NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
mechanik renault, PILNE!!!
Posty: 2
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 10:32  
Cytuj
Witam, szukam mechanika, który podepnie mi meganke do komputera i odczyta kody błędów... Pilne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 10:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 10:45  
Cytuj
podbijam temat tarze szukam Dobrego mechanika do renault

bzzzzzz
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 1 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 11:02  
Cytuj
Byliście w ASO? Tam jest gość,który ma opanowane takie historie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 11:17  
Cytuj
Nie polecam Pana z serwisu renault. Jak tam bylismy to nawymyślał cudów na kiju za kilka tysięcy.. natomiast Tabor w Rozwadowie jak najbardziej zna sie na rzeczy i mogę go z czystym sumieniem polecić. Robi bardzo dużo renowek i podpina równiez pod komputer.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 11:29  
Cytuj
CYTAT
Nie polecam Pana z serwisu renault. Jak tam bylismy to nawymyślał cudów na kiju za kilka tysięcy.. natomiast Tabor w Rozwadowie jak najbardziej zna sie na rzeczy i mogę go z czystym sumieniem polecić. Robi bardzo dużo renowek i podpina równiez pod komputer.


Potwierdzam. Raz tam pojechałem i za samo podpięcie pod kompas wołał 150 PLN, podziękowałem. Każdy inny weźmie za to 50 PLN. Mi pomógł wtedy Chamera na Grabskiego (opinie o nim są różne, przede wszystkim jest trudny w obyciu i strasznie cwaniakowaty, ale mój problem rozwiązał).

Jaki masz w ogóle problem z tym autem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 11:54  
Cytuj
Coś się po..przestawiało i pali teraz jak smok, za 50zł zatankuje i 100km nie zrobię, a wcześniej to megi paliła na mieście ok 5litrów.
1.4 16V silniczek ma.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 3 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 13:33  
Cytuj
Zadzwoń 603262685.
Diagnostyka gratis jak zdecydujesz się na naprawę.
Podaj model i rocznik. Coś poradzimy.
Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 14:36  
Cytuj
CYTAT
podbijam temat tarze szukam Dobrego mechanika do renault

Ja robie na sandomierskiej, kolo wiezy cisnien, slyszalem tez ze Tabor robi dobrze ale nie sprawdzalem u niego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 15:38  
Cytuj
ojjj tego pseudo ASO renault w stw to nie polecam. Chyba oni się nie mogą nazywać ASO - to jest jakiś twór niżej - przynajmniej tak było rok temu.


Nie znają się, rąbią klientów. Taki przykład. Przyjeżdżam, żeby mi wymienili cewkę. Cewka 120 zł, wymiana 30 - tyle płaciłem za wymianę w innym ASO - również Renault.
A u nich ? Oni, żeby wymienić cewkę muszą podpiąć pod komputer potluczony Cena za podpięcie 160 zł potluczony

Do Renault trzeba mieć min. Clipa - chiński klon ok 900 zł.
Od jakiegoś czasu udaje się co nieco zrobić DDT2000.

Bosch service - jedyne pewne źródło. Mają ludzi po szkoleniach Renault, dość wysokie stopnie.

CYTAT
Diagnostyka gratis jak zdecydujesz się na naprawę.

potluczony Kocham te teksty. A w naprawie x2 sobie odbijesz potluczony A swoją drogą to chyba dział reklamy na tej stronie istenieje ?


CYTAT
Coś się po..przestawiało i pali teraz jak smok, za 50zł zatankuje i 100km nie zrobię, a wcześniej to megi paliła na mieście ok 5litrów.
1.4 16V silniczek ma.

Filtr powietrza wymieniony ? Przepsutnica sprawdzona ? Oringi wokoło niej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 3 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 16:38  
Cytuj
Kolego ASO biorą super kasę za podłączenie kompa pod auto bo po prostu na tym się nie znają. Odstraszają klienta stawką żeby im nie zawracać głowy takimi rzeczami.A to że nie biorę za diagnostykę to standard.Odczytać kody błędów to pikuś dla przedszkolaka. Samo podpięcie do kompa nic nie da. Sterowniki aut są dość prymitywne i nie zawsze pokazują w błędach to co trzeba. A zdiagnozować silnik i dokonać jego naprawy to sztuka. Ale ja nikogo nie namawiam do skorzystania z pomocy. Co do tego spalania to usterka tkwi w okolicach sądy lambda, bo to główny czujnik w silniku który nadzoruje proces spalania.
Pozdrawiam i udanych napraw umiechumiechumiechumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 17:29  
Cytuj
No, akurat na prymitywizm elektroniki w renault narzekać nie można potluczony
Odstrasza ona skutecznie nie jednego :cwaniak:

CYTAT
Co do tego spalania to usterka tkwi w okolicach sądy lambda, bo to główny czujnik w silniku który nadzoruje proces spalania.


Tego nawet nie skomentuje potluczony

i jak już to SONDY a nie sądy ... ok

A może się kolega pochwali jakim dysponuje interfejsem diagnostycznym do renault ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 18:18  
Cytuj
Dobry diagnosta jest na Letowni.

Takie bledy co on znajduje to aso albo nie potrafi albo niechce znalezc.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 11 Kwie 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2012r. 22:05  
Cytuj
Może trochę naie na temat.
Przymieżam się do kupna lagunki I.
Sprawa jest tego typu że jest pełno różnych silników i nie wiem w który się ładować. Czy 1.8, czy 2.0. 8 czy 16 ?
Jakie są wasze opinie na temat tych jednostek napędowych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Maja 2012r. 22:15  
Cytuj
1.8 za slaby tyle wiem z wlasnego doswiadczenia chyba ze tylko po miescie bedziesz jezdzil

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2012r. 22:25  
Cytuj
Na pewno nie 1.6. Będzie to kompletne mulę.

1.8 już jest całkiem ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Maja 2012r. 22:55  
Cytuj
CYTAT
Na pewno nie 1.6. Będzie to kompletne mulę.

1.8 już jest całkiem ok.


chyba dla dziadka ktory nie wyprzedza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 00:23  
Cytuj
Po liftingu były tam silniki 1.8, 16 zaworowe o mocy 120KM i 165Nm nie przesadzajmy, że przy masie 1280 kg taka konfiguracja się nadaje dla przysłowiowego "dziadka" potluczony

Phase 1, faktycznie miała dość słabe jednostki 8-zaworowe 1.8 o mocy zaledwie 95KM.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 01:26  
Cytuj
CYTAT

chyba dla dziadka ktory nie wyprzedza


Może nie oglądaj już tych filmów amerykańskich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 10:24  
Cytuj
CYTAT
Witam, szukam mechanika, który podepnie mi meganke do komputera i odczyta kody błędów... Pilne


Ja polecam p.Klocka z Letowni.

W moim pasku znalazl uszkodzenia systemu ABS i ukladu napedowego, to co ukryli w autorudzie.

W autorudzie Nowak twierdzil ze znalezli stuki i wibracje na ukladzie kierowniczym.

Lepiej unikac wszelkich ASO i jechac do prywatnego.

Po wizycie u Klocka wyslal mnie ponownie do autorudu zeby oni ponownie odczytali bledy i sprawdzili uszkodzenia, to w autorudzie p.Szokolak wyskoczyl ze aparature diagnostyczna maja zepsuta a potem straszyl mnie sadem ze Ja Ich oszukalem.

Tylko niewiem na czym. zaklopotany

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 22 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 20:50  
Cytuj
Witam, zauważyłem, że na tym forum w tym temacie jest wiele osób wtajemniczonych i obytych marką Renault, więc pomyślałem, że się podepnę z innym zapytaniem. Otóż na początek przymierzam się do zakupu Renault Laguna II kombi. Jakie są Wasze opinie na temat tego auta? Czy warto? Wiem, że jak każde auto ma wady i zalety. Z plusów to przestrzenność, bezpieczeństwo, w miarę ekonomiczny silnik i przystępna cena, z drugiej strony opinia tych aut z rocznika 2001 mnie niepokoi (usterki elektroniki, zawieszenia, itp.) Czy ktoś z Was posiada to autko i może doradzić młodemu kierowcy? Czy lepiej pomyśleć nad autem z rocznika 2005 po liftingu? I jaki silnik najbardziej ekonomiczny i wydajny? Diesel, benzyna a może gaz? Jaka pojemność najlepsza? Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych i nie tylko! umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 21:15  
Cytuj
Renault przeprosiło za lagunę 2 i tyle w temacie.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 21:32  
Cytuj
Laguna to doskonałe i wdzięczne autko - oferujące w niewielkiej cenie - bardzo wiele.

Jako pierwszy samochód w historii jest samochodem tak dostępnym, który poczynił tak wielki krok w przód.

CYTAT
(...) z drugiej strony opinia tych aut z rocznika 2001 mnie niepokoi (usterki elektroniki, zawieszenia, itp.) C


To raczej nie opinia aut - tylko opinia pseudo mechaników. Którzy wpadali w popłoch widząc lagunę II. Bali się panicznie tego samochodu (i boją nadal). Stąd powstało wiele mitów jaka Laguna jest zła.

Troszkę problemów sprawiają jedynie silniki 1.9 dci i 2.2 dci. Problemem są koła dwumasowe, oraz turbiny.

Zawieszenie - jak wszędzie. Tuleje tylnej belki za 280 zł oryginały do wymiany po 80 tys.

Podsumowując. Kupuj. Nic lepszego w tej cenie nie kupisz. A my na forum służymy poradami umiech

Jacku - słowo przepraszam nie jest niczym złym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 21:54  
Cytuj
no nic nastepnym razem piszcie bezposrednio do sm , on jest jednym z najlepszych mechanikow samochodowych a przynajmniej teoretykow z dostepem do internetu i serwisowek renówki. Panie bo ja na forum przeczytalem... a teoria z praktyka ma niewiele.
a wracajac do tematu mialem 1 i 2 lagune , w dwójce1.9dci zwykle jakas kontrolka sie swiecila jak nie check engine , blad czujnika cisnienia w powietrza w kolach , itp itd. z drugiej strony kolega mial tez dci i nie mial zadnych problemow . No nic ale moze wymienial śruby w zawieszeniu i dlategosciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 21:56  
Cytuj
Sm a chciałbyś sprzedac komuś reklame na 3 lata, nie wyemitowac jej po czym po 3 latach wysłać maila z napisem sorry??
Jak myślisz reklamowałby się dalej a patrząc na cenę laguny 2 i 3 to reklama 10% droższa.. ja bym nie zaryzykował

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 22:17  
Cytuj
CYTAT
a wracajac do tematu mialem 1 i 2 lagune , w dwójce1.9dci zwykle jakas kontrolka sie swiecila jak nie check engine , blad czujnika cisnienia w powietrza w kolach , itp itd. z drugiej strony kolega mial tez dci i nie mial zadnych problemow


To Paniczny strach przed elektroniką. Paląca się kontrolka wywołuje palpitacje serca.
Czujniki ciśnienia są sztandarowym przykładem. Mimo 12 lat istnienia laguny II, czujniki ciśnienia w kołach do dzisiaj dla wielu to mityczny stwór.
Niektórzy wolą je wyłączyć niż mieć prawidłowe ciśnienie potluczony

To właśnie ta nieznajomość teorii. To wrogie nastawienie do słowa pisanego. Chyba niektórym taka niechęć pozostała po czasach szkolnych, kiedy nie czytali lektur potluczony

CYTAT
teoria z praktyka ma niewiele.

Elektronika to taka dziedzina gdzie teoria z praktyką ma bardzo wiele wspólnego. 0 albo 1.
Nie da się naprawiać samochodu (nie da się zrozumieć działania systemów) gdzie elektronika steruje praktycznie wszystkim bez znajomości teorii. A tysiące stron manuali, schematów, ścieżek diagnostyki mają to ułatwić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »