NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Szyba przednia zamarza, Szyba przednia zamarza
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:21  
Cytuj
To co lepsze - spray zapobiegający zamarazniu szyb czy spray odmrażający - jeden dostane w biedronca a drugi gdzie ? i ile wynosi ich koszt ? ...chyba lepiej zapobiegać - o ile to działa chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:25  
Cytuj
CYTAT

Nie rozumiem. Dlaczego to jest dość drogi sposób ?


Są tacy, którzy twierdza że jak się auto odpali i od razu odjedzie to mniej spali. Ja testowałem na sobie i uważam że jak auto pochodzi trochę na luzie bez obciążeń i złapie jakąś temperaturę to potem pali deczko mniej podczas jazdy. Oczywiście to się tyczy tylko zimy. Po za tym to auto spala na wolnych obrotach jakieś 1,5 l/h. Jak oskrobie auto i spalę fajeczkę to mija jakieś 10 do 15 minut. To nie jest takie drogie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:27  
Cytuj
CYTAT
Od chyba 5 lat nie miałem skrobaczki w ręce - tylko odmrażacze w spreju, na dziś dzień widziałem w Biedronce.

Rano 1 ręka w kieszeni, 2ga psik-psik, silnik start, wszystko spływa natychmiast po szybie, ale i mi czasami przez chwilę zamarza z powietrza po zew. stronie i po około 2 min. nagrzewania auta znika


Drogi ten spray? W każdej Biedronce można go kupić?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 24 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:27  
Cytuj
CYTAT
No bo auto zanim się ci nagrzeje na postoju to spali ci z 1l jak nie więcej paliwa bo chodzi na ssaniu .


Nie no Michalos już nie przesadzajmy. Litra to raczej nie spali w końcu na ssaniu chodzi tylko chwilę umiech Ale fakt faktem, że zaleca się rozgrzewać auto podczas jazdy na wolnych obrotach a nie na postoju.

Ale i tak najlepsi są goście, których zima zaskakuje jak drogowców. Wstają rano a tu szyby oszronione?!?! jak to możliwe?!?! Śpieszy im się do pracy, włączają auto i puszczają żurawia od którego by tu sąsiada pożyczyć skrobaczkę za 1,20 w TESCO.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:28  
Cytuj
CYTAT
To co lepsze - spray zapobiegający zamarazniu szyb czy spray odmrażający - jeden dostane w biedronca a drugi gdzie ? i ile wynosi ich koszt ? ...chyba lepiej zapobiegać - o ile to działa chytry

Tego 1go nigdy nie stosowałem a ten 2gi jest w Biedronce i jest git.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:30  
Cytuj
CYTAT
No bo auto zanim się ci nagrzeje na postoju to spali ci z 1l jak nie więcej paliwa bo chodzi na ssaniu .


Czyli lepiej kupić jakiś koc za 40 zł, bambino za 5 zł, odmrażacz w sprayu za 15 zł i inne cuda? Stary, nie przesadzaj że Ci szkoda paliwa na to żeby przygotować samochód do bezpiecznej jazdy. Z takim podejściem to pchaj go każdego dnia do pracy, wtedy wogóle Ci nie spali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:33  
Cytuj
CYTAT

Drogi ten spray? W każdej Biedronce można go kupić?


W każdej biedronce jest partia towaru ale z różną szybkością znika. W dawnym Fiacie jest K2 z odmrażaczem zamków w komplecie ale swój ostatni odmrażacz kupiłem w Mrówce. To jest dość łatwo dostępne tylko nie rzuca się w oczy na półce. Jest w puszkach jak farba w spreju ale ja kupuję w plastikowej płaskiej butelce jak cilit do szyb, jest tańszy i wydajniejszy i lepiej się miesci w kieszeni drzwi auta.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:35  
Cytuj
Andrzeju, dokładnie tak samo robie. Odpalam silnik, pykne szluga, przylukam sąsiadki drapiące szyby... 10 min i szyby suche.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Lis 2011r. 23:37  
Cytuj
CYTAT
Ale i tak najlepsi są goście, których zima zaskakuje jak drogowców. Wstają rano a tu szyby oszronione?!?! jak to możliwe?!?! Śpieszy im się do pracy, włączają auto i puszczają żurawia od którego by tu sąsiada pożyczyć skrobaczkę za 1,20 w TESCO.



Karta do bankomatu "awaryjnie" też jest dobra.

Sprawdzałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 00:17  
Cytuj
Kiedys na stacji TOTAL we francji kupilem srodek na odmrazanie szyb. Kosztowalo to 6euro. Byl to spray. Odmrazanie szyb zajmowalo 10sekund po prysnieciu na szybe.

W pl nigdy takiego podobnego srodka nie moglem znalezc placac nawet ponad 50zl.


Pozostawalo odpalic auto na 15-30min, i auto bylo odmarzniete i cieplo w srodku. Najlepszy sposob. Te skrobaczki to mozna sobie w d..... wsadzic.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 00:24  
Cytuj
Dokładnie skrobaczki to szajs, po zimie szybe sobie spolerować bo jak się jedzie pod słońce miliony rys .

Znalazłem jakiś odmrażacz w płynie w piwnicy jak będzie okazja to go przetestuje .
Ale w spreju to ja jeszcze nie widziałem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 07:18  
Cytuj
Byl to spray 100ml. w pl kupowalem 500ml i zuzywaly sie szybciej i male efekty byly.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 14:32  
Cytuj
w Irlandii szyby polewa sie gorącą wodą prosto z czajnikaumiech- nie polecane w przypadku duzego mrozu, który jak wiadomo w Irl nie występuje;)

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 17:13  
Cytuj
Kiedys kolega sie spieszył do roboty przy -8 polał szybe, potem oprzyjechała dosyc szybko taxi, wrócił, wymienił szybe która pekła, puknał sie w łeb i juz tak nie robi.....
Silnik na wolnych obrotach spala około 4-6 litrów paliwa/ godzina pracy. Sporo zalezy od modelu. przez te 5 litrów spali może i te 300-400 ml, za to auto mnie zzuzyje podczas jazdy bo jest podgrzane.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 17:15  
Cytuj
CYTAT
Kiedys kolega sie spieszył do roboty przy -8 polał szybe, potem oprzyjechała dosyc szybko taxi, wrócił, wymienił szybe która pekła, puknał sie w łeb i juz tak nie robi.....
Silnik na wolnych obrotach spala około 4-6 litrów paliwa/ godzina pracy. Sporo zalezy od modelu. przez te 5 litrów spali może i te 300-400 ml, za to auto mnie zzuzyje podczas jazdy bo jest podgrzane.

Święta prawda, znam taki przypadek z stw, gość polał szybę wodą z czajnika a szyba pękłasmiech2 hehe i 300zł w plecy. Lepiej wcześniej odpalić żeby auto pochodziło 5min i się nagrzało. Ciepłe autko mniej paliumiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Gru 2011r. 20:51  
Cytuj
CYTAT

Silnik na wolnych obrotach spala około 4-6 litrów paliwa/ godzina pracy.


Jacek Ty sie palnij w leb zanim takie bzdury napiszesz.

4-6 l/h Tys chyba oszalal. O jakie wolne obroty Ci chodzi?? Chyba w ciagniku co ma osiem garow, co i tak jest nie mozliwe.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »