NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
nieuczciwy allegrowicz,
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 17:13  
Cytuj
Dlatego kupując na allegro trzeba przestrzegać kilku zasad.
- nie kupować gdy ktoś ma dużo negatywów. (najlepiej jakby nie było ich wogóle)
- jeśli są negatywy a mimo to chemy kupić, trzeba się tym negatywom bacznie przyjrzeć
- jeśli są same pozytywy, sprawdzamy, czy nie za jakieś śmieci.

To pomaga uniknąć wielu nerwów.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 17:13  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 17:19  
Cytuj
Mirek - dodatkowo dogadać sie z ta osobą mailowo lub telefonicznie - jeżeli jest podany nr tel na aukcji , a przewaznie są to lepiej zadzwonić i zpaytać się np czy jest możliwość zwrotu towaru jeżeli nie będzie cos pasowało, wtedy tez poznajemy człowieka od którego kupujemy - ja za każdym razem tak robie - i nigdy nie ma problemu, jeżeli zwracam towar osoba oddaje mi kase ,minus koszt przesyłki a zwrot prowizji od sprzedaży otrzymuje od allegro.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:04  
Cytuj
CYTAT
Mirek - dodatkowo dogadać sie z ta osobą mailowo lub telefonicznie - jeżeli jest podany nr tel na aukcji , a przewaznie są to lepiej zadzwonić i zpaytać się np czy jest możliwość zwrotu towaru jeżeli nie będzie cos pasowało, wtedy tez poznajemy człowieka od którego kupujemy - ja za każdym razem tak robie - i nigdy nie ma problemu, jeżeli zwracam towar osoba oddaje mi kase ,minus koszt przesyłki a zwrot prowizji od sprzedaży otrzymuje od allegro.

Zgadza się ale mimo to że przestrzegasz tych zasad czasami zdarzają się problemy ze sprzedającymi. Ale w 99% przypadkach da się dogadać.
A jeśli nie to zgłoszenie sporu do allegro lub straszenie zgłoszeniem na policję z reguły pomaga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:06  
Cytuj
Wiecie - jest tylko jedno "ale" z którym spotkałem się osobiście już kilka razy - przed dojściem transakcji do skutku - świetny kontakt. Po transakcji i dokonaniu wpłaty, robi się cisza w eterze. Na szczęście zazwyczaj oznacza to, że sprzedający po prostu chce wysłać towar, bo rybka już i tak na haczyku.... ale, czasmi bywa inaczej.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:08  
Cytuj
Sprawa z oszustwem wygląda mianowicie tak: zakupiłem towar na 200 zł wpłatę dokonałem poprzez płace z allegro .W tej chwili ta osoba ma zawieszone konto zero kontaktu , Allegowicz zarejestrowany był jako firma wiec tym bardziej wyglądał na wiarygodnego miał 170 pozytywnych komentarzy a w przeciągu 12 dni dostał 210 negatywów . Wszystkie negatywy dotyczyły niedostarczenia towaru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:08  
Cytuj
CYTAT
Wiecie - jest tylko jedno \"ale\" z którym spotkałem się osobiście już kilka razy - przed dojściem transakcji do skutku - świetny kontakt. Po transakcji i dokonaniu wpłaty, robi się cisza w eterze. Na szczęście zazwyczaj oznacza to, że sprzedający po prostu chce wysłać towar, bo rybka już i tak na haczyku.... ale, czasmi bywa inaczej.

o tym właśnie mówiłem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:16  
Cytuj
dau1982 - czyli tak jak pisałem, koleś zrobił aukcje na kilkaset sztuk, jeżeli od każdego wyciagnał 200zł x 210 to ma 42 tysiaczki na lewo...dlatego trzeba kolesia udu*ić...dau a mógłbys wrzucić link do aukcji ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:22  
Cytuj
Dlatego właśnie należy sprawdzać, czy poytywy nie dotyczą sprzedaży śmiecia. Jeśli ktoś handlował do tej pory śmieciami, a teraz nagle wystawia lapka za dajmy na to 500 złotych - albo co lepsze, wystawia 10 takich lapków - to sprawa jest zastanawiająca (no bo jeden laptop, to jeszcze może być jego własny) ale więcej - to już śmierdzi przekrętem.

Ja stosuję zasadę, - jeżeli mam jakiekolwiek watpliwości - nie kupuję. Sprzedający zaś, musie mieć przynajmniej kilka pozytywnych transakcji za podobny towar, jaki chcę kupić.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:25  
Cytuj
Już ma 328 Negatywów link do aukcji
http://alleg(...)939.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:26  
Cytuj
Mirek tylko ze sprawdzeniem kogos jest mały problem - mianowicie taki ,że możesz miec podgląd tylko komentarza a już nie aukcji z przedmiotem, ponieważ ich podgląd terminowo wygasa - chłopak miał pecha ponieważ widział ponad setke pozytywów a po jego zakupie zaczeły gromadzic sie negatywy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:29  
Cytuj
Dokładnie tak JerseyShore

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:30  
Cytuj
Dlatego piszę - masz wątpliwości? Nie kupuj. Oczywiście - i tak może się zdarzyć wpadka. Czasami najbardziej przemyślane zasady zawodzą. Ale jeśli kupuje coś za większe pieniądze - czasami szukam właściwej transkacji nawet miesiąc. Dla oszczędzenia włąsnych nerwów.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 18:33  
Cytuj
328 x 200zł to kwota 65600zł a widziałem w negatywach że towar niektórzy kupowali za 500zł 1120zł makabra

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 21:58  
Cytuj
Włąśnie zajrzałem na stronkę allegro - jakim skurrrrr trzeba być żeby coś takiego ludziom zrobić? Z a drugiej strony czemu ja się dziwię - tam wyżej - na wiejskiej okradają nas na miliardy. Tylko nie odczuwamy tego w taki sposób. Wspólczuję wszystkim oszukanym.

Pamiętajcie ludzie - to tylko pieniądze. Zdrowie jest najważniejsze.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2011r. 22:05  
Cytuj
Mirek ,ale przewaznie żeby dbac o zdrowie to kasa jest potrzebna - poza tym ja bym się procesował o każdy grosz - nawet 10-ciu złoty bym komuś nie darował - i dobrze ludzie robia niech lataja po policjach i takich wałków nie darują nikomu - w komentarzach jest koles który dał się zrobic na 720zł...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 11:43  
Cytuj
W moim przypadku to ja zawiniłem. Wysyłka zakupionych kodów opóźniła się z powodu mojego dostawcy. Mój kontrahent nie wyrobił się z dostawą, ale przecież to moja w tym głowa, aby dostarczyć zakupiony towar na czas Allegrowiczom. No i dostałem po dupie. Otrzymałem 12 zasłużonych negatywnych komentarzy, co stanowczo popsuło mi renomę na Allegro, na którym jestem już od ponad 10-ciu lat i przy zastosowaniu starego systemu punktowania (gwiazdek), powinienem mieć już dwa fioletowe słoneczka, co w przeliczeniu daje około 1250 punktów (jeden punkt za jeden komentarz pozytywny od jednego użytkownika serwisu aukcyjnego).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 11:48  
Cytuj
Jadeit sprzedajesz doładowania ? chytry
Z nimi nie jest tak ,że kod przychodzi Ci mailowo odrazu po PzA ?
Czyli sprzedawałeś na aukcji nie mając jeszcze towaru u siebie a ludzie juz poprzelewali Ci kase, tak ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 12:06  
Cytuj
CYTAT
328 x 200zł to kwota 65600zł a widziałem w negatywach że towar niektórzy kupowali za 500zł 1120zł makabra



Miałem identyczna sytuację.
Otworzyłem spór na allegro. Opisałem całą sytuację, trwało to chyba dwa tygodnie spór się zakończył. Dostałem informację od allegro bym aktywował konto jak dla sprzedawców. Zrobiłem to podałem nr rachunku bankowego. Kaska już tam była, kliknąłem i za 2 dni pieniądze były na koncie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 13:50  
Cytuj
CYTAT
Jadeit sprzedajesz doładowania ? chytry
Z nimi nie jest tak ,że kod przychodzi Ci mailowo odrazu po PzA ?
Czyli sprzedawałeś na aukcji nie mając jeszcze towaru u siebie a ludzie juz poprzelewali Ci kase, tak ?


Dokładnie tak, jak piszesz. Nie muszę mieć towaru fizycznie w danym momencie (tego nikt nie sprawdzi), ważne aby dotrzymać terminu wysyłki. Ja sprzedawałem te doładowania najtaniej w Polsce (z około 2-3 tygodniowym terminem realizacji zamówienia), ale to już historia...

PS. A co potrzebujesz doładowanie z T-Mobile? Jak dla Ciebie 44 zł za 50-tkęok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 14:09  
Cytuj
Jadeit dzieki ale mam innego operatora chytry
Nabywam tak kody od dłuższego czasu i zastanawiałem się dlaczego niekiedy są opóźnienia w wysyłce mimo szybkiego PzA - ponieważ zawsze sądziłem iż sprzedający na Allegro ma towar który sprzedaje na aukcji - a nie zawsze tak jest...ponieważ czasem czekałem 3-4 dni...a przeważnie to trwa 5 min i już mam maila z kodem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 14:20  
Cytuj
Jeśli zapłaciłeś pzA to kasę Ci oddadzą, tak jak "koledze" ze zbiorówki. cyt: Ogromny negatyw,. Na szczęście wpłaty dokonałem przez PzA 11.11 i Allegro samo zwróciło mi pieniążki. Negatyw za brak kontaktu, brak towaru i za to, że tylu ludzi przekręcił. Mam nadzieję, że spotka go zasłużona kara

Ps. ale sk****iela w końcu namierzą i beknie wykrzyknik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 15:13  
Cytuj
nonsen a nie jest tak ,że odzyskał kase 11-go ponieważ wtedy mogli mu zawiesic konto - automatycznie zablokowac Wypłatę Środków z konta PzA - dlatego te pieniądze sie uratowały i kase mu zwrócili ale chyba tak gładko nie pódzie z tymi którzy juz pieniądze powłacali dużo wczesniej i wylądowały na jego koncie bankowym...tak też może być chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 16:22  
Cytuj
Ciekawe, czy takie przekręty zdarzają się często na allegro - wiadomo, że Allegro takimi sprawami się nie chwali, bo byłaby to antyreklama. Na mój gust, gdy zgłasza się im problem ze sprzedającym, to zdecydowanie za często odpisują, że jest im przykro. - i tyle.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 16:29  
Cytuj
CYTAT
Ciekawe, czy takie przekręty zdarzają się często na allegro - wiadomo, że Allegro takimi sprawami się nie chwali, bo byłaby to antyreklama. Na mój gust, gdy zgłasza się im problem ze sprzedającym, to zdecydowanie za często odpisują, że jest im przykro. - i tyle.



Taka odpowiedź jeszcze nigdy mi się nie zdarzyła. Widocznie piszesz do nich zażalenia o każdą pierdołę która ci się nie podoba. Mają cie pewnie na czarnej liście i automat ci odpowiada.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2011r. 17:04  
Cytuj
Gdyby odpisywali tak ludziom , że jest - im przykro umiech to wątpie żeby ktokolwiek tam jeszcze coś kupował.
Bywają odpowiedzi z "automatu" ale są one uwarunkowane sztampowymi zachowaniami allegrowiczów np. przy zdejmowaniu przedmiotu z aukcji - opisanym przez nich szablonowym "powodem".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »