NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
żebranie , oburzona jestem za dobre serce mam chyba;/
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 21:35  
Cytuj
chciałam podzielić się tym co mnie spotkało dziś boks poszłam z dziećmi do znajomych na Okulickiego kupiłam po drodze sobie płyn do naczyń bo mi się skończył i pod wózek wrzuciłam ,zostawiliśmy wózek na półpiętrze bo spokojna okolica itp i weszliśmy na 4 piętro do znajomych no i siedzimy sobie i pukała jakaś młoda panna zbierała na żywność i pytała się czy mamy jakaś żywność to z koleżanka dałyśmy jej kasę a ta zapytała czy damy jakieś środki czystości bo nie maja za co kupić a my że już dałyśmy co miałyśmy dać dobra ok. my się zbieramy wychodzimy z dziećmi patrze pod wózek - mój płyn został z_jebany spod wózka nosz kurde jakie chamstwo no ludzie ja tu dałam kasę i jeszcze chadra ukradła mi mój płyn pur!!!jak ja dorwę to nie ręczę za siebie a pamięć do twarzy mam ! mam nadzieje ze to czytasz ty złodzieju jeden ! jak tak można nie chodzi mi o głupi płyn ale samo to ktoś daje ci lituje się a ty kradniesz?nie masz honoru ja tez nie miałam kiedyś ale nie kradłam spod wózka komuś !!sciana no ulżyło mi boks straszne neutralnyuważajcie co zostawiacie na klatkach;/

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 21:35  
Cytuj

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 21:51  
Cytuj
CYTAT
chciałam podzielić się tym co mnie spotkało dziś boks poszłam z dziećmi do znajomych na Okulickiego kupiłam po drodze sobie płyn do naczyń bo mi się skończył i pod wózek wrzuciłam ,zostawiliśmy wózek na półpiętrze bo spokojna okolica itp i weszliśmy na 4 piętro do znajomych no i siedzimy sobie i pukała jakaś młoda panna zbierała na żywność i pytała się czy mamy jakaś żywność to z koleżanka dałyśmy jej kasę a ta zapytała czy damy jakieś środki czystości bo nie maja za co kupić a my że już dałyśmy co miałyśmy dać dobra ok. my się zbieramy wychodzimy z dziećmi patrze pod wózek - mój płyn został z_jebany spod wózka nosz kurde jakie chamstwo no ludzie ja tu dałam kasę i jeszcze chadra ukradła mi mój płyn pur!!!jak ja dorwę to nie ręczę za siebie a pamięć do twarzy mam ! mam nadzieje ze to czytasz ty złodzieju jeden ! jak tak można nie chodzi mi o głupi płyn ale samo to ktoś daje ci lituje się a ty kradniesz?nie masz honoru ja tez nie miałam kiedyś ale nie kradłam spod wózka komuś !!sciana no ulżyło mi boks straszne neutralnyuważajcie co zostawiacie na klatkach;/




Mojemu dziecku na placu zabaw też z wózka ukradziono sweterek - więc nic mnie już nie zdziwi , a jak kiedyś zrobiłam właśnie takiej osobie zakupy tzn. żywność to wyrzucił do pierwszego śmietnika.
Szkoda słów ...sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 21:57  
Cytuj
gdzie to się stało? bo może to w moim bloku tak kradną... a często zostawiam wózek przez drzwiami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 21:59  
Cytuj
uwierzyłyśmy bo zapytała oo żywność albo kasę to dałyśmy spoko ale wezz masakra za robotę się brać a nie okradać uczciwych obywateli ,mi tez manna z nieba nie leci i na tacy nic nie mam podane sama na wszystko zarobiłam z mężem i nie okradamy nikogo a kiedyś było ciężko ,co za naród jest powiedzenie "polak jak ci nie zaszkodził to już ci pomógł"i to prawda!mlotek

balsam pur! teraz muszę naginać jutro po nowyboks

Okulickiego 30! chodzi panna w czarnej kurtce prosi o kasę ! a masz za swoje jak ktoś zobaczy zabrać jej mój płyn proszę !!!

el.B...

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 22:03  
Cytuj
Nie przejmuj się w Tesco jest promocja na to ; )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 22:05  
Cytuj
kasia868686 ... Ale pewności nie masz że akurat ta osoba "zwinęła" Ci ten płyn ?? może to czysty zbieg okoliczności ??

ps.staraj się używać opcji "zmień" ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 22:05  
Cytuj
ok to pójdę do Tesco w takim razie ehhehhe może spotkam tego złodzieja jednego
!

ta i prosiła o środki czystości nie? samo to ja wiem że to ona ! mam intuicje do takich rzeczy!

//moderowano/zubrstw

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 22:09  
Cytuj
Dzisiaj po Stańczykiem klęczała staruszka z laminowaną kartką,wydrukowane było kolorem że jest chora na dializę i tyle zdązyłam przeczytać przechodząc.
Miałam się wrócić i rzucić ze dwa złote,a pomysłałam sobie że jak będę wracać ze sklepu to podejdę.Jednak idąc dalej pomyślałam sobie-gdybym ja była chora raczej napisałym ręcznie dużymi literami na zwykłej dużej kartce i ewentualnie włożyła w koszulkę.No nie wiem..Często odruchowo mam ochotę wrzucić pare groszy do puszki jakiejś klęczącej osobie,bo tak mnie wychowano,że trzeba sobie nawzajem pomagać,szkoda mi takich ludzi i uważam że gdyby każdy pomógł nie było czegoś takiego.Ale często widzę jak rano w sobotę cygani przywożą na rynek swoich ludzi,dają ,,ekwipunek"i stoi i zbiera kasę od naiwnych ludzi.Tak naprawdę nie wiadomo komu wierzyć.Czasem osoba,której zaufamy okazuję się zwykłym naciągaczem.Chyba nie ma na to konkretnej reguły.Takie nastały czasy.To dotyczy również autostopowiczów.Ja nie biorę,bo nie wiem kto stoi przy drodze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2011r. 22:16  
Cytuj
no nigdy nie wiadomo czy to naciągacz czy nie ale ja dam i to jużco jego sumienie co z tym zrobi

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 00:24  
Cytuj
Tragedia po prostu, dobrze że nie masz większych problemów zdegustowany
A może faktycznie nie stać ją na jedzenie i środki czystości? Ludzie w biedzie wiele rzeczy robią żeby przeżyć.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 8 Lip 2010r.
Skąd: Miami
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 00:48  
Cytuj
kasia! Trzeba bylo moze portmonetke jeszcze w wozku zostawic moze?;) A wracajac do tematu osob zebrzacych: nie od dzis wiadomo ze wiekszosc z tych osob to sa zwykli wyludzacze czesto gesto "pracyjacy" w grupach dla pewnych osob lub osoby.Ja nie daje sie nigdy nabrac na byle jaki text napisany na kartce, a gdy widze ze osoba jest sprawna fizycnie,tzn ma rece i nogi, nie daje zadnych pieniedzy.Natomiast gdy widze ze osoba jest niepolnosprawna z widocznym kalectwem,zawsze cos takiej osobie wrzuce.natomiast co do osob pukajacych do drzwi mieszkan i proszacych o wsparcie,sytuacja jest ta sama,ale zawsze staram sie aby ta osoba wykonala jakas droba prace,wyniosla smieci,wyrzucila jakis niepotrzebny mi mebel,posprzatala klatke schodowa itp. Nigdy ktos taki tego nie wykonal,odwracal sie slyszac taka propozycje ode mnie i znikal.jednak stare madre przyslowie sie sprawdza w obecnych czasach: Dasz biedakowi rybe,to zje i zaraz bedzie znowu glodny,daj biedakowi wedke,wtedy bedzie mogl sam zadbac o swoj byt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 07:50  
Cytuj
Po 1 kto o mądrych zmysłach zostawia zakupy na klatce schodowej
Po 2 o co ta afera o 4 zł? normalny człowiek zanim doszedl by do domu to by zapomniał o całej sprawie
Po 3 oskarzasz kogoś o kradzież a za ręke go nie złapałaś, to mogłbyć każdy.
Co do żebrania pomagam osobom, które w moim mniemaniu tego naprawde potrzebują czyli zwykle osobom starszym badz kalekim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 08:01  
Cytuj
W normalnych krajach codziennością jest zostawianie otwartego domu , samochodu , skrzynki z owocami i napisem "kilogram 2 $ " i jakoś nikt nie oszukuje i nie kradnie. Wszystko się zmienia, gdy chmarami przyjeżdżają Polacy i inni przedstawiciele Europy Wschodniej .
Żebranie jest karalne o czym stanowi kodeks wykroczeń , dotyczy to osób ,które mogą samodzielnie zarobić na siebie i wprowadzają osoby trzecie w błąd jak również karze podlega ten , kto zmusza do żebrania.
Kradzieże zwykle zaczynają się od drobnych rzeczy , następnie giną rzeczy o większej wartości . Tak jest niestety w blokowiskach , na 10 osób przypada kilku pijaków, złodzieji, i różnego typu menelstwa. Z czasem i w Polsce będą powstawać osiedla domków jednorodzinnych , z dobrą infrastrukturą : drogową , edukacyjną , handlową .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 10:06  
Cytuj
Ci z tymi kartkami pod halą targową czy kościołami to jedna wielka mafia. Dziwię się że nikt im nie nakopie do d^*y i nie pogoni.
Cała kasa z tego co uzbierają trafia szczebelek wyżej, do osoby "kierownika" który pilnuje swoich pracowników.
Pomyślcie: niech każdy z was rzuci po 2zł. Dziennie taka osoba uzbiera lekko ze 2-3 stówki. Zauważcie także że w tych swoich pudełeczkach zawsze mają tylko parę złotych.
W sobotę rynek jest w stalowej, w środę w nisku, na tygodniu pewnie też gdzieś w okolicy. Niedziela-wiadomo kościoły.
Także bym chciał mieć min 200 zł dniówkę netto. przez 7 dni w tygodniu. I nie dziwię się już za co te j^*ne nieroby mają na nowiutkie mietki i dwukilogramowe łańcuchy na szyi.
A fachu wyssali z mlekiem matki, na chodniku pod halą targową.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 12:53  
Cytuj
nie chodzi o płyn tylko o samo zachowanie;/ jak można ukrasić spod wózka komuś wiedząc że ma dziecko i wydatki na nie ,w Niemczech byłam ludzie nie maja płotów tylko płotki zostawiają samochody otwarte na ulicach zabawki i nikt im nie ukradnie,tylko z jedna różnicą jak widza polaków natychmiast wszystko chowają bo mamy opinie złodziei ! , portmonetki nigdy nie zostawiłabymjezyk

p.s. do Monster-jestem całkowicie normalnaumiech

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 14:14  
Cytuj
Nie wolno zostawiac nic na klatkach - nawet w na osedlach gfdzie wydaje sie byc miła i przyjazna okolica - ja znam swoje osiedle bardzo dobrz ei kiedys bywalo tak ze sie wyrzucalo smieci i bralo sie caly kosz - teraz sie tylko wortki bierze przewaznie - kosz kladlem pod klatka i szedlem do sklepu - nie bylo mnie raptem 10 min i kosza nigdy nie bylo co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:27  
Cytuj
Tacy co żebrają to zwykli naciągacza, ludzie którzy naprawdę potrzebują wsparcia nie mają tyle odwagi a raczej wstydzą się wyjść na ulicę i żebrać. Nie chodzą nawet do mopsu po pomoc. Jeśli chcesz naprawdę komuś pomóc to można znaleźć takie osoby i im pomagać lub wspierać odpowiednie fundacje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:30  
Cytuj
zubrstw może i naciagacze, ale ile razy Ci sie zdarzyło ,że przychodzi do Ciebie człowiek z jakims certyfikatami, pismami, tabliczkami w wypisanymi prośbami i zdjeciami dzieci na które ida pieniążki - nawet z zaplombowaną puszką...ja teżke nie lubie takich sytuacji bo nie wiem czy w to wierzyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 17 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
Dzisiaj po Stańczykiem klęczała staruszka z laminowaną kartką,wydrukowane było kolorem że jest chora na dializę i tyle zdązyłam przeczytać przechodząc.
Miałam się wrócić i rzucić ze dwa złote,a pomysłałam sobie że jak będę wracać ze sklepu to podejdę.Jednak idąc dalej pomyślałam sobie-gdybym ja była chora raczej napisałym ręcznie dużymi literami na zwykłej dużej kartce i ewentualnie włożyła w koszulkę.No nie wiem..Często odruchowo mam ochotę wrzucić pare groszy do puszki jakiejś klęczącej osobie,bo tak mnie wychowano,że trzeba sobie nawzajem pomagać,szkoda mi takich ludzi i uważam że gdyby każdy pomógł nie było czegoś takiego.Ale często widzę jak rano w sobotę cygani przywożą na rynek swoich ludzi,dają ,,ekwipunek\"i stoi i zbiera kasę od naiwnych ludzi.Tak naprawdę nie wiadomo komu wierzyć.Czasem osoba,której zaufamy okazuję się zwykłym naciągaczem.Chyba nie ma na to konkretnej reguły.Takie nastały czasy.To dotyczy również autostopowiczów.Ja nie biorę,bo nie wiem kto stoi przy drodze.


Dializa, diabet - standardowe choroby. Jak pomagać to tylko przez fundacje i tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:43  
Cytuj
Do mnie tez ta dziewczyna pukała (prosiła o żywność) była z dzieckiem - prawie mi weszła do mieszkania - poźniej patrze przez judasz a ten mały otwierał kieszonki przy wózku i grzebał mi po wózku ;/ - otwieram i mówie ale o co chodzi dałam owoce - a oni sie speszyli i uciekli schodami na doł ;/ to było na WP3 ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:48  
Cytuj
To sie cieszcie dziewczyny ,że wam wózków nie podprowadziły - bo jakby sie postarała to by je opchneła - poza tym, czesto widzi się na klatkach pozostawiane zabawki i inne rzeczy w wózkach - zabierajcie je do domu bo tacy ludzie nie maja sumienia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:11  
Cytuj
Nie spotkałem niestety jeszcze uczciwego "żebraka" w Stalowej Woli. Króluja w tym niesteć cyganie, mistrzowie udawania. Czasami jak ich wszystkich zwiozą na sobotni targ, jak oni wszyscy się trzęsą, wykrzywiają kończyny... Wszystko udawane.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:13  
Cytuj
Na hali przeważają cyganie - i to jest fakt ,że udają i dzieki nim wyrobilismy sobie zdanie na temat ludzi proszących o pomoc finansową/żebrzących - i z reguły mało kto daje im jakiegos pieniądza do ręki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:16  
Cytuj
Mistrzostwo świata - taka "rodzinka" z Niska. Po Stalowej Woli gośc jeżdził na wózku, a żoneczka chodziła z twarzą w plastrach i zaczepiałą ludzi, a wieczorem - w mks, wózek pod pachę i jazda na gapę do Niska.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:21  
Cytuj
Mirek - ja wolę dac "grosza" ludziom którzy grzebia po smietnikach wieczorami i chowają się gdy ida ludzie - ponieważ sie tego wstydza co robią a wolą to niż chodzenie i pukanie po domach - niż własnie takim delikwentom którzy sie coraz bardziej wycwaniaja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »