NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
ogrzewanie gazem,
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 10:54  
Cytuj
czy spalanie gazu na poziomie 20 m na dobe przy ogrzewaniu 80m pomieszczenia jest normalne??od 16.09. do 16.10. piec pobral 270 metrow gazu czyli 9 m na dobe , wezwalem wachowca do ustawienia kotla i od dnia 16.10 do dnia dzisiajszego kociol pobiera 20 m na dobe . wachowiec zmienail ustawienia pieca dnia 16.10 , po uplywie doby zauwazylem ze piec spalil owe 20m, wezwalem ponownie serwisanta ktory stwierdzil ze wszystko jest ok . w owym okresie nie nastapil wiekszy spadek temperatury zewnetrznej wiec moim zdaniem ktos spiepszyl robote i teraz nie chce sie do tego przyznac , zwala na okna , nieocieplone pomieszczenie itd . napisze jeszcze ze w takim ukladzie spalanie rzedu 600 metrow szesciennych gazu miesiecznie biorac pod uwage taryfy dostepne na rynku nie mieszcze sie w zakresie najwyzszej taryfy W-3 (nie wliczajac teryf na firmy)w rocznym spalaniu gazu mimo tego ze uzywalbym ogrzewania tylko 6 miesiecy . nie wiemsciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 10:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 11:46  
Cytuj
Nie wiem jaki masz piec i jak wykonane centralne.Ja mam piec wiszący dwu funkcyjny bez zasobnika i tamtej przy dużych mrozach zimy maksymalnie wychodziło mi około 8 m3 na dobę w tym ciepła woda i kuchenka.Centralne mam w obiegu zamkniętym i wykonane plastikiem,dom ma również około 80m2 ocieplony tylko dwu centymetrowym styropianem,ponieważ ma dwa mury z dylatacją między nimi,wymienione okna na plastikowe.Moim zdaniem coś jest nie tak z Twoim piecem albo jeśli jest z niego również ciepła woda i kuchenka to one są sprawcami takiego poboru.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 12:36  
Cytuj
wczesniej mieszkalem w podobnym domku okolo 70 m , kocilol gazowy byl starszej generacji , nie uzywalem sterownika, wlaczony byl kociol non stop i w najzimniejszym miesiacu poszlo 266 m gazu (w domu byly nowe okna i byl docieplony)dlatego tak mnie dziwi takie zuzycie , dodajac do tego jeszcze fakt ze w przytoczonym miesiacu wyszlo srednie spalanie na pozimie 9 m , po wizycie serwisanta poprzestawianiu ustawien na bardziej ,,ekonomiczne ,, spalanie pieca wzroslo ponad dwukrotnie cos tu nie gra a on wciska mi kit ze po drugiej wizycie ustawienia zmienil na takie jakie byly przed jego pierwsza wizyta ...zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 12:41  
Cytuj
kuchenke mam elektryczna , woda ciepla jest z kotla , mi chodzi tylko o to skad ten wzrost z 9 m na dzien na 20 m i co mam teraz zrobic kiedy serwisant umywa rece (kociol nowy ), udac sie do sklepu i robic dym czy juz niewiem co ... normalnie rece opadaja...mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 12:56  
Cytuj
Ja zapomniałem dodać,że też chodzi mi na regulatorze temperatury pokojowym i ustawiony jest na 20 stopni,a w domu trzyma 21,22 stopnie.Spróbuj zmienić serwisanta bo jeżeli to był Kow.....k to się nie dziwię.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 13:03  
Cytuj
widzisz ty masz ustawione 20 stopni a ja ,,tylko,, 18,5 placzew poprzednim domu dochodzila mi do 23 stopni i piec chodzil non stop przez cala zime takze na moje ewidentnie ktos spierdolil robote .tylko co teraz zrobic skoro jest ich dwoch jeden mowi ze zrobil tak jak bylo przed jego pierwsza wizyta a drugi jest wiecznie na urlopach i nie ma jak podjechac(osobicie mysle ze poprosty jeden z drugim jest w kontakcie i nie wchodza sobie w droge)jesli wezme serwisanta z zewnatrz to piec straci gwarancje ... normalnie masakrazaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 14 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 13:06  
Cytuj
mieszkam w domu o pow. użytkowej 150m2 + garaż ogrzewany 45m2 dom z pustaka 24cm + 12 Styropianu. piec dwufunkcyjny wiszący na ścianie i w najzimniejszym miesiącu ubiegłej zimy dzienne zużycie gazu nigdy nie przekroczyło ok. 13 m3. cały układ chodzi na pokojowym regulatorze temperatury ustawionym na 21 stopni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 13:13  
Cytuj
Cos masz nietak. Dom 230 m2 z garażem, stałe 24 stopnie plus grzanie wody i sporo tej wody i 3000zł za gaz na rok idzie w sumie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 13:14  
Cytuj
Jeterpeter a płomień na palniku nie jest bardziej czerwony?Bo jeśli tak to gaz ma za dużo powietrza i to znaczy,że jest źle wyregulowany piec albo gazownicy walą w kulki.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 13:22  
Cytuj
to czyli co na poczatek skontaktowac sie z gazownia w celu sprawdzenia licznika ??? plomien jest niebieski wiec mieszanka jest ustawiona raczej ok .w tej chwili na oko to miesiecznie wychodzi 600 m * 2 zl to wyjdzie 1200 zl plus abonament , oplata stala , zmienna , przesyl czyli okolo 1500 zl to jest jakis absurd .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 13:39  
Cytuj
Spróbuj z gazownikami może rzeczywiście licznik coś nawala.Słyszałem o złych naliczaniach liczników na energii elektrycznej to może i gazowe też się psują w ten sposób.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 16:39  
Cytuj
20 m3 na dobę to rzeczywiście bardzo dużo. Ja mam dom 160 m2, piec Vaillant Ecotec 24, temperatura na regulatorze ustawiona na 23 w dzien i 22 w nocy. Do tego kuchenka i woda. Przy obecnych temperaturach spala mi ok 3-4 m na dobę. Nie mam porównania bo mieszkam tu pierwszą zimę ale od 1 listopada tego roku mam zużycie 65 m. Jedynie co możesz sprawdzić sam to przede wszystkim: krzywa grzewcza na regulatorze, temperatura i ciśnienie wody w obiegu. Do tego sprawdź czy masz dobrze odpowietrzoną instalację. Wtedy dzwoń po fachowca. Polecam pana Ryszarda Sz. Namiary mogę Ci podać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 16:59  
Cytuj
CYTAT
20 m3 na dobę to rzeczywiście bardzo dużo. Ja mam dom 160 m2, piec Vaillant Ecotec 24, temperatura na regulatorze ustawiona na 23 w dzien i 22 w nocy. Do tego kuchenka i woda. Przy obecnych temperaturach spala mi ok 3-4 m na dobę. Nie mam porównania bo mieszkam tu pierwszą zimę ale od 1 listopada tego roku mam zużycie 65 m. Jedynie co możesz sprawdzić sam to przede wszystkim: krzywa grzewcza na regulatorze, temperatura i ciśnienie wody w obiegu. Do tego sprawdź czy masz dobrze odpowietrzoną instalację. Wtedy dzwoń po fachowca. Polecam pana Ryszarda Sz. Namiary mogę Ci podać.


poprosilbym jesli mozna , bylbym wdzieczny ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 17:32  
Cytuj
Ryszard Szantyka - 604 842 854 Autoryzowany Serwisant Vaillant

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 19:10  
Cytuj
tyle tylko ze ja mam kociol ariston i niewiem czy on sie podejmie skoro reprezentuje inna firmenie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2011r. 19:32  
Cytuj
Zapytaj w firmie karnat instal wiedzą co robią. Aczkolwiek musi być t ktoś kto się zna na danej firmie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »