesz wiekszej ilosci to podjedz do lakierni dobierz kolor np 100ml a reszte zamow na allegro po nr koloru ktory dostanieszumiech i bedziesz mial polowe taniejumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 10:39  
Cytuj
I tak i nie bo jeżeli jest róznica w odcieniu to bierzesz reszte pod nisko i ci poprawia dając odrobinę pigmentu i wie o co chodzi chłopak. Z allegro tak nie zrobisz. Wiesz ja sam cortaninem ostatnio traktowalem rajdówkę, ale tylko w miejscu rdzy tymczasowo. Zwykle doczyszczam spód podłogi do czysta, maluje podkładem reaktywnym który jezeli jest rdza wnika w nią i konserwuje i na to daje albo konserwacje - auta cywilne, albo nierozcieńczony chlorokauczuk - auta do sportu

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 10:45  
Cytuj
Zgadza sie, z allegro nie postarzy lakieru ale kupujac wieksza ilosc tzn ze malujesz wiecej niz jeden element a jak malujesz np caly bok i wyjdzie delikatna roznica to i tak nie bedzie jej widac, a jak malujesz cale auto to tym bardziejumiech oczywiscie jak malujesz jeden czy dwa elementy to albo na podlesna albo jak mowisz na nisko podjechac i dobiora kolorek jak trzeba, bo przy malych ilosciach to koszty przesylki przewyzszaja roznice ktora zaoszczedzisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 10:47  
Cytuj
Dokładnie, zresztą powiem ci że kiedyś liczyłem róznicę pomiedzy allegro i niskiem dla calego auta i wyszło mi 60 zlotych , przy czym dostałem rabat na utwardzacz itp i wyszło prawie to samo

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 11:31  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie, zresztą powiem ci że kiedyś liczyłem róznicę pomiedzy allegro i niskiem dla calego auta i wyszło mi 60 zlotych , przy czym dostałem rabat na utwardzacz itp i wyszło prawie to samo

w takim razie sadze ze ten w nisku ma bardzo dobre ceny, przyznam ze u niego nie bylem jeszcze, jak narazie korzystalem z uslug na podlesnej. Wiec jesli mozesz podaj cene za litr lakieru akrylowego. I jesli mozesz podaj namiary na nich na pw, gdybym kiedys potrzebowal chetnie sprawdze jakosc ich uslug.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 4 Wrz 2010r.
Skąd: ŚrŚ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 13:01  
Cytuj
jedz do hromatexu, na handlowa 2 w magazynach pss, maja srodki kilku firm boll,wurth, itd i maja nie drogo, polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2011r. 20:36  
Cytuj
Nie kupuj produktów firmy whurt szajs .
Sam osobiście dobierałem lakier srebrny na wlocie do niska, po prostu zero różnicy w odcieniu lakieru .
A jak wiadomo srebrny nie jest najłatwiej dobrać polecam w 100% miła obsługa .
Po po prostu zero różnicy .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »