NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
labolatorium-badania, badania
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:48  
Cytuj
Witam, mam skierowanie na badanie, czy muszę je wykonać w przychodni, w której otrzymałam skierowanie? Czy to laboratorium na alejach JP II ma podpisany kontrakt z NFZ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:50  
Cytuj
Możesz je wykonac gdzie chcesz - w Probe, w przychodni koło Huty - nie ma to znaczenia. Jedyne , nad czym się zastanowić, to czy wydadzą ci wyniki do ręki (czasami w przychodni koło Huty - nie chcą)

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:52  
Cytuj
Nie musisz - ja miałem juz tak 2 razy - dostawałem skierowania od przychodni a robiłem raz w szpitalu a kolejny w ambulatorium pod hutą - jeżeli nie ma kto Ci tych badań przyspieszyć to polecam bardziej ambulatorium - ostatnim razem szybko mi poszło i wole tam przyjmującym lekarzy medycyny pracychytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:53  
Cytuj
w przychodni w której wystawili Ci skierowanie powinni Cię poinformować z którym labolatorium mają umowę podpisaną, tak żebyś nie płacił.
Ale chyba w przychodni przy szpitalu zrobisz w ramach NFZ.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 18:55  
Cytuj
A właśnie - czy to są badania związane z przyjęciem do pracy, lub okresowe? Bo jeśli tak, to tylko tam, gdzie zakład pracy ma podpisaną umowę. Więc jeśli możesz to sprecyzuj do czego są te badania.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:02  
Cytuj
zbyt ogólnie było nap sorki,to ma być zwykłe badanie moczu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:03  
Cytuj
Eeeee - to możesz zrobic wszedzie - kup sobie w aptece pojemnik. Aha - a wiesz, czy pojemnik ma być wyjałowiony czy nie? bo ma to znaczenie - są dwa rodzaje badania moczu (nie wiem czym się różnią)

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:10  
Cytuj
nie wiem nie dostałam inf;( ale to badanie na posiew moczu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:13  
Cytuj
A - to jak będziesz kupować pojemnik w aptece to powiedz że chodzi o takie badanie - aptekarka będzię wiedziała jaki pojemnik jest ci potrzebny. Sam się kiedyś w ten sposób upewniałem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:22  
Cytuj
w przychodni(w ambulatorium) nic nie płacisz ale sie czeka a w `probe` zrobisz i za kilka godzin masz wyniki oczywiście płatne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:37  
Cytuj
CYTAT
w przychodni(w ambulatorium) nic nie płacisz ale sie czeka a w `probe` zrobisz i za kilka godzin masz wyniki oczywiście płatne


Dokładnie, w ambulatorium jeżeli trafisz w zły dzien - gdy na każde badania jest minimum 10 osób w kolejce - a to i tak względna liczba to masz minimum dzień z głowy na samym czekaniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:38  
Cytuj
Ostrzegam mirek777 i JerseyShore. Rozmowy między sobą na PW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:40  
Cytuj
SM - przeciez odpisuje ludizom z cytatami - nie do mirka - teraz odpisalem samsungowi - to ze jestesmy obaj w temacie to nie znaczy ze do siebie psizemy - ja odpisuje takze innym juz po 1 ostrzezeniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2011r. 19:55  
Cytuj
dzięki wielkie za każdą informacjaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2011r. 20:55  
Cytuj
na Komisji Edukacji Narodowej 11 (Arka) zrobisz to badanie pani ci da pojemnik i przede wszystkim nie przepłacisz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2012r. 19:21  
Cytuj
Odświeżam , ale moje pytanie jest bardziej skierowane do młodszych ,starszych matek tu dzież przyszłych matek także samców alfa i beta z ironią w komentarzu proszę o nie zawieranie głosu.

Drogie Panie które laboratorium polecacie gdzie szybko i starannie robią badania ,a Pani laborantka nie bawi się w ganianego z żyłą tylko pobiera krew do analizy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2012r. 19:33  
Cytuj
Moja ślubna wraca do probe. Robiła w tej nowej co jest reklama nawet tutaj. Jak jej zyłe przekłuli to pół reki w sińcu było. Brak kompetencji w pobieraniu krwi a żyły takie ma że idzie pobrać bez igły wezyk by wszedł. I potrafili to spartolić... Dodam że w szpitalu w nisku jakoś 2 wkłucia robili i sińców brak. W probe też kilka i nic.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 11 Sty 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2012r. 19:38  
Cytuj
Dzięki Jacek, czyli upewniłam się w przekonaniu że nie tylko mi nie potrafili pobrać krwi ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2012r. 20:04  
Cytuj
Aha dobrze wiedzieć

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2012r. 13:40  
Cytuj
Ja od początku ciąży robiłam badania w Ambulatorium na KEN, tylko że tam jest zawsze taka kolejka, że aż głowa boli. Pewnego razu Pani w okienku powiedziała, bym na przyszłość nie stała w kolejce, gdyż będąc w ciąży kolejka mnie nie obowiązuje. Tak też postanowiłam zrobić idąc na kolejne badania... Podchodząc do okienka bez kolejki myślałam że mnie ludzie wzrokiem zjedzą:szok:
Później natknęłam się na Dilab i od kilku miesięcy tylko tam już robie badania: nie ma kolejki, pani przy pobieraniu krwi jest bardzo delikatna, nigdy nie bolało, nigdy też nie miałam zasinienia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »