NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
oznakowana alfa- pomiar prędkości,
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:36  
Cytuj
Na energetyków też maja dobry zarobekumiechale ograniczenie do 50 w tamtym miejscu to zdeka przesada, ani domów, ani szkoły żadnej, 80 było by git. Miesiąc temu jak mnie alfa złapała właśnie na energetyków, to oglądałem swój wyczyn i podczas mierzenia prędkości na 300m jechali za mną ta samą prędkością co ja i na nagraniu było widać, że po skończonym pomiarze dopiero przyśpieszyli. Niestety nie obyło się od słonego mandatuplacze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:39  
Cytuj
Podobno GDDKiA chciała podnieść limit na Energetyków i obwodnicy od Chopina do Brandwickiej do 70km/h ale były opory ze strony policji - wiadomo łatwej kasy nie odpuszczą.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:39  
Cytuj
CYTAT
Samochód można sprawdzić na hamowni albo na torze jedyne bezpieczne miejsca. Na drodze to dla mnie głupota. Bo jest to stwarzanie zagrożenia dla innych, nie mówię tu o przekroczeniu o 10 czy nawet o 20km ale jechać 200km na 70 to lekka przesada.


kolego daje ci kase zabierz mnie w polsce na tor.
Mamy poznań: 530 km zapisy na przyszly rok bo mieszkańcom przeszkadza
Mamy mała petkle w kielcach nie do zarezerwowania na weekend i mieszkańcom przeszkadza. koniec torów - gdzie młodzi maja sie wyszlaeć i dodam że ja na torze byłem kilkadziesiąt razy i niestety grono jeżdzących jest nikłe. Brakuje u nas toru jak nurburbring gdzie dajesz 10 ojro i zasuwasz 20 km, u nas tak sie nie da

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:41  
Cytuj
No bo się i należał. Na ul.Energetyków - też są przejścia dla pieszych i przez takich idiotów , próba przejścia na druga stronę to wyczekiwanie aż przeleci "fala" pędzących na złamanie karku samochodów. Sam widziałem jak łapnęli panią, która leciała sobie terenówką BMV stóweczkę...

A jakie pretensje miała do nich, że wszyscy jadą, a to ją łapnęli......

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 16:58  
Cytuj
mirek777 tak się składa, że pozwalam sobie troszeczkę szybciej jechac od mleczarni do elektrowni gdzie pracuje a ztego co sobie przypominam na tym odcinku drogi niema żadnego przejścia dla pieszych. Tak więc uważam, że to ograniczenie do 50 jest głupie ale to tylko moje zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:04  
Cytuj
Ty rozpędzasz się tu, inni wcześniej, jeszcze inni po prostu nie zwalniają. Efekt jest ten sam. Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się że przejście jest na wysokości LOK-u. Nauczcie się szanować pieszych.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:09  
Cytuj
Ja się nie dziwię większości kierowców, sam też jestem pieszym, przecież nie śpię w aucie.
Ale Polska to w 90% teren zamieszkania i zabudowany - 30 i 50km/h. Niedobór ekspresówek, obwodnic, autostrad - a te płatne i omijane miastami.
Ludzie się wkur...ją za kółkiem i takie są efekty.
STW nie ma obwodnicy tylko Rozwadów ją ma.
Wiadomo, ze kierowcy grzeszą ale to nie roboty bez emocji.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:13  
Cytuj
CYTAT
pozwalam sobie troszeczkę szybciej jechac od mleczarni do elektrowni gdzie pracuje a ztego co sobie przypominam na tym odcinku drogi niema żadnego przejścia dla pieszych.


Stecyk - ja także sobie tam pozwalam smiech2 tylko po drugiej stronie torów - solidarności - chociaż tam też mają miejsce częste wypadki (potrącenia rowerzystów) - tyle że bardziej na wlocie - rowerzyści z Huty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:16  
Cytuj
przejście jest koło LOKu a następne pod Elektrownią, spory odcinek na 70kę a wypadki na Energetyków są nie tyle od prędkości co od zajeżdzania drogi ale policja standardowo pisze w notatkach o niedostosowaniu V do warunków lub alkohol czasami wymuszenie pierwszeństwa reszta to kilka %.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:20  
Cytuj
No ale on przyspiesza od mleczarni czyli praktycznie juz za pasami i jeżeli jedzie do pracy do elektrowni to w sam raz skręt przed pierwszymi pasami - tyle ,że racja Kosmal - wypadki tam są bardzo czeste.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:24  
Cytuj
te ograniczenia do 50/70 sa smieszne, sa miejsca gdzie mozna zrozumiec i ok, ale obwodnica ? wymysly starych zgredow ze slabym refleksem ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:24  
Cytuj
Ja nie każe tamjechać 150 czy 200.... Ale 80 to w miare bezpieczna prędkość dla tej drogi. Jak byłem w hiszpani to tam takie drogi jak NISKO-STW (tak samo zabudowany teren) ograniczenie było do 80-100km/h i jakoś wypadków nie było. Niestety u nas duża ilość kierowców nie myśli za kierownicą i stąd te wypadki. Te ograniczenia nie są dla poprawy bezpieczeństwa tylko dla policji i ich łatwego zarobku. Lepiej zapobiegać wypadkom a łapanie na radary to nie jest zapobieganie tylko zarobek. Powinno być więcej ekspresówek, obwodnic było by znaczniej bezpieczniej, drogi powinny być w dużo lepszym stanie. Ale najłatwiej jest postawić ograniczenie do 40 i postawić radar i to według policji jest zapobieganiezdegustowany odrazu zaznaczę, że chodzi mi o te miejsca w których można by było szybciej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 17:25  
Cytuj
Dziś rano widziałem bardzo pocieszną scenkę. "Do pracy" jechali sobie policjanci słynną juz alfą. A za nimi ku Stalowej Woli podążał dłuuuugi sznur samochodów. Nikt nie miał odwagi ich wyprzedzić. Jak wiadomo - koniec miesiąca - a wtedy drogówka jest wyjątkowo aktywna.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »