NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Xbox 360, czy warto go teraz kupić?,
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 13:54  
Cytuj
porównanie xboxa z play3

Specyfikacja techniczna PlayStation 3 (PS3) - Hardware

Procesor CPU:
Procesor Cell (3,2 GHz).
Karta graficzna (RSX):
Zaprojektowana wspólnie przez firmy NVIDIA i Sony. Jej osiągnięcia można porównać do układu graficznego - 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra).
Pamięć operacyjna:

256 MB XDR DRAM pamięci (Rambus), taktowane z prędkością procesora (3,2GHz)
256 MB GDDR-3 pamięci graficznej taktowane z prędkością 700MHz

Dźwięk:

Dolby Digital 5.1, DTS, LPCM, itp. (za przetwarzanie odpowiedzialny jest procesor)
CD Disc media (odtwarzanie):

PlayStation CD-ROM
PlayStation 2 CD-ROM
CD-DA (ROM), CD-R, CD-RW
SACD Hybrid (CD layer), SACD HD
DualDisc (muzyka), DualDisc (DVD)

DVD Disc media (odtwarzanie):

PlayStation 2 DVD-ROM
PLAYSTATION 3 DVD-ROM
DVD-Video: DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW

Blu-ray Disc media (odtwarzanie):

PLAYSTATION 3 BD-ROM
BD-Video: BD-ROM, BD-R, BD-R

Komunikacja:

Bluetooth 2.0
porty USB 2.0 (4 wejścia z przodu)
IEEE 802.11 b/g Wi-Fi (do łączenia się z PlayStation Portable - brak w wersji z 20 GB dyskiem)
Gigabit Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) - 1 gniazdo
sloty Standard/Duo oraz Standard/Mini Memory Stick (brak w wersji z 20 GB dyskiem)
CompactFlash - sloty Type I oraz Type II (brak w wersji z 20 GB dyskiem)
sieć IP
slot na dysk 2,5 cala o całkowitej pojemności 20 lub 60 GB

Wyjście Audio/Video

możliwe rozdzielczości: 480i, 480p, 720p (HD), 1080i (HD), 1080p (HD)
jedno wyjście HDMI dające możliwość wyświetlania obrazu 1920x1080 bez przeplotu
wyjście optyczne audio (SP/DIF)
różne wyjścia analogowe

Standardy:
API i technologie potrzebne do tworzenia aplikacji na PS3.

Lista otwartych standardów wybranych przez Sony:

Cg - C-podobny język programowania opracowany przez NVIDIĘ
COLLADA - otwarty, oparty na XML-u format plików dla modelowania 3D
OpenGL ES

Tańsza wersja została pozbawiona czytnika kart pamieci jak również łącza Wi-Fi.

Xbox-

Procesor: IBM PowerPC Xenon (trzy rdzenie taktowane zegarem 3,2 GHz każdy)
GPU: ATI R500 (Xenos)

48 zunifikowanych jednostek Shader Model
taktowanie - 500 MHz

RAM: 512 MB GDDR3 współdzielonych przez procesor główny i układ graficzny

taktowanie - 700 MHz

Odtwarzane formaty: DVD-video, DVD-Rom, DVD-R/RW, CD-DA, CD-Rom, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG oraz CD
Obsługa trybów 480p, 720p, 1080i, 1080p
3 porty USB 2.0
1 port HDMI (wersja Elite - model dostępny w Polsce od trzeciego kwartału 2007 r., wersja Premium - modele dostępne od sierpnia 2007 r.)
Możliwość podłączenia jednocześnie 4 kontrolerów
Odłączany dysk twardy o pojemności 20 GB lub 120GB

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 13:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 14:00  
Cytuj
ty zapodaj mi tą strone umiech
czy forum z ktorego korzystasz umiech
poprawie sobie humor na reszte dnia umiech
mam na mysli szydere umiech
bo z Ciebie nie mogę :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 14:06  
Cytuj
CYTAT
ty zapodaj mi tą strone umiech
czy forum z ktorego korzystasz umiech
poprawie sobie humor na reszte dnia umiech
mam na mysli szydere umiech
bo z Ciebie nie mogę :(

ze mnie też możesz dlaczego by nie? korzystam tylko z forum SM umiech
Gdybym miał kupować teraz konsolę również wybrałbym xboxa dlatego to jest indywidualna sprawa każdego gracza/klienta. Musisz sprawdzić na jakie gry sony ma wyłączność i czy chcesz w nie grać umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 19 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 14:17  
Cytuj
To jak jest ktoś chętny na konsole xbox 360 250 Gb? Z ceną możemy się dogadaćjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 14:23  
Cytuj
CYTAT

ze mnie też możesz dlaczego by nie? korzystam tylko z forum SM umiech
Gdybym miał kupować teraz konsolę również wybrałbym xboxa dlatego to jest indywidualna sprawa każdego gracza/klienta. Musisz sprawdzić na jakie gry sony ma wyłączność i czy chcesz w nie grać umiech.


cytuj cytuj :p

zubrumiech i na sm wypisuja takie glupoty ? odnosnie tamatu umiech

nie wliczajac mnie :(

zabiles mi gwozdzia , ze specyfikacja PS3
po paru stronkach , okazuje sie ze DX 11 wPS3
to sciema :(
rozumiem starego EXA no tandeta w porowniu do pc
ale nigdy ps3 mnie nie ruszalo az do dzisiaj
tfx umiech
2x6800ultra
no siano jezyk
i rambus jezyk
nie przezyly a wiec trzeba je gdzies wetknac jezyk
(rambus nie przemyslana inwestycja, pamietam ja se zarzucilem kompa za 4 kola i 512 rambus jezyk g-force 440mx 64 ram :umiech
, chialem kolejne 512 , 200PLN)
jak mamy GTX'y
czy radki na poziomie 66xx
wiec PS3 technicznie to totalne siano upchane najgorsze gowno ktorego nie dalo sie normalnie sprzedac :(
jednak wole exa

a co do "samozwańczego "
x720
z materiałow, z ktorych ja korzystam , nie ma specyfikacji,
wiec dla mnie to SF

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 15:43  
Cytuj
Tu znalazłem też ciekawe info na temat nowego xboxa czy też następcy xboxa 360.
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=63724
Jak narazie wszystko to plotki bo microsoft nie podaje żadnych informacji na ten temat, ale jeśli to prawda to po nowym roku powinny pojawić się już konkretne informacje ze strony microsoft.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 15:56  
Cytuj
A powiedcie mi jak wygląda sprawa z cenami gier do konsol? Są droższe niż do pecetów?

Osobiście nie mogę się niestety przywyczaić do pada w strzelankach. Ma ktoś jakiś system na to? Dawno temu na grze Unreal przywyczaiłem się do celowania myszką i sterowania ruchem z klawiatury - umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 17:02  
Cytuj
zubrstw

plotki plotki

WTF is "cloud"
jak zobacze info na XBL oficjalne umiech
to uwierze umiech


mirus
ceny na konsole to w dniu premiery 200-250 zyla
na pc 99-150 umiech


zawsze jest flash umiech
jak nie nie interesuje XBL i ten abonament umiech

a FPS na padzie owszem umiech
rada zacznij od "rajdówek"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 17:07  
Cytuj
Ogólnie są droższe. Najbardziej w dniu premiery danej gry.
Moja rada i wielu innych- do pada trzeba się przyzwyczajać stopniowo mi to zajęło kilka dni. A potem już tylko pad i nic więcej. Na przykład "prowadząc" samochód na klawiaturze musisz non stop wciskać i puszczać gaz aby utrzymać żądana prędkość inaczej będziesz cały czas przyśpieszać a na padzie możesz dodać tyle gazu ile chcesz i jechać taką prędkością jaką chcesz tak jak w realu. Ponieważ pad kontroluje jak głęboko wcisnąłeś "gaz".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 17:48  
Cytuj
O widze ze sami fanatyczni fanboje Xkloca choc moze napiszcie o wiekszej awaryjnosci sprzetu.
O platnym necie demach,grach z sieci i aktualizacjach podczas gdy ps3 ma je za free
O zbyt malej ilosci killerow wychodzacych w ciagu roku.Po Halo,Forzy,Gearsach w zasadzie to nie ma juz w co grac,pozostaja same sredniaki,wyglada mi na to ze w na tle ps3lepiej to wyglada.
Ci co kupia pograja troche a byc moze tak jak z poprzednia generacja gdy wejdza kolejna fala konsoli Xboxa,terazniejsza zostanie natycmiastowo pozostawiona bez wsparcia nowych tytulow i olani przez pana Gatsa.
Mozna gadac wiele ale to wlasnie konsole dostaja najlepsze dodatki do gier i z ta specyfikacja gier to tez bym sie tak nie rozkrecal,kolejna generacje jeszcze nie wyjda bo producenci nie wycisneli jeszcze wszystkich sokow z tego sprzetu
Oczywiscie fanatykow nie przekonam,sam moge cieszyc sie doskonalymi tytulami z ps3jeszcze dlugi czas i genialnym filmowym blu rayem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 18:05  
Cytuj
~~Patriota~~ fanboy ps3. Nic dodać nic ująć.
I po co odgrzewać wojnę X kontra ps3zapytanie
Tylko powiedz po cozapytanie
Jeszcze w dodatku jak wątek nie zawiera pytania która konsola jest lepsza:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 18:49  
Cytuj
A ja chyba jednak pozostanę przy pececie. Z gier lubię tylko strzelanki w "pierwszej osobie" - próbowałem grać w "Snajpera" na PS2 - gorsza jakość obrazu, kiepskie sterowanie. ..
Lubię jak z ekranu leje się krew umiechumiechumiechumiech - Takie tam relaksowanie się umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 20:47  
Cytuj
A ja zostane przy Wii - tylko tenis i boks - i tylko w parach umiech - nigdy nie kręciły mnie strzelanki ani strategie a juz na pewno nie na PC - szlak by mnie trafił jeszcze na lapie - grać na panelu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 21:01  
Cytuj
Każdy ma swoje upodobania. Normalna rzecz. Wielu ludzi wogóle nie lubi grać - ani na konsolach, ani na pecetach. WAzne żeby każdy miał jakiś sposób na zrelaksowanie się.... W sposób nie szkodzący innym umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 22:13  
Cytuj
Mi tam nieraz napsuli sporo zdrowia grając online ... mam nadzieje że ja niejednemu też potluczony

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 22:38  
Cytuj
Ważne aby się jakoś zrelaksować w cywilizowany sposób i nie zagrażający innym. Lepiej wyżyć się na grach niż w życiu na kimś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 09:29  
Cytuj
Panowie tak jak stwierdzil el banan z chamstwem growym online rowniez mialem do cztynienia w najczestszych przypadkach bylo to celowe,bez przyczyny blokowanie przez innych cwaniakow dostepu wlaczenia sie do konkretnej planszy(misji)gry kolejna to czatowanie przy respawnach przeciwnika i tak latwymi odstrzalami nabijanie sobie punktow doswiadczenia,to sie odechciewa.
Wole juz single,choc rowniez preferuje strzelanki fpp,i podobne surwiwale,im trudniej tym lepiej,dzieki temu mozna sie dluzej gra zajac i nie rozumiem tych bzdur co wygaduje wiekszosc wiesniakow,takze tych z tv ze granie powoduje agresje,owszem cwiczy refleks,zaparte dazenie dop celu i nigdy niew chcialo mi sie wyprobowac tej wyamigowanej przemocy w realu,choc lubioe strzelac,kopac w gale driftowac nanowszymi autkami,siekac zombiaki i inne bestie,to jednak po nerwowym dniu w pracy taka gra pozwala sie konkretnie wyzyc i wyciszyc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 17:54  
Cytuj
CYTAT
Panowie tak jak stwierdzil el banan z chamstwem growym online rowniez mialem do cztynienia w najczestszych przypadkach bylo to celowe,bez przyczyny blokowanie przez innych cwaniakow dostepu wlaczenia sie do konkretnej planszy(misji)gry kolejna to czatowanie przy respawnach przeciwnika i tak latwymi odstrzalami nabijanie sobie punktow doswiadczenia,to sie odechciewa.
Wole juz single,choc rowniez preferuje strzelanki fpp,i podobne surwiwale,im trudniej tym lepiej,dzieki temu mozna sie dluzej gra zajac i nie rozumiem tych bzdur co wygaduje wiekszosc wiesniakow,takze tych z tv ze granie powoduje agresje,owszem cwiczy refleks,zaparte dazenie dop celu i nigdy niew chcialo mi sie wyprobowac tej wyamigowanej przemocy w realu,choc lubioe strzelac,kopac w gale driftowac nanowszymi autkami,siekac zombiaki i inne bestie,to jednak po nerwowym dniu w pracy taka gra pozwala sie konkretnie wyzyc i wyciszyc.

Niestety z tymi blokadami masz rację, dlatego gram w single (NFS, FORZA), albo z kumplami np FIFA, w piłę można zawsze zagrać, soczku się napićumiech Także są też pozytywne strony takich gier.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 19:26  
Cytuj
jakby kogoś interesowało to w Tesco od dziś jest XBOX 360 4GB na promocji za 699zł

na Allegro można kupić już też w okolicach 650-700zł premium falcon 20gb

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Gru 2011r. 21:01  
Cytuj
wiecej jest dedykownaych gier pod Xbox 360 niz pod PS3

w domu powinien znajdowac sie zestaw PC i Xbox umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 11:42  
Cytuj
ha ha Pituch rozsmieszyles mnie.Moze na zachete opowiesz czym jest w Xboxie 360 tak zwany RRoD...bo wiesz ja wole grac na konsoli a nie wysylac ja po serwisach.
Poza tym tych kilku tytulow ktore wymienilem i wychodzi na Xklocka na wylacznosc,plus moze jeszcze nasz Wiedzmin,tak pozostale maja swoje odpowiedniki na Ps3 czy VII i to najczesciej klocek wykupuje licencje na tytuly ktore byly pod wylacznoscia innych platform gier.
Orientuj sie i czytaj statystyki to maszynka sony jest na pielestale rynku a 360 na koncu a w japoni to juz wogole jej nie chca.
A pc to chyba nie do gier,bo jak ktos ma slabe lacze netowe lub o zgrozo wogole,nie pogra nawet jak kupi sobie dobry tytul w sklepie,bo kto to widzial by zasejfowac jakos gre trzeba sie rejestrowac na ich stronie,nieprzystepnosc i balagan i juz nie wspominam ze wiekszosc tytulow pc po przejsciu nic nie oferuje,zadnych upow,bonosow,gdzie po przejsciu ciskamy gre w kat,inaczej ma sie sprawa konsol,i poza tym czy ja mam sie wiecznie martwic po zakupie pc gry czy mi karta graficzna ja pociagnie,i gra nie bedzie sie mulic.Na konsole nie ma takich bolowgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 11:58  
Cytuj
Patryjota tez wole ps3 a na Wii tez lubie pograc dobra zabawa i duzo smiechu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 12:02  
Cytuj
RRoD dotyczyła tylko pierwszego/pierwszych modelu xboxa (wiem bo miałem) ... problem z chłodzeniem ... naprawić to można było samemu były też metody przegrzania konsoli która też w "cudowny" sposób zaczynała działać ...

porównywane PC do Iksa (nawet PS3)pod względem gier i "grywalności" jest po prostu śmieszne ...

miałem PS I ... II

PS III pożyczyłem na 2 tygodnie (gdy dostałem bana na drugiego iksa) i niestety ale online to w gry typu CoD (jakie preferuje)to gra się nędznie ... może dlatego że sony dało net za darmo i po prostu nie zależy im na tej usłudze

więc wolę zapłacić by zabawa była zabawą a nie męczarnią i mam już trzeciego Iksa 360 ... ostatnio skończył mi się " XBOX live" za 12 miesięcy + 2m "gratis" zapłaciłem 147 zł na allegro nie jest to może tanie ale ...

ps. przepychanki typu co jest lepsze też nie mają sensu każdy używa tych sprzętów do różnych gier i różnie go użytkuje ...to tak jak z polskimi kibicami Barcelony czy Realu M. kto lepszy ?? lub BMW czy Mercedesa całus

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 16:55  
Cytuj
Dokładnie tak, przepychanek PS3 vs X360 nie ma co odgrzewać! Już o tym wspominałem. Ja do tego podszedłem tak że zdecydowałem się jednak kupić konsole ale nie wiedziałem jeszcze którą. W sklepie uprosiłem o włączenia ps3 i x360 (gry pożyczone od kumpli musiałem mieć swoje) i wybrałem X tak jak się spodziewałem. I powiem wam że opinie o lepszej grafice w X jest prawdą i pad był dla mnie wygodniejszy.
Jako że moja ulubiona gra ostatnio jest Mafia 2 sprawdziłem również testy i one też przemawiały za X podaję dowód: http://www.bench(...)996.html
nie wiem czego filmiku nie można odtworzyć ale w pierwszych zdaniach można wyczytać że Mafia 2 na Ps3 wypada najgorzej.
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy wszystkich konsol smiech2
wywołującym wojny konsolowe radzę by wydorośleli i zaczęli używać zabawek do zabawy a nie wojny smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 17:04  
Cytuj
Gdybym miał kupić konsolę - kupiłbym PlayStation. Może trochę dlatego, że grałem i na Playstation i na Playstation 2. Niemniej jednak, uważam, że konsola nie jest w stanie zastapić grania na pececie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »