NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Badania wysokościowe powyżej 3m ,
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 11:56  
Cytuj
Ile kosztują takie badania w Stalowej gdzie ej robić.
I na czym one polegają .
Bo mam ofertę pracy przy odśnieżaniu dachów ale nie wiem czy przejdę owe badania .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 11:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 12:05  
Cytuj
Witam,
To są zwykłe badania okresowe. Pracodawca powinien dac Ci skierowanie np. do ambulatorium kolo huty. Same badania to nic strasznego jak nie masz zadnych problemow neurologicznych czy w znacznym stopniu uszkodzonego wzroku to bez problemu przejdzieszumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 12:08  
Cytuj
xyz - dobrze napisał: Skierowanie od pracodawcy, powinny byc wykonane na jego koszt(180zł) - ważne rok.
-badania okulistyczne
-badanie laryngologiczne - badanie równowagi.
-badanie neurologiczne
-badanie orzecznicze - lekarz medycyny pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 19:31  
Cytuj
Moim zdaniem powinieneś z przymrużeniem oka potraktować rady xyz i JerseyShora.

Jeżeli ktoś nie odróżnia badań okresowych od wstępnych to rad raczej udzielać nie powinien.

Poza tym - masz ofertę pracy czy "umowy o pracę"?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 19:36  
Cytuj
Mi podczas takich badan robil:
RTG pluc
badania krwi
badania sluchu
badania neurologiczne
badania zwroku
Termin waznosci badan 2 lata, koszt oczywisce pokryl pracodawca
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 20:01  
Cytuj
CYTAT
Moim zdaniem powinieneś z przymrużeniem oka potraktować rady xyz i JerseyShora.

Jeżeli ktoś nie odróżnia badań okresowych od wstępnych to rad raczej udzielać nie powinien.

Poza tym - masz ofertę pracy czy \"umowy o pracę\"?


Rade udzieliłem ponieważ rok temu sam takie badania robiłem i wiem na czym polegały.

Do listy Krispu'a dodałbym jeszcze badanie moczu. Nic wiecej mi nie robili umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 20:05  
Cytuj
dokladnie o moczu zapomnialem, a pamietaj ze jak sie uwiniesz to moze zdarzysz w jeden dzien

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 28 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 20:16  
Cytuj
JAK SIE NIE CHCE CHODZIĆ ROBIC BADAŃ I ZA NIE ZAPLACIC SAMEMU A SĄ WAŻNE 3 LATA NAWET .TO JAK TAKI BEDZIE CHCIAŁ PRACOWAĆ JA JUZ SZUKA BYLE CZEGO!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 20:18  
Cytuj
CYTAT
Rade udzieliłem ponieważ rok temu sam takie badania robiłem i wiem na czym polegały


Ale on nie potrzebuje badań okresowych!!!

Poza tym praca na czarno, szaro, czy też umowę - zlecenie do niczego pracodawcy nie zobowiązuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 20:33  
Cytuj
Nie masz racji, bo za rok (dostałem na 2 lata) musze iść ponownie wykonać te badania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 20:43  
Cytuj
Właśnie problem w tym że koszta to ja sam chyba sobie muszę pokryć bo to będzie zlecenie od firmy że jakąś tam ekipę firma sobie zbiera .
Skierowanie mam to za free ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 20:50  
Cytuj
CYTAT
Nie masz racji, bo za rok (dostałem na 2 lata) musze iść ponownie wykonać te badania.



Czytaj ze zrozumieniem.

Autor wątku napisał ża ma ofertę pracy.
Jeżeli nie jest to oferta "UMOWY O PRACĘ" (rozumiesz różnicę?)to pracodawca niczego nie musi mu fundować. Jak ktoś by ci płacił za skręcanie długopisów w domu nie musiałby ci zapewnić odpowiedniego oświetlenia, ergonomicznego fotela ani przerwy śniadaniowej.

Poza tym - w nowej pracy czy też na innym stanowisku w którym warunki pracy różnią się od dotychczasowych nie są to "badania okresowe" - tylko wstępne.(rozumiesz)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xyz
xyz
xyz
Posty: 68
Dołączył: 4 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2011r. 21:28  
Cytuj
Rozumiem o co Ci chodzi. Nie zmienia to faktu ze takie a nie inne badania musi przejsc, a czy on czy pracodawca ma zaplacic to juz kwestia ustalenia miedzy nimi. Ja pracując przez pierwsze miesiace na umowe zlecenie mialem 'sponsorowane' badania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 10 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2011r. 09:01  
Cytuj
MOJ SYN TEZ ROBIL TE BADANIA W AMBULATORIUM I MIAL SKIEROWANIE NA BADANIA OD TEGO PANA A I TAK MUSIAL ZAPLACIC. TEN PAN NIE MA PODPISANEJ UMOWY ANI Z AMBULATORIUM ANI Z PRZYCHODNIA NA STASZICA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lis 2011r. 18:39  
Cytuj
Czyli z punktu widzenia prawa nie jest pracodawcą bo pracodawca umowę musi mieć podpisaną.
To raczej impresario.
Po prostu część z tego co zarobicie zapłacicie jemu.
Podejrzewam, że nawet was nie ubepieczy, gdyby dach okazał się krótszy i słabszy, niżby wam się wydawało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Lis 2011r. 20:37  
Cytuj
Nie sądzę, że powinien ich rady traktować z przymrużeniem oka, bo obaj mają rację.

Bo nazwanie tych badań potocznie "okresowymi" przez xyz jest tak samo prawidłowe jak to co napisał JerseyShore o poniesieniu kosztu ich wykonania przez pracodawcę.
Bo czy są to wstępne, okresowe czy kontrolne (> 30 dni zwolnienia) to wszystkie są tzw. "profilaktycznymi, czyli tymi, które obowiązują w układzie pracodawca/pracownik i ich zakres (liczba określonych w ich trakcie badań analitycznych lub konsultacji lekarskich) może być za każdym razem taki sam.Określa to lekarz medycyny pracy na podst. wywiadu i wytycznych jakie lekarzy obowiązują.

A najważniejsze i tak jest to czy wystawione będzie orzeczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań i zdolności do pracy na danym stanowisku.
On też określi ważność tychże badań.
Wszystko to określa odp. rozporządzenie i nie ma tu mowy o jakiejś dowolności.

I oczywiście masz rację, że to obowiązuje w układzie pracodawca/pracownik, bo generalnie wszystkie przepisy, które funkcjonują w oparciu o KP dotyczą osoby "na etacie".

Jednakże moja rada dla Michalos jest taka - nie myśl czy przejdziesz badania (liczę, że tak), ale raczej zwróć uwagę jakie podejście do Twojej pracy będzie miał Twój zleceniodawca, tzn. czy zapewni Ci wszystkie wymagane zabezpieczenia !
Bo taka praca, to praca niebezpieczna i wymagająca specjalnego "podejścia" od tego, który ją zleca i nadzoruje - więc powinien Wam zapewnić wszystko to co pozwoli ją bezpiecznie wykonać.

I niech to będzie dla Ciebie najważniejsze.
Bo żeby spaść to dużo nie trzeba.

CYTAT
Moim zdaniem powinieneś z przymrużeniem oka potraktować rady xyz i JerseyShora.

Jeżeli ktoś nie odróżnia badań okresowych od wstępnych to rad raczej udzielać nie powinien.

Poza tym - masz ofertę pracy czy \"umowy o pracę\"?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lis 2011r. 22:09  
Cytuj
Sporo się opisałeś, ale co z tego wynika?
Coś więcej niż ja napisałem?

CYTAT
I oczywiście masz rację, że to obowiązuje w układzie pracodawca/pracownik, bo generalnie wszystkie przepisy, które funkcjonują w oparciu o KP dotyczą osoby "na etacie".



Nie poruszyłem tego w pierwszym poście czasem?

Poza tym - przynajmniej ja tak robiłem - skierowałbym przy okazji takiego pracownika na badania psychotechniczne.

Nawet nieobliczalny furiat może być zdrowym na ciele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 210
Dołączył: 19 Lut 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Lis 2011r. 12:02  
Cytuj
Ale przecież On nie będzie wykonywać pracy, która wymaga pełnej sprawności psychofizycznej - wykaz tych prac określa rozp.

A poza tym chyba troszkę przeczulony jesteś na p-cie swojej wiedzy...Bo jakoś tak nas wszystkich pouczasz - takie mam wrażenie.

PS. Furiatem to może być każdy, bez względu na to jaką pracę ma wykonywać. I np. ja, jako pracodawca mam to sprawdzać jak kogoś zatrudniam ? Chyba raczej nie.

CYTAT
Sporo się opisałeś, ale co z tego wynika?
Coś więcej niż ja napisałem?

CYTAT
I oczywiście masz rację, że to obowiązuje w układzie pracodawca/pracownik, bo generalnie wszystkie przepisy, które funkcjonują w oparciu o KP dotyczą osoby \"na etacie\".



Nie poruszyłem tego w pierwszym poście czasem?

Poza tym - przynajmniej ja tak robiłem - skierowałbym przy okazji takiego pracownika na badania psychotechniczne.

Nawet nieobliczalny furiat może być zdrowym na ciele.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lis 2011r. 12:33  
Cytuj
CYTAT
Jednakże moja rada dla Michalos jest taka - nie myśl czy przejdziesz badania (liczę, że tak), ale raczej zwróć uwagę jakie podejście do Twojej pracy będzie miał Twój zleceniodawca, tzn. czy zapewni Ci wszystkie wymagane zabezpieczenia !
Bo taka praca, to praca niebezpieczna i wymagająca specjalnego "podejścia" od tego, który ją zleca i nadzoruje - więc powinien Wam zapewnić wszystko to co pozwoli ją bezpiecznie wykonać.


Nic po podejściu zleceniodwacy, jeśli on sam nie będzie wiedział, że szybko mozna znalezc sie zdachu na ziemi. Nie zwalajmy wszystkiegona zleceniodawcę.Topracownik musi mieć mózg !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »