NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 »
Jaki samolot przelatuje codziennie nad StW ok. 20?, Proszę o info, jeśli ktoś wie :)
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 16:57  
Cytuj
Jeśli wojskowy, to Casa, czy nasza rodzima Bryza? No - chyba że to samolot wojskowy nie należący do naszych "sił powietrznych".
Ciekaw jestem rozwiązania tej zagadki - co to właściwie lata umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 16:57  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:52  
Cytuj
Rozwiazania zapewne nie będzie - ponieważ jest zbyt wiele niewiadomych i każdy ma swój typ - ja także i stawiam na Afganistan - wojskowy transportowiec - kolor zielony samoloto to potwierdzai to ,że nie ma go na radarach chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:55  
Cytuj
Chcesz chyba powiedzieć, że na radarze jest widoczny bez markera. Niewidoczne dla radaró samoloty, to zupełnie inna szkoła jazdy. Nie słyszałem o samolocie transportowym niewidzialnym dla radarów.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:59  
Cytuj
Mirek na radarach24 nie masz widocznych wojskowych samolotów - sprawdz sam - dlatego ta teoria mi najbardziej podchodzi ze wszystkich - poniewaz jak ktos tu potwierdzil Fedex byłby widoczny to samo pocztowe chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:04  
Cytuj
Sprawdzić tego nie mogę, wyjaśnij więc dlaczego takie samoloty nie są widoczne? Przecierz nie są "niewidzialne dla radarów"

Pułap przecierz jest wysoki takiego samolotu. Więc na jakiej zasadzie radar go nie widzi.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:07  
Cytuj
Nie mam pojęcia dlaczego - czy jest to w jakis sposób zastrzeżone czy nie - jeżeli wejdziesz na ta stronke - flyghtradar24 i posprawdzasz sobie dowolne loty - zobaczysz ,ze nie ma tam przelotów wojskowych chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:11  
Cytuj
Więc ci mówię - może być marker - który cywilne radary będą inaczej interpretować - niewidoczny dla radarów nie może być, bo przecierz stwarzałby zagrożenie w cywilnym ruchu lotniczym. Kontrola lotów musi go widzieć.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:49  
Cytuj
Urzadzenia wykorzystywane do śledzenia samolotow na Flightradar24 spięte w światową siec, tzw SBS`y śledzą tylko samoloty z urzadzeniami wysyłającymi sygnały możliwe do odbierania przez te urzadzenia. Nie posiadają ich samoloty wojskowe, i cześć samolotów cywilnych. Dlatogo nie wszystkie samoloty są mozliwe do pokazania na FL24, tak jak nie widac samolotów nad oceanami: brak sieci SBS`ów.

"Czy wszystkie samoloty są wyświetlane?

Nie, nie wszystkie. Tylko te które są wyposażone w tranponder ADS-B (Automatic Dependent Surveillance Broadcast). Obecnie jest w nie wyposażone ok. 50% samolotów. Ale władze lotnicze na całym świecie dążą do wprowadzania nakazów montowania ADS-B coraz szerszym grupom statków powietrznych w celu podwyższenia bezpieczeństwa w ruchu powietrznym. Samoloty wojskowe nie są wyposażone w ADS-B (lub system jest wyłączony); te samoloty nie są wyświetlane."

Szczegóły działania
http://inrad(...)mcchk,1/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:53  
Cytuj
No dobrze - ale te urządzenia - identyfikują samolot. Ale przecierz wiązka radarowa jest w stanie wychwycić kazdy obiekt o pewnych wymiarach znajdujący się w powietrzu. Co zatem z samolotami bez urządzeń identyfikujących? Radar je ignoruje?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:59  
Cytuj
To nie jest radar!!
To urządzenie odbiera sygnały radiowe nadawane przez "samolot".
Radar odbiera wiązkę odbitą od samolotu (nietoperz)-to tak w skrócie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:05  
Cytuj
No i wszystko jasne. umiech Interesuję się tą tematyką, ale przecież nie wiem wszystkiego umiech Czyli na radarach te samoloty muszą być widoczne. (Wiem jak działa radar, stąd zdziwiło mnie, że mogą być niewidoczne na "radarze")

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:06  
Cytuj
CYTAT
To nie jest radar!!
To urządzenie odbiera sygnały radiowe nadawane przez \"samolot\".
Radar odbiera wiązkę odbitą od samolotu (nietoperz)-to tak w skrócie


Kotex czyli to jest juz na 100% ten samokolt który lata z Kijowa do Lipska i przewozi towar - tak wynika z tej rozmowy twojej - i widz w niej ,że zdzadza sie też to ,ż enie lata w weekendy chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:06  
Cytuj
Juz 4 strony naklepane i wiecie jaki to samolot leci przez STW???

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:10  
Cytuj
No jakoś ciężko go zidentyfikowaćumiech - gdyby chociaż latał w dzień, to może ktoś pokusiłby się o zrobienie jakiś zdjęć i wówczas moglibyśmy wsólnie spórbować ustalić typ samolotu i jego przynalezność.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:14  
Cytuj
JerseyShore - nie napisałem, że na 100% bo nie wiem. Zaciągnałem języka u znajomych i sam kiedys chcialem sledzic jeden samolot, zniknał z FL24 i byłem w szoku. I wtedy na chacie FL24 pomogli, wyjaśnili i wytłumaczyli. Stad moje wypowiedzi na tym forum.
Ale możemy tak jeszcze kilka stron ku uciesze niektórych (lub oburzeniu), ze 4 strony bez obrażania i wyzywania innych ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:18  
Cytuj
kotex mnie zanim zainteresowala jego specyfikacja - czy transportowiec - pocztwoy , lub skad i dokad lata - bardziej interesowalo mnie to charakterystyczne buczenie - myslalem ze to tylko i wylacznie zalezy od poziomu wysokosci na jekiej przebywa gdy jest nad nami a nie roadzjem silnikow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:20  
Cytuj
Albo co niektórzy nie umieją czytać, albo mają problem z rozumieniem tego, co zostało napisane.
FR24 nie jest radarem lotniczym. To zwykła mapa, taka jak np. ta google, z naniesionymi na nią opisanymi punktami.
Nie działa jak klasyczny radar, bazuje na komunikacji radiowej.
SBS odbiera sygnał z transpondera samolotu i wyświetla info o pozycji, pułapie, prędkości, nr identyfikacyjnym.
Może ktoś kto robi na wieży w Jasionce się wypowie, bo na razie to tylko takie gdybanie.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:22  
Cytuj
Buczenie wynika z zastosowanego napędu - silniki turbinowe - napędzające klasyczne śmigła. Jest to silnik, w którym układ tłok - korbowód - wał korbowy, został zastapiony zespołem turbin gazowych.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:28  
Cytuj
Pasmo strzeżone,lotnisko Warszawa Okęcie.Nasłuch samolotów i wieży.
http://www.livea(...)unt=epwa
A tutaj radar pokazujący ruch w przestrzeni powietrznej.Po kliknięciu na samolot pokazują się dane,trasa,wysokość,prędkość a czasami nawet foto statku powietrznego.
http://www.flightradar24.com/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:31  
Cytuj
Tak na prawdę każdy wprawiony krótkofalowiec, z dobrym skanerem, może podsłuchać, i dowiedzieć się co to za samolot - załogi po włączeniu autopilota bardzo często ucinają sobie pogaduszki z lokalnymi krótkofalowcami.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 17 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:38  
Cytuj
http://www.youtube.com/watch?v=AOTo1M4ndDg
0:54 znajomy dźwięk?
Transportowiec z Kijowa do Lipska
Z tego co zauważyłem to ciężko go dostrzec na niebie (światełka nie migają) raz tylko ledwo co na czerwono migało.

Przyłapany na gorącym uczynku:
http://www.youtube.com/watch?v=4AUnBw5LITc&feature=related

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:58  
Cytuj
CYTAT
http://www.youtube.com/watch?v=AOTo1M4ndDg
0:54 znajomy dźwięk?
Transportowiec z Kijowa do Lipska
Z tego co zauważyłem to ciężko go dostrzec na niebie (światełka nie migają) raz tylko ledwo co na czerwono migało.

Przyłapany na gorącym uczynku:
http://www.youtube.com/watch?v=4AUnBw5LITc&feature=related


Szalony zgadza się ! dokładnie ten dźwiek słychac od 54 sekudny gdy wchodzi to charakterystyczne buczenie i skoro on przelatuje po tej trasie to bankowo musi byc to taki sam samolot ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 18 Lip 2011r.
Skąd: Stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 20:19  
Cytuj
Antek 12

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 22:23  
Cytuj
Na pewno - i jeszcze powiedz, że ruscy robią nim tu desant pod osłoną nocyumiech

To co panowie fotograficy - zawodowcy - wielka prośba do was - spróbujcie sfotografowac samolot, o którym toczy się ta cała dyskusja. Czekamy na śmiałków. umiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: Stalowa Wola/Gdańsk
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 22:59  
Cytuj
To jeszcze, w uzupełnieniu, rozmowy wieży gdańskiej. Dużo rozmów po polsku, ale i obsługa lotów ratunkowych nad morzem.

http://www.livea(...)cao=epgd

Maciej =========================================== Gdy nie mamy, co kochamy, to kochamy to, co mamy :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »