NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
chomikuj,
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 12:53  
Cytuj
Skąd macie pkt na chomiku aby zamieniac je na transfer? ma ktoś program chomik boomber? albo inny sposób na pkt?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 12:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 825
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:10  
Cytuj
Na chomikuj.pl założyłam konto dawno temu i gromadzę tam wszystko, co może przydać mi się w pracy w szkole. Z chomika dużo ściągają moje córki, zaś punkty, które mam na swoim koncie dostaję od tych wszystkich, którzy cokolwiek zachomikują ode mnie. Osobiście bardzo sobie chwalę tę stronę, bo wszystko, co potrzebne do pracy (ilustracje, piosenki, filmy edukacyjne i wiele innych) mam pod ręką.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:34  
Cytuj
Chomikuj to taki przegląd, gdzie mamy polskie prawo autorskie i tym podobne potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:35  
Cytuj
Ja mam takie pytanie odnośnie chomika ...
Córce mojej siostry dowalili 160 zł kary ... (prawa autorskie) za udostępnienie jakiejś książki ... (studiuje i często coś drze z tej strony i coś tam też udostępnia) miał ktoś podobną "przygodę" ??... Co do pkt. to można je kupić za grosze na allegro ... tym bardziej uważam że te 160 zł to dość wygórowana kara ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:39  
Cytuj
dobra strona, daje radę.
Ja tam pdfy pobieram z niego

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 825
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:41  
Cytuj
Takich przygód, jak el.Banan nie miałam, ale zdarzyło mi się, że wrzuciłam do swojego chomika jakąś piosenkę dla dzieci i potem otrzymałam od portalu informację, że autor nie życzy sobie naruszania swoich praw, więc piosenkę usuwałam. Nikt nigdy nie żądał ode mnie pieniędzy ani w żaden inny sposób mnie nie karał.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:44  
Cytuj
Sis początkowo myślała że ktoś robi sobie jaja lub jest to jakiś lewy mail z próbą wyłudzenia ...

Po telefonie do nich zapłaciła bez gadania ... zdegustowany

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:55  
Cytuj
Ja dre raz na tydzien jakiś film - ponieważ oglądanie online mnie nie bawi a w szczególności na ekino gdzie musze odczekiwać co 72 min po pół godziny - dlatego wole doładowac raz w miesiącu chomika za 6 zł sms-em i mam 5GB - ściagam sobie w formacie RMVB - i to starcza na jakies 10 filmów ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 13:59  
Cytuj
CYTAT
Ja mam takie pytanie odnośnie chomika ...
Córce mojej siostry dowalili 160 zł kary ... (prawa autorskie) za udostępnienie jakiejś książki ... (studiuje i często coś drze z tej strony i coś tam też udostępnia) miał ktoś podobną \"przygodę\" ??... Co do pkt. to można je kupić za grosze na allegro ... tym bardziej uważam że te 160 zł to dość wygórowana kara ...


Ciekawe, ale mało szczegółów, by móc dywagować na ten temat.

CYTAT
Po telefonie do nich zapłaciła bez gadania ... zdegustowany

A po co dzwoniła jezyk?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 14:28  
Cytuj
Przyszedł mail od razu z nr. konta na jakie ma przelać pieniądze ... (bez żadnych ostrzeżeń/upomnień jak pisze Ziuta) i był też podany nr. telefonu ... po wcześniejszym sprawdzeniu okazał się nr. do "chomika" ... tam uzyskała informacje że niestety ale usunięcie książki nic nie zmieni trzeba zapłacić ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 14:29  
Cytuj
No to jak płaci, bo przyszedł jej jakiś mail to może mieć pretensje tylko do siebie :cwaniak:
160 zł wydaje się być dziwnie niską "karą" za naruszenie praw autorskich ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 14:44  
Cytuj
Sam nie wiem jak to oceniać zdegustowany

Może dla świętego spokoju to niewygórowana cena ... zastanawia mnie coś innego ... czy po zapłacie może nadal udostępniać ten tytuł/książkę zdegustowany

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:00  
Cytuj
cool girl Niech zadzwoni pod wskazany nr telefonu z którym się już zresztą kontaktowała dopytując o te 160 zeta i spyta jak oni to widzą - jak dla mnie to raczej nie bo to była kara za bezprawne wykorzystanie tekstu a nie odkupienie prawa do jego publikacji .... hmmm chytry niech zadzwoni i daj znać co jej odpowiedzieli cool girl Sama jestem ciekawa jezyk

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:03  
Cytuj
CYTAT
Sam nie wiem jak to oceniać zdegustowany

Może dla świętego spokoju to niewygórowana cena ... zastanawia mnie coś innego ... czy po zapłacie może nadal udostępniać ten tytuł/książkę zdegustowany

Nie można, jest to nadal chronione prawami autorskimi, bo nie zapłaciła za nie, najprawdopodobniej ktoś wyłudził kasę bo nigdzie nie ma podanego nr tel do chomikuj są tylko maile. A nawet jeśli nie co mało prawdopodobne to zapłaciła za to aby chomikuj nie zgłosił sprawy do sądu za naruszenie praw autorskich. Moim zdaniem to chomik ma to gdzieś kto,co i komu udostępnia bo oni mają z tego kase. W polsce nie jest karane ściąganie tylko udostępnianie plików bez zgody autora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 18 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:22  
Cytuj
Chomikuj by pobrać "zapłatę" musiało mieć jakieś upoważnienie do działania w imieniu autorów publikacji.

Dziwna sprawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:23  
Cytuj
CYTAT
Chomikuj by pobrać \"zapłatę\" musiało mieć jakieś upoważnienie do działania w imieniu autorów publikacji.

Dziwna sprawa.

Jak dla mnie zwykłe wyłudzenie bo chomikuj nigdzie nie podaje nr kontaktowego tylko e-mail. Więc już jest to dziwne. Tak jak pisałem wyżej, ew. wpłacona kara nie uprawnia do opublikowania dalej tej treści.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 825
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 15:30  
Cytuj
Rzeczywiście, to dziwne, bo jak już pisałam wyżej: ja dostałam tylko informację o naruszeniu praw autorskich, a przy pliku z piosenką pojawiła się ikonka chomika z piracką opaską na oku oraz informacja, że owa piosenka nie będzie widoczna dla innych chomikujących, a więc nie będą mogli jej ode mnie ściągnąć i nabić mi punktów za nią. I to tyle konsekwencji.

Aha, i okazuje się, że ja wcale tej piosenki nie muszę usuwać - mogę ją mieć w swoich zbiorach, ale tylko do własnego użytku; bez możliwości udostępniania jej innym.

Właśnie sprawdziłam na swoim chomiku: nie ma już ikonki z chomikiem-piratem, tylko symbol litery c w kółku oraz taka informacja "W chwili obecnej wydawca nie wyraża zgody na rozpowszechnianie tego pliku. Będzie on widoczny dla odwiedzających tylko w przypadku umieszczenia go w folderze objętym hasłem dostępu".
Wiem, że ludzie tak robią, tzn. hasłują dany folder, podając jednocześnie hasełko do takiego folderu.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:25  
Cytuj
Przecież na chomiku aż się roi od książek do któych prawa autorskie nie wygasły. Dziwne więc jest takie wybiórcze traktowanie - słuchajcie, może chodzi o to, że oni reagują, jak na przykład ktoś zgłosi....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:27  
Cytuj
To jest podobnie jak z allegro - żeby się tym ktos zainteresował - muszą napłynac skargi od innych allegrowiczów - z donosem o wystawieniu przez któregos z użytnowników nieoryginalnego przedmiotu danej marki - wtedy takie rpozemdioty sciagaja i daja pierwsze ostrzezenie - kolejne grozi utrata konta - na chomiku moze jest i podobnie tyloe ze ponosi sie kary pieniezne - tyle ze cos niewysoka ta kara...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:31  
Cytuj
No własnie - jak więc zaglądnie tam jakiś wykładowca i zobaczy coś swojego to go krew zalewa (i słusznie). Bo jednak książka to czyjaś własnośc intelektualna - ma prawo czerpać z tego korzysći.

A chomikuj.pl musi się prawnie zabezpieczać na takie okazje.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 17:33  
Cytuj
Wykładowca ? - oni sami wrzucają tam opracowania, plagiaty, pomoce naukowe - sam sciagałem - ciekawi mnie tylko na jakim systemie jest to parte czy kazda osoba posiadajaca najpolularniejszego chomika - zarabia z tego kase ? za to ,ze my od niej sciagamy pliki ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 21:04  
Cytuj
Punkty chomikuj 70 000 Maniac 50GB EXPRES chomik

Nie mam konta na chomiku i nie mam pojęcia ile ciuła się 70 k pkt. ale kosztuje to 6 zł :szok: za te 160 mogła by ich troszkę kupić ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 21:46  
Cytuj
CYTAT
Punkty chomikuj 70 000 Maniac 50GB EXPRES chomik

Nie mam konta na chomiku i nie mam pojęcia ile ciuła się 70 k pkt. ale kosztuje to 6 zł :szok: za te 160 mogła by ich troszkę kupić ...


Ja mam praktycznie od początku - kiedy to weszło - niestety nie bawie sie w "hodowanie" swojego - raczej tylko żeruje na innych - 6zł - tyle kosztyje 5GB - transferu do wykorzystania - niestety jest jego jedna wada - drzesz wirusy...3,4 miechy format musowo.chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 21:50  
Cytuj
Korzystałem z chomika dosłownie kilka razy - nawet nie pamiętam własnej nazwy użytkownika i hasła. Wydawało mi się zbyt dziwne, że tak ot sobie można pobierać, rzeczy, za którymi normalnie trzeba nieźle poszperać w internecie.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2011r. 06:48  
Cytuj
CYTAT
Ja mam praktycznie od początku - kiedy to weszło - niestety nie bawie sie w "hodowanie" swojego - raczej tylko żeruje na innych - 6zł - tyle kosztyje 5GB - transferu do wykorzystania - niestety jest jego jedna wada - drzesz wirusy...3,4 miechy format musowo.chytry

To ja nie wiem co ty tam ściagasz chyba tylko +18 bo inni wirusów nie łapią. Albo masz takiego kompa... Masz w ogóle jakiegoś antywirusa czy nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »