NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 11 12 13 14
WOŚP !!! co księżom przeszkadza?????,
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 09:26  
Cytuj
CYTAT
Kler jest dużo gorszy niż związki zawodowe, ma przywileje emerytalne, ulgi podatkowe, komisja majątkowa, etaty w szkołach, kapelani w wojsku. Za to wszystko my płacimy. Ile godzin w tygodniu pracuje ksiądz? A ma etat w szkole plus taca, kolęda, itp itd. Skarbówce oczywiście zadeklaruje że ledwo na chleb zarobi.

Rydzyk przy akcji ratowaniu stoczni zakosił z min. 10 razy więcej niż sumy przy aferze Rywina, i co? I nic, gościu stoi ponad prawem, nikt go nie ruszy.

Czy wiecie w ogóle że w Polsce jeśli chodzi o ilość posiadanych gruntów to zaraz po państwie jest Watykan? Obcy kraik z dalekiej Italii. Tak lubicie teksty o tym ile w Polsce ma \"judeopolonia\", ja idę o zakład że katabasy mają jednak więcej.

Wystarczy skrytykować kościół a już ktoś nazwie cię komuchem.
Ale co to za różnica czy doi nas Moskwa jak w PRL czy Watykan jak teraz?
Jeden ch.j, obcy kraj doi nasz majątek narodowy...


Racja, zgadzam sie ze jest zle, bo zawsze wychodze z zalozenia ze moze byc lepiej, ale chodzi mi bardziej o skale problemu:
"Liczba księży diecezjalnych: 22 640 (z czego 21 225 przebywa na terenie Polski a 1415 poza krajem)

Liczba księży zakonnych: 5365

Liczba sióstr zakonnych: 23 939

Alumni diecezjalni: 4736

Alumni zakonni: 2051"

I prosilbym o nie wrzucanie zakonikow i ksiezy do jednego worka, gdyz roznica jest kolosalna.

"liczba nauczycieli zajmujących się bezpośrednio dydaktyką zmniejszała się nieznacznie - z 431 tysięcy do 418 tysięcy."
http://www.se.pl(...)453.html

http://www.adiaf(...)panstwa/

To tyle tak na szybko, wg mnie wymienione przeze mnie problemy sa duzo wiekszy niz to ze ksiadz na lewo dorobil sie tu czy tu,

Taca, koleda? W jak wielkiej wysokosci ich wspierasz ze tak Cie to boli?

Wracajac do tematu- nie wspieram WOSP, wiec nie wypowiadam sie nigdy negatywnie, bo cel jest szlachetny i efekty widoczne. To samo zalaczyl bym do tacy i koledy, lub innej formy wspierania fisnansowego kosciola.


Odchodzac troche od tego: dlaczego kosciol na zachodzie przezywa teraz ogromny kryzys, w krajach ktore uchodzily za katalickie?
Bo byl bezposrednio dotowany przez kosciol, komunisci to samo chcieli wprowadzic w Polsce- bezposrednie pensje dla ksiezy- odrzucil to jednak swego czasu kard. Wyszynski.

Przywileje koscielna, sa przewrotnie najwiekszym problemem samego kosciola...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 09:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 11:24  
Cytuj
CYTAT

Taca, koleda? W jak wielkiej wysokosci ich wspierasz ze tak Cie to boli?


Mnie boli jedynie że kk nie jest utrzymywany ze składek wiernych tylko GŁÓWNIE z budżetu tego niby-świeckiego państwa :

Obrazek

Źródło



CYTAT
Odchodzac troche od tego: dlaczego kosciol na zachodzie przezywa teraz ogromny kryzys, w krajach ktore uchodzily za katalickie?


Myślę że wina postępu, w tych czasach coraz trudniej tuszować przekręty i zamiatać afery pod dywan, coraz więcej ludzi widzi że księża niczym się nie różnią od polityków. Władza i kasa, tylko to się liczy.

CYTAT

Przywileje koscielna, sa przewrotnie najwiekszym problemem samego kosciola...


Myślę że ten problem da się zlikwidować umiech
Kwestia czasu umiech

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 11:34  
Cytuj
CYTAT
Myślę że ten problem da się zlikwidować umiech
Kwestia czasu umiech


Czas czasem ale weź tu znajdź tak odważną opcję polityczna nie będącą zarazem lewackim szambem.
Nawet SLD nie ruszyło tej kwestii a miało okazję.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 11:36  
Cytuj
CYTAT
...coraz więcej ludzi widzi że księża niczym się nie różnią od polityków. Władza i kasa, tylko to się liczy.


Tu bez wątpienia dotykamy cale jądro problemu. Nie wolno traktować księży jako świętość- bo to nie prawda, to są ZWYKLI LUDZIE- znajda się i ci dobrzy i ci źli. To problem ludzkości. Zgadzam się w 100 %

CYTAT
Myślę że ten problem da się zlikwidować umiech
Kwestia czasu umiech


Myślę ze bardziej polityka który będzie umiał ta rażącą niesprawiedliwość społeczną wyrównać na każdej niwie (choć wiadomo ze sprawiedliwości w 100 % nie osiągnie się nigdy, ale można, a nawet trzeba iść w ta stronę). Ale ze takiego nie widać, wiec niestety to kwestia czasu(ile jeszcze?!), a rozwiązania są prostsze niż się to większości wydaje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 11:40  
Cytuj
CYTAT
a rozwiązania są prostsze niż się to większości wydaje.


Tylko trzeba tego chcieć a okupująca Polskę władza tego nie chce bo sama jest uwikłana w różne układy i pajęczyny.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 17:00  
Cytuj
Coś czuję że na wiosnę ktoś przeskoczy znowu płot i sie zacznie.
Gdzie człowiek nie popatrzy tam przekręt goni przekret a pamiętam jak Balcerowicz mówił przyciśniemy pasa przez 5 lat i będziem dobrze, teraz kużwa w pasie dziórek brak a jest gorsze bagno.placze

Jakim my polacy jesteśmy durny narodem, dopiero jak mamy bat na dupie zaczynamy mówić jednym językiem.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 18:59  
Cytuj
To ze wosp nie jest narazie opodatkowany ale czytalem ze ma byc wiec zeby jurek mogl cos oddac szpitalom i biedakom bedzi musial placic podatek co wedlug mnie jest bez sensu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 11 12 13 14
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »