NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
żebranie , oburzona jestem za dobre serce mam chyba;/
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 22:20  
Cytuj
Po to jest jeszcze KRS - jeśli już zdecydujemy wspomóc jakąś fundację, dobrze jest ją wcześniej sprawdzić, żeby nie okazało się, że konto jest prywatnem a fundacja nie istnieje., albo, że fundacja istnieje, ale podane konto do niej nie należy...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 22:20  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 22:21  
Cytuj
noto nie źle wiem mam nauczkę i nie będę zostawiać niczego już umiechpozdrawiam forumowiczów

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 22:25  
Cytuj
Mnie generalnie wkurza zwyczaj zostawiania wózka na klatce na parterze - czasami mama tak, że z klatki przez to cięzko wyjść, a do piwnicy wejść się nie da.

A wracając do tematu. Widziałem kiedyś, jak dziecko cygańskie żrbrało na hali i gdy dostało pączka, to matka je po prostu zbiła, że kasy nie wyżebrało.....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 06:44  
Cytuj
CYTAT
zubrstw może i naciagacze, ale ile razy Ci sie zdarzyło ,że przychodzi do Ciebie człowiek z jakims certyfikatami, pismami, tabliczkami w wypisanymi prośbami i zdjeciami dzieci na które ida pieniążki - nawet z zaplombowaną puszką...ja teżke nie lubie takich sytuacji bo nie wiem czy w to wierzyć.

Zdażyło się i go odesłałem z tymi podróbkami. A wiesz jak? wystarczy powiedzieć to proszę poczekać ja zadzwonię do tej fundacji i sprawdzę czy ten certyfikat jest prawdziwy. Albo prosze podać nazwę fundacji to im przekaże co uważam. Nigdy nie daję takim żebrakom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 08:18  
Cytuj
CYTAT
zubrstw może i naciagacze, ale ile razy Ci sie zdarzyło ,że przychodzi do Ciebie człowiek z jakims certyfikatami, pismami, tabliczkami w wypisanymi prośbami i zdjeciami dzieci na które ida pieniążki - nawet z zaplombowaną puszką...ja teżke nie lubie takich sytuacji bo nie wiem czy w to wierzyć.
Zdażyło się i go odesłałem z tymi podróbkami. A wiesz jak? wystarczy powiedzieć to proszę poczekać ja zadzwonię do tej fundacji i sprawdzę czy ten certyfikat jest prawdziwy. Albo prosze podać nazwę fundacji to im przekaże co uważam. Nigdy nie daję takim żebrakom.


Żubt to dobrze robisz - bo mnie czasem złapali na tym ,że sie ugiąłem i dałem jakiegoś "piątaka" - a póxniej słyszałem od ludzi ,że ten człowiek to zwykły naciągacz - dlatego krążącym po domach już raczej nie dam - wolę dać ludziom których spotkam na ulicy, widze ,że im może być ciężko a o ta pomoc nie proszą chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 12:00  
Cytuj
Myślisz że oni nie oszukują? Był gość w stw pod halą targową który udawał że ma pokrzywione nogi i chodził o kulach, a jak już uzbierał co miał uzbierać to szedł na parking do auta wkładał kule i siadał za kierownicę jakby nigdy nic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 12:07  
Cytuj
żubr dlatego nie wierze w wizualna manipulację - ludziach na wózkach z podwiniętymi nogami, o kulach, chowających ręke - ,że jej nie mają - nie daje takim ludizom - natomiast można dać komuś kto o to nie prosi a nie ida na niego żadnej pieniądze z fundacji czy organizjacji - tacy którzy wolą wygrzebac puszki ze śmietnika i zgranąc suchy chleb - takiem własnie wole dać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 12:10  
Cytuj
CYTAT
żubr dlatego nie wierze w wizualna manipulację - ludziach na wózkach z podwiniętymi nogami, o kulach, chowających ręke - ,że jej nie mają - nie daje takim ludizom - natomiast można dać komuś kto o to nie prosi a nie ida na niego żadnej pieniądze z fundacji czy organizjacji - tacy którzy wolą wygrzebac puszki ze śmietnika i zgranąc suchy chleb - takiem własnie wole dać.

To gdzie znajdujesz takich ludzi którzy nie proszą a grzebią w śmietnikach o suchy chleb? Ciekawi mnie ta kwestia możesz to rozwinąć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 12:12  
Cytuj
Żubr pod blokiem - wystarczy wychylic głowę do okna w godzinach wieczornych i juz zaczynaja podjeżdzać pod nie rowery - nie problem takich ludzi znaleźć są wszędzie u mojej dziewczyny na osiedlu także umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 16:25  
Cytuj
CYTAT
W normalnych krajach codziennością jest zostawianie otwartego domu , samochodu , skrzynki z owocami i napisem \"kilogram 2 $ \" i jakoś nikt nie oszukuje i nie kradnie. Wszystko się zmienia, gdy chmarami przyjeżdżają Polacy i inni przedstawiciele Europy Wschodniej .



Nie jest tak do końca jak napisałeś. Siedzisz w Londynie (?) i napewno widziałeś co wyprawiają rodowici Anglicy w dresach ze skarpetami naciągnietymi na nogawki, w usa wiekszość samochodów contarktorskich ma olbrzymia kłódke na tylnych drzwiach ze wzgledu na niemiłe doświadczenia z ciemniejszą populacją, we Francji zobaczysz pozamykane samochody z po otwieranymi schowkami aby było jasne ze nie warto tłuc szyby. Nie wrzucaj wszystkich do jedengo wora bo to nie jest sprawiedliwe wobec uczciwych osób.

Ps: Historia pokazała co potrafią "normalne kraje" umiech

Co do autorki tematu - Okazja czyni złodzieja!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 16:41  
Cytuj
Pod carrefourem i na edukacji stoi czasami taki starszy gość. "Identyfikator", jakaś puszka - wszystko na pierwszy rzut oka wygląda wiarygodnie....

Jego stały tekst: "Przepraszam Państwa zbieramy na chore dzieci...." a wszystko to ściema.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 16:55  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
W normalnych krajach codziennością jest zostawianie otwartego domu , samochodu , skrzynki z owocami i napisem \\\"kilogram 2 $ \\\" i jakoś nikt nie oszukuje i nie kradnie. Wszystko się zmienia, gdy chmarami przyjeżdżają Polacy i inni przedstawiciele Europy Wschodniej .



Nie jest tak do końca jak napisałeś. Siedzisz w Londynie (?) i napewno widziałeś co wyprawiają rodowici Anglicy w dresach ze skarpetami naciągnietymi na nogawki, w usa wiekszość samochodów contarktorskich ma olbrzymia kłódke na tylnych drzwiach ze wzgledu na niemiłe doświadczenia z ciemniejszą populacją, we Francji zobaczysz pozamykane samochody z po otwieranymi schowkami aby było jasne ze nie warto tłuc szyby. Nie wrzucaj wszystkich do jedengo wora bo to nie jest sprawiedliwe wobec uczciwych osób.

Ps: Historia pokazała co potrafią \"normalne kraje\" umiech

Co do autorki tematu - Okazja czyni złodzieja!


To samo miałem w Irlandii - każdy zostawiał otwarty samochód na podjeździe, otwarte drzwi od strony ogródka - dzielnica samych znajomych - nikt nie kradnie pełna kulturka - aż w jedna noc ogolili totalnie 3 domki - Irlandczycy - niestety nie polacy - nie ma co generalizować - Polak potrafi, ale nie zawsze musi byc na niego umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:07  
Cytuj
Na porebach swego czasu była babeczka co chodzila po mieszkaniach mowila ze mieszka na dzialkach ma ilestam dzieci i nigdy nie prosila o pieniadze tylko o jedzenie dla tych dzieci, dla mnie była bardzo wiarygodna.
Tak jak wiarygodny jest jakiśtam żul który przyjdzie i powie że chce na wino.
Ale w jakiestam fundacje i tego typu rzeczy nie wierze, w dzisiejszej dobie internetu plakietke wydrukować może sobie każdy, a nawet założyc fikcyjna strone owej niby fundacji.
Ostatnio ciagle mi do drzwi dzwonią jakieś babki z coraz to innej fundacji i za każdym razem dostają jedynie opierdziel że się dobijają i mi dziecko budza, a skoro nie otwieram to znaczy ze nie mam nic do zaoferowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:15  
Cytuj
CYTAT
Na porebach swego czasu była babeczka co chodzila po mieszkaniach mowila ze mieszka na dzialkach ma ilestam dzieci i nigdy nie prosila o pieniadze tylko o jedzenie dla tych dzieci, dla mnie była bardzo wiarygodna.
Tak jak wiarygodny jest jakiśtam żul który przyjdzie i powie że chce na wino.
Ale w jakiestam fundacje i tego typu rzeczy nie wierze, w dzisiejszej dobie internetu plakietke wydrukować może sobie każdy, a nawet założyc fikcyjna strone owej niby fundacji.
Ostatnio ciagle mi do drzwi dzwonią jakieś babki z coraz to innej fundacji i za każdym razem dostają jedynie opierdziel że się dobijają i mi dziecko budza, a skoro nie otwieram to znaczy ze nie mam nic do zaoferowania.


Małaczarna na porebach jest tego najwiecej - a wiem bo mam tam dziewczyne i ona sie boi otwierac obcym - poniewaz Ci zule ktorzy stoja caly dzien pod zabka - kolo placu zabaw czasem pukaja po domach - a gdy otworzysz sa namolni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:16  
Cytuj
Jak ktos prosi o jedzenie, to jest to zawsze wiarygodneumiech Kiedyś koło "Kaprysu" zaczepił mnie żul, poprosił o pieniądze, - ja na to, że sam bym się napił za czyjeś (z uśmiechem) - i że mogę mu kupić coś do jedzenia. I wiecie co mi odpowiedział? - że ma ochotę na kaszankę - bezczelny. umiechumiechumiechumiech

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:28  
Cytuj
No ja na szczescie mieszkam przy samych alejach wiec u mnie tego troche mniej, ale rzeczywiscie Ci spod żabki to już są skrajni, mam teściową w tamtych blokach i często niestety musze tamtedy przechodzic, nawet idac w biały dzien z wozkiem nie da sie uniknac komantarzy, ale na szczescie do domu to mi jeszcze sie na zapędzili, ale jak mówie, ja mieszkam troche dalej od tego umiech
Chociaż dzisiaj zapukał do mnie kurier z siódemki i gdyby nie to że miał polar firmowy to bym sie bała otworzyć jezyk Łysy typ dwie wielkie pi*** pod oczami jezyk

Mirek przynajmniej był szczery smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:33  
Cytuj
Kręci się ich dużo włąśnie przy żabce tej na Poniatowskiego. W przejściu pod blokiem obok - jest zawsze masakra. Dochodze do takiego wniosku, że prawdziwa bieda jest skromna i nie rzuca się w oczy.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:37  
Cytuj
Mirek zgadzam się z Tobą w 100% sama znam taką naprawdę biedną rodzine, której co prawda pieniedzy nie daje, ale zawsze dla ich dziecka wyprawki robię. I owszem kiedy coś dostaną są niesamowicie wdzięczni, zawszę mówią że będą się modlić za mnie bo inaczej odwdzięczyć się nie mogą, ale przenigdy nie słyszałam żeby którekolwiek samo o coś poprosiło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:40  
Cytuj
czemu jak łysy to od razu zbir?
A nierobom trzeba po prostu szpica woooonnn.
Osoby naprawdę potrzebujące mają za wiele godności i wstydu aby żebrać. A Ci z pod hali czy kościołów - każdy jakiś taki ciemny, śniady. Od razu widać że Albania, ewentualnie Rumunia.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:40  
Cytuj
Sam gdybym znał takich ludzi, to bym z żoną pomagał. I nie ma chyba większego podziękowania niż modlitwa.

Dlatego coraz częściej mi się wydaje, że tylko na przykład w obliczu ciężkiej choroby dziecka ludzi chwytając się wszystkiego zaczynają żebrać.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:41  
Cytuj
Eee to nie tak że łysy to zbir jezyk Ja lubie łysych Hehe taki fetysz jezyk ale jak gosc ma posture 4 razy ja i cała twarz poobijaną to już troche inaczej na niego patrze umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:45  
Cytuj
CYTAT
Eee to nie tak że łysy to zbir jezyk Ja lubie łysych Hehe taki fetysz jezyk ale jak gosc ma posture 4 razy ja i cała twarz poobijaną to już troche inaczej na niego patrze umiech


MałaCzarna a ja myślałem ,że własnie przy takich factach kobiety czują sie najbezpieczniej chytry
Nie no żartuje - taka juz nasza kultura, że sie obawiamy otworzyc bo każdy słyszy co sie dzieje na świecei a potem sam tyłkiem trzesie przed wizjerem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:46  
Cytuj
Łyse zbiry najwyraźniej też czasmi chcą gdzieś pracować umiech Sam bym miał pewnie wątpliwości, czy otworzyć takiemu facetowi. Zresztą na takie okazje mamy w drzwiach łańcuszek. Świetna sprawa na zbyt "smiałych" żebraków, czy przedstawicieli handlowych.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 17:58  
Cytuj
Fakt faktem teraz tyle psycholi po świecie chodzi, że czasem trzeba trześć portkami nawet w biały dzieńjezyk Zwłaszcza jak się jest małą kobietką siedzącą w domu samą z niemowlakiem, a w godzinach przedpołudniowych nawet sąsiedzi w pracy także jakby mi przyszedł morderca z siekierą to nikt by nie pomógł smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 18:00  
Cytuj
Wiesz- tacy popaprańcy raczej nie czepiają się kobiet, chyba że jest ciemno, a takiemu nawala resztka rozumu miedzy nogami. Częściej szukają zadymy wśród facetów, żeby się dowartościować.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »