NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 »
Paliwo.,
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 14:56  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie jeżdżę fokusem.


Nie jestem ekspertem ale poczytaj opinie.
Nie mówię, że 100% ale coś musiało się dziać akurat z focusami, ze sami gazownicy (niektórzy) znają problem.
Coś jak z vvti Toyoty są tacy co nie mają problemów ale on (problem) istnieje.
Jak pisałem wszystko zależy od inst. LPG kto, co, jak i za ile złoży i wyreguluje.
możliwe, że problemy dot. druciarzy, którzy zkładali instalację w cenie "już za..."umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 14:56  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 15:08  
Cytuj
Ja też nie jestem ekspertem tylko użytkownikiem i nie mam powodu wprowadzać kogoś w błąd,dlatego też napisałem swoją opinię i myślę,że masz rację jeżeli chodzi o gazowników.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 16:14  
Cytuj
Sa ceramiczne gniazda które wytrzymyją lpg. W yarisie nikt nie chciał mi zamontować bo trzeba instalke z płynem chłodzącym zawory za 6 tysięcy. Boli cena paliwa, więc jeżdżę małym autkiem na lpg.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 18:28  
Cytuj
Dzisiaj tankowałem pierwszy raz od dłuższego czasu swojego yarka na polskiej stacji bo zazwyczaj lałem mu ruską ropkę na razie jej nie mam albo i mam ale trzymam na gorsze czasy smiech2
I tankowałem na transmleczu bo tam jest na chwile obecną najtansza ropka w stw po 5.64zł a na stacji Bliska obok transmleczu ropa jest po ponad 5.70 także no.. wybieram póki co transmlecz i uważam że mają dobre paliwa umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 18 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 21:42  
Cytuj
nie wiem jak szukacie, ale ja w poniedziałek najtańszą ropę znalazłem na stacji w Turbii po prawej stronie-tankowałem po 5,43/l. Do pełna zatankowałem tam 6 razy i nie narzekam na jakość paliwa.Bliska 5,46 miała. Wiadomo, że w mieście drożej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 21:48  
Cytuj
Puszek diesel wczoraj poszedłw górę i to mocno, w poniedziałek tanio było

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 21:53  
Cytuj
CYTAT
Puszek diesel wczoraj poszedłw górę i to mocno, w poniedziałek tanio było


No właśnie wczorajszy dzień był jakiś kulminacyjny

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2012r. 22:50  
Cytuj
No i PB 95 poszła na ponad 5,50 zł. Jeszcze trochę i auto będzie rarytasem jak za dawnych czasów, a jeżdżący nimi będą mianowani bogaczami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 00:11  
Cytuj
dziś V-power ON na Shellu w Krk był po 6,29 zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 06:29  
Cytuj
Czekm chwili postawienia sprzeciwu kierowców temu co się dzieje bardziej niż zbawienia.. przecież tak byc nie może! sciana
Ten kraj to totalna porażka

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 07:31  
Cytuj
Jestem za zorganizowaniem takiego sprzeciwu, tylko jak go zorganizować?
Z pewnością taki protest musi być ciosem w rząd ale na tą chwilę nie mam pojęcia jak to miałoby wyglądać. Są mądrzejsi ode mnie więc mogę się tylko chętnie przyłączyć.

Niemożliwe?
A kto powiedział, że taki protest nie może się narodzić w Stalowej Woli.

Może ogólnopolski rajd na Warszawę i jej całkowita blokada???
Blokady rafinerii odpadają bo to nie one biorą najwięcej z litra.



http://stopakcyzie.pl/

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 08:09  
Cytuj
Orlen miał wczoraj błąd systemu. Stacje zostały poinformowane o konieczności podwyżki cen paliw o 30-40groszy. Ci którzy nie zadzwonili do biura aby to potwierdzić zmienili ceny mlotek a w ślad za nimi również inne koncerny to zrobiły. mlotek Po wyjaśnieniu błędu ceny na Orlenie wróciły do "normy".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 08:15  
Cytuj
Polska (i nie tylko) też ma błąd w systemie z tym, że nikt go nie usuwa a pogłębia.
Większość z ceny litra paliwa idzie do budżetu. Może ktoś musi zresetować ten system.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 08:43  
Cytuj
szalejące ceny to wynik inflacji. To spadek wartości złotówki. To nie ceny są droższe to złotówka jest tania. Odpowiedzialni za to są rządzący i co do tego nie ulega wątpliwości. Zaraz forumowi szamani będą zaklinać rzeczywistość twierdząc, że to jakieś inne czynniki wpływają na to. Np. rządy PISu sprzed 6 lat hhehe. albo wina księży hehe. żenada.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 09:09  
Cytuj
Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych Halina Pupacz wskazała też, że działalność branży paliw w Polsce reguluje ok. 60 aktów prawnych. Jej zdaniem większość z nich wiąże się z ograniczeniem swobody działalności gospodarczej i generuje duży koszt dla przedsiębiorców - począwszy od opłat koncesyjnych, które każdego roku musi ponosić właściciel stacji paliw, aż po opłaty legalizacyjne i środowiskowe.

Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha podkreślił, że cena paliwa zależy od ceny surowców, kursu dolara, na które rząd wpływu nie ma. - Po trzecie, ta cena zależy od podatków i tu wpływ jakiś jest. Ale przy dzisiejszych regulacjach unijnych nie za wielki, bo operując na akcyzie można uzyskać te kilkanaście groszy oszczędności na litrze. Po czwarte, przeregulowany rynek, co powoduje zwiększenie kosztów funkcjonowania przedsiębiorców prowadzących stacje benzynowe. W końcu jest czynnik piąty - konkurencja na rynku, której w Polsce nie ma - powiedział.
Zaznaczył, że problem mogłaby rozwiązać sprzedaż Lotosu. - Wówczas jest szansa na poukładanie tego rynku. Stworzenie dwóch ośrodków rafineryjnych pod hasłem, że będzie w Polsce konkurencja, było decyzją czysto polityczną. Obecnie konkurencji nie ma. Natomiast przez to, że obie spółki nie zostały połączone, żadna z nich nie może odgrywać bardziej aktywnej roli na arenie międzynarodowej - powiedział.

Dodał, że Polska potrzebuje też połączeń transgranicznych rurociągów produktowych, które miały być budowane przez Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (100 proc. udziałów w tej spółce należy do PERN „Przyjaźń”). - Tak naprawdę my nie potrzebujemy ropy naftowej. My potrzebujemy benzyny i oleju napędowego. A tych w Europie jest dużo, tylko nie ma ich jak przewieźć, ponieważ transport jest drogi - powiedział.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 09:10  
Cytuj
Stan na koniec 2010 roku:
Liczba samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce - 17 239 800 szt.
Liczba aut napędzanych silnikami benzynowymi - 10 516 590 szt.
Liczba aut napędzanych silnikami diesla - 3 871 105 szt.
Liczba aut zasilanych LPG - 2 477 633 szt.

źródło http://www.samar.pl/__/3/3.a/66337/Akty-i-Fakty.html?locale=pl_PL

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 16:15  
Cytuj
Dzisiaj na transmleczu niestety.. też ropa podrożała a jeszcze wczoraj tankowałem tam taniej o kilka groszy na litrze niż na Bliskiej.. idzie się załamać sciana

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 18:02  
Cytuj
Załatwcie sobie kartę BiznesTank ( 8 gr rabat na Orlenie oraz 5 gr na Bliskiej )uśmiech lub BiznesLotos ( rabat 15 gr na paliwa oraz 10% na myjnię oraz produkty ze stacji ).good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 18:14  
Cytuj
Skąd taką karte załatwić?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 19:02  
Cytuj
StefanS51 mogę spróbować Ci pomóc, ale jeśli będziesz miał na zbyciu ON to dasz mi znać. Zostaw mi na PW jakiś kontakt GG lub coś innego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 19:18  
Cytuj
Poszło na PW

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 19:19  
Cytuj
Stefan poszukaj na necie forum ibizy i akcje z lotosem

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 19:31  
Cytuj
Można się do kogoś przytulić. http://www.orlen(...)ank.aspx
Ciekawe jaki jest przelicznik u araba wody do ropy, może mały handelek.:cwaniak:good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 20:26  
Cytuj
No dobra zaryzykowałem smiech2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 79
Dołączył: 31 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 21:01  
Cytuj
StefanS51 przecież nic nie ryzykujesz. Już mnie paluchy bolą od klikania z Tobą na GG good BiznesTank-a mam od roku i jest mi to potrzebne, a na BiznesLotos czekam. Przyjdzie gdzieś w lutym. Kartę zamówiłem w grudniu więc powinna mi przyjść wcześniej niż Tobie ( chociaż niekoniecznie bo będą wyrabiane hurtowo ), ale dam Ci znać kiedy ją otrzymam. Trzeba mieć na uwadze to, że Orlen ma większą sieć stacji niż Lotos, ale właśnie Lotos zgodził się na rabat na wejściu 15 gr, potem 20 gr i max 30 gr oraz na zniżki na myjnie oraz produkty z ich stacji na początek 10 % potem 20 % i max 30 %.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »