NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
nieuczciwy allegrowicz,
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 20:05  
Cytuj
Witam czy został z was ktoś oszukany na Allegro i czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy? Kwota na jaką zostałem oszukany to 200zł jakie są procedury postępowania w danej sytuacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 20:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 20:12  
Cytuj
http://allegro.pl/guides/guide_dspl.php?group=221&guide=265zglos tutaj powinno poskutkowac a jak nie zostaje tylko zglosic na policjesmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 20:21  
Cytuj
słaba szansa kiedyś też trafiłem na oszusta i jeszcze wystawił mi negatywa .Reklamacja do allegro nic nie dała negatyw został.Najlepiej moim zdaniem nie płacić za towar z góry.wazne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 20 Sie 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 20:37  
Cytuj
możesz napisać coś bliżej kupiłeś towar i go nie otrzymałeś czy dostałeś coś innego ???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 20:39  
Cytuj
Zgłoszenie sporu na Allegro nie zawsze pomaga. Trzeba zgłosić sprawę na policje, opisać sprawe na kartce A4 i złożyć do prokuratury albo iść do rzecznika praw konsumenta - działaj to może kase odzyskasz, jest wiele osób które się poddają, nie bądź jedną z nich ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:00  
Cytuj
Kupiłem towar zapłaciłem z góry na konto kolesia, ten mnie ze dwa miesiące zwodził ze towar niby wysłał ,a w końcu jak mu wstawiłem negatywa odpłacił mi tym samym , i jeszcze pisał że to ja go chciałem naciągnąć pomimo że posiadałem dowód wpłaty. Allegro okazało się bezradne ,na policję nie zgłosiłem bo kwota byla około 100 zł .Więc dałem sobie spokój niech się nachapie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:04  
Cytuj
CYTAT
Zgłoszenie sporu na Allegro nie zawsze pomaga. Trzeba zgłosić sprawę na policje, opisać sprawe na kartce A4 i złożyć do prokuratury albo iść do rzecznika praw konsumenta - działaj to może kase odzyskasz, jest wiele osób które się poddają, nie bądź jedną z nich ok



O 200 złchytry rzecznik , prokurator, policja, a nawet kartka A4???/

Jersey lubię te twoje 3 "linijkowe" posty, ale teraz pojechałeśjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 24 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:10  
Cytuj
Jeśli wziął kase i nie oddał zakupionego towaru to jest to zwykła kradzież - wyłudzenie. Jak wysłal towar niesprawny lub niezgodny z opisem to jest trudniej. Generalnie nawet jeśli by to było 2 zł to czyn nadal taki sam i najlepiej od razu zgłosić to na su... policję bo typek dalej tak będzie robił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 21:32  
Cytuj
stalówka - a co o 200 zł nie ma sensu - mała szkodliwość czynu ?...jeżeli nabrał 10 osób ma 2 tysiaki , 100 osób to ma 20 tys...koleś może już figurować na policjichytry

Ps. uwierz mi ,że nie wszystkie takie sprawy w prok. kończą się umorzeniem postępowania umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 22:35  
Cytuj
//moderowano
- nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 18 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 22:57  
Cytuj
//moderowano
- nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2011r. 23:31  
Cytuj
CYTAT
Ps. uwierz mi ,że nie wszystkie takie sprawy w prok. kończą się umorzeniem postępowania umiech


A nawet jak się kończą - pisze się wniosek o uchylenie postanowienia jezyk

dau1982 - nie znamy szczegółów - ale najczęściej to 286 kk. Nie idź na policje - szkoda czasu - wyślij poleconym. Wezwą Cię i tak - ale oszczędzisz sporo czasu na tłumaczenia co i jak ... żeby łaskawie ktoś raczył przyjąć zawiadomienie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 06:35  
Cytuj
CYTAT
Witam czy został z was ktoś oszukany na Allegro i czy jest jakaś szansa na odzyskanie pieniędzy? Kwota na jaką zostałem oszukany to 200zł jakie są procedury postępowania w danej sytuacji.


Płaciłaś przez płacę z allegro?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 07:43  
Cytuj
To nie jest czyn podciagniety pod mala czy duza szkodliwosc spoleczna. To jest oszustwo i jesliby nawet wynioslo 2 zl to nadal nim jest. Najlepiej jest podejsc u nas na komende i zglosic sprawe, spisza cie, i podesla patrol do czlowieka. U nas jest caly dzial co zajmuje sie oszustwami na allegro wiec luzik. Na ogol pomaga podeslanie patrolu do domu goscia. Wiele razy okazuje sie, ze to jakis dzieciak, ktory w ten sposob dorabia sobie do kieszonkowego i rodzice jak sie dowiaduja oddaja kase i malo nie spala sie ze wstydu. Nie wolno lekcewazyc takich rzeczy, gdyz takie osoby na ogol bawia sie wielokrotnie i po prostu okradaja innych. Nie ma czegos takiego jak mala kwota, okradli cie i tzreba to zglosic na policje. Oni nie gryza!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 09:37  
Cytuj
Jest program ochrony kupujących. Oto co musisz zrobić by odzyskać pieniądze. 1. Zgłaszasz do allegro że zostałeś oszukany (zgłaszasz spór) 2. Jak allegro ci odpisze to zgłaszasz sprawę na policję. 3. Skanujesz druczek który dostaniesz na komendzie 4. Wstawiasz ten druczek do sporu i wysyłasz do allegro 5. Allegro prosi o podanie konta i wpłacają ci kase. Od zgłoszenia na policje do wypłaty mija ok 30 dni

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 11:13  
Cytuj
Zgłoś sprawę na policję - to najszybsza droga. Ja do tej pory miałem jedynie do czynienia z póba oszustwa - kobieta po otrzymaniu e-maila, że jeśli do konkretnej daty nie odda pieniędzy, to zgłosimy sprawę na policję - wymiękła. I szybciutko oddała pieniądze. Wiedza że sa w twkiej sytuacji na przegranej pozycji - bo sa ich dane.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 13:29  
Cytuj
CYTAT
Zgłoś sprawę na policję - to najszybsza droga. Ja do tej pory miałem jedynie do czynienia z póba oszustwa - kobieta po otrzymaniu e-maila, że jeśli do konkretnej daty nie odda pieniędzy, to zgłosimy sprawę na policję - wymiękła. I szybciutko oddała pieniądze. Wiedza że sa w twkiej sytuacji na przegranej pozycji - bo sa ich dane.

Samo zgłoszenie nic nie daję, bo do 300zł policja umarza postępowanie z powodu niskiej szkodliwości czynu, natomiast jeśli zgłosisz to do allegro, to allegro na podstawie zaświadczenia z KPP oddaje ci pieniądze z programu ochrony kupujących.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 13:53  
Cytuj
CYTAT
Samo zgłoszenie nic nie daję, bo do 300zł policja umarza postępowanie z powodu niskiej szkodliwości czynu, natomiast jeśli zgłosisz to do allegro, to allegro na podstawie zaświadczenia z KPP oddaje ci pieniądze z programu ochrony kupujących.


Z tego co wiem to jest 250 zł ale fakt jeśli zgłosisz i wyślesz im kopie to Ci powinno allegro oddać - sprawdź co masz napisane tam u nich - przecież są te rzeczy wyszczególnione ...
..swoją drogą miałam podobny przypadek i gość odesłał mi kase jak mu wystawiłam negatyw i napisałam ,że kasę dostał a towaru nie miał nawet na stanie w magazynie - takie rzeczy ludzie wystawiają na aukcję .... Tłumaczył się,że towar ma w tysiącach szt ( diody) i nie wiedział,że ich nie ma jak je wystawiał hahaha

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 14:04  
Cytuj
CYTAT
Samo zgłoszenie nic nie daję, bo do 300zł policja umarza postępowanie z powodu niskiej szkodliwości czynu, natomiast jeśli zgłosisz to do allegro, to allegro na podstawie zaświadczenia z KPP oddaje ci pieniądze z programu ochrony kupujących.


Żubr sprawdzałeś to osobiście, że tak piszesz? Bzdura! U mnie była policja, bo spóźniłem się z wysyłką kodu doładowującego - kwota 40 zł. Po prostu kupujący z Allegro zgłosił sprawę na policję (zresztą nie on jeden).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 14:13  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Samo zgłoszenie nic nie daję, bo do 300zł policja umarza postępowanie z powodu niskiej szkodliwości czynu, natomiast jeśli zgłosisz to do allegro, to allegro na podstawie zaświadczenia z KPP oddaje ci pieniądze z programu ochrony kupujących.

CYTAT

Żubr sprawdzałeś to osobiście, że tak piszesz? Bzdura! U mnie była policja, bo spóźniłem się z wysyłką kodu doładowującego - kwota 40 zł. Po prostu kupujący z Allegro zgłosił sprawę na policję (zresztą nie on jeden).

owszem sprawdzałem, kupiłem rolki za 300zł których nie otrzymałem, po 3tyg dostałem pisemko z KPP że sprawa została umorzona ze wzg na niską szkodliwość czynu. Kiedyś zgłosiłem kradzież telefonu i podobna sytuacja po 2 czy 3 tygodniach dostałem papierek że sprawa umorzona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 14:24  
Cytuj
Ciekawe dlaczego do mnie przyszli za 40 zł a do Ciebie za 300 już nie. Może ja miałem połączone ze sobą te sprawy (kilka osób złożyło wniosek), albo po prostu policja skumulowała ze sobą te sprawy (nie wysłałem kilkunastu kodów na czas)...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 14:41  
Cytuj
CYTAT
Ciekawe dlaczego do mnie przyszli za 40 zł a do Ciebie za 300 już nie. Może ja miałem połączone ze sobą te sprawy (kilka osób złożyło wniosek), albo po prostu policja skumulowała ze sobą te sprawy (nie wysłałem kilkunastu kodów na czas)...

Jeżeli połączyli te sprawy, i przekroczyło 300zł to wtedy mogli przyjść inaczej to mała szkodliwość. Chyba że miałeś inne problemy z allegro lub policją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 14:50  
Cytuj
Policja nie umaża z urzedu, kontaktuja się z delikwentem i sprowa nabiera swojego toku - umażanie ma miejsce tylko wtedy, dgy nie można znaleźć sprawcy. Gdyby tak było, że kwoty poniżej 300 zł, to, żaden złodziej by sie nie bał.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 14:54  
Cytuj
Jeżeli ktoś sobie wpisze w Google - najwięksi oszuści na allegro - wyskoczą nicki i skany z aukcji na których posprzedawali w jeden tydzień po 500 flakoników perfum po 17zł szkuta - taki człowiek z przesyłkami zarobi ponad 10.000 zł - i dlaczego niby nie ma sensu go ścigać za zwykłe 17 zł jednostki ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 16:57  
Cytuj
CYTAT
Policja nie umaża z urzedu, kontaktuja się z delikwentem i sprowa nabiera swojego toku - umażanie ma miejsce tylko wtedy, dgy nie można znaleźć sprawcy. Gdyby tak było, że kwoty poniżej 300 zł, to, żaden złodziej by sie nie bał.

Owszem ale większość tych oszustów ma lewe konta na allegro. Pozakładane na opuszczone domy albo jakieś ruiny. Sam miałem styczność właśnie z allegro. Po zakupieniu windowsa XP po miesiącu dostałem wezwanie na policję jak się okazało gość wysyłał podróbki, musiałem zwrócić płytkę, ale gościa złapali bo miał zarejestrowaną firmę itd. a kasę dostałem z allegro ponieważ gość był niewypłacalny. Nawet jeśli go złapią a okaże się że jest niewypłacalny to dostaje wyrok, a sprawa o zwrot poniesionych kosztów jest umarzana i wtedy allegro zwraca kasę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »