NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 11 12 13 14 15 »
Papierosy,marihuana legalizować czy nie, wszystko o używkach
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 12:59  
Cytuj
Nie ma kaca bo nie ma spustoszenia w organizmie.
Odczucia w głównej mierze zależą od odmiany jaką konsumujesz.
Tak jak z owocami. Inna odmiana, inny smak.

Link dot. niszczenia komórek rakowych raka muzgu:
http://these(...)ent.html

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 12:59  
Cytuj

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 13:48  
Cytuj
13 stron wałkowania a 3 wpisy kolegi Progresa przekonały mnie do bycia za jeśli było by takowe referendum ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 14:15  
Cytuj
Mnie przekonuje prawo wolnego wyboru dane czlowiekowi przez Boga/ewolucję.

Dla mnie wolność to nie anarchia.
Człowiek wolny ponosi odpowiedzialność za swoje wybory a w anarchii człowiek wyrządza krzywdę drugiemu człowiekowi nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji.

To już dzisiaj mamy więcej anarchii kosztem wolności w wyniku "opieki" państwa i wtrącania się go w życie obywateli - no bo po co mam myśleć o innych jak zajmie się tym za mnie państwo, w końcu płacę na to podatki...

Paląc konopie nie robię nikomu żadnej krzywdy i nie widzę w tym nic złego aby nosić przy sobie wysuszone liście naturalnie występującej na świecie rośliny stworzonej przez Boga/ewolucję.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 15:42  
Cytuj
CYTAT


Paląc konopie nie robię nikomu żadnej krzywdy i nie widzę w tym nic złego aby nosić przy sobie wysuszone liście naturalnie występującej na świecie rośliny stworzonej przez Boga/ewolucję.

tu się mylisz ponieważ jest również palenie bierne tak jak przy paleniu tytoniu. Jeśli palisz konopie w towarzystwie innych osób to je trujesz a może one sobie tego nie życzą?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 16:00  
Cytuj
Mr. Zubr ... jadąc np. autobusem ... koleś kaszle ... kicha lub wiezie inne "dozwolone" choróbsko to się mnie ktoś pyta czy ja sobie życzę zarazić się jakimś świństwem ?? Na każdy argument znajdzie się jakiś inny ... gdzie można palić (fajki) każdy wie ... ktoś kto nie życzy sobie smrodu czy trucia się może omijać takowe miejsca ... i po kłopocie umiech

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 17:11  
Cytuj
Wolność, nie będąca anarchią - to wolnośc regulowana prawem. A wowczas, dla wielu przestaje być już wolnością. Ja też jestem za wolnością wyboru. Tylko jak skłonić palących tytoń, by nie palili na balkonach, przed klatkami schodowymi czy na ulicy? To właśnie w takich sytuacjach staję się biernym palaczem.

To samo dotyczy się maruhuany. A jest jeszcze drugi, analogiczny do tytoniu aspekt. Wiele dzieciaków zaczyna palić papierosy, bo to jest domena dorosłych. Z maruhuaną zaczną postępowac podobnie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 17:23  
Cytuj
CYTAT
Wiele dzieciaków zaczyna palić papierosy, bo to jest domena dorosłych. Z maruhuaną zaczną postępowac podobnie.


Przecież palenie maryhy to właśnie domena małolatów a nie dorosłych i małolaty nie zaczną tak postępować bo zaczęli już dawno, od lat 90tych jest to już "norma" w wieku gimnazjalno-licealnym jeśli tak można powiedzieć.

Co do problemów w blokach to one zawsze były są i będą. Jak komuchy upakowały ludzi do bloków ku ich własnej uciesze to niech się teraz mordują.
W ten sposób można doprowadzić do ZAKAZU GOTOWANIA BIGOSU w bloku, no bo przecież kapuchę czuć aż na klatce a wielu moze się to nie spodobać.

Ja nie palę już od kilku lat ale nie wyobrażam sobie zakazu palenia w bloku we własnym mieszkaniu pomimo tego, ze czasami wentylacją ciągnie do innych mieszkań - to są uroki mieszkania w bloku.

Dym mi nie przeszkadza, wolę dym z fajek czy z maryhy niż zesrane przez duet właściciel-pies, szczególnie po zimie chodniki pod tymi właśnie blokami.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 17:26  
Cytuj
Progres thx :] to teraz nawdupcac sie nootropow przepalic maryska dla utrwalenia efektu i mamy sztuczna inteligencje :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 17:30  
Cytuj
Dzieciaki będa miały dpdatkowy impuls do zainteresowania się marychą - teraz, przynajmniej co rozsądniejsi, starają się od narkotyków trzymać z daleka. Jak marycha będzie legalna dla dorosłych, zmieni się świadomość społeczna dzieciaków - przestaną postrzegać w maryśce takie zagrożenie dla własnego zdrowia, jakie kojarzy się ze słowem narkotyk.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 18:08  
Cytuj
CYTAT
..Jak marycha będzie legalna dla dorosłych, zmieni się świadomość społeczna dzieciaków - przestaną postrzegać w maryśce takie zagrożenie dla własnego zdrowia, jakie kojarzy się ze słowem narkotyk.


Dobrze rzecze... Choć i tak jestem za. Wolność wyboru - jak w sloganie pewnego providera usług tele-informatycznych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 18:35  
Cytuj
Wolność wyboru.... między tym co zostanie nam zaoferowane. Możliwość wybrania pomiędzy rzeczami , pomiędzy którymi pozwala nam się wybierać.

Jak wybór może być "wolny" skoro wszędzie widoczna jest presja dokonywania wyborów? Takiej właśnie presji poddawane są młode, podatne na wpływy umysły - tak kształtuje się przyszłego konsumenta.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 19:43  
Cytuj
CYTAT
Wolność, nie będąca anarchią - to wolnośc regulowana prawem. A wowczas, dla wielu przestaje być już wolnością. Ja też jestem za wolnością wyboru. Tylko jak skłonić palących tytoń, by nie palili na balkonach, przed klatkami schodowymi czy na ulicy? To właśnie w takich sytuacjach staję się biernym palaczem.

To samo dotyczy się maruhuany. A jest jeszcze drugi, analogiczny do tytoniu aspekt. Wiele dzieciaków zaczyna palić papierosy, bo to jest domena dorosłych. Z maruhuaną zaczną postępowac podobnie.

Tu masz rację, odnośnie tytoniu itp. niby mają być strefy dla palaczy w knajpach itd. ale nikt tego nie przestrzega, a jeśli jest taka strefa to i tak jest nieudolnie zrobiona i dym przechodzi na pozostałą część lokalu i truje tych niepalących. Odnośnie zakazu palenia w miejscach publicznych czyli np. na przystankach to jest taki zakaz tylko nikt go nie egzekwuje. A wystarczyło by że raz policja czy drugi nałożyła by mandat na takiego palacza na przystanku dla przykładu to by przestali palić i truć innych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 20:19  
Cytuj
CYTAT
Mr. Zubr ... jadąc np. autobusem ... koleś kaszle ... kicha lub wiezie inne \"dozwolone\" choróbsko to się mnie ktoś pyta czy ja sobie życzę zarazić się jakimś świństwem ?? Na każdy argument znajdzie się jakiś inny ... gdzie można palić (fajki) każdy wie ... ktoś kto nie życzy sobie smrodu czy trucia się może omijać takowe miejsca ... i po kłopocie umiech


Racja, poczytałem szerzej - doedukowałem się - kilka filmików dokumentalnych poleciało na wizjer - nie ma sensu bronic słabych jednoistek, jeżeli takowe są w społeczeństwie to uzaleznią się od wszystkiego - alkoholu, tytoniu, marihuany - nie ma sensu ganiać za nimi z kagankiem oświaty - wiekszośc spróbuje raz, drugi i już do tego nie wróci - a jeżeli kiedys będzie miała znowu ochote to i tak wychodzi na sporadyczne używkowanie - i wątpie żeby ktoś się obnosił z paleniem maryski nawet po legalizacji...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 21:36  
Cytuj
Sam kilka razy spotkałem się w restauracjach z celową "jakością oddzielenia" części dla palących i nie palących - później okazywało się, że część dla niepalących jest tak na prawdę w ...ogródku, ale ponieważ zaczął padać deszcz.....

Totalna olewka klientów niepalących i prawa, które w końcu choć trochę zaczęło na chronić przed chamowatymi palaczami.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 22:32  
Cytuj
CYTAT
Sam kilka razy spotkałem się w restauracjach z celową \"jakością oddzielenia\" części dla palących i nie palących - później okazywało się, że część dla niepalących jest tak na prawdę w ...ogródku, ale ponieważ zaczął padać deszcz.....

Totalna olewka klientów niepalących i prawa, które w końcu choć trochę zaczęło na chronić przed chamowatymi palaczami.

Dokładnie tu masz rację, ale wynika to raczej z tego że większość klientów w takich barach czy restauracjach pali. Dlatego właściciele dbają o nich, bo gdyby dbali o niepalących to zyski by im bardzo zmalały. A tak jak dbają o palących to klientela im bardzo nie zmalała a i na sprzedaży fajek zarabiają dodatkowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 22:37  
Cytuj
I tu się zgadzam - każdy lokal który dodatkowo sprzedaje wyroby tytoniowe & alkoholowe będzie także dbał o klienta który wypije i który będzie kopcił jak parowóz mimo, że przekszadza ta niepalącym - byleby się w kasie zgadzało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 22:40  
Cytuj
ja pie*dole, invx jezeli masz mozliwosc wylaczenia wyswietlania mi postow kolegi dzerzeja to prosze zrob to bo mnie normalnie w swiecie ch*j do tego 6 strzeli

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 22:42  
Cytuj
Sprawa jest bardzo prosta. Bar jest dla klientów. Palących lub nie. Ustawodawca sobie wymyślił zakaz palenia nie pytając właścicieli barów o zdanie. Jeśli większość klientów pali i to oni utrzymują lokal, to właściciel nie ma wyboru.
Powinna być możliwość wyboru przez właściciela czy prowadzi lokal dla palących czy niepalących. Klienci głosują nogami. Wybierają lokal dla palaczy lub niepalących.

No ale ustawodawca wiedział lepiej i zadecydował za nas bo "trynd" europejski jest taki by w barach nie palić.

Wyobraźcie sobie, że w Bułgarii i Rumunii normalnie można zapalić przy piwku, przy barze. Coś pięknego.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2011r. 22:51  
Cytuj
Andrzej "pod świerkami" - za każdym razem gdy tam jadłem (placka po węgiersku) obok mnie siedzieli panowie przy piwku i z papieroskiem - piwko i fajki kupili przy barze ...więc o czym piszesz ?
Ps. ifeelgood nie płacz p***o bo konkurs trwa do 11-go a nie 6-go grudnia :*

//moderowano/ zurstw - nie obrażaj innych forumowiczów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 07:13  
Cytuj
CYTAT
Andrzej \"pod świerkami\" - za każdym razem gdy tam jadłem (placka po węgiersku) obok mnie siedzieli panowie przy piwku i z papieroskiem - piwko i fajki kupili przy barze ...więc o czym piszesz ?
Ps. ifeelgood nie płacz p***o bo konkurs trwa do 11-go a nie 6-go grudnia :*


To chyba wyjątek jakiś. Bary do których ja chodzę nie sprzedają fajek. A pod świerkami jadłeś pewnie na zewnątrz.
CYTAT
I tu się zgadzam - każdy lokal który dodatkowo sprzedaje wyroby tytoniowe & alkoholowe będzie także dbał o klienta który wypije i który będzie kopcił jak parowóz mimo, że przekszadza ta niepalącym - byleby się w kasie zgadzało.



Żaden lokal nie sprzedaje wyrobów tytoniowych.

//moderowano/ zubrstw - nie nabijaj postów

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 13:57  
Cytuj
Zakaz palenia w knajpach to przesada.
Właściciel powinien sam decydować czy prowadzi lokal dla palących czy też nie.

Nikt nikogo nie zmusza do siedzenia w pubie gdzie ludzie palą.
Macie wybór.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 14:15  
Cytuj
CYTAT
Zakaz palenia w knajpach to przesada.
Właściciel powinien sam decydować czy prowadzi lokal dla palących czy też nie.

Nikt nikogo nie zmusza do siedzenia w pubie gdzie ludzie palą.
Macie wybór.

Moim zdaniem to nie przesada. Jeśli ktoś chce się truć to niech truje siebie a nie mnie. Skoro właściciel wydziela strefę dla palących to niech to zrobi dobrze tak aby dym nie przedostawał się na pozostałą część lokalu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 14:26  
Cytuj
Fakt że takie hybrydy z salami dla palących to głupi pomysł ale przecież są lokale w których w ogóle palić nie wolno, więc w czym macie problem?

Po prostu unikajcie knajp gdzie wolno palić, nie musicie od razu wołać o prawne zakazy dla wszystkich...

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2011r. 21:58  
Cytuj
Wiecie co jest zabawne w sprawie palenia papieroców w lokalach? Mamy w Stalowej Woli niewielki przybytek hazardu - znajduje się w sąsiedztwie Top Gym. I tam nie wolno palić. Często widzę tam uzależnionych "biednych ludzi", którzy stoją w drzwiach, palą piapieroska i obserują innych grających - kończą i szybko do środeczka, przed swojego jednorękiego.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 09:22  
Cytuj
Andrzej - w środku, nie wiem jakie są stadnardy w takich knajpach - czy nie można a się pozwala czy inne kombinacje..i nie tylko "pod świerkami" się spotkałem z taką sytuacją chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 11 12 13 14 15 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »