NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Play siecią o najlepszym zasięgu,
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 12:19  
Cytuj
Okazało się, że Play pomimo iż ma najmniej własnych nadajników, staje się operatorem o największym zasięgu technicznym. Do krajowych partnerów roamingowych obok Plusa dołącza właśnie Orange. Abonenci Playa będą mieli do wyboru 3 operatorów wedle uznania. Albo macierzyste BTSy Playa, albo Plusa albo Orange. Jeśli telefon będzie nastawiony na automatyczny wybór sieci to sam sobie dobierze najmocniejszy sygnał. Jednak takie ustawienia mogą skutkować krótszym naładowaniem baterii oraz chwilowymi zanikami bycia dostępnym. Najlepiej zatem ustawić sobie w telefonie ręcznie wybraną sieć, by ta trzymała się naszego telefonu np. podczas podróży. Można więc powiedzieć, że dziś abonenci Play mają najlepszy zasięg. Dodając do tego najniższe ceny połączeń i nielimitowane darmowe minuty wewnątrz sieci okaże się, że pozostali operatorzy muszą duuuużo popracować, by pobić taką ofertę.
Włączanie u każdego możliwości logowania się do sieci Orange potrwa kilka tygodni, więc na dzień dzisiejszy taka możliwość może nie istnieć. Jednak do końca roku, ktoś kto mieszka w miejscu, gdzie jedynie Orange ma zasięg będzie mógł spokojnie rozmawiać będąc również w sieci Play.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 12:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 22 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 12:27  
Cytuj
Ja posiadam numer w sieci Play i nigdy mi się nie zdarzyło żeby mieć brak zasięgu w tej sieci. Wiec Polecam wszystkim sieć Play umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 12:31  
Cytuj
CYTAT
Ja posiadam numer w sieci Play i nigdy mi się nie zdarzyło żeby mieć brak zasięgu w tej sieci. Wiec Polecam wszystkim sieć Play umiech

Ja też mam play i zdarzyło mi się brak zasięgu okolice Jarocina, Nalepy tamte rejony. Pisałem już o tym, tam zasięg jest tylko z t-mobile i heyah, plus,play i orange nie mają tam zasięgu, ale pewnie niedługo to się zmieni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 12:35  
Cytuj
Musi się zmienić, bo W3 podpisało z UKE jakąś umowę, która mówi, że w ciągu kilku lat muszą załatać dziury w sygnale na terenie Polski.
Tutaj można oglądać aktualne zezwolenia radiowe dla sieci.

http://mapa.btsearch.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 13:46  
Cytuj
CYTAT
Musi się zmienić, bo W3 podpisało z UKE jakąś umowę, która mówi, że w ciągu kilku lat muszą załatać dziury w sygnale na terenie Polski.
Tutaj można oglądać aktualne zezwolenia radiowe dla sieci.

http://mapa.btsearch.pl/

a masz coś więcej na temat tej umowy? albo tą umowę? Bo ciekawi mnie to w jaki sposób chcą to zrobić stawiać nowe nadajniki czy dogadać się między sobą i korzystać wzajemnie ze swoich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 14:14  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 14:18  
Cytuj
Nie ma to jak darmowa reklama nie?? Juz raz pisałem o tym ale widze ze ludzie ciemni sa ii nie potrafia korzystac ze swoich telfonow . Wiec..kazdy moze w swoim telefonie zmienic siec z jakiej bedzie korzystał telefon w danej chwili wiec nie rozumiem tego jesli ktos pisze ze nie ma zasiegu lub inne tego typu bzdety..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 14:27  
Cytuj
Mariusz piszesz głupoty. Żaden z operatorów W3 nie ma roamingu krajowego. Wyjątkiem jest Play. Nie mówimy o operatorach wirtualnych typu Biedronka czy Gadu Air.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 14:30  
Cytuj
Ni pisze o roamingu tylko tym ze jesli akurat moja siec w danym miejscu moze nawalac to mam mozliwosc ustawienia w telefonie aby korzsytał z nadajnikow innej sieci . Nie weim czy to jest we wszytskich telefonach ale napewno w tych w maire nowych takie cos jest .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 16:02  
Cytuj
A na terenie huty? Rok temu, kto był w Play-u - ten miał problem z zasięgiem po wjechaniu za bramę. Ciekaw jestem jak jest teraz.

Ja się w sumie cieszę, jak znajdę się gdzieś, gdzie nie ma zasięgu. Święty spokój. umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Lis 2011r. 19:26  
Cytuj
To ja Wam zazdroszczę, przeniosłem się do Play i jestem niezadowolony. Jak tylko przyniosłem tel. do domu, okazało się, że nie mam zasięgu Play, było tak przez kilka dni, później się pojawił. Są miejsca w Stalowej Woli, gdzie notorycznie pojawia się taka sytuacja, że przez kilka dni nie ma zasięgu wcale. Problem jest także z dzwonieniem na telefony stacjonarne, próba polega na tym, że wybieram numer, naciskam połącz, bo sekundzie, zanim pojawi się sygnał, wyświetla się info, że połączenie zostało zakończone. I tak do usranej śmierci. Taką sytuację zaobserwowałem u siebie i u dwojga znajomych w różnych częściach miasta. Państwo w BOK twierdzą, że to niemożliwe umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 08:30  
Cytuj
Jak ktoś chce sprawdzić jakość sygnału Orange niech jedzie do Kraśnika i okolic.Dla pewności radzę zabrać telefon od innego operatora.

Co do samego tematu,pachnie mi to kryptoreklamą jaka obecnie jest stosowana na portalach społecznościowych.Podobnie było z Frugo.Nagle komuś tak sie zatęskniło za tym napojem,że przez miesiąc pytał się gdzie go kupić.
Gościu który zaczął to robić na portalach ogólnopolskich-nazwiska zapomniałem-potem został przyjęty do tej firmy i obecnie dalej prowadzi te tematy, niby jako grupa zakochanych we Frugo klientów.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 08:46  
Cytuj
Jusek ja mam Orange i nie narzekam - często jestem w różnych miastach i także nie mam problemu - specjalnie do Kraśnika jeździć nie będę żeby sprawdzić tylko zasięg chytry może autor postu nie robi reklamy tylko pochodzi z Kraśnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 12:54  
Cytuj
Mariusz, po pierwsze nie mam nic wspólnego z branżą telekomunikacyjną, po prostu wyrażam opinię, a po drugie z tym ustawianiem sobie dowolnej sieci piszesz straszne głupoty. Nie ma takiej możliwości. Jak to sobie wyobrażasz? Jesteś np. abonentem Ery i przestawiasz sobie na Plusa? Kto w takiej sytuacji ma zapłacić Plusowi za skorzystanie z jego infrastruktury? To wszystko musi być poparte stosownymi umowami pomiędzy operatorami. Jedynie Play ma takie umowy z Plusem i Orange. To, że w telefonie pokazuje dostępne sieci w danym miejscu, nie oznacza, że możesz się do nich przelogować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 13:21  
Cytuj
Nosz cholera..przeciez widze na własne oczeta co mam w telefonie .
Wchodze w ustawienia....nastepnie sieci zwykle i bezprzewodowe..nastepnie w sieci komorkowe a potem ..operatorzy sieci..I CZARY MARY BACH..wyskakuje mi kilka sieci i moge oznaczycz ptaszkiem z ktorej chce korzystac
Wiec jesli ktos pisze bzdety to nie ja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 13:25  
Cytuj
Takie coś jest w każdym telefonie. Pokazuje dostępne sieci na danym obszarze. A teraz spróbuj się zalogować do Plusa będąc w Erze. Jest to niewykonalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 14:06  
Cytuj
Wyświetla sieci ale nie łączy niestety. Tylko próbuje. Co do playa znajomi notorycznie mają problem z brakiem sieci to znaczy że gdy w pokoju jest 6 osób z playem i dwie rozmawiają to pozostałe 4 traca zasięg.
Byłem świadkiem gdy chłopak próbował z 10 razy się połączyć i za każdym razem kończyło rozmowę. BOK go zlewa bo to nieprawda a ma to masa ludzi bo skoro stoi w nsalonie 3 osoby i każda mówi to samo to coś jest nie tak skoro koleś mówi wszystkim że to nieprawda. A co do zasięgu orange i plusa to znam wiele miejsc na podkarpaciu gdzie zasięgu po prostu nie było, sam na terenie hsw miałem telefon w orange i miałem spokój bo zasięgu brak

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 14:13  
Cytuj
He, ja się nie zgadzam z tym że ma najlepszy zasięg. Zrezygnowałem z play gdyż nie miałem zasięgu na terenie elektrowni gdzie pracuje, w Jarocinie i okolicach, no i jak jechalem nad morze to często w lasach gubił zasięg, nie mówiąc już o plaży w Jastrzębiej Górze. Myślałem, że mam problem z telefonem ale zmieniłem 3 i nadal było to samo, teraz wróciłem do t-mobile i już nie mam takiego problemu. Od kiedy zmieniłem sieć to nie mam problemów z zasigiem. A i kiedyś miałem ORANGE to na zasięg u nich też nie nażekałem ale PLAY jak dla mnie porażka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1264
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 14:22  
Cytuj
O kurde..macie racje. Sieci wyskakuja ale nie da rady zmienic..dziwne..to po co wogole taka opcja ??
Co do Playa to mnie nikt do nich nie przekona..oszusci ( ile juz bylo afer z ich oszukiwaniem i nabijaniem ludziom kolosalnych rachunkow za korzystanie neta a potem wykrecali kota ogonem ) . olewanie klientow tak jak wspominacie..ceny telfonow tez maja nie kiepskie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 14:42  
Cytuj
CYTAT
O kurde..macie racje. Sieci wyskakuja ale nie da rady zmienic..dziwne..to po co wogole taka opcja ??
Co do Playa to mnie nikt do nich nie przekona..oszusci ( ile juz bylo afer z ich oszukiwaniem i nabijaniem ludziom kolosalnych rachunkow za korzystanie neta a potem wykrecali kota ogonem ) . olewanie klientow tak jak wspominacie..ceny telfonow tez maja nie kiepskie .


Jeżeli chodzi o wały z ich strony to sam ich doświadczyłem. Jak wybrałem abonament 59zł (jakieś 4 lata temu) miałem 2000 minut do play i 200 do innych sieci, byłem pewien że pierwszy rachunek dostane 59zł a tu zdziwko:szok: przyszło koło 150zł. Poszedłem do PLAY przy hali i bardzo mądry pan ( nie będę mówił który) uświadomił mi, że włączył mi jakiś pakiet sms, internetowy i coś tam jeszcze bez mojej wiedzy. Podczas zawierania umowy miało być, że sam abonament 59 zł z minutami i bez żadnych pakietów które mi wciskał. Koleś niby to powyłączał i przy następnym rachunku okazało się, że dalej mam te pakiety. Dopiero po 2 wizycie w play zlikwidowali mi te pakiety. A przy okazji koleś zaprezentował swoją kulturę osobistązaklopotany Co jak co ale PLAY nikomu nie polece a o innych sieciach się nie wypowiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 15:04  
Cytuj
Czy wy narzekający na zasięg Playa w hucie czy elektrowni nie potraficie przestawić sobie w telefonie na sztywno Plusa (za niedługo również Orange)? Plus ma zasięg w całym mieście i to dobry zasięg. Play jako taki ma faktycznie kiepski zasięg, bo ma mało nadajników, ale po to ma partnerów roamingowych.
A co do zasięgu Ery i Plusa w skali kraju. Plus jest zdecydowanie lepszy, ma o wiele więcej lokalizacji dla GSM niż Era. Jarocin jest wyjątkiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 15:36  
Cytuj
Jarocin, tereny wokół przemysla, tereny wokół leżajska, tereny wokoł lubaczowa. Ere miałem plusa nigdy a używałem telefonu na 2 karty. Za to ery nie miałem w samym centrum poznania

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 16:31  
Cytuj
play odpowiada mi tylko ze wzgledu na to ze nie trzeba ciagle pilnowac zeby co miesiac doladowywac i nie ma tez takiego obowiazku a le z zasiegiem jest okropnie nie raz sie wkurzalam przezz zasieg a raczej brak zasiegu szczegolnie jezeli czasami jestem zmuszona uzywac internetu z playa z modemu z laptopa( na doladowanie (co miesiac- 30zl)tam praktycznie cud zeby sie polaczyc z internetem placic 30 zl i nie miec prawie nigdy neta!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Lis 2011r. 18:05  
Cytuj
CYTAT

Co do samego tematu,pachnie mi to kryptoreklamą jaka obecnie jest stosowana na portalach społecznościowych.Podobnie było z Frugo.Nagle komuś tak sie zatęskniło za tym napojem,że przez miesiąc pytał się gdzie go kupić.
Gościu który zaczął to robić na portalach ogólnopolskich-nazwiska zapomniałem-potem został przyjęty do tej firmy i obecnie dalej prowadzi te tematy, niby jako grupa zakochanych we Frugo klientów.

Wiadomość z godziny 14.20 na portalu Interia:
"PTK Centertel, operator sieci komórkowej Orange oraz P4, operator sieci Play podpisały aneks do umowy o roamingu krajowym, który zwiększa wielkość ruchu wykonywanego przez klientów Play, jaki będzie obsługiwany przez sieć Orange."

Jest to tylko początek artykułu.Zbieżność z tym co zachwala HIV czy smród kryptoreklamy?Nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę.
Zresztą pierwszy post był jak pokłon dla Play-a.Normalnie,kiedy się czegoś chcemy dowiedzieć,zasięgnąć opinii,nie narzuca z góry swojego zdania.
HIV jeśli się mylę to sorka,ale uważam,że moje obawy są słuszne.
Coraz częściej spotykam się z takim ukrytym sposobem reklamowania.
Niby trwa dyskusja wielu osób,a z treści można wywnioskować,że to "klony" obsługiwane przez jednego i tego samego prowadzącego.
Rzygać sie chce...

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lis 2011r. 00:30  
Cytuj
Play to totalna porażka,co z tego że mają super oferty konkurencyjne dla wszystkich innych sieci jak z zasięgiem jest katastrofa.Może od 3lat się coś zmieniło,ale jak miałam w tamtych czasach play to w dwóch miejscach w domu miałam zasięg na 2kreski,a tylko w jednym miejscu na 3.Nigdzie indziej nie można było porozmawiać ani się połączyć.Klapa klapa i jeszcze raz klapa.Szkoda tylko telefonu,który po setnej próbie połączenia wylądował na ścianiecool girl
Tworząc nową sieć najpierw powinni postawić na zasięg a dopiero później na promocje,po co komu 2000 minut jak nie może ich wygadać?zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »