NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Ceny gruntów rolnych w okolicy STW i Niska, Ceny gruntów rolnych w okolicy STW i Niska
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 09:32  
Cytuj
Jeszcze nie dziś, najwcześniej w przyszłym roku ale interesuje mnie zakup gruntu rolnego.

Chodzi o grunt orny ewentualnie trwały użytek zielony o powierzchni około 1,5 ha fizycznego w JEDNYM KAWAŁKU, III lub IV, w najgorszym przypadu może być V klasy bonitacyjnej ale wtedy to już pewnie musi byś ponad 2 ha fiz ale tak żeby wyszło więcej niż 1 ha przeliczeniowy.

Całkowicie odpadają działki zabagnione ale mogą być nawet przesuszone.

Zaznaczam, że grunt nie ma być przeznaczony pod jakieś deweloperki czy inne "spekulacje" - w moich planach ma w dalszym ciągu pozostać gruntem rolnym i nie chodzi mi tutaj też o profity w postaci KRUSU czy dopłat czym przecież i tak bym w miarę możliwości nie pogardził.
Jedynie co mam zamiar na czymś takim postawić to swój dom i jakiś budynek gospodarczy.

Może to być działka rolna z już istniejącym starym domem do rozbiórki i/lub ze stodołą czy jakąś oborą (nie koniecznie do rozbiórki) - nie przeszkadza mi to.

Działka może być nawet pozarastana różnymi drzewami, chwastami czy krzewami, zdziczały sad i inne dżungle - nie stanowi to jakiegoś większego problemu.

Mile widziana możliwość powiększenia w przyszłości areału o sąsiednie grunty rolne.

W grę wchodzą okolice STW, Niska, Pysznicy.
Jestem ciekawy jak się kształtują ceny takich gruntów na lokalnym rynku.
Szukałem trochę po internecie ale nie wiele znalazłem. A jak już to po cenach jak za działki budowlane a nie o takie mi chodzi.

W ogole ciężko znaleźć jakieś bardziej szczegółowe dane poza jakimiś statystycznymi średnimi cenami dla podkarpacia.

Może nie wiem jak i gdzie szukać więc proszę o cenne wskazówki i z góry dziękuję.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 09:32  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 11:08  
Cytuj
nie wiem na ile te tereny sa rozchwytywane, ale jezeli nie bardzo to ceny beda ksztaltowaly sie zapewne w okolicach "stawek szacunkowych", w gminach tych miejscowosci w wydzaile geodezji powinienes dowiedziec sie ile kwintali zyta jest wart dany kawalek. przy drogach glownych z automatu dostaja max jednostek, jezeli moze byc troche dalej to trza dowiedziec ile metrow ma ten max(co zazwyczaj ustalane jest przy udziale mieszkancow przy postepowaniach scaleniowych wiec moze byc roznie, w zaleznosci od solectwa). Dowiedz sie tez czy nie ma wlasnie przeprowadzanych postepowan moze cos gdzies bys kupil niewielkiego i zamienil na jakies krzaki ;]. Jakbym niewiele wiedzial o tych ziemiach, poszukalbym jakichs zdjec z satelity gdzie chociaz troche widac "polne drogi", wybralbym mniej wiecej okolice ktore mnie interesuja, druknalbym, skoczyl do gminy, na szybko zaznaczl co i jak, pozniej sie po tym przejchal i zorientowal co drazyc ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 13:02  
Cytuj
Dziwi mnie trochę pewna rzeczywistość - w tutejszych okolicach 80-90% gruntów rolnych leży odłogiem a ogłoszeń sprzedaży prawie nie spotykam.
Co kieruje ludźmi,że nie są skłonni sprzedać gruntów, które są słabej klasy i ugorowane od x lat a może chieliby sprzedać ale czekają aż ktoś sam do nich przyjdzie i się zaoferuje.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 17:03  
Cytuj
Może nie brakuje im pieniędzy. A po co Ty chcesz kupić? Myślisz uprawiać? To jest majątek trwały, który nigdy nie straci na wartości i jeśli ktoś ma kase to nie sprzedaje tylko dokupuje umiech A pole orne się nie opłaca sprzedawać bo wiele się nie zarobi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 17:08  
Cytuj
CYTAT
A po co Ty chcesz kupić? Myślisz uprawiać?


Nie mam jeszcze w 100% skrystalizowanych planów ale mogę złożyć przysięgę, że chcę nabyć grunt rolny w celach rolniczych.

Bardzo intensywnie myślę o hodowli zwierząt ale nie zdradzę jakich bo dobre (to się jeszcze okaże) pomysły są bezcenne.umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 17:28  
Cytuj
Kosmal3006, a jak strzelę i trafię za pierwszym razem gatunek zwierzyny (którą możliwe ,że będziesz hodował na tej ziemi) to się przyznasz ? chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 17:30  
Cytuj
Możesz spróbować, ale to co chcę nie oznacza, że wypali. Możesz trafić ale ja się wolę nie przyznawać bo do tej pory nigdy nic mi nie wypalało jak wcześniej o tym dużo gadałem.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 17:35  
Cytuj
No to nie zapeszajmy i oby Ci wypaliło - tak samo mam w życiu ,że czym sie pochwalę na zaś - to później trudniej z realizacją. Pielęgnuj plany i wcielaj w życie bo podobno - "wszystko co człowiek potrafi sobie wyobrazić, potrafi także osiągnąć" ..z pamiętnika dżerzjego.
Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 17:41  
Cytuj
Najważniejsze dla mnie oprócz zdrowej i szczęśliwej rodziny jest robić w życiu to co się lubi a przy okazji na tym zarabiać.
Jak na razie nie przepadam za swoim obecnym zajęciem i chcę to zmienić.
Cały czas wierzę, że mi się uda rozwinąć skrzydła.
Od dziecka miałem większy lub mniejszy kontakt z rolnictwem tak uprawą jak i hodowlą i po prostu czuję to - ze wskazaniem na hodowlę.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 28 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 17:48  
Cytuj
Mam wszelkie warunki do tego aby "bawić" się w agrobiznes.Wiem co masz na mysli!ja też o tym myślałem, ale trzeba się na tym znać albo być weterynarzem aby doglądać byznesu -bo pomylki drogo kosztują (3 000 min).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 18:23  
Cytuj
CYTAT
Dziwi mnie trochę pewna rzeczywistość - w tutejszych okolicach 80-90% gruntów rolnych leży odłogiem a ogłoszeń sprzedaży prawie nie spotykam.
Co kieruje ludźmi,że nie są skłonni sprzedać gruntów, które są słabej klasy i ugorowane od x lat a może chieliby sprzedać ale czekają aż ktoś sam do nich przyjdzie i się zaoferuje.

podatek od takich gruntow jest niewielki, cena za nie raczej nizsza nie bedzie, starzy ludzie sobie tym dupy nie chca zawracac, czekaja na smierc i niech sie dzieci bawia ;] poza tym w tej czesci polski z gruntami jest sredni porzadek, ludzie maja ziemie w kilkunastu i lepiej kawalkach, jezeli sprzedaliby co atrakcyjniejsze to byle gowno musialoby sie zostac, dlatego jezeli nie potrzebuja pieniedzy to nie tykaja, a jak sprzedaja to czesto calosc, tak to wyglada u mnie na wsi :] w okresie letnim przewija sie troche chetnych, podbijaja do soltysa, zaczepiaja ludzi, chodza po chalupach i to zdaje to egzamin, o ogloszeniach nikt nie mysli, probuj :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 18:35  
Cytuj
CYTAT
w okresie letnim przewija sie troche chetnych, podbijaja do soltysa, zaczepiaja ludzi, chodza po chalupach i to zdaje to egzamin, o ogloszeniach nikt nie mysli, probuj :]


Wezmę pod uwagę i taką formę pozyskania informacji dot. sprzedaży ciekawych gruntów i to nie tylko w okresie letnim

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 19:44  
Cytuj
CYTAT
Dziwi mnie trochę pewna rzeczywistość - w tutejszych okolicach 80-90% gruntów rolnych leży odłogiem a ogłoszeń sprzedaży prawie nie spotykam.
Co kieruje ludźmi,że nie są skłonni sprzedać gruntów, które są słabej klasy i ugorowane od x lat a może chieliby sprzedać ale czekają aż ktoś sam do nich przyjdzie i się zaoferuje.


Kasa za te odlogi jest kasa a w przyszlosci moze i multum kasy

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 19:48  
Cytuj
CYTAT
Kasa za te odlogi jest kasa a w przyszlosci moze i multum kasy


Szczególnie te wąskie skrawki na których C-330 nie jest w stanie zawrócić za 1 machemumiech

Ziemia rolna jest w cenie ale dobrej bonitacji i w kawałku rozsądnej wielkości tak żeby sprzęt pracował a nie tracił paliwo na zawracanie i dojazdy.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 22:03  
Cytuj
CYTAT
Szczególnie te wąskie skrawki na których C-330 nie jest w stanie zawrócić za 1 machem


Ale takie strusie na przykład mogą się ścigać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 22:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A po co Ty chcesz kupić? Myślisz uprawiać?


Nie mam jeszcze w 100% skrystalizowanych planów ale mogę złożyć przysięgę, że chcę nabyć grunt rolny w celach rolniczych.

Bardzo intensywnie myślę o hodowli zwierząt ale nie zdradzę jakich bo dobre (to się jeszcze okaże) pomysły są bezcenne.umiech



Kosmal ja mam 79 arów między ostrowcem a ćmielowem jak wystarczy to możemy wejść w spółkęumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 22:57  
Cytuj
CYTAT


Szczególnie te wąskie skrawki na których C-330 nie jest w stanie zawrócić za 1 machemumiech

Ziemia rolna jest w cenie ale dobrej bonitacji i w kawałku rozsądnej wielkości tak żeby sprzęt pracował a nie tracił paliwo na zawracanie i dojazdy.


Niewazne czy ty ciapkiem nawrocisz czy nie. Jest dzalka i za to sa pieniadze z doplaty.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 23:02  
Cytuj
CYTAT

Niewazne czy ty ciapkiem nawrocisz czy nie. Jest dzalka i za to sa pieniadze z doplaty.


Dopłaty sa do gruntów uprawianych lub koszonych o które tu w okolicy dość ciężko - jak okiem sięgnąć większość to trawska i inne zarośla.

Andrzejek - ciekawa propozycja tylko jakby Ostrowiec przybliżyć umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 23:05  
Cytuj
CYTAT


Andrzejek - ciekawa propozycja tylko jakby Ostrowiec przybliżyć umiech


umiechumiech Dla mnie też za dalekoumiechumiech Sam bym coś tam zaczął działać gdyby to było bliżejumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 23:06  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Niewazne czy ty ciapkiem nawrocisz czy nie. Jest dzalka i za to sa pieniadze z doplaty.


Dopłaty sa do gruntów uprawianych lub koszonych o które tu w okolicy dość ciężko - jak okiem sięgnąć większość to trawska i inne zarośla.

Andrzejek - ciekawa propozycja tylko jakby Ostrowiec przybliżyć umiech









Widze ze kolego nie masz pojecia o doplatach, tak by kazdy kombinowal.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 23:17  
Cytuj
CYTAT

Widze ze kolego nie masz pojecia o doplatach, tak by kazdy kombinowal.


Wujek mój jako hodowca kosi swoje łąki i jeszcze może przebierać w cudzych - ludzie się proszą aby im skosić łąki właśnie po to aby nie stracić dopłat.

Poniekąd dzięki dopłatom zmalało w ostatnich latach drastycznie nasilenie wypalania traw w obawie przed utratą dopłat w razie stwierdzenia takiego procederu.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 23:31  
Cytuj
Hmm a ile tej ziemi potrzebujesz?? Coś by się znalazło pewnie, ale na promocje nie licz bo na promocji to ta ziemia była kupiona i tylko tyle

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 23:33  
Cytuj
Jacek85 na początku tematu wszystko wyjaśniłem co jak i ile. Jakieś 1,5 ha fizycznego około IV bonitacji po kosztach rolnej a nie budowlanej

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 23:40  
Cytuj
Rejony bojanowa odpusć bo ludzie podniesli ceny dwukrotnie, pomyśl nad obrzeżami niska. Napisz na tablicy ogłoszeń kościoła że kupisz grunt i czekaj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2011r. 23:46  
Cytuj
Tereny Bojanowskie mnie nie interesują - tylko obrzeża aglomeracji STW-Nisko ze wskazaniem na Malce, Sudoły, Pysznica, Jastkowice.

Wezmę pod uwagę kościelną formę próby zakupu.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »