NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
żebranie , oburzona jestem za dobre serce mam chyba;/
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:22  
Cytuj
Święta racja. Ja idąc wcześnie rano do pracy widuję zastraszające ilości takich biednych ludzi - szczególnie starszych. Bardzo się wstydzą - bieda jest dla nich strasznym upokorzeniem - nie mają honoru żebrać.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:22  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:25  
Cytuj
Dokładnie - i to sa ludzie którzy nie mieli łatwego życia - niewazne czy z własnego wybory czy przyczyn losowych - ludzie któzy to widzą zawsze pomogą ok
A łażenie po domach i wciskanie buta między drzwi nigdy nie rodzi zaufania by dac komuś pieniadze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:29  
Cytuj
Miom zdaniem, uczciwi ludzie żebrają tylko w sytyuacji gdy chodzi o czyjeś zdrowie, lub ratowanie życia - reszta żebrzącyc, to niestety oszuści, którzy znaleźli wygodny sposób na życie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:31  
Cytuj
Raczej wygodny sposób na zarobek - jeżeli żebracy zarabiają tyle co uliczni grajkowie np w Krakowie - to maja niezłą kase miesiacznie- więcej niż najnizsza krajowa 1500 od stycznia - i maja do cznienia ze skarbówką chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:33  
Cytuj
Najgorsze jest to, że tacy cwaniacy wywołują znieczulicę społeczną. Człowiek bezczelnie oszukany przez żebraka-oszusta może z czasem zacząć źle traktować ludzi na prawdę w potrzebie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:35  
Cytuj
I masz gotowa odpowiedz na swoje pytanie dlaczego się traktuje tak ludzi w stw z HIV czy naprawde potrzebujacych pomocy - dlatego ,ze nasze zaufanie jest z każdej strony poddawana próbie i człowiek im więcej takich sytuacji w życiu przeżyje - z politykami, żebrakami - póxniej nie odrózni człowieka prawdziwie potrzebującego pomocy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:37  
Cytuj
Człowiek który jest nosicielem lub choruje, niczego od nas nie potrzebuje, nie próbije nas wykorzystać. Nie widze żadnego związku z tematem o żebraniu. Żebraków warto obserwować, zanim zdecydujemy się na "datek"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:39  
Cytuj
Ja wole ich nie inwigilowac- ktos dobrze napisał - najlepiej nie dawac do ręki tylko przeznaczac pieniądze na wybrane organizacje które sa sprawdzone , lub zamiast pieniedzy dac komuc jakies cieple ciuchy na zime lub cos do jedzenia ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:40  
Cytuj
Właśnie o to chodzi - często sami jesteśmy przez nich inwigilowani. Jedni żebrzą, a inni obczajają gdzie ląduje portwel - niestety widziałę już takie numery. Rasowi żebracy mają też swoje rewiry, z któych przepędzają "konkurencję"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:42  
Cytuj
Teraz piszesz o kieszonkowcach - oni raczej nie mają wiele wspólnego z żebrakami - no chyba ,że działają w zmowie - jeden Cię zagaduje a drugu się goli z pieniędzy - oby takie coś w stalowej nie było praktykowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:47  
Cytuj
Nie prawda.

Ale - co powiesz na taką sytuację: Wzdłuż hali porozstawiane baby żebrzące na kolanach - podjeżdża młody - max 20 lat cygan mercem, podchodzi do pierwszej, zgarnia zawartość kubka, potem do następnej.... i biznes się kręci.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:49  
Cytuj
To chyba teraz piszesz o kantorach - żart.
Kiedyś może i było to takie jawne - ale teraz juz nie jest - typowi żebracy - cyganie teraz rozkrecili biznes na parkingach marketów - sprzedaja perfumy D&G, Armani ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:53  
Cytuj
Sam byłem świadkiem tego, co opisałem. A co powiesz, ozżulach czatujących po parkingach, żeby "zaopiekowac się" samochodem? Jak nic nie dasz - to w najlepszym razie, pospuszczają powietrze z kół....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:57  
Cytuj
Tego w życiu w stalowej nie widziałem ani nie doświadczyłem - typowo żebrzących lubi/proszacych o wspracie finansowe wyparły handlary perfumami - może i was to spotkało ? które usiłuja wcinac kosmetyki na siłe młodym mężczyznom oferując wszystko za darmo - pod warunkiem ,ze końcowy np. 3 produkt kupia za jedyne 100 zł - a całośc jest warta może ze 40 chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:59  
Cytuj
Szczególnie w Rzeszowie widziałem dużo takich "parkingowych". Ja z tych z piłami , perfumami, dywanami, korzuchami to się tylko śmieję. Zastanawiam sie tylko gdzie to ukradli. Te ich "wyjątkowe okazje"....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:01  
Cytuj
Trzeba uważaj i tyle - odrazu z miejsca dziekowac i nie wdawac sie w dyskusje - poniewaz gdy sie zatrzymasz i chocby na chwile zaczniesz zwracac na nich uwage to juz tak latwo ich nie splawisz- a gdy to zrobisz zbyt perfidnie to mozesz tego zalowac chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:06  
Cytuj
Jak z miejsca podziękujesz - to masz przesrane - jeśli nie ma w pogliżu przwdziwych służb parkingowych, lub parkin jest niestreżony, to nie masz wyjścia.

To już jest żebranie, połączone z ukrytym szantażem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:15  
Cytuj
Na szczęście dziewczyny które to uskuteczniaja na prakingu przez Tesco nie posunał sie tak daleko - ale i tak widac po minach niezadowolenie z postawy potencjalnego klienta którego namierzają chytry nie rozumieją ,że ludzie nie lubią być zmuszani do zakupy a ich metoda niewątpliwie na tym polega - nie ma to nic wspólnego z żebraniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:17  
Cytuj
Inny przykład - roi się ostatnio od wolontariuszy. Jedni są grzeczni inni nachalni. Jedni stoją przed lub wewnątrz dużych sklepó i centrów handlowych inni chodzą po mieszkaniach.

Moja rada: "Poproszę numer konta i KRS państwa fundacji"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:51  
Cytuj
ale dyskusja się nawiązałaumiechale nawiązując do postu gdzie zaglądała przez judasza to tamta panna była młoda a dziecka nie widziałam z nią chyba że zeszło na dół ;/

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:55  
Cytuj
CYTAT
ale dyskusja się nawiązałaumiechale nawiązując do postu gdzie zaglądała przez judasza to tamta panna była młoda a dziecka nie widziałam z nią chyba że zeszło na dół ;/


Kasia szkoda ,że Cie nie tkneło i sobie nie przypomniałas o tych środkach w wózku gdy o nie sama zapytała - juz wtedy mogłas zejśc z nią na dół i zabrac to co zostawiłas - wtedy nie byłoby problemu chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 28 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 20:11  
Cytuj
Ja mam ograniczone możliwości pomagania innym bo sama muszę dobrze kombinować żeby starczyło. Czasem mnie coś chwyci za serce i dam, ale zawsze jest to niewielka kwota, więc nie psuję potem sobie głowy dobrze zrobiłam czy źle.

Trzeba zrobić dokładnie tak jak napisał Mirek777.Wolontariuszy zawsze prosić o numer konta a do ręki można dać konkretną kasę tylko wtedy jak się zna sytuację potrzebującej osoby bo jest za dużo naciągaczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 20:17  
Cytuj
CYTAT

Ja mam ograniczone możliwości pomagania innym bo sama muszę dobrze kombinować żeby starczyło. Czasem mnie coś chwyci za serce i dam, ale zawsze jest to niewielka kwota, więc nie psuję potem sobie głowy dobrze zrobiłam czy źle.

Trzeba zrobić dokładnie tak jak napisał Mirek777.Wolontariuszy zawsze prosić o numer konta a do ręki można dać konkretną kasę tylko wtedy jak się zna sytuację potrzebującej osoby bo jest za dużo naciągaczy.


Eva nawet z organizacjami trzeba uważać - poniewaz typowe internetowe stronki na których oferuje się pomoc dla ubogich to nic innego ja przykrywka do piramidy finansowej (nawet celebryci zakładają fikcyjne fundacje) - można czasem dac "piątaka" jak komus dobrze patrzy z oczu ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 22:16  
Cytuj
do jerseyshore- kochany otóż mój mężuś jak usłyszał o tych środkach czystości jak mówiła to od razu pomyślał ze już po płynie hehe ale szkoda że tylko pomyślał ja byłam zamotana bo dzieci były itp to nie myślałam o tym płynie a dobra było minęłoumiech

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 22:20  
Cytuj
CYTAT
do jerseyshore- kochany otóż mój mężuś jak usłyszał o tych środkach czystości jak mówiła to od razu pomyślał ze już po płynie hehe ale szkoda że tylko pomyślał ja byłam zamotana bo dzieci były itp to nie myślałam o tym płynie a dobra było minęłoumiech


A szkoda - nastepnym razem pamietaj o takich rzeczach i nie bedzie czego żałowac ok
Poniewaz bywalo u mnie i tak ,że kiedys mojej mmaie nie cchialo sie wnosic zgrzewek wody na sama gore - dzwonila domofonem a ja schodizlem - ona zostawiala pod klatka i szla na zakupy - kiedys sie ociagalem zszedlem i wody nie bylo - na szczescie nie ukradli mi nigdy niczego wartosciowego tylko kosze na smieci i wode umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »